Oczy Heisenberga

Obrazek użytkownika Kirker
Blog

Lewica cierpi na pewne projekcje. Lubi mianowicie przenosić swoje grzechy na swoich ideologicznych oponentów. Widać to na przykładzie tego, co obecnie niejednokrotnie określane jest lub kojarzy się ze skrajną prawicą. Mamy mianowicie ogolone czaszki, brunatne koszule, salut rzymski itp. Mało kto pamięta przy tej okazji, że są to socjaliści, zatem ex definitione do prawicy się nie mogą zaliczać. Przedstawieni zostali jednak jako wręcz "skrajni", a ludzie to kupują. Wobec tego nazizm, faszyzm oraz pochodne uchodzą za ultraprawicę. Nie jest to jednak jedyny taki przypadek.

Nasi ideologiczni przeciwnicy przywykli również do operowania innym argumentem. Zarzucają nam bardzo często eugeniczne zapędy. Gdy ze strony prawicy padnie krytyka szkół integracyjnych, to zaraz lewica się uaktywnia, iż dążymy do społecznej segregacji. Pamiętny był skandal we Wrześni rozpętany przez LSD i Partię Zboczonych Kobiet. Próbowali oni udowodnić, że Korwin-Mikke to zwolennik eugeniki. W sumie miał rację - to rodzice powinni decydować, do jakiej szkoły posyłają dziecko i czy w ogóle to czynią, niezależnie od stopnia sprawności bądź niepełnosprawności. Z osobistych potyczek na tle ideologicznym, to pamiętam, jak moi dyskutanci zarzucali mi traktowanie ludzi jak zwierząt w dżungli. Przy okazji mamy tutaj do czynienia z jednym z tryków stosowanych przez lewicowców w dyskusjach, a mianowicie operowaniem słowami-wytrychami. Oni uważają, że za pomocą jednego chwytliwego hasełka są w stanie zamknąć dyskusję na swoją korzyść. Czy stety czy niestety - zależy, z której strony barykady się stoi - mylą się.

W przypadku eugeniki mamy do czynienia z klasycznym przerzucaniem zgniłego jaja. Często samo sformułowanie nie pada, tylko jest traktowane jako podzbiór większego zbioru o nazwie "faszyzm" albo "nazizm". Wiadomo jednak, o co chodzi. Zacznijmy od tego, kto postulował rozwiązania eugeniczne. Bardzo często byli to socjaliści lub liberałowie. Przed rządami nazistów w Niemczech najgłośniej eugenikę popierała socjaldemokratyczna SPD. W Szwecji w 1934 roku ustawę sterylizacyjną przeforsował socjalistyczny gabinet. W przedwojennej Polsce eugenika popierana była przez środowiska, które można najkrócej określić jako postępowe, między innymi ówczesne feministki. W USA eugenizm lansowała między innymi słynna aborcjonistka Margaret Sanger. W tamtejszym ruchu eugenicznym ważną postacią był ówczesny ekologista Madison Grant. Postulował on wręcz eksterminację ludzi uznanych za niezdatnych. Postulaty dotyczące eutanazji nie są również niczym nowym. Pojawiły się one na początku dwudziestego stulecia. Już wtedy Kościół katolicki był atakowany przez środowiska postępowe za wsteczność, ponieważ się na takie praktyki nie godził.

Eugenikę również lewica stosowała. We wspomnianej wyżej Szwecji - tak, tym socjalistycznym raju - w latach 1934-1976 wysterylizowano 80 tysięcy ludzi, którym dopiero pod koniec zeszłego stulecia zaczęto wypłacać odszkodowania. Wspomnienie o wybrykach nazistów jest tutaj truizmem. Pierwszą ustawę, jaką oni uchwalili, to było prawo sterylizacyjne. Później przeprowadzana była akcja T4. Bardzo często powielanym błędem jest mówienie, że to nacjonalizm doprowadził do powstania obozów zagłady. Nieprawda - tutaj głównym motorem całego przedsięwzięcia była eugenika. Rzadko się mówi również, że pierwsza ustawa legalizująca aborcję na terenie Polski pochodzi z 1943 roku - a była ona motywowana właśnie względami eugenicznymi. Pojawiają się również czasem głosy, że komunizm nie był eugeniczny. To jest oczywista nieprawda. Lejba Dawidowicz Bronstein, znany pod artystycznym pseudonimem Lew Trocki, uważał, że aborcja wraz z przymusową sterylizacją doprowadzą w krótkim czasie do powstania radzieckiego nadczłowieka. W latach trzydziestych zeszłego stulecia przeprowadzano przymusowe aborcje i sterylizacje wśród niektórych drobnych nacji w ZSRR np. u Kałmuków i Czeczenów.

