Powiernictwo Polskie i Kukiz

Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie
Zakłamywanie historii staje się coraz wyraźniejszym elementem gry politycznej uprawianej przez naszych sąsiadów. Szkodliwa działalność prowadzona od lat przez Erikę Steinbach, będącą jednym z czołowych polityków partii rządzącej w Niemczech oraz wydarzenia ostatnich dni - czyli tworzenie przez historyków rosyjskich alternatywnej, zakłamanej historii ostatnich dziesiątek lat - to przykłady tej świadomej gry.. Gry wycelowanej w uniknięcie moralnej i politycznej odpowiedzialności. Warto podkreślić, że zarówno władze rosyjskie i niemieckie popierają działania tych ośrodków. Brak wyraźnego sprzeciwu ze strony polskiego rządu oraz nasilanie się owej propagandy wywołuje zaniepokojenie Polaków. Powiernictwo Polskie wraz z Pawłem Kukizem przygotowuje stronę internetową, promującą najnowszy utwór artysty, poświęcony wypaczaniu historii, a konkretnie działalności Eriki Steinbach. Uruchomienie strony zawierającej piosenkę nastąpi 31 sierpnia. Całość będzie dostępna pod dotychczasowym adresem strony Powiernictwa Polskiego: ]]>http://www.powiernictwo-polskie.pl]]> Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do zapoznania się z treścią piosenki oraz strony, a także do przyłączenia się do promocji tego serwisu a tym samem do walki z kłamstwem. W dzisiejszej "Rzepie" możemy przeczytać wywiad z Pawłem Kukizem: ]]>http://www.rp.pl/artykul/2,355463_Kukiz__Mam_dosc_Eriki_Steinbach.html]]> uwaga, pod adresem ]]>http://www.powiernictwo-polskie.pl]]> dostępna jest już zapowiadana, nowa strona, a na niej m.in. teledysk. Zapraszamy do oglądania, słuchania i czytania
Brak głosów

Komentarze

Co do Kukiza - jestem miło rozczarowany. Cieszę się, że po etapie niezrozumiałego poparcia dla PO, co było powodem spadku mojej oceny dla Kukiza, angażuje się w walkę z kłamstwem naszych sąsiadów. Tym samym jest to można powiedzieć policzek dla PO i polityki Rządu Tuska, który nie ma w tej sprawie jaj i nie potrafi bronić tak ważnej dla Polaków prawdy historycznej. Czyżby Kukiz ujrzał prawdziwą twarz Tuska? Tekst utworu Sztajnbach:

Sztajnbach

Utwór rozpoczyna fragment archiwalnego nagrania przemówienia Adolfa Hitlera, w którym odwołuje się do Świętych Niemiec i zagrzewa rodaków do walki i podbojów

To tutaj jest mój dom

bo tamten mi zabrali Hitler i Stalin ręka w rękę szli

Ribbentrop Mołotow razem ustalali

Jak mordować ludzi, by w dostatku żyć

Jeden we Lwowie a drugi w Auschwitz

o dziadkach moich mówię kąpiesz się w ich krwi

Jesteś politykiem jak Adolf na fali,

Marzysz o tym by wołano ci

Jeden naród, chórek: Ein Volk

Jedna ojczyzna, chórek: Ein Heimat

Polacy won chórek: Polen raus

Chwała Sztajnbach chórek: Heil Sztajnbach

To tutaj jest mój dom

Z tamtego wypędzili twoich: dziady, ojciec, stryjek, wujek oraz jego brat

Wspólnie z kolegami z Armii Czerwonej

W Europie Krzyży sadzili las

Pomódl się Kobieto za tych swoich braci

Których siłą w Wehrmacht Adolf Hitler brał

Pomódl się na grobach tych co poginęli

Zostaję tutaj, ty zostań tam...

Utwór kończą fragmenty marszowych pieśni hitlerowskich obwieszczających, iż niedługo słuchać ich będzie cały świat

Vote up!
0
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#29663

Też ucieszyłem się jego postawą. Na tle estradowych wycirusów, prezentuje się jako człowiek niezależny i myślacy - nie powiela bezrefleksyjnie michnikoidalnej papki. Ale... w wywiadzie dla "Rzepy" stwierdził, że wciąż uważa Platformę za "mniejsze zło". Ciekawe, ile trzeba, by do końca przejrzał na oczy...
pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#29672

Kukiz tą akcją robi kawał dobrej roboty, a akurat swoim pozostawaniem raczej na uboczu konfliktu PiS/PO, przy deklarowaniu umiarkowanego poparcia dla tej drugiej, nie ułatwia sprawy tym, którzy najchętniej teraz zrobiliby z niego oszołoma. A że tacy będą, to raczej pewne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29752

tylko sie cieszyć, może my Polacy nareszcie sie obudzimy

Vote up!
0
Vote down!
0
#29666

takim jak on mojego polskiego powiernictwa.
Doceniam jego niektóre sensowne publiczne wypowiedzi, ale z gostkiem od "Pan proboszcz już się zbliża" po "Sztajnbach" wolę być mimo wszystko na dystans, szczególnie pamiętając ilu to idiotyzmów był autorem od roku 2005!
Taki już jestem, jako potomek kresowiaków!
U mnie na stracone zaufanie trzeba ciężko, mądrze i uczciwie zapracować!

