Fiasko Ballady o Januszku

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

40-letnia wdowa Gienia Smoliwąs jest sprzątaczką w fabryce. Mąż zginął w Oświęcimiu i sama boryka się z wychowaniem syna Januszka. Jest właściwie pogodzona ze swym życiem, gdyby nie kłopoty, jakich przysparza jej syn. Januszek nie chce chodzić do szkoły, przebywa w towarzystwie chuliganów, aż trafia do poprawczaka. Po próbie ucieczki trafia do zakładu o zaostrzonym rygorze. Zaślepiona w swej matczynej miłości Gienia coraz bardziej sie poświęca dla Januszka, który jest zwyczajną kanalią.
To treśc znakomitej książki Sławomira Łubińskiego o człowieku, synie - kanalii, której nikt i nic nie jest w stanie zmienić.
Nie zmieniła go bezgraniczna miłość matki, jej choroba a nawet więzienie.

Nie wiem dlaczego przypomniała mi się ta lektura w związku z kanalią polskiej polityki jaką jest moim zdaniem Januszek z Biłgoraja, kumpel Donka i ucho Bronka spod żyrandoli.

A może to, że tej politycznej kanalii, naczelnej kanalii IIIRP na wzór i podobieństwo do kanali PRLowskiej Urbana również nikt i nic nie zmieni.
Żadna tragedia, żadna trauma narodowa, NIC.

Dla tej biłgorajskiej kanali nie ma żadnych swiętości.

Ale jest iskierka nadziei po dzisiejszym dniu, że KANALIA zniknie niebawem ze sceny politycznej i poza artystką z pieskiem, którą ponoć ksiądz molestował w wieku przedszkolnym, strasznym dziaduniem Kucem, Paradowską, która ulega ekstazie słuchając inwektyw tego chama i wtórujacej jej Elizie Michalik z Super Stacji i innych komediantów, emerytek i emerytów PZPRowskich i SBeckich korzeni i kumpli Tarasa od kielicha nikt nie zapłacze po drogim Januszku.
No może jeszcze salon tvn24 i cynglownia z Czerskiej która stała się konfesjonałem dla ćpuna i alkoholika Tarasa a cyngle spowiednikami.
Jaki konfesjonał i spowiednicy taki i grzesznik.
Jeden wart drugiego.

- Niech żyje polska konstytucja, niech żyje wolna Polska, wolna od Kaczyńskiego, niech żyją wolne prawa - skandował przed siedzibą biskupa warszawsko-praskiego Henryka Hosera poseł Janusz Palikot, który przybił na krzyżu polską konstytucję.

W pikiecie zwolenników stosowania metody zapłodnienia in vitro uczestniczyło ok. 70 osób.

A miała byc rzesza fanów Januszka i jego ballady.

Oto ci fani:

a to ich ołtarz

a to ich drugi po Januszku "autorytet"

równiez autorytet tvn24

Słuchali go jak świnia grzmotu - gruby Rysiek, profesorka od filozofii Środowa, sfiksowana Gretkowska i i inni słodcy idioci robiący za głos narodu.

Platformo, Tusku, musisz dać tarasopodobnym perfumy i ciuchy!

http://wyborcza.pl/1,75248,8584625,Palikot_protestowal_na_Pradze___Ukrzyzowal__biblie.html

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/palikot-z-krzyzem-niech-zyje-polska-wolna-od-kaczy,1,3755273,wiadomosc.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://wpolityce.pl/view/3299/A_biskupom_przypominamy__tego__potwora__mowiacego_jezykiem_bolszewii_wyhodowali_prezydent_i_premier.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99189

Jan Bogatko

...to dobry znak. Palikotyzm - jeżli nie zażyje dopalacza - skończy się tak, jak przyszedł.

Ale na fejsbuku jest grupa "koniec palikocenia". Oj cienko, cienko...

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#99197