PŁONĄCY KRZYŻ NA WIELKANOC!!!

Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Kraj

Na przełomie 2011 i 2012 r. ostrzegałem, że nastanie czas frontalnego ataku na religię (GEREMEK KONTRA JP2, OD REDAKCJI - styczeń 2012). Niestety ani naród, ani katoliccy pasterze nie reagują stosownie do zagrożenia. Stało się coś niebywałego – w stolicy Polski, w biały dzień, w kościele - ktoś podpalił krucyfiks!!! I co?

I nic…

Proboszcz wywiesił kartkę z prośbą o nawrócenie sprawcy. Policji nie powiadomił, a czołowy katolicki publicysta nazwał jego reakcję „niesamowitą lekcją chrześcijaństwa”.

To, co najwyżej, lekcja głupoty i zachęty do następnych brutalniejszych ataków! Dzięki temu ani policja, ani media nie muszą się sprawą zajmować. Chrześcijanie mają się domagać od władzy państwowej poszanowania prawa i ochrony przed jego łamaniem. Taki wzór dał sam Jezus:

A gdy On to powiedział, jeden ze sług, który tam stał, wymierzył Jezusowi policzek, mówiąc: Tak odpowiadasz arcykapłanowi? Odrzekł mu Jezus: Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, że źle, a jeśli dobrze, czemu mnie bijesz? Jan. 18:22-23

oraz ap. Paweł:

Lecz arcykapłan Ananiasz rozkazał tym, którzy przy nim stali, uderzyć go w twarz. Wtedy rzekł Paweł do niego: Uderzy cię Bóg, ściano pobielana; zasiadłeś tu, aby mnie sądzić według zakonu, a każesz mnie bić wbrew zakonowi? Dz.Ap. 23:2-3

A gdy go skrępowano rzemieniami, rzekł Paweł do setnika stojącego obok: Czy wolno wam biczować obywatela rzymskiego i to bez wyroku sądowego? Dz.Ap. 22:25

Przeto wy teraz wraz z Radą Najwyższą skłońcie dowódcę, aby go przyprowadził do was niby dla dokładniejszego zbadania jego sprawy; my zaś, zanim się zbliży, gotowi jesteśmy go zabić. A gdy o tej zasadzce usłyszał siostrzeniec Pawła, przybył, wszedł do twierdzy i powiadomił Pawła. A Paweł, przywoławszy jednego z setników, rzekł: Zaprowadź tego młodzieńca do dowódcy, bo ma go o czymś powiadomić. (…) Wtedy dowódca odprawił młodzieńca i przykazał mu, żeby nikomu nie mówił, iż go o tym powiadomił. Potem przywołał dwóch spośród setników i rzekł: Przygotujcie na godzinę trzecią w nocy w drogę do Cezarei dwustu żołnierzy, siedemdziesięciu jeźdźców i dwustu oszczepników; Dz.Ap. 23:15-23

Jeszcze większą ignorancją wykazał się rzecznik archidiecezji warszawskiej, który utrzymuje, że młodzież najlepiej nauczy się „szacunku do wartości” na lekcjach religii w szkole! Czyżby nie docierał do niego prosty fakt, że palikocięta są właśnie jednym zproduktów tej państwowo-kościelnej „katechezy”. Zamiast uznać, że wychowanie młodzieży zawodzi na wszystkich frontach – rodzinnym, kościelnym, szkolnym i medialnym – on proponuje gaszenie pożaru benzyną.

Swego czasu Jezus powiedział Żydom: „Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.” Mat. 15:14

PS
"Gazeta Polska Codziennie" jako jedyna podjęła w tej sprawie kroki prawne.

 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Witam! A już myślałam,że na naszym portalu spalony KRZYŻ,nadpalone ręce i nogi Syna Bożego to temat tabu.Wczoraj wiadomość ta została,może nie zignorowana,ale na pewno przez wielu przemilczana.Dziękuję za ten artykuł.

                                    Pozdrawiam!

Daję 10.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#242504

Dziekuję Ci,Autorze,za Twój głos"wołąjacego na pustyni".Dobrze,że jesteś i właśnie TU dajesz świadectwo. 10.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#242523

Witaj dzielny obrońco KRZYŻA!!!!

Nadaję z Warszawy najświeższe informację.Na jednym z przystanków ,,stary" UBEK zrywał agitki informujące o uroczystościach na Krakowskim 10 kwietnia.Wiem,że dobre wychowanie nakazuje mówić ,,pan w sędziwym wieku",ale to był autentyczny stary,siwy UBEK,z bezmyślną zacietrzewioną o zaostrzonych rysach twarzy gębą.Nienawiść,do Polaków wyryła na nim to piętno.Mam w rodzinie też nestorów,ale oni inaczej spędzają dzisiejszy dzień.UBEK z małym plecaczkiem powinien się Warszawiakom rzucać w oczy.

Skowroneczku,plan wyjazdu mamy opracowany,role podzielone,tylko szukamy dla Ciebie białej laseczki.Musimy ptaszyno dbać o Ciebie,bo tak mało patriotów dookoła.

Damy radę skowronek,damy radę!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#242526

Walka z wiarą przybiera na sile. Sa sprytni. Co jakiś czas robią szum, na przykład wokół krzyża w Sejmie, albo w szkołach, albo wokół pieniędzy dla KK. Po jakimś czasie wszystko ucicha, a za jakiś czas znowu podejmują temat, tylko że jeszcze odważniej. I tak idą coraz dalej...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#242515

podpalcie jakas gwiazde dawidowa w synagodze a zobaczycie roznice w reakcji i starozakonnych i wladzy zaraz znajda winnych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#242561

"...- Zły się wścieka w Wielkim Tygodniu – mówi opanowanym, lecz stanowczym głosem proboszcz ks. Andrzej Anyszka. Dodaje: – Zły proszę napisać wielka literą, to imię Szatana – dodaje...".

jwp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#242562

Takich mamy pasterzy! Gdy "ksiunc" Sowa produkuje się w TVyNIE "das is got" gduy "ksiunc" Bomniecki promuje Nergala i każe zdejmować krzyże w sejmie episkopat milczy jak zaklęty ale zespól "specjalnej" troski o Radio Maryja powstał błyskawicznie żeby nie obrazić lewactwa i pasożydnictwa!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#347926