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#29674

Kukiz jest według mnie koniunkturalistą. Jak większość ludzi estrady i to nie tylko w Polsce. Zauważył, że można na kontestacji poczynań, a właściwie braku działań rządu w pewnej sferze zbić jakiś kapitał odbiorców to się do tego podłączył.
To jest dosyć charakterystyczne, że człowiekowi popularnemu przypisuje się jakieś tam cechy wiedzy specjalnej.
Guzik prawda. Nie wiedzą nic.
Najlepszy przykład to, to gdy wypytywano jakichś tam celebrytów o chamstwo w sieci - było to w okresie otwartej wojny pomiędzy Blogerami a Dziennikiem. No to oni się wypowiadali o tym jakie komenty są na "pudelku" i innych tego typu portalach. Gówno wiedzieli o meritum.
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#29682

Taki sobie cieniasek-prostaczek.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#29686

Panowie, proszę was o powstrzymanie się przed taki komentarzami. Kukiz popiera sprawę, która jest słuszna, a jak widzę niektórym to nie odpowiada. Potem dziw, czemu mamy stereotyp prawicowca-zarozumialca, który uważa że on i tylko on jest jedynie słuszny i w ogóle najwspanialszy.

Tyle ostatnio było o podziałach, w blogosferze itp, chociaż w jednej sprawie pokażmy że jesteśmy razem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29691

Jestem za inicjatywą, ale nie odbieraj mi prawa do opinii n/t Kukiza! Dal mnie patronem tej sprawy to on wymarzonym nie jest!
Ja nie jestem żadnym prawicowcem!ani zarozumialcem!
Jeno staram się być tylko uczciwym człowiekiem; takim średnio inteligentnym, co to potrafi czytać, pisać, rachować i wyciągać wnioski!
pzdr
*oczywiście żadnych aluzji!

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#29702

To co napisałem, nie miało charakteru osobistego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29705

opinia, opinią, ale daruj sobie proszę, takie określenia, jak powyżej, na krawędzi epitetu. Co do reszty spraw odniosłem się wyżej, w komentarzu będącym odpowiedzią na post Laokoona
pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29759

Oczywiście, nikt Ci knebla nie zakłada. Myślę, że im więcej dyskusji i różych opinii tym lepiej. Każdy może sobie wyrobić własne zdanie na dany temat. Każdy z nas ma prawo do własnej opini i wyciągania własnych wniosków.
Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#29773

Jeśli będziecie się na wszystko i wszystkich obrażać nikt nigdy nie będzie chciał z wami współpracować. Nie idźcie drogą BM, oni już się skompromitowali, mam nadzieję, że was stać na odrobinę pomyślunku.

Bo jeśli nadal będziecie pisać takie posty jak antysalon, to (zapewniam Was) nikt poważny nie będzie chciał z wami działać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29727

zaraz, zaraz. Czym innym są poglądy redakcji, czym innym zaś - użytkowników. Na te drugie ani nie mamy wpływu, ani nie bierzemy za nie odpowiedzialności.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29749

pogadajcie lepiej o Powiernictwie i akcji. "Kukiz" w poruszanym kontekście jest mało ważny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29693

No właśnie! Popieram!

Vote up!
0
Vote down!
0
#29694

oddziaływania na młodzież. Po co w ogóle pisać takie pioseneczki, że niby ma nam podnieśc teraz ducha?

 

Fajnie jak się przez 20 lat tego ducha niszczy.

 

Ja jestem nie tylko na dystans, ale musiałbym dużo jezce usłyszeć i zobaczyć ze strony kolegi Kukiza aby mu dać najmniejszykredyt zaufania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29708

Kukiz niszczył jakiegoś ducha przez 20 lat? Robił więcej dobrego (99% swojej muzyki), niż złego (kilkoma wypowiedziami, z którymi się nie zgadzam czy jednym kawałkiem, który się mu wypomina od 15 lat ponad). Mam wrażenie, ze większość komentujących kojarzy Pawła Kukiza z jednym utworem i kilkoma wywiadami. Cała zaś jego twórczość i szerszy wybór wypowiedzi pokazuje, ze ten obraz jest mocno fałszywy. Patriotyzmu temu człowiekowi odmówić nie można. Zaś fakt, że znajduje się w trochę innym, niż większość z nas miejscu sceny politycznej, jego głos czyni jeszcze bardziej znaczącym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29756

Mam niestety takie samo zdanie na temat Kukisa jak i antysalon.I tak się składa że to on podpina się pod prwicowych blogerów,a nie oni chcą go zniszczyć.Trudno mieć zaufanie do kogoś kto pluł nam w twarz.Widocznie pan Kukis wytrzeźwiał i stwierdził że Tusk nie jest z jego bajki i chwała mu za trzeźwe myślenie.I reasumując mogę mu wybaczyć,ale nie zapommnieć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29713

Nam? On wypowiadał się o niepoprawnych kiedyś?

