ICH pedofil, czyli .....

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

zboczeniec w glorii salonowej.– Minęło 36 lat i chcę, by świat poznał prawdę – mówi „Newsweekowi” Samantha Geimer, którą w 1977 roku zgwałcił Roman Polański. Miała wtedy 13 lat. W Polsce ukazuje się właśnie jej książka „Dziewczynka. Życie w cieniu Romana Polańskiego”.

50-letnia dziś Samantha podczas zeszłotygodniowej rozmowy opowiedziała dziennikarzowie „Newsweeka” o najbardziej intymnych fragmentach dramatu. – Jesteśmy w to uwikłani oboje. On wydał wspomnienia. Teraz kolej na mnie. Chcę sama opowiedzieć moją historię – mówi Geimer o swojej książce.

Przyznaje, że przebaczyła reżyserowi i wymienia z nim nawet czasem przyjazne e-maile. Nie chce zemsty i nigdy nie chciała, by siedział w więzieniu. A jednak ujawnione w jej książce szczegóły gwałtu, którego dopuścił się reżyser, pokazują inne oblicze twórcy „Noża w wodzie” i „Tess”, artysty latami nierozumiejącego powagi tego, co się stało.

Historia upubliczniona przez kobietę wygląda tak: willa Jacka Nicholsona w Los Angeles. 10 marca 1977 roku podczas sesji zdjęciowej dla francuskiego wydania „Vogue’a” Polański upija ją kilkoma kieliszkami szampana, odurza lekami usypiającymi. Rozbiera się i wchodzi do jacuzzi, a potem obejmuje dziewczynkę i prowadzi ją do sypialni.

Polański zdaje sobie sprawę z jej wieku. Nie hamuje go dwukrotne „nie” Samanthy. Nie przeszkadza mu udawany przez nią atak astmy. Ani to, że dziewczynka nie ma biustu i nie nosi stanika. Uprawia z nią seks francuski.

Gdy Polański orientuje się, że Samantha nie bierze tabletek antykoncepcyjnych i nie pamięta nawet daty ostatniej miesiączki, zapowiada: „Nie wejdę w ciebie w takim razie”. W końcu jednak – ku jej zdziwieniu – decyduje się na seks analny.

Starszy o 30 lat Polański nie budził w niej żadnej namiętności. – Ten malutki facecik był mojego wzrostu i przypominał mi fretkę, ale był przecież potężny i gotów fotografować mnie, właśnie mnie! – wspomina. Kiedy reżyser wiózł płaczącą dziewczynkę do domu, prosił ją: „Nie mów tylko o tym nikomu. To będzie nasza tajemnica”.

http://swiat.newsweek.pl/roman-polanski-samantha-geimer-newsweek-pl,artykuly,271556,1.html
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2435255/Samantha-Geimer-Roman-Polanskis-rape-victim-describes-sex-attack-graphic-time.html

Polański, który mieszka we Francji i jest obywatelem francuskim, został aresztowany,gdy udał się w 2009 roku na festiwal w Zurychu w Szwajcarii . Po długotrwałym areszcie domowym w jego wilii w Gstaad został uwolniony ponieważ władze USA zdołały przeprowadzć jego ekstradycji.Ale Szwajcariat o kraj praworządny.

Obrońcy pedofila.

Krzysztof Zanussi bronił w "Kropce nad i" Romana Polańskiego, który czeka w szwajcarskim areszcie na decyzję w sprawie ekstradycji do USA. Reżyser "Matni", oskarżany o seks z 13-latką i ucieczkę przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, usłyszał nietypowe usprawiedliwienia: że stał się ofiarą własnej popularności a dziewczynka, z którą spał była - zdaniem Zanussiego - prostytutką.
Jego zdaniem Polański padł ofiarą własnej popularności. Zanussi relacjom o gwałcie na nieletniej nie dowierza: - Nie wierzę w niewinność ofiary. Ona nie robi wrażenia, że znalazła się tam przypadkiem - mówił w TVN24 Zanussi.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7089372,Zanussi_broni_Polanskiego__30_lat_temu_skorzystal.html

Polański nie jest pedofilem - mówi seksuolog Zbigniew Lew -Starowicz. Tłumaczy, że choć było to zachowanie seksualne wobec nieletniej, to nie wyglądała ona jak dziecko, tylko jak kobieta. - Pedofilia to pociąg do ciała dziecka, a w tym przypadku był to pociąg do ciała rozwiniętej kobiety - uzasadnia.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lew-starowicz-polanski-nie-jest-pedofilem,110662.html

