Odloty cyngla

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

czyli Egipt w Elblągu.

- Elbląg pokazał również coś, co jest w tym wszystkim bardzo niepokojące. My, Polacy, nasza klasa polityczna jest potwornie nieodpowiedzialna i skłonna do bitki - stwierdził Jarosław Gugała z Polsatu. Jego zdaniem w każdym mieście, robiąc wielką polityczną awanturę, można odwołać władze. - Nikt nie policzył, po co to wszystko jest robione, skoro do wyborów, które mogły wyłonić następną ekipę, jest niedaleko. Robi się wielką polityczną awanturę dla samej awantury - stwierdził dziennikarz.

Jego zdaniem "awantury" podobne do elbląskiej sprawiają, że ludzie zrażają się do polityki. - Uważają, że to po prostu brudna gra. I słusznie. Bo to jest brudna gra - tłumaczył Gugała. I krytykował PiS, który obiecywał mieszkańcom Elbląga przekopanie Mierzei Wiślanej, a nawet zmianę granic województwa, by miasto znalazło się w pomorskim. Tymczasem teraz Wilk podkreśla, że nim zacznie działać, musi sprawdzić w kasie miasta, na ile może sobie pozwolić. - Nie po to się idzie do władzy, żeby zrobić jedno wielkie polityczne zamieszanie, żeby nachachmęcić ludziom w głowach. Do władzy się idzie po to, żeby zrealizować sensowny program. Nie ma tego ani opozycja, ani koalicja - mówił publicysta. - Cały czas zajmujemy się bijatyką. Teraz już na poziomie lokalnym. To choroba, która trawi nasz naród od kilku wieków. Nikt nie rozlicza polityków ze straconych pieniędzy, straconego czasu i straconej energii społecznej - grzmiał Gugała.

- Dostrzegam u redaktora Gugały zdumiewający brak wiary w demokrację - stwierdził cierpko Paweł Lisicki, naczelny "Do Rzeczy". Publicysta zwrócił uwagę na stosunkowo dużą frekwencję w elbląskich wyborach. - Każda nowa ekipa, która dochodzi do władzy, musi zapoznać się z możliwościami, a one są związane z budżetem. Nie widzę tu nic niepokojącego - tłumaczył Lisicki, odnosząc się do zarzutów pod adresem Wilka.

- Ciągle uważam, że naszym największym problemem jest to, że potrafimy w Polsce budzić wielką energię na "nie", a bardzo rzadko na "tak". I to tutaj widać gołym okiem - upierał się Gugała.

- Naszym największym problemem jest to, że potrafimy budzić wielką energię społeczną na „nie”, a bardzo rzadko na „tak”. Nie uważam, że demokracja nie może się skończyć w połowie kadencji. Ale patrzę na to, co się dzieje w różnych krajach i tym różni się dojrzałe społeczeństwo od mniej dojrzałego, że pewne umowy, a tymi umowami są cykle wyborcze, są dotrzymywane. W Egipcie też po roku obalono przed chwilą prezydenta… (...) Podaję ten przykład prowokacyjnie, ale to dokładnie to samo zjawisko tylko w dużo większej skali - analizował dziennikarz Polsatu przy wybuchu śmiechu pozostałych gośc

Wczesniejsze odloty cyngla, klakiera władzy.

pazdziernik 2011 głośna sprawa skandalicznego w formie wywiadu jaki z Adamem Hofmanem, rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości, przeprowadził w szczycie kampanii wyborczej Jarosław Gugała.

Gugała w trakcie wywiadu z Hofmanem kilkakrotnie powtórzył tezę niemieckich mediów, które napisały, że Jarosław Kaczyński zasugerował w swojej książce "Polska naszych marzeń", iż Angela Merkel została Kanclerzem Niemiec dzięki wsparciu Stasi. Hofman mówił, że prezes PiS napisał jedynie, iż wybór Merkel na stanowisko kanclerza "nie był wynikiem czystego zbiegu okoliczności".

- Zrugałem go dlatego, bo uważałem, że poglądy, które powtarza są szkodliwe dla mojego kraju. Miałem prawo się temu przeciwstawić. Jako dziennikarz i obywatel. Można się oczywiście przyczepić o formę, w jakiej to zrobiłem, ale o co innego tu przecież chodzi - mówił w rozmowie z Wyborczą.pl Gugała.

Jarosław Gugała vs. Joachim Brudziński.

http://chomikuj.pl/janka2149/Galeria/Politycznie/Brudzi*c5*84ski+Guga*c5*82a+w+Polsacie

Jarosław Gugała żyje we wspaniałym kraju - listopad 2012

- Wszędzie jest coraz lepiej – mówił Gugała. – Od 22 lat przeżywamy najlepszy czas w życiu naszego kraju.