Vote up!
0
Vote down!
0
#29728

po pierwsze, post powyżej odnosi się do jakiegoś nieznanego mi bliżej p. Kukisa, po drugie - patrz wyżej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29750

nie rozumiem za bardzo czemu zamiast pozytywnie odnosić się do samej inicjatywy, pojawiają się wpisy uderzające w osobę.
nie każdy kto nie zgadza się z danymi poglądami musi tym samym pluć w twarz i być samym złem. poza tym artyści wywodzący się z nurtu lat osiemdziesiątych, grający muzykę nieradiową, zazwyczaj pomijani są przy uznawaniu zasług na rzecz ojczyzny. nierzadko artyści sceny niezależnej pokroju kukiza były w czasach komuny i cenzury głosem pokolenia i dla wielu tymi cichymi bohaterami.
liczy się inicjatywa i odwaga, bo niestety niektórym, tym którym nie powinno, po prostu jej zabrakło.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29765

Co do Kukiza - najgłupszą rzeczą, którą zrobił było wystąpienie na wiecu PO. Ja jako muzyk, tym bardziej dbający o swoją niezależność, nigdy bym tego nie zrobił.. Nie mógłbym poprzeć PO bo wiem jaki to chłam.

Z drugiej strony cenię go za wirusa SLD. Naprawdę.

Dziś jestem miło zaskoczony przystąpieniem Kukiza do akcji Powiernictwa Polskiego. Jedna nawrócona owieczka jest o wiele bardziej cenna niż stado tych zawsze wiernych. Nie ma ludzi idealnych.. Dziś skupmy się na akcji Powiernictwa i na tym, że Kukiz jest po naszej stronie a nie po stronie PO, które w sprawie fałszowania historii nie kiwa palcem. Może po tej naszej stronie zostanie?

Wykorzystajmy dobrze to co Kukiz robi i nie zniechęcajmy do siebie ludzi, którzy mogą być naszymi sojusznikami w dobrej sprawie. Niektórym przyznanie się do błędu przychodzi łatwo - innym troszkę trudniej..

Czasami warto się ugryźć w język niż napisać za dużo.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#29763

Miłość Kukiza do PO, wynika (prawdopodobnie) z silnych związków ze środowiskiem lekarskim. Jednak nie zgodzę się, że robił przez 20 lat coś złego. Żaden muzyk tak konsekwentnie jak on nie piętnował komuny i postkomuny. Jednak to było większe g... niż  PO. 

A włączeniem się w działania Powiernictwa Polskiego zmazuje udział w wiecu.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Kaśka

#29764

[quote=Kaśka] Żaden muzyk tak konsekwentnie jak on nie piętnował komuny i postkomuny.
[/quote]

A co z Kazikiem Staszewskim ? Analogicznie, i w Jego przypadku był romans z "Wybiórczą".

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#29919

Swoją opinię wyraziłam już na Twitterze. Powtórzę:

Paweł Kukiz ma dość Eriki Steinbach.Ja mam dość wszelkich nacjonalistów, rasistów,faszystów,komunistów i tych, co udają, że nimi nie są.

Jeśli protest Kukiza wypływa z podobnych pobudek, to jestem za. Nie można bowiem mieć dość powiernictwa i Eriki Steinbach, a tolerować neobanderowców czy usprawiedliwiać faszyzm czy komunizm, bo to nie to samo co nazizm. Nie można kochać własnych nacjonalistów i postkomunistów, a protestować przeciwko obcym.

Historia jest nauczycielką życia dla ludzi mądrych. To historia udowodniła, że ideologie te są barbarzyńskie bez względu na stopień nasilenia nienawiści. Do dziś zbieramy tego żniwo i pora powiedzieć nie tylko Erice Steinbach - DOŚĆ!

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#29770

Bardzo dobrze, że się włączył. Jakie były tego powody, nie wiem i nic mnie to nie obchodzi. Na pewno nie łatwo nie zapomnę pewnych wypowiedzi, czy pewnych zagrywek, co wcale nie oznacza, że go wypchnę z naszego szeregu, jeżeli zechce maszerować z nami. Zrobię mu miejsce. Przywitam.... i będę bacznie obserwował.

A narazie, Kukiz, witam w szeregu!

______________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#29777

Bo byc może trafi do szerszego rozpowszechniania i wywoła reakcję lemingów "no jeśli nawet takiego Kukiza ruszyło, to może ważna sprawa..."

Kapujecie?

I mniejsza o jego intencje.

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#29782

intencje Kukiza w tej sprawie są jednoznaczne - takie jak moje czy Twoje: wierność prawdzie

proszę Was, zostawmy niechęci na boku - przynajmniej w tym wątku. nie bierzmy złego przykładu z ziejących nienawiścią.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29798

Ta inicjatywa jest dobra i korzystna dla Polski - na tym powinniśmy się skupić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29783

Link do strony umieszczam w blogu w salonie i w onecie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#29812

popiera Akcję, emitując utwór Kukiza jako początek każdej audycji.
O Akcji przeczytacie oczywiście więcej na powiernictwo-polskie.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#29817

ale z tego co Panstwo tutaj piszecie, jako wytlumaczenie jego postawy dawniej i teraz, odnosi sie takie samo wrazenie, jak czytajac tych, co chca wybielic postepowanie TW SB po tym, jak ich wspolpraca wyszla na jaw.

