Myśmy Rebelianci

Obrazek użytkownika kryska
Kultura

Tytułowi Rebelianci to żołnierze polskich podziemnych organizacji bojowych, którzy po zakończeniu wojny w roku 1945 zdecydowali nie składać broni i walczyć z drugim okupantem – Armią Czerwoną. Partyzanckie oddziały przetrwały w lasach Podlasia, Podhala i na Ziemiach Utraconych na Wileńszczyźnie i Polesiu aż do połowy lat 50, a ostatni z partyzantów zginął z bronią w ręku w październiku roku 1963.

Do tych czasów i do tych bohaterów wraca zespół De Press przypominając piosenki leśnych oddziałów. Teksty przetrwały w pamięci następnych pokoleń, muzyka napisana została na nowo. Zadziorne, melodyjne kompozycje dobrze współgrają z przekazem prostych wierszy pisanych w leśnych obozowiskach. Uparta niezgoda na brak wolności, aż do ofiary z własnego życia – takie jest przesłanie, do którego wraca na swej płycie „Myśmy rebelianci” grupa De Press .

Teledysk do utworu "Myśmy rebelianci" w wykonaniu zespołu De Press.

http://www.youtube.com/watch?v=6B9I3nzi0Fo

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#32233

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#32290

tylko w notce o zespole bzdury, przepisane bodajże za antyradiem. Piszą mianowicie, ze zespół "wraca", co sugeruje reaktywację, bądź płytę nagraną po dłuższym milczeniu, tymczasem De Press w zeszłym roku wydało dwie dobre płyty, było obecne w mediach, a nawet w Opolu... gdzie pasowali średnio, ale to nawet zabawne, bo musieli wywołać sporą dezorientację oczekującej klonów Feela publiczności ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#32291

słucham sobie listy trójki i tak sobie myślę, czy nie można by mailowo wpłynąć na to, by można było głosować na De Press czy Kukiza, ostatecznie są to artyści w Trójce normalnie promowani
wysłałem w tej sprawie list na adres lp3@polskieradio.pl i namawiam innych do pójścia w moje ślady. Przecież radio jest właśnie po to :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#32315