Idol salonu III RP

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

IDOL – wyobrażenie (posążek lub obraz) bóstwa, bożyszcze, osoba, którą się podziwia.

Takim bóstwem, niemal bohaterem narodowym był dla salonu i cyngli z Czerskiej korupcjonista i lekceważący swoje obowiązki doktor Garlicki.

- "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".- powiedział Ziobro, kiedy prokuratura stawiała wówczas Garlickiemu zarzut zabójstwa pacjenta, ale pozniej ostatecznie umorzyła ten wątek.

Chodziło o przypadek pozostawienia gazy w sercu pacjenta. Błąd naprawiono tydzień po operacji, ale operowany Florian M. zmarł po trzech miesiącach, a po przejeciu władzy przez PO doktora zrehabilitowała prokuratura umarzając ten wątek, Czersy okrzyknęli Garlickiego bohaterem narodowym, a w stan oskarżenia postawiono Zbignioewa Ziobro.

Zbigniew Ziobro musiał przeprosić byłego szefa kardiochirurgii ze szpitala MSWiA za słynne słowa po jego aresztowaniu: "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie i zapłacić mu 30 tys. zł zadośćuczynienia.
Salon i michnikowszczyzna piała z zachwytu nad sprawiedliwością sądu i wylewała kubły pomyj na b.ministra sprawiedliwości.
Jednocześnie skrzetnie pilnowała, by ten, który podniósł rękę na swojaka wykonał słuszny wyrok.

http://wyborcza.pl/1,76842,6110274,Pelnomocnik_dr__Miroslawa_Garlickiego__Pan_Ziobro.html
http://wyborcza.pl/1,76842,6110266,Sad_do_Ziobry__Wykonaj_wyrok.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7437002,_Zbigniew_Ziobro_wykonal_wyrok_sadu_w_sposob_zenujacy_.html

Idol salonu IIIRP, bohater narodowy Czerskich jednak przyczynił się do śmierci pacjenta.

IDOL IIIRP postkomunistycznej łapówkarskiej Mirosław G. z zarzutami za śmierć pacjenta!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła mu zarzut nieumyślnego narażenia pacjenta na utratę życia. Chodzi o przypadek pozostawienia gazy w sercu pacjenta. Błąd naprawiono tydzień po operacji, ale operowany Florian M. zmarł po trzech miesiącach.

Drugi poważniejszy zarzut - nieumyślnego spowodowania śmierci - wynika z faktu, że doktor G. został powiadomiony przez sanitariuszkę, że mógł pozostawić gazik, ale zbagatelizował tę informację.

W maju do prokuratury otarła zamówiona ekspertyza, która może przesądzić o losach znanego kardiochirurga. Biegły Austriak dr Wolfgang Wandschneider stwierdza, że zostawienie w sercu Floriana Mastalerza – pacjenta operowanego przez dr. Mirosława G. – gazika było „z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością" przyczyną drastycznego pogorszenia stanu chorego, co w konsekwencji doprowadziło do jego śmierci. Pisała o tym "Rzeczpospolita"

Śledztwo w sprawie śmierci pacjenta umorzono w 2008 roku. Rok później Sąd Najwyższy nakazał rozpatrzenie zażalenia rodziny, a potem Sąd Rejonowy nakazał prokuraturze kontynuację śledztwa. Chirurgowi grozi 5 lat więzienia.

- Zarzut powinien był zostać postawiony już dawno, ale lepiej późno niż wcale - skomentował pełnomocnik rodziny pacjenta, mec. Rafał Rogalski. Podkreślił, że z nowej opinii austriackiego lekarza dr. Wolfganga Wandschneidera jednoznacznie wynika związek przyczynowo-skutkowy między pozostawieniem rolgazy a zgonem pacjenta. Rogalski przyznał, że stoi ona w sprzeczności z opinią prof. Hetzera. - Według mnie oraz pana prokuratora, ta opinia jest jednak najbardziej wszechstronna, logiczna i spójna - dodał. Zaznaczył, że sąd będzie musiał ustosunkować się do zebranych opinii.

http://www.rp.pl/artykul/667861_Miroslaw_G__z_zarzutami_za_smierc_pacjenta.html

I jeszcze jeden idol MWzWM - Krzysztof Lisek.

