Orban, Orban, cóżeś Ty uczynił, czyli "Strachy na Łachy"

Obrazek użytkownika Jinks
Świat
Cała Polska po wygranej w 2010 roku na Węgrzech Orbana i jego Fidesza przypomniała sobie o istnieniu przysłowia, mówiącego o tym, iż “Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki”.
Wielu zaczęło stawiać za wzór tego węgierskiego polityka, który przywrócił swojemu krajowi oblicze państwa, kierując się przy tym narodowym konserwatyzmem, a także głęboką, nieukrywaną wiarą w Boga.
Niektórzy nawet zaczęli pisać książki o Orbanie, opisując jego polityczną karierę, zachwycając się przy tym wspaniałą postawą wobec swojej ojczyzny i wobec swoich rodaków. 
Kwietniowe wybory na Węgrzech ewidentnie wykazały, że naród węgierski nadal darzy zaufaniem Victora Orbana, udzielając mu niemal pięćdziesięcioprocentowego poparcia.
Orban na jednym z przedwyborczych wieców, gdzie zgromadziło się pół miliona Węgrów w akcie poparcia dla swojego przywódcy, powiedział, że “Zdezelowanego, wlokącego się starego gruchota z podziurawionymi oponami, przebudowaliśmy na sprawny, szybki i śmiały samochód wyścigowy.”
Orban nie kłamał, mówiąc te słowa, bowiem Węgry odnotowują stały wzrost gospodarczy, spadek bezrobocia i poprawę standardu życia w tym pięknym skądinąd kraju.
Węgry byłoby można nadal w Polsce stawić jako przykład, ale tak się jednak nie dzieje, bowiem od pewnego czasu polska przyjaźń w stosunku do Orbana straciła nieco na swoim idyllicznym wizerunku, a to dlaczego?
Po tym jak na Ukrainie Usrael wzniecił Majdani i po tym jak Rosja anektowała Półwysep Krymski, Victor Orban oficjalnie odżegnał się od banderowskiej swołoczy, która obaliła legalny rząd w tym kraju, zastępując go pro banderowskimi nacjonalistami. 
Podczas gdy Polacy sterowani przez media, przez wszystkie media należy dodać, postanowili “umierać” za Ukrainę, popierając tym samym ukraińskich nacjonalistów, Orban wykazał się zdrowym rozsądkiem, nie angażując się w globalna rozgrywkę pomiędzy USA i Rosją, argumentując swoje poczynania tym, iż sprawa Ukrainy w najmniejszym stopniu nie dotyczy Węgier, a ewentualne poparcie dla banderowców, nie leży w interesie narodowym Węgrów.
Na tym nie koniec, gdyż Orban odpisuje z Rosją umowy na budowę elektrowni jądrowej na Węgrzech, odrzucając w ten spososób “oferty” europejskich monopolistów w tej branży.
Jeżeli przy tej okazji Polacy wylali niejedno wiadro pomyj na tego wspaniałego polityka, to nie raczyli oni przy tym wspomnieć, że po realizacji umowy węgiersko - rosyjskiej w kwestii elektrowni jądrowej, energia elektryczna na Węgrzech będzie o 50% tańsza niż w jakimkolwiek innym europejskim kraju.
Czyż nie jest to dbanie o interes narodowy swojego państwa?
Orban na tym nie poprzestaje i wyraźnie opowiada się za budową gazociągu “South Stream”, który jednoznacznie wykluczy Ukrainę z krajów tranzytowych przepływu rosyjskiego gazu do Europy.
Orban doskonale zdaje sobie sprawę z faktu że destabilizacja na Ukrainie nic dobrego nie wróży i już teraz zabezpiecza swój kraj przed ewentualnymi przerwami w dostawie gazu, a sytuacja do jakiej doszło na Ukrainie, wskazuje na to, że prędzej, czy później ukraińskie odcinki gazowych magistrali zamienią się w nic niewarte bardaszane rury.
“W co gra Orban”, “Dokąd zmierza Orban” - tego typu tytuły zaczęły się pojawiać w polskich mediach po decyzjach Orbana.
Ja bym zapytał raczej “o co gra Orban?”, udzielając równocześnie odpowiedzi, że gra o swoje państwo i o bezpieczeństwo chyba nie tylko energetyczne tego państwa.
 