Podobnie jak Lew-Starowicz w obronie reżysera stanął gość "Kropki nad i" Daniel Olbrychski. Aktor komentował słowa Krzysztofa Zanussiego, który w tym samym programie określił 13-letnią wówczas Samanthę Gailey "nieletnią prostytutką". - To słowo, zwłaszcza w jego ustach mnie zdziwiło - powiedział Olbrychski. Sam jednak nazwał matkę dziewczyny "stręczycielką". Bo uważa, że to ona, "przyprowadzając ją do domu największego podrywacza Hollywood" (Polański uprawiał z dziewczyną seks w willi Jacka Nicholsona) najmocniej zawiniła temu zdarzeniu.
Aktor jest zdania, że, choć czyn Polańskiego "był haniebny", to reżyser już go odpokutował. - To się ciągnie za nim latami. Ma zamknięty wjazd do wielu krajów. To jest poważna kara, zabroniono mu bycia obywatelem świata - uważa Olbrychski. I tłumaczy, że Polański "przez lata musiał uciekać przed linczem".

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lew-starowicz-polanski-nie-jest-pedofilem,110662.html

Roman Polański uciekł ze Stanów Zjednoczonych ze strachu. Ponieważ w środku jest rozdygotanym chłopcem, świat jego emocji jest niepoukładany - tłumaczył go kolega. Przyznał wprawdzie, że Roman jest winny (to oczywiste, przecież inaczej by nie uciekał!), ale ważniejszy od sprawiedliwości jest jego zdaniem komfort emocjonalny geniusza...

W środku jest bezbronny i nieposkładany emocjonalnie, strasznie będzie więc znosił dwie rzeczy: tęsknotę i dramat rodziny, którą zostawił, a także małą przestrzeń - użalał się Kutz. Roman i jego rodzina może przeżyć dramat, którego sobie nie wyobrażamy. Może to go roztrzaskać.

http://www.pudelek.pl/artykul/20003/kolejny_kutz_polanski_jest_w_srodku_rozdygotanym_chlopcem/2/

Dorota Stalińska gościła w TVN 24. Tam starła się z europosłem PiS-u Markiem Migalskim.
Aktorka, która podpisała list w obronie Polańskiego, jakby był on dysydentem zatrzymanym przez komunistyczną bezpiekę, a nie obwinionym o gwałt na 13-latce, także w studiu TVN bez zahamowań stanęła po stronie aresztowanego reżysera.

Dorota Stalińska gościła wczoraj w TVN 24. Tam starła się z europosłem PiS-u Markiem Migalskim.

Aktorka, która podpisała list w obronie Polańskiego, jakby był on dysydentem zatrzymanym przez komunistyczną bezpiekę, a nie obwinionym o gwałt na 13-latce, także w studiu TVN bez zahamowań stanęła po stronie aresztowanego reżysera.

– Może mamy inne informacje, ale ja z mediów dowiedziałam się, że to był stosunek za przyzwoleniem nieletniej – wyznała. - Według mojej wiedzi to wszystko było zmanipulowane, sędzia złamał umowę z Polańskim, a dziewczyna „to wszystko odszczekała”. Jestem skłonna uwierzyć w to, że Polański został uwiedziony przez 13-latkę – dorzuciła Stalińska (56 l.)

A zwracając się do Migalskiego rzuciła ostro:
- Mój 20-letni syn by panu powiedział, jak nastoletnie dziewczynki pchają się do łóżka nie tylko 20-latkom, ale i 40- latkom. Domagają się alkoholu, same prowokują starszych mężczyzn.

Z wypowiedziami Stalińskiej polemizował europoseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Migalski. Politolog stwierdził, że środowisko aktorów broni Polańskiego, w czasie gdy jego wina jest bezsporna.
Według niego Raczek, Kutz, Pszoniak, Wajda, zanussi i Figura zamiast potępić reżysera wybielają go słabymi argumentami. Artyści jako główny punkt obrony stawiają to, że Geimer sama chciała uprawiać seks z Polańskim.
Wcześniej na swoim blogu napisał:-
- "Gdyby wasz koleżka Romek najpierw upił a potem pobawił się doodbytniczo z waszą 13-letnia córką? Czy macie nasrane w tych waszych głowach?!"-

http://www.fakt.pl/Stalinska-broni-Polanskiego,artykuly,53543,1.html

Od dnia aresztowania Polańskiego broniły polskie "gwiazdy" i "autorytety" - przynajmniej sami za takich się uważają. Dorota Stalińska, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland - oni wszyscy bronili swojego koleżki gwałciciela...