Kiedy Tusk nominowal Boniego mozna bylo wyczytac w tekstach jego obroncow te same argumenty - pomylil sie, chcial dobrze, wprawdzie palil, ale sie nie zaciagal...

Mysle, ze ten jakis Kukiz zrobi wkrotce w tyl zwrot i rozlegna sie jeki, ze "jednak sie pomylilismy".

Lepiej poczekac z ta radoscia z powodu nawrocenia Kukiza.

Vote up!
0
Vote down!
0

arka

#29823

Kukiz jak Kukiz. To tylko muzyk, piosenkarz,aktor, który podjął inicjatywę. Czy podpowiedzieli mu ją fachowcy od PR? Bardzo możliwe. Tylko, że ja np. nie popieram Kukiza, bo autorytetem dla mnie nie jest, ale sam pomysł, inicjatywę.

Jeśli Kukiz będzie ją chciał przypisać przed wyborami PO, to jego strata, nie nasza.;)Jeśli to jego sposób na reklamę, to będzie to ostatni jego sukces zawodowy.;)

Jak nie zaryzykujemy, nie będziemy wiedzieli. Nie wyobrażam sobie natomiast sytuacji, w której dziennikarz Rzepy za kilka tygodni przeprowadza kolejny wywiad i dowiaduje się, że Polakom cała ta sprawa koło tylnej części nie lata.;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#29847

Teraz można zarobić na tym to to śpiewa. Wczoraj opłacało się jechać po kaczkach to jechał. Jeszcze wcześniej po Kościele - nie ma sprawy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29873

Obawiam się tylko, żeby pan Kukiz nie zrobił kolejnej wolty, lewactwo po raz kolejny umrze ze śmiechu...
W międzyczasie pozostaje wierzyć w nawrócenie, chrześcijaństwo to nauka pokory.

17.3. Miejcie się na baczności. Jeśliby zgrzeszył twój brat, strofuj go, a jeśli się
skruszy, odpuść mu.
17.4. A jeśli siedem razy na dzień zgrzeszył przeciwko tobie, i siedem razy zwrócił się
do ciebie, mówiąc: „Skruszyłem się", odpuścisz mu.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#29900

A ja myślę, że to nie Kukiza pomysł. Pachnie mi tu piarem.Jeśli wpuścili go w maliny, to marny jego los.Nie chciałabym być w jego skórze, niech się przypatrzy losowi Wiśniewskiego, ku przestrodze.
Nam specjalnie nie zostawił wyboru. Popieramy inicjatywę a nie Kukiza.;)A lewactwo? Najmniej mnie obchodzi. W wyborach nie kieruję się, by zrobić im na złość. Niech się śmieją. Na zdrowie.;)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#29908

Mówię o eterze nie Internecie.

jestem ciekaw

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#29929

wywiad z Kukizem i teledysk był w tvp.info - bardzo dobry występ :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#29944

Czy to pijar, czy też świadoma decyzja to trudno powiedzieć. Trzeba spojrzeć na skutki, które są pozytywne w całej tej sprawie. Popierając inicjatywę rozszerzamy liczbę osób, które mają temat do przemyślenia, jest szansa, że wielu młodych ludzi zainteresuje się tematem.
Pozdrawiam.
p.s.
"Po owocach ich poznacie".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#29949

I właśnie dlatego, mimo wątpliwości, inicjatywę poparłam. A na owoce poczekam.;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#29953

Dajcie Mu szansę , choć może dla niektórych z nas to człek toporny bądź mało wysublimowany zwłaszcza co do formy przekazu . Cóż jakie czasy taki i przekaz . Skłamałbym jeśli nie miałbym żadnych "ale" - do ogółu jego twórczości . Zresztą już ktoś z forumowiczów wspomniał o kilku "koszmarkach" jakie i moim zdaniem popełnił Paweł ..Ale ...nie można moim zdaniem zarzucać temu człowiekowi koniunkturalizmu bądź innej niegodziwości . Trafiłem w necie na zapis jego rozmowy z Kubą Wojewódzkim ..już myślałem że ten ostatni pożre go żywcem ..że zrobi z niego oszołoma , zmarginalizuje cały jego dotychczasowy dorobek estradowy itd. Jak dla mnie to Paweł okazał się , pomimo widocznego stresu , osobą mającą dużo do zaproponowania w różnych przedziałach życia społecznego ale i politycznego. Okazał się człowiekiem błyskotliwym i bezpośrednim w formułowaniu swoich myśli . Jestem przekonany że w tym co stara się nam przekazać poprzez swoją twórczość jest aż do bólu szczery a to cenię najwyżej . Po tej dość długiej audycji "u Kuby" wielką nieuczciwością przynajmniej z mojej strony byłoby przekreślanie tego człowieka a tym bardziej szufladkowanie go jako koniunkturalistę , bądź innego typu megalomana uważającego się za nieomylnego i zawsze najlepiej wiedzącego guru.