Po drugiej wojnie światowej eugenika została skompromitowana. Dla przykładu dawna Liga Kontroli Urodzeń stała się Planned Parenthood. Lewica musiała się bardzo mocno natrudzić, żeby ten cały interes ukryć pod dywanem oraz sprawić, żeby kojarzył się on z prawicą. Tutaj już wcześniej o kreację faszyzmu i nazizmu jako prawicowych ekstremizmów zadbała sowiecka agentura wpływu. W Zmierzchu Zachodu Patrick Buchanan opisał zebranie KPZR, w którym sugerowano, aby do wszystkich ideologicznych przeciwników doczepiać łatkę "faszystów". Po wojnie w przypadku nazizmu o jego skrajnie prawicową kreację zadbali sami naziści, którzy zapisywali się masowo do SPD. Część z nich tworzyła i działała również w partiach Zielonych. W NRD komuniści byli niejednokrotnie wielce zdziwieni, kiedy w aparacie państwa widzieli swoich niedawnych oprawców. Przy okazji uznania nazizmu za system skrajnie prawicowy, również poszczególne jego elementy - przynajmniej te najmocniej nagłośnione - zostały do ultraprawicy zaklasyfikowane. Eugenika trafiła więc zatem jako fragment programu do kuferka z napisem "skrajna prawica".

Lewica tymczasem z takich zamiarów w ogóle nie zrezygnowała. Obecnie często dyskutowane są projekty, które jeszcze niedawno byłyby uznane za brunatny smrodek. Przykładem jest na przykład protokół z Groeningen pozwalający uśmiercić niepełnosprawne dziecko na przykład z rozszczepem kręgosłupa. Kilka lat temu w Royal Society debatowano nad tym, czy w ogóle nie należałoby przymusowo uśmiercać noworodków z wadami rozwojowymi. O tym wszystkim jest coraz głośniej. Nie ma już tutaj odium nazizmu, tylko jest za to nowoczesność.

Istnieje grupa myślicieli określających się mianem utylitarystów. Oni proponują w ogóle inaczej zdefiniować byty osobowe tak, aby to były byty mogące uświadomić sobie ból i cierpienie. Dla nich osobą jest na przykład szympans czy prosiak, a nie jest już dziecko bezpośrednio po urodzeniu. Co oni głoszą? Oczywiście opowiadają się za aborcją i eutanazją. Do tego dochodzi jeszcze przymusowa sterylizacja czy w niektórych przypadkach przymus eutanazyjny. Mamy tutaj do czynienia z odwróceniem się historii. Na początku dziejów eugeniki postulowano najpierw sterylizację. Eutanazja czy aborcja doszły dopiero później. Teraz najpiew aborcja, potem eutanazja jako logiczne następostwo, a na koniec dojdzie przymusowa sterylizacja czy nawet niedobrowolne wyeutanowanie. Utylitaryści z Peterem Singerem na czele są zatem typowymi eugenikami.

Wspominałem wcześniej o ekologizmie. Wyznawcy proponują tutaj zupełnie, co innego. Oni dążą do ograniczenia przyrostu naturalnego. Z tego to powodu popierają aborcję, eutanazję oraz antykoncepcję. Dlaczego? Ponieważ wymyślili sobie, że optymalna liczba ludzi na Ziemi to miliard. Niektórzy wymieniają jeszcze mniejsze liczby np. 100 milionów. Ekologiści proponują pójść jeszcze dalej. Lansują na przykład politykę jednego dziecka rodem z Chin. Dodam, że takie propozycje w USA, Wielkiej Brytanii czy zachodniej Europie już wielokrotnie były zgłaszane. To oczywiście podchodzi pod eugenikę, a konkretnie pod jeden z jej postulatów, czyli neomaltuzjanizm.

