Debilizm, czyli przypadłość salonowców IIIRP

Obrazek użytkownika kryska
Blog

- Może wariat to po prostu członek jednoosobowej mniejszości -
George Orwell

W IIIRP postkomunistycznej salon wariatami stoi.
A dokładniej debilami.
Debilizm to niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim.
Osoby takie są samodzielne i zaradne społecznie, nie powinny jednak wykonywać zawodów wymagających podejmowania decyzji, ponieważ nie osiągnęły etapu myślenia abstrakcyjnego w rozwoju poznawczym.
W IIIRP postkomunistycznej debile prym wiodą na salonach, a choroba wiadomo nie wybiera i może dotknąć każdego.
Nawet z tytułem profesorskim.
Listę salonowych debili otwiera lewak Hartman z tytułem profesorskim.

- „Dziękuję Panu Jakubowi Wojewódzkiemu i Pani Dorocie Rabczewskiej za odważne stawanie czoła kołtuństwu i hipokryzji. Jeden ich medialny wyskok znaczy dla budowy praworządnej i wolnej Polski więcej niż lata pisaniny i gadania nudnego filozofa. Potraficie czasem przegiąć pałę, ale czemuś to służy. Trzymajcie się! – pisze profesor Hartman i jedzie po bandzie jak wyborca Palikota po gandzi.

-„Poniewieranie Rabczewską i Wojewódzkim przez jakieś sprzymierzone sądy, ministerstwa i gazety, przy wtórze rozhisteryzowanej gawiedzi godne jest zaiste kościelnych polowań na czarownice i heretyków w czasach nie do końca minionych” – peroruje profesor oczywiście jasny jewropejczyk.

Tak debil z tytułem podziękował za chamski żarcik pod adresem Ukrainek.

Dunin: Jan Hartman jest debilem, profesorom to też się zdarza.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/dunin:_jan_hartman_jest_debilem,_profesorom_to_tez_sie_zdarza_22131

Gajowy zatrudnia również debila i też jest to debil tytułowany.

W Radiu Zet prezydencki minister Tomasz Nałęcz wulgarne żarty, ohydne sugestie gwałtów na Ukrainkach nazwał wprawdzie "oczywistym chamstwem", ale tylko po to by za chwilę bronić ich autora:

- Oglądam jego programy, on walczy z dulszczyzną, wewnętrznym kołtuńskim zakłamaniem. Tacy prześmiewcy są potrzebni, tak jak Stańczyk był potrzebny - dowodził.

Do lity debili dołączył kumpel "boskiego', dotknietego wirusem filipińskim.


Wrażliwy inaczej Marek Siwiec przebił wszystkich stwierdzając z podziwem, że udający nastolatka 50-letni Jakub Władysław Wojewódzki "walczy z polskim kołtunem".

Pojawił się i zagrzmiał naczelny debil z Czerskiej.
Piotr Stasiński, zastępca red. naczelnego "Gazety Wyborczej", w najnowszym numerze dziennika staje w obronie dziennikarzy. Stwierdza, że oburzenie wywołane ich słowami wynika z braku dystansu do całej sprawy i niedostatecznego wyczucia ironii

- "Kogo Figurski i Wojewódzki naprawdę obrazili? Polskiego chama czy jego ukraińską sprzątaczkę? Chama, który gardzi ''gorszymi'', jak mniema, od siebie? Czy Ukrainki, o których niejeden polski cham opowiada podobne wulgarne dowcipy?

Kto rozumie przewrotną ironię - wie, że celem tej satyry było owo wiecznie skrzywdzone chamstwo, które za swoje domniemane poniżenie musi się na kimś, najlepiej słabszym, odegrać.
Kto zaś ironii nie rozumie albo rozumieć nie chce - ten usłyszy tylko obraźliwe drwiny pod adresem Ukraińców" -

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75968,12018665,Obrazili_polskiego_chama.html#ixzz1z5cfOZfx

A kto zatrudnia Ukrainki?
Przecież nie "maryjni" wiążący ledwo koniec z końcem, lecz podobni do debila Stasińskiego oraz jego koleżanki debilki Wielowieyskiej, która też usprawiedliwia pajaców z ESKi i ich chamstwo.

- Problem i głupota Wojewódzkiego i Figurskiego polega jednak na tym, że w tym swoim wystąpieniu nie potrafili precyzyjnie zaznaczyć, że to jest parodia "prawdziwego Polaka" i jego stosunku do ludzi, którzy ciężko pracują w naszym kraju - dodała Wielowieyska. - Polak już zapomniał jak to było, kiedy sam jeździł pracować na Zachód - sprzątał, pracował na budowie. Wojewódzki i Figurski nie potrafili pokazać w audycji, że chodzi właśnie o wyśmiewanie takiego nowobogackiego Polaka - podkreśliła.