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#29937

pajacyk na nitce, który robi wokół siebie wiele szumu i najbardziej mu zależy na tym , aby był w centrum zainteresowania opinii. Nie wiem , czy mu uwierzyć ,że pisał to z serca. Lepiej ,aby powiedział , iż się wstydzi za to , że głosował na PO.

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#29945

łącznie z niektórymi komentarzami moich kolegów z redakcji. Czy jeśli wybuchnie wojna, będzie ludziom na barykadach robić testy sprawdzające, czy mają moralne prawo walczyć z wrogiem?. czy wam się nie mieści w głowach, że można w różnych sprawach mieć różne poglądy, nie zawsze zgodne z linią jednej albo drugiej partii? :(

Vote up!
0
Vote down!
0
#29963

czy to nie jest przyczyną naszych wszystkich nieszczęść i klęsk?
a nasi nie przyjaciele zacierają ręce

Vote up!
0
Vote down!
0
#29966

...kto nie przeciwko nam, ten z nami? Przecież nie wszyscy muszą mieć jedno i to samo zdanie. Każdy ma prawo do własnej interpretacji. Najważniejsze, aby w tym naważniejszym momencie, pomimo różnic, stanąć obok siebie, chwycić się pod pachy... i ruszyć do przodu!. ______________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#29967

Święte słowa!
Część komentów to dla mnie całkowita porażka. precz, prawda, z upartyjnianiem idei "niepoprawnych" :)

http://www.jareccy.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#29974

...i reczywiście rzuca się w oczy taka dziwaczna cecha - części bloggerów i komentatorów - kompletny brak szacunku dla adwersarzy, brak szacunku dla odmiennych poglądów. Ostre sformułowania w stosunku do osób z którymi się dyskutuje, które zastępują jakąkolwiek merytoryczną dyskusję.

Ciekawe, że przy spotkaniu twarzą w twarz większość z osób piszących takie zjadliwe teksty nie pozwoliłaby sobie na tego typu komentarze. Żaden z Was, drodzy zjadliwcy, przy osobistym spotkaniu z Kukizem (który nomen omen jest bardzo sympatycznym facetem) nie plótłby takich farmazonów, jakie tutaj wypisujecie.

Coraz bardziej mnie taki styl komentowania denerwuje i zastanawiam się w jaki sposób zacząć piętnować takie - moim zdaniem - dziecinne i niepoważne formułowanie własnych myśli. W realu, kiedy ktoś używa plugawego języka i przesadza z ostrością wypowiedzi, jedną ze skuteczniejszych metod jest nagywanie takich wypowiedzi i odtworzenie ich w spokojnym momencie - nagrani ludzie są najczęściej zdumieni swoimi własnymi słowami i jest im głupio.

Mam wrażenie, że fajnie byłoby pozapisywać w jednym miejscu co bardziej nieprzemyślane komentarze różnych osób i zrobić swoisty ranking komentatorów, obnażający braki kultury osobistej, wychowania czy czego im tam brakuje. Na szczęście - najlepsi i najbardziej poczytni bloggerzy to jednocześnie tacy, którzy agresji słownej nie stosują (może poza ciętym dowcipem - ale to inna kategoria).

Na serio zaczynam rozważać pomysł takiego "żenada-bloga" prezentującego zbitki agresywnych czy przesadnych wypowiedzi niektórych komentatorów, w celach czysto wychowawczych.

Pozdrawiam bardzo chłodno,

Vote up!
0
Vote down!
0
#29972

Dla mnie pozytywna ze wszech miar postać. Ktoś przywołał tu sprawę Kataryny. Wypowiedział się dla Dziennika w sposób dość nieszczęśliwy.
Pojechałem po nim w tekście, ale nie to go ubodło, tylko fakt, że w tym samym akapicie wspomniałem o Maleszce.
Napisał list, że go to zabolało. Przeprosiłem i wyjaśniłem, że ni było moją intencją porównywanie go do Maleszki. Powtórzyłem tona blogu.
Przy okazji wytłumaczyłem mu sprawę Kataryny. Nieco go zmanipulowali przedstwiając problem.
Rozstaliśmy się w jak najlepszej zgodzie. Dziwię się bardzo, że niektórzy tak łatwo podważają szczerość jego wypowiedzi. To trochę beznadziejne a z całą pewnością głupie.
Kukiz z pewnością jest raptus, ale to rockowy muzyk jest.
Co w sercu to w gębie, że tak się wyrażę.

http://www.jareccy.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#29973

on przez ostatnie dwa lata!
A w ocenie zachowań Kukiza mogę otwierać blog-żenada!
Zgadzam się!
Jestem jednocześnie przekonany, że nie dorównałbym żałosnym w mej ocenie publicznym wypowiedziom w konwencji "pleć pleciugo" takiemu Kukizowi!
Dzisiaj gdzieś wyczytałem supergeniusza-mistrza słowa Hołdysa!
n/t wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o wizycie Putina w Polsce oraz historiozoficznej oceny polityki Rosji!
Tak czy owak wolałbym kogoś rozsądniejszego i mądrzejszego od Kukiza do realizacji tej inicjatywy, która tez poparłem!
pzdr
p.s.
dla mnie potomka kresowiaków w sprawach zasadniczych nie ma półcieni!
Tylko tak, tak! nie, nie!
To taka uroda pogranicza.