Jak się czyta takie różne propozycje lewicy, to chodzi człowiekowi jedna myśl po głowie, również w związku z rozrostem socjalizmu. Czy nie obudzimy się w końcu w świecie rodem z Oczu Heisenberga?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Krzysztof J. Wojtas
Wkurzasz mnie.
Piszesz np. środowiska postępowe. przciwko KK. No człowieku zastanów się, czy tak powinno się pisać.
Ja np. proponuję utworzyć partię, gdzie będzie hasło, aby z feministek utworzyć Legion Feministyczny (po 100 z województwa) i wysłać do Afganistanu. Taniej będzie - a wycofać regularne wojsko.
Zapisujesz się - ? Tu nie chodzi nawet o wprowadzenie bezwzględne w życie, ale dać na zastanowienie tym ruchom, że mogą tam się znaleźć.
One walczą do ostatniego tchu swoich przciwników, pod warunkiem, że nie złamie im się paznokieć.

Jestem za zdecydowanym postawieniem pewnych kwestii. A oszczercze przyznanie tytułu "oszołoma" mam głęboko w d...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#25012

[quote="KJ Wojtas"]Wkurzasz mnie.
Piszesz np. środowiska postępowe. przciwko KK. No człowieku zastanów się, czy tak powinno się pisać.[/quote]

Użyłem terminów, którymi się powszechnie operuje. To, że ten cały "postęp" to jest cywilizacyjny regres, to nikt nie musi mi tłumaczyć. Tak samo, że oni chcą zniszczyć Kościół, ponieważ stoi okoniem do wszystkiego, co oni chcą wprowadzić.

[quote="KJ Wojtas"]Zapisujesz się - ? Tu nie chodzi nawet o wprowadzenie bezwzględne w życie, ale dać na zastanowienie tym ruchom, że mogą tam się znaleźć.[/quote]

Na taki postulat mógłbym się zgodzić. A jeżeli chodzi o partycypację, to mógłbym bym się zapisać.

[quote="KJ Wojtas"]One walczą do ostatniego tchu swoich przciwników, pod warunkiem, że nie złamie im się paznokieć.[/quote]

Ja bym nie uważał swoich ideologicznych przeciwników za skończonych tchórzy. Tu należałoby rozróżnić dwie grupy, jeśli chodzi o ideowość. Część to będą zatwardziali ideolodzy. Skoro matki Michnika pobyt na Syberii nie wyleczył z komunizmu, to możliwe, że i tego współczesnego lewactwa nie da się z tej przypadłości oczyścić. Jeżeli chodzi o tych drugich, to wystraszą się oni i dadzą sobie spokój. Wszystko zależy od proporcji *strachliwych* i *ideologicznie uodpornionych".

[quote="KJ Wojtas"]Jestem za zdecydowanym postawieniem pewnych kwestii. A oszczercze przyznanie tytułu "oszołoma" mam głęboko w d...[/quote]

Ja ogólnie lewicę traktuję jako formację szkodliwą, której pozwolić rządzić państwem, to jak dać małpie zegarek.

Z tego powodu należy wypunktowywać, co oni robili, robią i zapewne będą robić, i nazywać to po imieniu.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#25017

Krzysztof J. Wojtas
Jeśli uda się wyeliminować część, to szybko okaże się, że tej drugiej mało raczej.
To tak jak się liczy ruchy feministyczne i im podobne:
K+M+ C
K
M
C
K+M
K+C
M+C
Znaczy siedem ruchów. (K - Kaśka, M- Maryśka, C- Cześka).