Węgrzy wybrali Orbana i Węgry. Polacy wybrali Tuska i Niemcy. 
Jak w takiej sytuacji możemy mienić się bratankami Węgrów?
Nie sądzę, ażeby ktokolwiek o zdrowych zmysłach chciał mieć do czynienia z narodem, który zasługuje jedynie na pogardę, bo doprawdy na taką zasługuje naród, który zabił swojego Prezydenta.
To nie naród - ktoś odpowie.
A kto w takim razie - zapytam?
 
Ostatnia afera, którą wszyscy nazywają “podsłuchową”, wskazała na to, że Polska jako państwo nie istnieje, a same Lachy zamieniły się w Łachy i nie szukaj pan bratanków wśród Łachów panie Orban!
 
 
 
 
Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:16)

Komentarze

Bardzo dziękuję za ten artykuł, analizę i wnioski podobne do moich.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1431132

Nie bądź zdziwiony, jeśli tu się pojawi atak na Ciebie i zaraz ogłoszą Cię rusofilem.

Wolą pożyczki od banksterów na wysoki procent i w  zastaw wszystkiego, co posiadają, aniżeli od Putina chociażby jedną kopiejkę szczerze podarowaną.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1431133

Nie sądzę, aby w obliczu przedstawionych powyżej faktów, można snuć inne wnioski.

Polacy niestety nie potrafią wyciągać żadnych wniosków, nie posiadają oni bowiem zdolności samodzielnego myślenia.

MEDIA - oto kto myśli za Polaków, co widać na załączonej grafice

 

Idioci już dawno okrzyknęli mnie tu nie tylko rusofilem, ale i agentem GRU. człowiekiem Putina itp.

Nie są to jednak opinie Lachów, a łachami się nie przejmuję.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1431134

Press/tytutki medialne są nosicielami najgorszej zarazy, jaka spowodowała zanik logicznego myślenia u Polaków.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1431139

....dyskonty z syfem żywnościowym nie wejdą na teren Rosji...... gwiazdy homoseksualne zapowiadają swoje wycieczxki, ale jakoś nikt tam nie dojechał. Konczita z kiełbasą - miała takie plany, Elton Jones - też, nasz poseł - Biedroń, miał tam jechać kilka miesięcy temu, o czym publicznie mówił.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1431135

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pixi i Dixi został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Pixi i Dixi

#1431136

Dixi fałszuje, więc niech nie nuci, jak nie potrafi.

Faktem natomiast jest, że Kaczyński strzelił sobie w kolano na Majdanie, co nie zmienia faktu, iż nadal pozostaje on jedynym człowiekiem zasługującym na miano polityka w krainie łachów, a tym samym zasługujacym na mój głos.

 

Może węgrofil?

Nie wpisujcie się myszki w POczet łachów; tych oparowych także!!!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1431144

Jinks, Węgry wybrały opcję przeciwną tej modnej, "europejskiej". Czy to dobry ruch, czy zły, pokaże czas. Mnie, osobiście, kojarzy się ta gra ze świeczką i ogarkiem.

 Nasza polityka proukraińska zemści się na Polsce szybciej, niż się tego spodziewamy.

 Czy nie zaskoczył Cię widok barw, wszechobecnych na wczorajszym pokniku autonomicznym na Śląsku? Żółto i niebiesko, niczym w Kijowie.

 Na "fejsie" zauważyłam wpis, który daje do myślenia: 

Rix Stephanus Żadnej autonomii, Śląsk jest polski i bedzie, to sa pomysły działaczy OUN im zależy na wywoływaniu takich reakcji na Śląsku, Mazurach, tzw. Zakierzoniu i Kaszubach... Nie ma zgody. Wystarczy, ze nam Kresy oderwali
1 godz. ·  · 16

 

Pozdrawiam z "piątką"

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1431145

Eropejska "moda", to w istocie żadna moda, a reżim.

Czy dobrym ruchem był ruch Orbana?

Wizjonerskim, bowiem Austria podpisała kwity na budowę South Stram'u z Rosją. 

Gauck oficjalnie opowiada sie po stronie Rosji.

Francja realizuje miliardowe kontrakty z Rosją.

Merkelowa jeszcze nie zdjęła hamburgerowej pelerynki, ale przecież wiadomo jest, ze realizuje ona z Wołodią jego wizję Eurazji.

Nie oglądałem przekazu ze śląskiego pikniku, ale wiem, ze Niemcy szykują aneksję polskich ziem.