Słowem wina Wojewódzkiego i Figurskiego polegała nie na tym, że wypowiadali się chamsko, a na tym, że nie było wiadomo, że ich żenujące chamstwo skierowane jest przeciwko Polakom. Gdyby tak było – jeśli dobrze rozumiem Dominike Wielowieyską – to chamstwo byłoby OK, i nie byłoby o co kruszyć kopii.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,12013126,__Wyszlo_tragicznie____Wielowieyska_o__zartach__Wojewodzkiego.html

Kolejny debil walterowskiego salonu z flaga polską w kupie w tle.

Jarosław Kuźniar, dziennikarz TVN24 na swoim blogu bronił nie tyl tego, co powiedzieli Wojewódzki i Figurski, co wolności mediów do wyrażania wszelkich opinii, nawet tych kontrowersyjnych i czasem wywołujących niesmak. "Wolność słowa nie ma granic. Może je wyznaczyć tylko sąd. Lub szef ale to inny temat. Kiedy jednak granice wyznacza opinia publiczna to znak, że dulszczyzna w narodzie nie ginie." - pisze Kuźniar na swoim blogu. "Obecność takich ludzi w mediach paradoksalnie daje poczucie bezpieczeństwa. Rozsądni ludzie muszą wiedzieć, że mogą więcej by się ograniczać."

Debil prymus, a dla premiera pluszaczek ryszawy

który na swoim blogu zwraca się bezpośrednio do Kuby Wojewódzkiego. Lis nie broni wypowiedzi dziennikarzy Eski Rock, a wręcz uważa, że tym razem przesadzili. Broni za to prawa wybitnego komentatora do wywoływania skandali. "Grzecznych miernot jest bez liku, Wojewódzki jest jeden." - pisze redaktor naczelny "Newsweeka" w portalu NaTemat. "Nie dlatego, że jest błaznem, błaznów nie brakuje. Raczej dlatego, że jest błyskotliwy i fajnie błaznuje. Tym razem błaznowaliście nie fajnie."

Debil pluszak jest przeciw i ZA, a nawet bardziej ZA.

Trudno nie wspomnieć o wodzireju wsród salonowych debili i przyjacielu ludzi "honoru'.

- "te wybory to zwycięstwo Polski Marka Kondrata i Kuby Wojewódzkiego, Polski ludzi bystrych i uśmiechniętych. Zapamiętam frazę Wojewódzkiego: "Młody czytelniku, jeśli nadal chcesz głosować na PiS - wcześnie skontaktuj się z lekarzem i farmaceutą". Jakby Duch Święty przemówił ustami Kuby Wojewódzkiego”- pisał Michnik tuz po zwycięstwie PO w wyborach w 2011.

Jak widać, słychać i czuć wylęgarnią debili salonowych jest stajnia przy Czerskiej, a ich ojcem chrzestnym guru Michnik.

- Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać -
Antoine de Saint-Exupéry

Debilom salonowym IIIRP dedykuję ku pamięci:

- Ważniejsze od przetrwania jest zachowanie swojego człowieczeństwa -
George Orwell

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gdyby nie świadomość, iż Niesiołowski korzysta z leczenia rządowego, pomyślałbym że na tym rysunku podskakujący facet to właśnie on. Co za podobieństwo, ten sam błysk w oku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270027

te same odruchy
normalnie psychol niesioł

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270066

Od kilku dni zastanawiam się, co byłoby gdyby w programie WF padły sformułowania typu "Każdy Żyd to złodziej", "Wszyscy Żydzi do gazu" czy "zgwałciłbym jakąś Żydówkę"...

Oczywiście w ramach walki z polskim antysemityzmem... :)

Działoby się, co?

Ciekawe, czy i wtedy znaleźliby się "rozumiejący konwencję" obrońcy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270028

ło matko!
czerscy by ich ukrzyzowali

p[zdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270065

brakuje mi tutaj prof. Markowskiego

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270119

i "rowerzysty" Krzemińskiego
to dopiero debile tandemowi

pzdrt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270273

"Rispekt 1" Wojewódzkiego i Michała "Rispekt 2" Figurskiego, mianowicie obecnym prezydencie trzeciej erpy. Przecież tenże pan był łaskaw swego czasu określić duńskie żołnierki mianem "kaszalotów". Czyż nie był to wystrzał do startu? Akt założycielski?

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#270177