A jednak gęsi....

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!-

Tymi słowami Mikołaj Rej, ojciec literatury polskiej, nawoływał do pisania w języku ojczystym. Chciał tym samym przełamać modę na łacinę, panującą w Polsce aż do XVI wieku.
Niestety dzisiaj w XXI wieku zapominamy o jego przesłaniu.

Zapomnieli młodzi i wykształceni oraz HGW i "wspaniały" Buzek, ksywa "na wózek" w noc sylwestrową 2010/2011.

"Odą do radości", czyli hymnem Unii Europejskiej a także pokazem sztucznych ogni warszawiacy powitali Nowy Rok.
Hymn Zjednoczonej Europy, czyli "Odę do radości" Ludwika van Beethovena, wykonała śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska.

- "Pierwszego lipca Warszawa będzie stolicą Europy - pamiętajmy o tym!" - powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz Polakom życzyła m.in. sukcesów, bo "z nich składają się dokonania Warszawy i całej Polski". "Przy okazji Białorusinom chcę życzyć wolności, o której marzą. Aby mieli taką wolność, jak my mamy" - podkreśliła prezydent Warszawy. Kilkoro uczestników koncertu przyniosło ze sobą białoruskie flagi.

- "Wszystkiego dobrego dla Europejczyków!" - powiedział na koniec Buzek również cudowny jak Tusk, a może jeszcze cudowniejszy, bo to już PRAWDZIWEK - jewropejczyk przede wszystkim i to całą twarzą, a nie oszołom - Polak.

Taka hucpa możliwa tylko w IIIRP, postkomunistycznej i zakompleksionej.
To możliwe tylko w Polsce, czyli według takich jewropejczyków jak Buzek - nigdzie.
Czy wyobrażacie sobie Niemca, Francuza czy Anglika śpiewającego na powitanie Nowego Roku hymn UE?
Wolne żarty.
Oni szanują swoją ojczyznę.
A mieszkańcy IIIRP postkomunistycznej to jednak gęsi, w większości.
Niestety.
Mikołaj Rej załamałby ręce.

http://www.rdc.pl/index.php?/pol/aktualnosci/aktualnosci/120_tys_osob_na_pl_konstytucji
http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=4353&filename=&idnews=1465&data=infopakiet&_CheckSum=-1837324835

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To się Buzek wstydzi Mazurka Dąbrowskiego, czy jak??
To by znaczyło, że się wstydzi obywatelstwa polskiego ! Jewropejczyk psia jego mać ! Dobrze, że nie zaintonował ruskiego hymnu, ale ma szansę za 362 dni.

Pozdrawiam noworocznie.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#120975

Jerzy Buzek na kilka lat zniknął z mediów i świata polityki.Buzka  nazwisko wymieniano tylko wtedy, gdy komentowano w niezbyt kulturalny efekty buzkowych reform. Te uderzyły w całe społeczeństwo, któremu czkawką odbijają się po dziś dzień. No, ale przyszedł rok 2004 i wybory do Europarlamentu. Buzek wystartował z list PO w okręgu śląskim. Otrzymał 73 389 głosów, czyli nie tylko najwięcej spośród wszystkich kandydatów w swoim okręgu, ale i w całej Polsce. Media typu Gazetka bez napletka , chwaliły go , ze szanowny Buzek jest tym czego Polacy chcą.Według "mediów w Jarmułkach " to był super kandydat. Polacy to kupili ! .Skąd paradoks, że na znienawidzonego byłego szefa rządu tym razem zagłosowano tak tłumnie? Znikniecie Jerzego Buzka na wiele lat było dobrym rozwiązaniem . Społeczeństwo zapomniało kim był Buzek, Polacy maja dobra pamięć … ale krótką :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#120977

Mazurek Dąbrowskiego nie jest od tego, żeby go śpiewać w sylwestra. Dla mnie to byłaby profanacja hymnu narodowego. A że unija ma g... hymn, to niech go sobie śpiewają na g... polszitowych imprezach. Choć jest to po prostu śmieszne, że nawet w ten sposób się ludziom wciska unijną propagandę. A lemingi to łykają. Warszawiacy (czy może ściślej mówiąc mieszkańcy Warszawy) jak widać łykną wszystko, skoro sobie wybrali bufetową z podrzędnej knajpy.
oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#120981

a lemingom mafia tuskowa łyka kasiorke z kiesy

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#121054

żony też sie powstydził
k.... jewropejczyk pomylony
łeb siwieje to dupa szaleje

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#121056

Takie słowa usłyszałam w sierpniu idąc obok wielkiego plakatu Lenina obok Bristolu. widok przyprawiający o dreszcze jedynie widok Piłsudskiego (świetne zdjęcie) poprawił mi nastrój. podobne uczucie miałam gdy włączyłam na chwilę TV w Sylwestra. Polsat przeszedł sam siebie a w zasadzie TVN, to w końcu wzorzec wazeliniarstwa. Nie dość ze wtręty polityczne niszczyły klimat zabawy to jeszcze na koniec Oda do radości. No nie!
Dawniej był 1 maja z Moskwy i stare dziadki machające z mauzoleum innego dziadka a teraz to. Bruksela w rozkwicie, jednka mam coraz silniejsze wrażenie że Unia i jedność to dwa bieguny więc nie wróżę długiego życia temu tworowi. Wystraczy popatrzec co się dzieje w strfie euro którą wymyslili.
Niezły był transparent wywieszony w Estonii po wprowadzeniu euro- Witajcie na tytaniku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#120978

a Titanic juz o cal od góry lodowej

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#121053

sylwestrową beznadzieję, znaczy - zabawę, na POlsacie???
Mnie do nieoglądania wystarczyła zachęta w postaci uśmiechniętej HGW i zapowiedź kolejnej zdychającej, znaczy - wielkiej i wspaniałej, GWIAZDY przyjeżdżającej do POlszy na dwa dni przed emeryturą!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kasianna

#121065

demonstranci, gdy rządził!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#121117