Ekipa ta napisała list w obronie Romana Polańskiego. Artyści żądają w nim m.in. od prezydenta (!) natychmiastowej reakcji i doprowadzenia do zwolnienia reżysera z aresztu. "Gwiazdy" stwierdzają w nim również, że Polański "uciekł z USA przed sądowym linczem".
Kto podpisał się pod tym pismem żalu i upadku polskich "autorytetów"? M.in.: Piotr Tymochowicz, Andrzej Wajda, Małgorzata Sadowska, Karolina Korwin-Piotrowska czy Agnieszka Odorowicz...

Raczek: - To wygląda na nagonkę

Krytyk filmowy Tomasz Raczek jest zdania, że ściganie Polańskiego za gwałt na nieletniej sprzed ponad 30 lat jest niepotrzebne, gdyż sama dziewczyna, którą miał wykorzystać reżyser poprosiła o umorzenie sprawy. Jak powiedział dziennikarz - wygląda to na nagonkę na Polańskiego, która od początku była zdaniem Raczka prowadzona w sądzie w Los Angeles przez prawicowego prokuratora. "Nie ma ona dziś żadnego sensu ani znaczenia. Niepotrzebnie tylko rozkręca zainteresowanie wokół Polańskiego z powodu drugorzędnej, przedawnionej, nieaktualnej sprawy, odwracając uwagę od faktu, że jest on jednym z największych żyjących reżyserów filmowych" - zaznaczył Tomasz Raczek w rozmowie z IAR. Jego zdaniem w tej kwestii powinna się jeszcze raz wypowiedzieć Samantha Geimer i podkreślić, że nie ma żadnych zastrzeżeń do Polańskiego.

Holland: - Mogliby sobie już dać spokój

Wybitna polska reżyserka pracująca od lat nie tylko w Polsce ale i w Stanach Zjednoczonych, powiedziała, że to jest jakaś potworna złośliwość amerykańskiego prawa. "Ma one w sobie taką bezwzględność. To jest kraj prawa. Ale myślę, że były okazję by tę sprawę już umorzyć" - powiedziała Holland.

Zdaniem Agnieszki Holland "amerykańskie władze mogłyby sobie już dać spokój z tą sprawą". Tym bardziej, że jak podkreśliła reżyserka - Polańskiemu wybaczyła już sama Geimer. "Naprawdę gorsze rzeczy się dzieją" - zaznaczyła. Holland ma nadzieję, że cała ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,102030,7083487,Ludzie_kultury_bronia_Polanskiego.html#ixzz2hETQf22U

Polscy filmowcy bronią Polańskiego

- Uwolnić Polańskiego! - apeluje w liście Stowarzyszenie Filmowców Polskich, domagając się reakcji w sprawie zatrzymania reżysera w Szwajcarii. Filmowcy pomimo negatywnej moralnej ocenie wydarzeń sprzed 30 lat, zwracają uwagę, że wyjazd Polańskiego z USA "był ucieczką przed sądowym linczem". W swoim liście krytykują również szwajcarskie władze: "Potępiamy zachowanie władz państwowych Szwajcarii, kraju w którym Roman Polański bywał stale kilka razy w roku i posiada dom. Fakt aresztowania artysty w drodze po nagrodę za całokształt twórczości podczas festiwalu filmowego w Zurychu uważamy za prowokację."

Pod listem podpisali się m.in. Jacek Bromski, Izabela Cywińska, Jerzy Skolimowski i Andrzej Wajda. Pełna wersja listu dostępna jest tutaj

Szef Stowarzyszenia Jacek Bromski powiedział, że jest zaszokowany i oburzony działaniami Szwajcarii. Poszkodowana dawno wybaczyła reżyserowi - przypomniał szef Stowarzyszenia Filmowców. "Przede wszystkim Roman jest obywatelem polskim i francuskim a nie amerykańskim i nie ma podstaw, by ze Szwajcarii wydawać go Stanom Zjednoczonym" - zaznaczył Bromski. Dodał, że przestępstwo zarzucane Polańskiemu nie zostało nigdy udowodnione - proces nie został do końca przeprowadzony. Zdaniem szefa Stowarzyszenia Filmowców Polskich - reżyser już odpokutował za swoje czyny, gdyż musiał uciekać ze Stanów Zjednoczonych i nie mógł tam tworzyć przez te wszystkie lata. "Nie wiem skąd ta nadgorliwość Szwajcarów" - zastanawiał się Bromski

