Treści z tagiem: język polski

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

I to publicznie. Na dodatek czyni w to sposób przynoszący wstyd wszystkim Polakom.

 

Hucpa z panem od kopert najwyraźniej nabiera rozpędu. Po teatrzyku dla angielskiego widza, w jaki przekształcił posiedzenie Senatu, teraz na jego stronach publikuje anglojęzyczny tekst.

Przyznam, ze to szokuje nie tylko Polaków...

4.1
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Godny Ojciec
Kultura

 

Gdybym miał dziś wytypować najlepszą książkę dla 5 letniego dziecka nie wahałbym się ani sekundy. Jest nią 300 stronicowy, bogato ilustrowany wybór wierszy Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry i Urszuli Kozłowskiej pod tytułem: „Polscy poeci dzieciom”. Pozycja ta po raz pierwszy wydana została w 2006 roku, w półtwardej...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kultura

Używanie makaronizmów może świadczyć o snobizmie. Używając wyrazów obcych, korzystający w swym poczuciu stają się lepsi. Bo nie oszukujmy się, „polskość to nienormalność” i przaśność, coś co wciąż przegrywa wojny.

 

Dlatego pamiętajcie, wszędzie gdzie tylko się da, używajmy wyrazów obcych....

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:6)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Polonistą nie jestem, ale w odróżnieniu od pań polonistek z poradnika językowego w Radiowej Jedynce, pewne rzeczy wyjaśnić potrafię. Słuchacze dopytywali się o pewne subtelności związane z wymową i pisownią spółglosek “h” i “ch”. Ale panie polonistki trochę namąciły.

Otóż warto wiedzieć, co umknęło panim polonistkom, że są dwie wymowy...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Cały czas Trybunał pozostaje leitmotivem opozycyjnej narracji, zacząłem więc przeglądać w internecie ostatnie wypowiedzi sędziego, profesora Rzeplińskiego. Na początek trafiła się ta na portalu telewizji Republika, cytuję:

"– Zdanie Jarosława Kaczyńskiego o łamaniu przez TK konstytucji jest puste. Wyrok jest, Komisja Wenecka też to...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Arturek
Kultura

Kochani.

Możecie mnie zganić. Ale mam króciutką prośbę. Bo mnie to razi. Ale może sie jednak mylę.

Nie używaqjcie, proszę wyrażeń:

  • hucpa - bo to wyraz pochodzenia bliskowschodniegi i kojarzy mi się z wypowiedziami Niesioła
  • koktajl Mołotowa...
3.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:6)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Otwiera się strona główna i bach, dostaję po oczach. "21 Siepień". Przy każdej notce - 21 Sierpień, bach.  Powinno być - 21 sierpnia, o ile się nie mylę. No chyba że na tym polega niepoprawność portalu Niepoprawni.pl. Trzymajmy się reguł języka polskiego. 21 (dzień) sierpnia. 

3.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Dawno, dawno temu mówiło się, aby społeczeństwo używało języka parlamentarnego. Oznaczało to, że ów język był czystym, pozbawionym wulgaryzmów. Dzisiaj nikt już do tego nie namawia, ponieważ w parlamencie (szczególnie w jego kuluarach) politycy bluzgają, jak skacowani szewcy przed wojną w poniedziałkowy poranek, kiedy trafią młotkiem w palec.

4.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:16)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Wszelkiemu globalistycznemu i eurokomunistycznemu badziewiu zawartość tej notki dedykuję. Polska nie musi, nie może być papugą narodów.

Nie jestem autorem poniższego utworu, ale wielokrotnie tematykę tego wiersza poruszałem. Sami moglibyście zapewne dopisać jeszcze kilkadziesiąt zgrabnych zwrotek, do czego zachęcam.

  

...
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika jasieńko
Kraj

 

Zabawy z Konstytucją – cz. 4 Oj dana, dana Tym razem trochę tańców regionalnych z przyśpiewkami.  W „Konstytucji 1952” art. 81 mówił o zakazie „szerzenia nienawiści lub pogardy ze względu na narodowość, rasę lub wyznanie”. W „Konstytucji 1997” mamy podobny zapis, lecz mowa nie o - „szerzeniu nienawiści lub pogardy”, ale zapisano bardziej...
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika Mysz-Drobnicowiec
Kraj

Uznanie dla Pana Posła Artura Górskiego.
Wczoraj złożył bowiem "interpelację do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie wprowadzenia przez Narodowe Centrum Nauki języka angielskiego, jako języka urzędowego w wymaganych dokumentach".
Winna jestem tę informacje wszystkim, których zainteresowała moja poprzednia notka.
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ooone
Historia

Dlaczego piszemy pułk przez u otwarte? Aleksander Brueckner twierdzi ze to prapozyczka z germanskiego folk, oznaczajacego duza grupe ludzi. To juz Rosjanie blizsi sa oryginalowi, bo maja połk. Rosjanie blizsi sa oryginalnym wyrazom w wielu innych przypadkach. Np.: niewiesta (co znaczy nieznana i tak nazywano dopiero poslubiona zone kogos w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Sport

- Będziemy szli razem, ale osobno aż do 2015 roku przeciwko polityce hodowania neofaszyzmu i płodzenia bękartów neofaszyzmu przez Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego - mówił Janusz Palikot na sobotnim, wspólnym z Leszkiem Millerem spotkaniu w Sejmie.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,128...

- W polskiej kadrze powinni grać...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Mendia idąc w ślady wzorcowych międzynarodowych manipulatorów tak konstruują swoje "news'y" by niedouczony wyborca  porażony błyskotliwością Prezydenta  i urodą Premiera nie był w stanie zrozumieć co tak naprawdę wokół niego się dzieje.

Im wnikliwiej będziemy się przysłuchiwać i przyglądać antypolskim mediom, tym życie mniej będzie się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Stara Baba
Blog

Szanowni Państwo,
przebywając przez kilkadziesiąt już lat poza naszym pięknym krajem, skazana jestem na czytanie internetowych wydań prasy polskiej. Od bardzo długiego już czasu jedynym dziennikiem, który czytam w zasadzie regularnie jest "Rzeczpospolita". Ale czasami nawet i ta gazeta potrafi doprowadzić mnie do wrzenia. Na szczęście (a...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika xiazeluka
Blog

O bohaterze czechosłowackiego filmu animowanego dla dzieci można powiedzieć wiele ciepłych słów, Krecik jest na wskroś sympatyczną postacią. Postacią, podkreślmy (boldem), czarnoskórą. Czyli – jakkolwiek to brzmi – pozytywną. Oraz otwartą i liberalną: proszę zwrócić uwagę na postępowe barwy żagla:

Jednym słowem Krecik to...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)