Zarzuty dla europosła PO, grozi mu do 10 lat.

Poseł do Parlamentu Europejskiego z PO Krzysztof L. usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym upadłości spółki Campus oraz zarządzania majątkiem Polskiego Stowarzyszenia Kart Młodzieżowych – dowiedziała się PAP w źródłach związanych ze sprawą.

Informację potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Aneta Skupień. Prokurator nie ujawniła szczegółów przesłuchania, powiedziała jedynie, iż eurodeputowany odmówił w czwartek składania wyjaśnień. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Śledztwo ws. upadłości spółki Campus i zarządzania majątkiem Polskiego Stowarzyszenia Kart Młodzieżowych koszalińska prokuratura prowadzi od lipca 2009 r. Prezesem obu podmiotów przed wyborem do Sejmu w 2005 r. był Krzysztof L.

Prokuratura z wnioskiem o uchylenie mu immunitetu do Parlamentu Europejskiego zwróciła się w listopadzie 2009 r. Immunitet uchylono rok później.

Ze sprawozdania Komisji Prawnej PE wynika, że śledczy zamierzali przedstawić eurodeputowanemu zarzuty z Kodeksu karnego, Kodeksu spółek handlowych i ustawy o rachunkowości.

Chodzi o nadużycie zaufania w obrocie gospodarczym, w wyniku czego została wyrządzona szkoda majątkowa w wielkich rozmiarach, zaniechanie zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości spółki Campus oraz podanie w księgach rachunkowych Polskiego Stowarzyszenia Kart Młodzieżowych nierzetelnych danych.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zarzuty-dla-europosla-po-grozi-mu-do-10-lat,1,4407490,wiadomosc.html

Na zdjęciach widać byłego posła Platformy Obywatelskiej, Krzysztofa Grzegorka. Leży na wznak na czerwonej wykładzinie na korytarzu z rozłożonymi rękami. Widać, że twardo śpi. Ze spodni wystaje mu koszula. Poseł Grzegorek w ostatni czwartek nie zdołał dotrzeć do swojego pokoju w hotelu sejmowym. Nie był w stanie. Parlamentarzysta przy

Krzysztof Grzegorek były wiceminister zdrowia został prawomocnie skazany za korupcję. Sąd w Kielcach wymierzył mu rok i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Ma też zapłacić ponad 20 tys zł grzywny. Przez cztery lata, Grzegorek nie może również pełnić kierowniczych stanowisk.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081125/POWIAT01/520251025
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-byly-wiceminister-zdrowia-skazany-za-korupcje,nId,317331

Ot, jewropejczycy całą gębą, oni tylko chcieli żyć lepiej.
On też, Tomasz Misiak, senator PO chciał żyć lepiej.

Salon III RP i michnikowszczyzna czuwa.

Brak głosów

Komentarze

wdzięczności od pacjentów!
Wszak to drobiazgi!
Jednemu zaszył nożyczki innemu gazik!
Premier Tusk tak go ostatnio bronił!
Lisek, Misiak, Grzegorek, Sawicka!
Ofiary CBA!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#162621

zapomniałeś o Weronce Marczuk, która na rurze gangsterom tańcowała

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#162637

opinie naszych biegłych, którzy badali czy pozostawienie gazy w sercu pacjenta mogło wpłynąć na stan jego zdrowia.
Bo do tego trzeba przecież biegłych powoływać! Może by sobie pani sędzina (czy sędzia) dał tak wsadzić na tydzień taki gazik w serce!

Vote up!
0
Vote down!
0
#162671