Czy Donald Tusk jest alkoholikiem?

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Powrót do przeszłości...
2009 - W niedzielę Radio ZET "dociera" do rachunków z których wynika, że Kancelaria Prezydenta, a konkretnie jej Gospodarstwo Pomocnicze, kupuje wiele buteleczek z alkoholem.To temat numer 1 na wszystkich portalach.
Sprawę "podejmuje" Janusz Palikot. Na zaimprowizowanej konferencji prasowej w Lublinie pojawia się z pełnym koszem buteleczek wódki. Jedną wypija do dna. Szydzi: - Straszny zawód bycie politykiem i praca w Kancelarii Prezydenta. Domaga sie by prezydent "udowodnił iż nie jest alkoholikiem". To temat numer 1 na wszystkich portalach.
Na swoim blogu stawiał pytania dotyczące domniemanej choroby alkoholowej prezydenta.
1. Czy prezydent Lech Kaczyński nadużywa alkoholu?
2. Czy prawdą jest, że jego pobyty w szpitalach mają związek z terapią antyalkoholową?
3. Czy ucieczki do Juraty i czerwone wino to nie środki terapeutyczne, stosowane przezeń w reakcji na problemy w relacjach rodzinnych z bratem i matką? – napisał na swoim blogu poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Palikot.

Lech Wałęsa też wchodzi do gry - szydzi z "kaczuszek", które stały się małpkami. To temat numer 1 na wszystkich portalach.

- To nie małpki (...) za moich czasów nie było małych buteleczek. Te chyba są wielkości prezydenta... takie kaczuszki - Lech Wałęsa żartował z buteleczek alkoholu zakupionych przez Kancelarię Prezydencką do rządowego samolotu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6517388,Walesa__te_buteleczki_to_takie_kaczuszki.html

Sprawa międlona jest przez kolejne dni, staje się ulubionym tematem także "Gazety Wyborczej":

Szybko okazało się, że owo "dotarcie" do sensacji było zwykłą manipulacją w której media wykorzystano, co same radośnie przyjęły, jako kanał dezinformacji i przemysłu pogardy. Kancelaria Prezydenta wyjaśniła:

- W związku z informacjami, jakie pojawiły się w mediach, dotyczącymi zakupionego przez Gospodarstwo Pomocnicze Kancelarii Prezydenta RP alkoholu informujemy, że alkohol w małych opakowaniach zakupiony został na potrzeby cateringu samolotowego zgodnie z obowiązującymi standardami na pokładach samolotów - głosiło oświadczenie Kancelarii Prezydenta. Cytowano je półgębkiem i... kontynuowano temat alkoholu.

Teatrzyk chama z Biłgoraja:

Wystepy tej kreatury bardzo spodobały sie amatorce krtani Kaczyńskich.

Uznała pytania insynuacje chama za zasadne.

12 stycznia 2013 roku "Super Express" donosi:

- Od początku kadencji obecnego rządu, czyli od 18 listopada 2011 r. do 31 grudnia 2012 r., Kancelaria Premiera zakupiła 912 sztuk różnych alkoholi. W tym: 654 butelki wina, 122 butelki koniaku, 61 butelek whisky, 60 butelek likieru oraz 15 sztuk innych alkoholi - informuje "Super Express" Kancelaria Premiera. Czyli wychodzi prawie po trzy flaszki dziennie! Koszt zakupu wyniósł 75 014, 34 zł. Co ciekawe, to znacznie więcej aniżeli w poprzednich latach.-

Jak tłumaczy się z zakupów KPRM?
- Alkohol w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podawany jest m.in. podczas oficjalnych wizyt i spotkań oraz wręczany jest jako upominek podczas krajowych i zagranicznych wizyt - poinformowała kancelaria.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/416254,podliczyli-ile-kprm-wydala-na-alkohol.html
http://wpolityce.pl/artykuly/44604-zakupy-alkoholowe-kancelarii-prezydenta-w-2009-roku-sensacja-na-tygodnie-zakupy-alkoholowe-kancelarii-premiera-w-roku-2013-tematu-nie-ma

Czekam na zasadne zapytanie Zapendowskiej - czy Tusk jest alkoholikiem?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Sami pytajmy na różnych forach i wśród wszelakich lemingów, niech mają zagwostkę. Może jak od ciężkiego myślenia przepalą się im zwoje to na tej wypalonej pustyni wyrosną jakieś ślady życia, znaczy się logicznego myślenia ;-)

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#327649

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#327681

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#327682

Stara o kobiecie to nie elegancko, jak możesz :)

 __ __ __ __ __ __ __
....pechowcom kamień z serca spada zawsze na odcisk

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#327720