Dojdzie do tego po rozkładzie unijnego ścierwa, wtedy to bowiem okaże się, że Polska tkwi po same uszy w kondominium, przed którym niegdyś przestrzegał Kaczyński. RAŚ-iowe igraszki to tylko preludium do polskiego Majdanu, który nam w przyszłosci zaserwuje rzeczywistość.

Głupcem ten, kto liczy na USA, które w swojej europejskiej polityce poniosły totalne fiasko i aż dziw bierze, ze udało im się zniecić piekło na Ukrainie.

Ukraińcy jeszcze sobie nie zdają sprawy z faktu w jakie gówno wdepnęli i mówię tu o banderowcach, a nie o tych, których u nas nazywa sie "terrorystami", czy "separatystami" tylko z racji tego, że nie chcą oni u siebie genderowszczyzny.

 

Dodam, że nie tak bardzo interesuje mnie ruch Orbana, jak ruchy Polaków, którzy dokonują od ćwierćwiecza takich, a nie innych wyborów, a do czego one doprowadziły, to już każdy wie.

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1431153

...z taka "elytą", jaką mamy obecnie, to lepiej abyśmy się Orbanowi na oczy nie pokazywali, ten facet naprawde jest przewidujący i ma wolę zrobić porządek w swoim kraju...no i co ważne nie nadstawia dupy sąsiadom i nie wcina się między wódkę a zakaskę, jakt to nasi niektórzy robili na Ukrainie...ważna zasada, robić swoje i nie mieszać się do międzynarodowych awantur...tylko jest jedna sprawa, że Węgry nie leżą w tak strategicznie geopolitycznym położeniu jak Polska, więc międzynarodowa mafia będzie bardzo dbała o to, aby nie dopuścić, aby kiedykolwiek doszedł do władzy w Polsce jakiś "polski orban"...pozdrawiam niepoprawnie 5*

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1431148

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pixi i Dixi został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Pixi i Dixi

#1431150

rozsiadła się w Polsce i już ma od dawna zagrzane, wygodne miejsca.

Powynosiła, co chciała i nawet jest też w dyspozycji wszystkich kluczy do polskiego skarbca.

Dyktuje nam, na co i kiedy możemy przeznaczyć swoje pieniądze.

Na V. Orbana patrzeć nie mogą, bo przed terminem spłacił długi w MFW i pożegnał się z nimi.

Makreli nie udało się wywrzeć presji, aby Węgrzy mieli Konstytucję pod dyktando UE.

Szkoda, że V. Orban jest tylko jeden.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1431152

Problem w tym, że w Polsce nikt nie gra aby tej, a tym samym Polakom było lepiej.

Nabieram obaw, że w tej chwili jest już niestety za późno na to, ażeby zmienić fakt, że Polska jest państwe strcte teoretycznym.

Nie jestem pewny, czy nawet w momencie przejęcia władzy przez Kaczyńskiego, sprosta on siłom, siłom potężnym, działającym w Polsce na rzecz .... Włśnie, na rzecz kogo? Na to niech sobie każdy sam odpowie.

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1431155

cyt.

........Węgrzy wybrali Orbana i Węgry. Polacy wybrali Tuska i Niemcy. 

Jak w takiej sytuacji możemy mienić się bratankami Węgrów?
Nie sądzę, ażeby ktokolwiek o zdrowych zmysłach chciał mieć do czynienia z narodem, który zasługuje jedynie na pogardę, bo doprawdy na taką zasługuje naród, który zabił swojego Prezydenta.
To nie naród - ktoś odpowie.
A kto w takim razie - zapytam?
 
Ostatnia afera, którą wszyscy nazywają “podsłuchową”, wskazała na to, że Polska jako państwo nie istnieje, a same Lachy zamieniły się w Łachy i nie szukaj pan bratanków wśród Łachów panie Orban!........
 

Jinks,

Niby piszesz do rzeczy,

ale ten wniosek Twój końcowy jakby odbiega od tekstu całego.

bardzo daleko odbiega.

 

- Czyżbyś zapomniał o ruskiej w Polsce agenturze, co obsiadła każdy skrawek życia politycznego, gospodarczego i każdego innego ?

  ta agentura to są tysiące, grube, polskojęzycznego polactwa. Na decyzyjnych stanowiskach Jinks.

polactwa,

które

z POLSKĄ

ma tyle wspólnego, że w POLSCE swe zadania obcych mocodawców wykonuje !

 

- Czyżbyś zapomniał o dokształtach PKW w Moskwie ?