Dziennikarz mówił z emfazą i zachwytem o tym, że jego znajomi mają teraz nowoczesne samochody, wyprowadzają się z lichych mieszkań w blokach i co roku wyjeżdżają na narty w Alpach.

- Żyjemy w najlepszym z możliwych światów – powiedział dziennikarz Polsatu.

7 listopada 2012, odbyło się w auli UKW w Bydgoszczy spotkanie z dziennikarzem, prezenterem telewizji Polsat, muzykiem – Jarosławem Gugałą. Bohater spotkania prezentował i promował swoja najnowszą książkę „Doskonale, a nawet gorzej” - przystosowane do potrzeb książki felietony z Newsweeka.
Spotkanie było rzadką i cenną okazją wysłuchania zadowolonego z siebie beneficjenta III RP.
7 listopada, odbyło się w auli UKW w Bydgoszczy spotkanie z dziennikarzem, prezenterem telewizji Polsat, muzykiem – Jarosławem Gugałą. Bohater spotkania prezentował i promował swoja najnowszą książkę „Doskonale, a nawet gorzej” - przystosowane do potrzeb książki felietony z Newsweeka. Spotkanie było rzadką i cenną okazją wysłuchania zadowolonego z siebie beneficjenta III RP.

A co nam zagraża? Kryzys wartości i kryzys dziennikarstwa! Jako przykład kryzysu dziennikarstwa podał Gugała artykuł w „Rzeczpospolitej” na temat trotylu na wraku samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem. Uznał, że artykuł: – Został wyssany z palca.

Dziennikarstwu zagraża jego upolitycznienie, wywodził Gugała i komercjalizacja wspierająca awanturnictwo w mediach.
Ochroną przed grożącym dziennikarstwu kryzysem ma być, zdaniem Gugały, obrona wartości i dociekanie prawdy.

Po tym obszernym zagajeniu młodzież akademicka miała zadawać pytania znanemu gościowi. Pytania były oględne i grzeczne:
- Dlaczego przyjął Pan posadę ambasadora w Urugwaju? Jak ma żyć młodzież w dobie kryzysu?

Gugała odpowiedział, że dostał propozycję pracy w ambasadzie od MSZ, bo potrzebny był ktoś ze znajomością języka hiszpańskiego. I radził młodzieży, by kierowała się w swym życiu pasją.

http://bydgoszcz24.pl/artykul/jaroslaw-gugala-zyje-we-wspanialym-kraju

http://www.itv24.com.pl/film/11018/jaroslaw-gugala-spotkal-sie-ze-studentami-ukw

Raj, po prostu raj!
Jest super!

Ciekawe co ćpa ten cyngiel, ze ma takie odloty.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

w jakiejs ambasadzie -proste jak drut.
A wojsko moze odwoac Wilka jak w Egipcie tak ze niech PISORY nie podskakuja, szkoda tez ze Gugala nie dodal ze wojsko moz tez zrobic z reszta oprnych POrzadek.mogl ten tytpek tez w koncu wyjawic po co wogole robic jakies wybory przeciez ma rzadzic tylko jedna partia POlitycznie POslusznych zdrajcow.
Pewnie Gugala zna tylko demokracje socjalistyczna ktora nie ma nic wspolnego z demokracja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369083

Sueski albo za piramidy, hehehe ! I będzie Egipt jak Elbląg.

Qooźwa, co im dosypują do żarcia i picia, że tak pieprzą ?
Pozdrawiam.
contessa

PS. A tak w ogóle to tytan Gugała mógłby z tytanką Paradowską wespół w zespół przytachać do Polski Sfinksa. Komorowski z mety zrobi cysorza Valensa jego gubernatorem....
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369091

Postarajmy sie , Drodzy Panstwo, by w Wolnej Polsce Gugale bylo wolno najwyzej zamiatac ulice...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Greg Shityna

#369148

"Dziennikarstwu zagraża jego upolitycznienie, wywodził Gugała i komercjalizacja wspierająca awanturnictwo w mediach.
Ochroną przed grożącym dziennikarstwu kryzysem ma być, zdaniem Gugały, obrona wartości i dociekanie prawdy.".

Ja się z powyższym zgadzam i myślę, że prawdziwość tych słów udowadnia komentowany wpis.

Aż by się chciało Gugałę zapytać czy pamięta, jak to było z tą drzagą i belką w oku?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369151

gość z drogi

tej obrzydliwej POstaci Super..dobrze...wszak to KOLEGA WADZY

pozdrowienia z 10 :)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#369157

Chyba zapomniał....

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369192

.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369193