Plotkowanie u starej maglary

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Podstarzała botoksowa maglara magluje z rana i wieczorem.
" Słowo wyleci ptakiem, a wróci wołem" - to zasada magla Olejnikowej.

Niedawno maglara plotkowała z romanem, którego tak niedawno wrzuciła w worze do jeziora, a dzis z niedawnym wrogiem demokracji salonowej Kaminskim.
Ulubionym zajeciem starej maglary jest wspólna nawalanka z POwskimi lizusami na Kaczynskiego.
Kaczynski jest jak tlen, który trzyma przy życiu tych postkomunistycznych, medialnych pachołków władzy.

Ta córa Michnika jest zauroczona filmem Pokłosie i zapytała Kaminskiego:

Monika Olejnik: A o filmie będzie, prezes Kaczyński powiedział, że jak PiS dojdzie do władzy to takich filmów jak „Pokłosie” nie będzie. Michał Kamiński i Monika Olejnik, www.radiozet.pl

Monika Olejnik: Nie będzie takich filmów, powiedział prezes Kaczyński.

Michał Kamiński: No i wie pani mieliśmy już jednego wielkiego lidera, który był nie tylko liderem politycznym, ale był wielkim językoznawcą, prawda, no to teraz rośnie jeszcze najwyraźniej wielki lider, który będzie wielkim filmoznawcą. Ja nie sądzę, pani redaktor, ja nie widziałem filmu „Pokłosie”, więc proszę mnie o niego nie pytać, bo go po prostu nie widziałem. A jak obejrzę chętnie się z panią podzielę, natomiast ja w ogóle nie uważam żeby było dobrą rolą polityków, jakichkolwiek, aby się zajmowali ingerencją w działalność artystyczną, ja uważam, że no filmy powstają i...

Monika Olejnik: No tak, ale ta działalność dotyczy, artystyczna, dotyczy czegoś ważnego w naszym życiu, czyli Jedwabnego, bo odnosi się do Jedwabnego.

Michał Kamiński: Zgoda, ja nie widziałem filmu, jest głosem w dyskusji. Nie wiem czy ja się, czy mi się ten film, a, spodoba filmowo, czy mi się spodoba jego wymowa, ale to są rzeczy drugorzędne. Nie uważam żeby politycy powinni się zajmować cenzurowaniem dzieł sztuki. Po prostu. A dyskusja w każdym kraju ma prawo się toczyć, natomiast zapowiadanie, że jakieś filmy...

Monika Olejnik: Film szkodzi Polsce. A ja pamiętam pan miał też takie zdanie, że Jedwabne szkodzi Polsce, że Jedwabne to jest garstka mętów, meneli, wyrzutków społecznych.

Olejnik jak na starą maglarę przystało przekręciła słowa Jarosława Kaczyńskiego, by pasowały pod jej tezę. Jarosław Kaczyński mówił bowiem:

- To nie jest tak, że działanie grupki osób (...) kryminalistów może być w jakikolwiek sposób przypisywane Polsce i Polakom. To tendencja związana przede wszystkim z nazwiskiem Grossa, ale także z niektórymi gazetami, a w szczególności z jedną, jest po prostu tendencją antypolską. Zupełnie niesłychanym jest, (...) że to jest finansowane przez polskie państwo. To jest niebywała rzecz, żeby tego rodzaju działanie, które szkodzi Polsce i szkodzi każdemu Polakowi, także temu, który się z głupoty w to angażuje, co nas degraduje w świecie, że tego rodzaju działania są finansowane z polskiego instytutu filmowego. (...) Powtarzam, rzeczy, z którą na pewno nie będziemy mieli do czynienia, kiedy wrócimy do władzy. Przy czym nie w tym sensie żebyśmy komuś jakichkolwiek filmów kręcenia zabraniali. Tylko jak ktoś takie chce kręcić to niech to robi z prywatnych środków.-

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/jaroslaw-kaczynski-o-poklosiu-nie-obejrze-redukcja-polski_291278.html

Gdzie maglara Olejnik znalazła słowa o tym, że „takich filmów nie będzie”
Pewnie u siebie, w maglu.

Poza tym było w maglu o trotylu, Macierewiczu i o faszystach, o złych Polakach mordujacych Żydów a przede wszystkim o Kaczyńskim.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Doskonale wie, kogo zaprosić na wizję, żeby samej  nie oberwać.

Jeden fałszywy ruch, np.dopuszczenie kogoś "na żywo",mającego coś  naprawdę do powiedzenia na temat forsowania różnych "pokłosi" w polskim społeczeństwie...i byłoby po stokrotce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307101

wykonywali swoją pracę wprost artystycznie, proszę ich nie obrażać

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#307102

"Reżimowa wazeliniara".

Co prawda z tym reżimem to chyba jeszcze na wyrost, ale wszystko przed nami.

Już się nie mogę doczekać.

Olejnikowa w mundurze na wizji. Sama poezja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307111