- Czyżbyś zapomniał o ruskich serwerach co wjechały bula pod żyrandol i o śmierci zapomniałeś Człowieka, który przed ujawnieniem raportu o rzeczonej sprawie, dwa dni wcześniej "spotkał" się z seryjnym samobójcą ?

- Czyżbyś zapomniał o słowach gen. służb, Gromosława Czempińskiego, który publicznie ogłosił, że to on był akuszerem

zbrodniczej PO

a tym samym on "zrodził" proniemieckiego Tuska, Oskara, agenta niemieckiej Stasi ?

którego ci agenci posadzili później na stolcu premiera ?!

swego czlowieka Moskwy i Berlina ?

- Czyżbyś, k....a.....ć,

    zapomniał o dogoworach na molo w Sopocie raba tuska z carem ?!!!

szlag mnie trafia !

 

Pewnie mógłbym wymieniać dłużej.

 

Zejdź !!!

Jinks

z NARODU POLSKIEGO,

który tych s....ssynów nie wybierał nigdy i nie ma z nimi nic wspólnego.

 

Jak i

k.......m.....ć !!!

nie ma

TEN  NARÓD

nic wspólnego z zamordowaniem

SWOJEGO PREZYDENTA !!!

 

obrzydliwe i paskudne, wstrętne i nieprawdziwe insynuacje.

Na pogardę to Ty zasługujesz a nie 

  NARÓD  POLSKI

za takie słowa i insynuacje.

 

pfuj !

 

mości Jinks

obrzydliwość

i to tutaj na Wspaniałych Niepoprawnych

napisana przez blogera.

 

zgroza !

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1431190

 

 

Fot. PAP                                                                    HOŁD  TUSKI

Okropne, przerażające zdjęcie. Poza średniowiecznymi hołdami lennymi i obrazami pańszczyźnianych chłopów bijących pokłony dziedzicowi nie widziałem tak sportretowanej uniżoności. Polski premier w niewolniczym pokłonie wobec prezydenta Rosji. Władimir Putin  patrzy na Donalda Tuska spokojnie, z lekkim uśmiechem pobłażania, a raczej politowania. Mimo, że jest niższy, patrzy na Tuska z góry. Patrzy jak kot na mysz, jak wąż na dygoczącego z przerażenia królika, albo raczej jak właściciel na niewolnika, który nabroił i teraz błaga o łaskę. A Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Donald Tusk kornie pochylił głowę, wzrok wbity gdzieś w klapę Putina, nie śmie polski premier spojrzeć w oczy swemu panu i władcy, minę ma wystraszoną, niepewną, kuli się jakby oczekiwał ciosu. Właśnie jak niewolnik, który błaga o łaskę. Za chwilę będzie całował w rękę, za chwilę padnie na kolana, obejmie i ucałuje buty.

To zdjęcie przejdzie do historii Polski i świata. Jest o wiele obrzydliwsze od portretującego komunistyczne pieszczoty, słynnego pocałunku usta-usta Leonida Breżniewa i Ericha Honeckera z NRD. Bo tam była groteskowa lubieżność dwóch starców, unurzanych we krwi satrapów reżimu, który musi sczeznąć. Tu zaś mamy perfekcyjnie sfotografowaną przerażającą służalczość polskiego premiera wobec obcego państwa. Służalczość, która wciąż trwa i nadal przynosić Polsce straszne skutki.

Mimo całkowitej politycznej antypatii, jaką żywię wobec Donalda Tuska, wciąż jest jednak polskim premierem, reprezentuje polskie państwo. Czuję się więc zawstydzony i zażenowany tym obrazem, jakiego w polskiej historii nie ma. Nawet ostentacyjni zdrajcy i sowieccy namiestnicy poczynając od Bieruta, a na Jaruzelskim kończąc, aż tak nie demonstrowali publicznie swej zdrady i poddaństwa Moskwie. Donald Tusk, wszak arcymistrz politycznego PR-u, nie potrafi opanować języka swego ciała, gdy staje naprzeciw tego, którego uznaje za swego władcę absolutnego. Tak służalczym stosunkiem do szefa innego państwa niweczy polską rację stanu, tak widocznym na tym zdjęciu tchórzostwem i  brakiem godności obraża nas wszystkich, degraduje Polskę na arenie międzynarodowej.