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#29976

czy tu jest odp. miejsce na wypominki? w ocenie polityki historycznej Niemiec i Rosji chyba nie ma większych różnic między P. Kukizem a nami?

Vote up!
0
Vote down!
0
#29979

[quote=Mlotek]

...i reczywiście rzuca się w oczy taka dziwaczna cecha - części bloggerów i komentatorów - kompletny brak szacunku dla adwersarzy, brak szacunku dla odmiennych poglądów. Ostre sformułowania w stosunku do osób z którymi się dyskutuje, które zastępują jakąkolwiek merytoryczną dyskusję.

[/quote]

Niestety, muszę się zgodzić. Do listy grzechów dodałbym wyzywanie się od agentów i odmawianie uczciwości.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29977

Antysalon pisze na podstawie dawniejszych wypowiedzi Kukiza. Mam nadzieję, że nie zaprzeczysz, że nie były najfortunniejsze. W związku z czym ma pełne prawo przekazać swoje odczucia względem osoby Kukiza. Antysalon najzwyklej w świecie mu nie wierzy! Bazując na wcześniejszych zachowaniach i wypowiedziach Kukiza korzysta z pełnych praw nazywania rzeczy po imieniu! I tak ma być!

Mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do tego, ale w momencie, kiedy "niepoprawni" zaczną być bandą układnych durni, wyniosę z stąd! Nazwa NIEPOPRAWNI do czegoś zobowizuje. Do niepoprawnego pisania między innymi.

DoktorzeNo nic personalnego. To tylko polemika.

Pozdrawiam.

__________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#30049

Chciałbym zauważyć, że portal niezalezna.pl również poparł akcję Kukiza.
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/24678
Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#30078

Chcę zaznaczyć, że również poparłem akcję Kukiza, bez względu na to co było wcześniej. Uważam, że kto nie przeciwko nam, ten z nami.

Ale nie wszyscy ufają Kukizowi i dają wyraz swoim uczuciom na forum niepoprawnych. Myślę, że mają do tego pełne prawo. A że mają taki a nie inny styl? Jeżeli komuś się nie podoba, niech nie czyta.

Jak zaznaczył jeden z piszących na niepoprawnych, w przypadku Kukiza zachodzi obawa, że znowu wykręci jakiś numer. I tego szczególnie się obawiają. Jak bowiem wiesz reputację traci się w ciągu sekund, a odbudowuje latami. Tak, że jezeli Paweł Kukiz będzie dalej z NAMI, musi się niestety przyzwyczaić do tego, że będzie bardzo pilnie obserwowany. Nie przez wszystkich, ale przez kilku napewno. Może się wprawdzie o to obrazić, a może zyskać w nich przyjaciół. Ale to już tylko i wyłącznie jego sprawa.

Pozdrowienia.

__________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#30081

Napisałeś dużo, ale tak ogólnie, że i ja zaczęłam w swoich komentarzach szukać agresji.;)
Niektórzy, tzn. którzy?;)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#30025

Strach wchodzic na Niepoprawnych od strony glownej, bo ci dwaj na zdjeciu moga sie w nocy przysnic. Jezeli juz chcecie z Kukiza zrobic maskotke Niepoprawnych, to moze zmienic zdjecie ? Na jakies jednoosobowe. Albo chociaz wydrukujcie ostrzezenie, dlaczego Kukiz jest w dwu osobach i ze to calkiem nieprawda co mowia, ze oczekujecie trzeciej osoby Kukiza.

Moja wnuczka zobaczyla tych dwu pare razy i teraz boi sie podejsc do komputera. Jeszcze dziecko nabawi sie nerwicy jakiejs...

Vote up!
0
Vote down!
0

arka

#29983

Tacy straszni Ci Panowie? Przesadzasz chyba :) Z całym szacunkiem do Kukiza - wolimy Antka, czyli nasza obecną maskotkę. Nie obawiaj się - tekst na pewno kiedyś zniknie - nie wiemy na razie czy za tydzień czy dwa - musimy dogadać szczegóły ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#29984

to jest akcja wspólna Powiernictwa Polskiego i P. Kukiza.
niepoprawni.pl popierają tę akcję.

w tego typu działaniach zawsze poprzemy Powiernictwo Polskie i innych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#29985

To oficjalne zdjęcie, które ilustruje akcje Powiernictwa Polskiego. Nie rozumiem, w czym problem...

Vote up!
0
Vote down!
0
#30009

Jako portal społecznościowy poparliśmy akcję Powiernictwa Polskiego. Co do pana Kukiza, to wywiązała się w tym wątku bardzo ciekawa dyskusja, moim zdaniem pożyteczna dla społeczności i idei samej akcji.
Proszę pozdrowić i uściskać wnuczkę, ja ze swej strony mogę zafundować jej słodycze.;)
Pozdrawiam serdecznie.
p.s.
A jak wnusia wygląda? Proszę o zdjęcie.
danz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#30011

Dzieci przekupujesz słodyczami?! A ładnie to tak?;)) Tak to już z nami jest. Inicjator musi być nieskazitelny. Na usprawiedliwienie trzeba jednak dodać, że to chyba dobrze, iż od osób popularnych wymagamy klarownych postaw. Ważne, by przy tej okazji nie zniszczyć samego pomysłu.nie może być słomianym zapałem. Warto też wzmocnić ją autorytetami. Wiecie przecież, że Polacy lubią tytuły.;)

 

Jest jednak inny, znacznie poważnieszy problem, którego nikt tu nie zauważył.