"Polscy filmowcy nie zgadzają się na ekstradycję Polańskiego do USA" - powiedziała PAP Agnieszka Odorowicz dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, która również podpisała się pod listem. "Żądamy osądzenia go w innym kraju - tam, gdzie legalny i uczciwy proces będzie możliwy. Są duże wątpliwości co do uczciwości i zasadności przedstawienia niektórych zarzutów w trakcie procesu w Stanach Zjednoczonych, co do którego Roman Polański mógł mieć słuszne obawy, że będzie nieuczciwy" - uważa Odorowicz. "Całe środowisko artystyczne w Szwajcarii protestuje z nami; w mediach słychać komentarze, że ta sytuacja to hańba rządu szwajcarskiego" - powiedziała.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,102030,7083487,Ludzie_kultury_bronia_Polanskiego.html#ixzz2hETdheTF

Po raz kolejny uświadamia się nam: wobec prawa są równi i równiejsi. Roman Polański ścigany do 1977 roku przez władze USA ,przyjeżdża na Festiwal filmowy w Gdyni, gdzie grozi mu areszt i ekstradycja? Przecież nie przybywa in cognito!

Teoretycznie reżyserowi Romanowi Polaskiemu, który przyjechał do Polski na Festiwal Filmowy w Gdyni groził zamiast przywitania areszt i deportacja do USA .

Reżyser Roman Polański jest jednym z gości 38. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W Gdyni spotkał się ze studentami szkół filmowych i młodymi twórcami. Później pojawił się na pokazie specjalnym swojego najnowszego filmu „Wenus w futrze”. Publiczność przywitała go owacjami.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/foto/kultura/zdjecie,iId,1203724,iAId,89592#ad-image-0?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Polański został przywitany kilkuminutową owacją na stojąco. Wręczono mu kwiaty. Dziękując za gorące przyjęcie, przyznał: "Najgorsze, że nie wiem, co mówić w takich okolicznościach". Jak podkreślił, woli "wyrażać się na ekranie".

"Moja nadzieja jest w tym, że dużo pań jest tu na sali, bo to jest w pewnym sensie film dla kobiet" – powiedział reżyser. "Kobiety, niestety, w większości moich filmów są ofiarami, a tutaj – wręcz odwrotnie" – mówił Polański. "To mocna i skomplikowana postać, która mówi językiem kobiet" – tak określił graną przez Emmanuelle Seigner bohaterkę komedii "Wenus w futrze".

Po seansie Polański wyszedł na scenę, ukłonił się widzom i podziękował za oklaski, którymi nagrodzono film. "Nie spodziewałem się" - skomentował reżyser.

http://film.onet.pl/wiadomosci/roman-polanski-wzial-w-gdyni-udzial-w-pokazie-wenus-w-futrze/15zf1

również tvn witała pedofila na swoich salonach.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/roman-polanski-dla-dzien-dobry-tvn,98813.html

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/roman-polanski-dla-dzien-dobry-tvn,88524.html

O. Maciej Zięba twierdzi, że pedofilię różni się kwalifikuje. "Polański dopuścił się czynów konkretnych, za których cień każdy ksiądz byłby postponowany, zabity publicznie". A reżyser jest pokrzywdzony.

http://www.fronda.pl/a/o-zieba-polanski-dopuscil-sie-czynow-za-ktorych-cien-kazdy-ksiadz-bylby-zabity-publicznie,31038.html

Credo salonu IIIRP postkomunistycznej: - dobry pedofil to swój pedofil, pedofil z klasą salonową.

Roman Polański na scenie Teatru Muzycznego - fot. Krzysztof Mystowski / Kosycarz Foto

Czytaj więcej na http://film.interia.pl/raport/gdynia-festiwal-filmowy-2013/news/wenus-w-futrze-polanski-w-gdyni,1949334,8438?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Dobry pedofil, to swój pedofil, pedofil z klasą salonową"

To chyba clou ostatnich dyskusji w mętnym nurcie na temat pedofilii.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#384577

...wobec prawa są równi i równiejsi, w rzekomo walczącej z pedofilią Polsce.