Co do matki Michnika - to wg zasady zwalczania semitów:
"My takich to do kopalni"
"Ja mogę i do kopalni. Tylko mi ludzi dajcie"

Pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#25026

Krzysztof J. Wojtas
Notkę o filozofii fizyki zamieszczę - może jeszcze diś, ale mam jeszcze coś do zrobienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#25027

jeżeli chodzi o ruchy feministyczne czy innych wyrównywaczy, to już tak jest. Proponuję jeszcze sprawdzić źródła finansowania oraz penetrować tego typu grandy przez kontrwwywiad - ciekawe, czy są opłacane z zewnątrz. Moim zdaniem niemożliwe, żeby coś tak niszczycielskiego jak libertynizm mogło się narodzić całkowicie oddolnie. To musi być kontrolowane przez czynniki zewnętrzne.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#25030

Dać małpie zegarek? Stary, ta małpa ukradła brzytwę!

Na samą myśl o eugenice ciarki mi chdzą po plecach, ale z drugiej strony myślę, że eugenika zastosowana do różnego rodzaju lawicujących i lewackich dałaby bardzo dobre rezultaty.

Co wybrać. Oto jest pytanie?

 

 

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#25065

[quote="Jurand"]Dać małpie zegarek? Stary, ta małpa ukradła brzytwę![/quote]

To była analogia do rządzenia państwem. Jeżeli za to zabiera się lewica, to bardzo szybko dochodzi do wszelkich kataklizmów - czy to gospodarczych, czy to demograficznych.

Czy ta małpa ukradła brzytwę? Jeżeli chodzi o potencjalną broń sieczną, to można by się tutaj długo licytować.

[quote="Jurand"]Na samą myśl o eugenice ciarki mi chdzą po plecach, ale z drugiej strony myślę, że eugenika zastosowana do różnego rodzaju lawicujących i lewackich dałaby bardzo dobre rezultaty.[/quote]

Moim zdaniem to nie jest kwestia genów, tylko pewnych memów.

[quote="Jurand"]Co wybrać. Oto jest pytanie?[/quote]

A przecież, gdyby państwo zmniejszyć do właściwych rozmiarów, zaprowadzić odpowiedni porządek, lewica wówczas robiłaby to, co w XIX w., czyli parała się działalnością terrorystyczną.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#25075

.... Filozof też szuka, ale kota tam nie ma, natomiast marksista krzyczy: Mam go"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#25015

z ciemnym kotem to słyszałem o mechanice kwantowej, że to szukanie czarnego kota w ciemnym pokoju, w którym go w ogóle nie ma:)

A co do marksistów. Oni zawsze twierdzili, że znaleźli sposób na wszystkie bolączki. Potem się okazywało z reguły, że ich sposoby generują jeszcze więcej problemów - no i cykl się zamyka.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#25018

równocześnie żyje i jest martwy, bo atom uruchamiający spust trującego gazu równocześnie znajduje się w pudełku i poza nim,. U komunistów zawsze jest ciemno, a kotka nie ma bo nigdy go nie było, zdechł, albo go ukradli ( także "sprywatyzowali" na sposób "aferałów") :):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#25020

wiesz, z komunistami to zawsze różnie bywało. Oni podobnie jak cała reszta lewactwa są bardzo plastyczni i nie mają większych problemów z dopasowaniem się do warunków środowiska. Polecam tekst "Coś" a lewicowość:

http://kirker-zoologicznieprawicowy.blogspot.com/2009/06/cos-i-lewicowosc.html

A cel mają tylko jeden: dorwać się do koryta i za wszelką cenę się przy nim utrzymać.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#25022

Pasożyty się przystosowują :):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#25025

nawet nie wiesz, jaka trafna analogia:) W rzeczywistości biologicznej pasożyty mają tak, że są zwykle krok do przodu. Wystarczy poczytać trochę o takich rzeczach jak białka VSG u świdrowców czy mechanizmy immunomodulacji.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#25032

Skąd wiesz, że nie wiem? :):):)
Jestem humanistą, ale regularnie czytam literaturę popularno-naukową, pamiętniki, dzienniki... Wolę to nawet, niż filozofię.
Wiem na przykład, że niemal każdy rodzaj ssaka ma włąsną odmianę pchły, czy wszy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#25037

przyjąłem takie błędne założenie, ponieważ 99% napotkanych ludzi o takich rzeczach w ogóle nie słyszało.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#25074