Stowarzyszenie Powiernictwo Polskie już istnieje

http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiernictwo_Polskie

Prezesem jest Arciszewska -Mielewczyk.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dorota_Arciszewska-Mielewczyk

http://powiernictwo-polskie.pl/powiernictwo/

Czy Kukiz w ramach tego Stowarzyszenia rozpoczyna akcję? Może ja czegoś nie doczytałam?

Tytuł strony jest jasny, ale ramy działania już nie bardzo. Przynajmniej dla mnie.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#30028

Zajmij się tym tematem i podrąż sprawę. Jest to ciekawa sprawa, może warto zadzwonić/zamejlować i wszystko ładnie opisać na blogu (tak jak Ty tylko potrafisz;).
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#30029

przecież to jest to samo stowarzyszenie, Tomasz Fabiszewski jest jego wiceprzewodniczącym, zaś p. Arciszewska przewodniczącą

http://www.krs-online.com.pl/stowarzyszenie-powiernictwo-polskie-krs-215639.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#30031

a na stronie jest zakładka...
http://powiernictwo-polskie.pl/powiernictwo/

jak rozumiem łatwiej jest rozpocząć śledztwo, niż kliknąć w jeden link

co więcej, w notce w wikipedii podany jest link do strony stowarzyszenia, czyli strony na której obecnie znajduje się strona akcji z Kukizem. Przed jej rozpoczęciem pojawiła się informacja o tym, ze powstanie nowa strona, nigdzie nie było mowy o nowym stowarzyszeniu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30032

Nie mam czasu wszystkiego sprawdzać i głupio wyszedł ten post.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#30033

Nie masz za co przepraszać. To ja niejasno napisałam. Wyjaśniłam już Budyniowi.;)

Pozdrawiam i Ciebie i Budynia;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#30038

Nie piekli się tak. Nie będzie żadnego śledztwa, przynajmniej z mojej strony.;) Wiem, że jest link na stronie Kukiz i Powiernictwo Polskie do Powiernictwa. Zaglądałam i czytałam.

Ja tylko chciałam zwrócić uwagę na fakt, że nic na temat akcji Stowarzyszenia w łączności z Kukizem tam nie ma.

I nie chodzi mi tu o jakieś węszenie spisku, bo ja mam dość Eriki Steinbach i bez akcji. Tym bardziej cieszę się więc, że umożliwiono mi wyartykułowanie tego faktu.

A zwróciłam uwagę tylko dlatego, ze zamiast solidarnej akcji przeciwko temu babsztylowi może być kłótnia, kto komu i dlaczego podsiadł miejsce.

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#30037

ale szczęśliwie tym razem nikt nikogo nie podsiadał :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#30039

nie doczytałaś, a wszystko w notce jest.

warto się przyjrzeć, ale sile poparcia stowarzyszenia przez Polskę i Polaków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30041

No nie przesadzaj w drugą stronę. Jeśli link jest do Powiernictwa, to na stronie Powiernictwa powinno być w drugą chyba stronę? Nie uważasz?
Nie uważasz, że jasne by było, gdyby na zdjęciu z Kukizem była Arciszewska, która jest przecież prezesem Stowarzyszenia?

Skoro jest wszystko tak jak trzeba, no to nie ma sprawy. przecież Katarzyna akcji nie zawali.;)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#30052

nie udaje mi sie znalezc sposobu, zeby dolaczyc tutaj zdjecie.

Musi mi Pan wierzyc na slowo, ze wnusia jest slicznosci !

Vote up!
0
Vote down!
0

arka

#30086

Proszę przesłać zdjęcie na adres:
admin@niepoprawni.pl
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#30115

... nie chcę odnosić się do Twojego pytania tutaj, tak tylko dywaguję i rośnie we mnie przekonanie o sensowności budowy takiego bloga z niepotrzebnie ostrymi a za to mocno niemerytorycznymi wypowiedziami. Jak mi się przeleje, to taki blog stworzę, na razie zastanawiam się nad formą, żeby takie coś wogóle było czytelne.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0
#30042

Tego nie wyeliminujesz.

Znacznie łatwiej nazwać kogoś agentem, komuchem czy jeszcze jakoś tam, niż argumentować. Po prostu jak nie ma argumentów to jest ostatnia deska ratunku; argumentum ad personam.

Co do notowania ich, to niektórzy blogerzy robią je na zakładkach.;)

Również pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#30053

Napisałem:

Też ucieszyłem się jego postawą. Na tle estradowych wycirusów, prezentuje się jako człowiek niezależny i myślacy - nie powiela bezrefleksyjnie michnikoidalnej papki. Ale... w wywiadzie dla "Rzepy" stwierdził, że wciąż uważa Platformę za "mniejsze zło". Ciekawe, ile trzeba, by do końca przejrzał na oczy...