Pani, jak zawsze wyczerpująco przedstawiła temat. 10.

  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#384579

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

wszyscy Zydzi jego obroncy.
Zyd podleg atylko zydowskiemu prawui ktore mowi ze Zyd moze zgwalcic czy wykozysrac bez zadnych prawnych czy moralnych konsekwencji goja bo to nie jest czlowiek wedlug Zydow.
To samo sie dotyczy kradziezy, pobicia czy nawet zabicia goja przez Zyda - zadnych konsekwencji.
Zydzi sa ludzmi reszta jest bydlem do wykorzystania i uslug.

Wiekszosc tu przedstawionych obroncow to Zydzi lub ich dupowlazy jak Olbrychski ale jdno ich jeszce laczy PRLowskie
korzenie i nienawisc do Polakow.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#384584

dzięki której lepiej widać postaci.

Dziękuję za ten obraz, Krysko.

Migalskiego nie szanuję, ale tu absolutnie popieram.

Kiedyś "Wprost" złapał dużą aferę pedofilową; miało być trzęsienie ziemi, bo zamieszani ze świecznika.

Cisza po dziś dzień.

Ciekawe, gdzie są te haki na tych ze świecznika.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#384586

Tak to prawda.Można być pedofilem-pedałem-mordercą i jeszcze tam jakimś zboczeńcem,ale gdy ma się wielkie pieniądze to mozna spać spokojnie..Znajdą się salonowcy,którzy wezma w swoją obronę takich ludzi.Są także media takie jak-wybiórcz-czy-tvn-którzy staną murem za tymi zboczeńcami.!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#384592

I stąd takie masowe POparcie.

A PIS z tymi patologiami walczy,i takie są przez to zaciekłe ataki.

A skundlone POlactwo wybrało zło,zamiast dobra.

Od rzucili Boga,a wybrali złotego cielca.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#384603

 A jak można nazwać kogoś, kto nie jest tym za kogo się podaje ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#384612

Światowej sławy autorytety od siedmiu boleści,  stanęli murem w obronie Polańskiego , jak widać oni sami wiedzą lepiej , jak to było naprawdę, aniżeli sam sprawca.

Idąc tokiem rozumowania pani Stalińskiej , jeśli by kózka czy szympansica  wskoczyła do łóżka , no to by była, sama sobie winna .

To nie pedofile powinni być karani tylko dzieci , bo dlaczego  prowokują. Czy zdrowo myślący człowiek , tak będzie rozumował , jak Stalinska ,na pewno nie , no chyba że gwałtu dopuści  się pedofil , nie z ich sfery, to co innego , takiego trzeba szybko na afisz, i ostro potępić.

Dla mnie każdy pedofil czy to rabin czy ksiądz , dziennikarz , polityk czy Żyd, powinien ponieść surową karę.

 

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#384599

by nie pisać, czy mówić fakt pozostaje faktem, że Polański to nie ksiądz. Gdyby księdzem był wówczas ci obecni obrońcy przybraliby pozycję oskarżycieli i rzucaliby w niego tonami błota.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#384613

 że skoro przyjechał do POlski i nie bał się aresztowania i ekstradycji, to musiał WCZEŚNIEJ BYĆ PEWNY, mieć zapewnienie od kogoś z góry o swojej nietykalności tutaj. Taki "list żelazny" od kogoś stojącego dużo wyżej niż nawet red. michnik czy kutz. Od kogoś z rządu. Czyżby to żydóweczka Anne załatwiła mu to u samego zdradka? Z drugiej strony,czy to możliwe, by minister ryzykował stosunki polsko-amerykańskie z powodu jakiegoś żydka-gwałciciela? No chyba tak, bo przecież ONI z Ameryką niczego nie potrafili załatwić. Wszystko spieprzyli - wizy do Stanów, tarczę antyrakietową, offset, Mirosławiec, Smoleńsk, Gruzję i tak dalej. Cała ta sprawa z POlanskim mocno śmierdzi i poza całym tym ambarasem robionym przez sforę psów, mieniącymi się być aktorami, należy zastanowić się nad tym, że był to policzek wymierzony naszemu "partnerowi" z NATO. Znowu POkazali dyplomatyczne dno. A była taka okazja, żeby coś tam, w Stanach,  Polakom załatwić...

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#384626