Ja, osobiście, uważam PiS za "mniejsze zło". Ale dość jałowych rozważań. Ta akcja jest cenna, zaś Kukiz w tym co mówi zdaje się być szczery. Jeżeli po jakimś czasie zrobi "odwyrtkę", to pal go sześć. Moim zdaniem, to taki cichy patriota bez ostentacji. Czasem się mylił (otwarty list do Ziobry, w którym atakował nie tego, co trzeba - zamiast przyjrzeć się korupcji w środowisku lekarskim, wprzągł się w medialną nagonkę na tego, który ją ujawnił). Teraz przemówił w sprawie, która go uwiera. Znów płynie w poprzek mainstreamu. I, póki płynie, jest z nami. Co jakiś czas odżywa w nim nonkonformistyczny duch, rodem ze "Skóry".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#30075

Budyniu, Gawrionie, Jacku J. popieram szczerze Wasze wszystkie komentarze i dziękuję za nie. Nie muszę więc rozwijać swojego. Pozdrawiam.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#30087

w wywiadzie jest przekonywujący - takie doświadczenia rodzinne po prostu muszą zostawić ślad w psychice.W tej kwestii mu wierzę.
Ale jak mu się te doświadczenia przekładają na ataki na prezydenta...Nie rozumiem. A argument był taki, że ogłoszona żałoba przeszkadza mu zarabiać kaskę.Słowem - "głupi Kaczor".
Wiem, że wyjdę na marudną babę, ale w duszy mi gra, że...coś nie gra.

Sorry, jak dla kogoś kasa jest tak ważna, że nie rozumie wartości wyższych, nie potrafi odróżnić intencji, a w dodatku miłuje Tuskolandię, jest dla mnie głupkiem. Howgh.
I w efekcie jedna strona mózgu mi podpowiada, ze Kukiz robi to dla kasy, a druga mówi: "no i co z tego? Ważne, że robi."
Ale pokochać go nie mogę.

A co do Powiernictwa Polskiego: chciałam pomóc, spróbowałam napisać o wysiedleniach, bo dotąd głównie zorganizowała się Gdynia, a przecież na Gdyni sprawa się nie konczy!
Napisałam jak byk - nie mam, broń Boże, żadnych zakusów finansowych ( nie mnie przecie wysiedlali!) ale chcę opowiedzieć o historii tych wysiedleń, do wiadomości - i tyle.Moja parafia. moi sąsiedzi, opisane - a nieopublikowane wspomnienia, etc.
W ramach pomocy,podrzucenia argumentów.
W odpowiedzi kilkakrotnie pojawił mi się głupi tekst - "bryk z maszyny".
Dałam spokój - i dotąd zastanawiam się, o co chodzi pani senator.Rozumiem, że nie musi sama czytać korespondencji, ale trzeba chyba wiedzieć, kogo się zatrudnia.

Tekst jest fajny, ale ci państwo są co najmniej dziwni, zarówno Kukiz jak - powiedzmy - biuro pani Mielewczyk.

Ciekawe, co Kukiz napisze przed wyborami.Obyśmy się nie nabrali.

Vote up!
0
Vote down!
0

mona

#30508

[quote=mona]
Sorry, jak dla kogoś kasa jest tak ważna, że nie rozumie wartości wyższych, nie potrafi odróżnić intencji, a w dodatku miłuje Tuskolandię, jest dla mnie głupkiem.

Ciekawe, co Kukiz napisze przed wyborami.Obyśmy się nie nabrali.

[/quote]

Proszę, tutaj masz exemplum :

http://www.dziennik.pl/zycienaluzie/gwiazdy-mowia/article441655/Kukiz_Wierze_w_Grzegorza_Schetyne.html

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#30540

ja bym tego nie demonizował, tu jak zawsze mamy też okaz dziennikarstwa (tfu) "Dziennika". Gazeta pyta celebryta o trzeciorzędną sprawę, ten coś mówi, a pismo robi z tego wielkiego newsa. Bo tytuł "wierzę w Grzegorza Schetynę" ma inną wymowę i znaczenie, niż treść "wierzę w Grzegorza Schetynę jako osobę mogącą wziąć za mordę klub PO".

Vote up!
0
Vote down!
0
#30541

[quote=Budyń78]Bo tytuł "wierzę w Grzegorza Schetynę" ma inną wymowę i znaczenie, niż treść "wierzę w Grzegorza Schetynę jako osobę mogącą wziąć za mordę klub PO".[/quote]

Standardy dziennikarskie bliższe "Faktowi" niż poważnej gazecie. Niestety...

Vote up!
0
Vote down!
0
#30542

nie pierwszy raz manipuluje tytułami ;) Doskonałą lekcję chamskiej i topornej manipulacji mieliśmy kilka miesięcy temu. Gdybym był na miejscu Kukiza miałbym w dupie (czyli tam gdzie mamy calować krasowskiego :) dziennik i żadnego wywiadu już bym nie dał. Jak można uprzedmiotawiać wypowiedzi czy same osoby, z którymi przeprowadza się wywiady? Kompletny brak szacunku..

Vote up!
0
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#30544