Najbardziej przerażające jest jednak, że to paskudne zdjęcie perfekcyjnie sumuje nie tylko osobowość Donalda Tuska, ale dokonania jego rządu w relacjach Polski z Rosją. Sumuje to, w jaki sposób od niemal sześciu lat prowadzi polski rząd ten osobnik.

 
 
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1431191

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bo czytać, to trzeba umieć. Pisać też zresztą.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1431212

"gratulacje"

za umienie

k.......ć !!!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1431214

Moja babcia mawiała, że "...on poeta, tylko głowa nie ta".

Wszyscy wg takich POetów są winni; polactwo, żydostwo, rusofile, germanofile, cykliści i Harry Potter także, tylko Polacy są krystalicznie czyści, dając sie dymać od ćwierćwiecza grupce dewiantów, których "poeci" opisują w swoich ckliwych, infantylnych rymowankach rodem z książeczek dla dzieci specjalnej troski.

Przypomnę @poecie, że już cztery lata minęły od zamachu pod Smoleńskiem i co?

Czy "poeta" wie, kto dokonał tego zamachu i w jaki sposób?

Czy "poeta" wie, czyje ciała spoczywają w smoleńskich trumnach?

Co "poeta" zrobił, ażeby za swoje łgarstwa o kopaniu ziemi na metr wgłąb Kopaczowa poniosła konsekwencje? "Poeta nic nie zrobił, a jeśli jenak coś zrobił, to posadził tę łajzę na fotelu marszałka sejmu. 

"Czy "poeta" w nikłym choć stopniu zdaje sobie sprawę, czego dotyczył deal Sienkiewicz-Belka? 

W normalnym kraju ci dwaj oglądaliby już kwadratowe słoneczko, a w Polsce? W Polsce nie odwołano ich nawet ze stanowisk, a taką możliwość ma sejm, do którego posłów wybierają Polacy, więc kto dokonuje tych wyborów? Putin? Merkel? Obama? Netanjahu?

Otóż nie, "poeto", tych wyborów dokonują Polacy, a nie żadne "polactwo" wyimaginowane we łbach "poetów", czy obywateli RON.

 

Co do Nobla, "poeto", to przypomnę, że Wisia Szymborska także została uhonorowana tym lewackim wróżnieniem, ale pomimo jej miłosci do Stalina i nienawiści do Polaków, to ona była poetką w istocie, ty zaś "poeto" jesteś komikiem, niemajacym bladego pojęcia o rzeczywistości.

Nie martw się jednak, nie jesteś osamotniony w tej przypadłości.

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1431233

 

 

Nobla ! jak bolkowi

poeta - 13 Lipiec, 2014 - 18:36

 

"gratulacje"

za umienie

k.......ć !!!

           

 

widzisz Jinks,

babcine powiedzonka jakiejkolwiek babci niewiele mnie interesują.

poetą, nie nazwałem się sam.

To epitet, przezwisko, którym obdarzyła mnie lat kilka wstecz pewna Pani, Nauczycielka Akademicka Języka Polskiego z 29 letnim stażem w

TYM

Nauczaniu. Obdarzyła mnie tym epitetem po lekturze kilku moich wierszy, które podesłałem jej do miażdżącej krytyki. Po kilku dniach czytam list od Pani Profesor:

- witaj poeto, twoje wiersze mnie urzekły.....

 

 

Te  tutaj powyżej usiłowania przypisania mi imaginacji jinksowych pominę pogardliwym milczeniem i nie skomentuję.

Cenię sobie natomiast wielce,

przezwisko, epitet  Pani Profesor od Najpiękniejszego z Języków - Języka Polskiego.

Natomiast "expertyzy" jinksowe w jakiejkolwiek materii - znaczą dla mnie zero.

Albo dużo mniej niż zero.

 

I to byłoby na tyle.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1432477

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
 
 
Lance do boju, szable w dłoń
Bolszewika goń, goń, goń
#1431229

Polska opinia niezależna zdecydowanie wsparła dążenia Ukraińców do wolności, więc nic dziwnego, że gdy w wyniku agresji Rosji polityka reżimu Tuska wspierana przez media głównego koryta wzięła w łeb, musieli iść za głosem spoleczeństwa, wesprzeć Ukrainę i przeprosić sę z tradycyjną polską polityką. Tak więc próbuje Pan odwracać kota ogonem, co jest z góry skazane na porażkę. Prawdziwa polityka bierze pod uwagę dynamikę zjawisk i choć musi brać pod uwagę pamięć historyczną i zaszłości, to musi je jednak ustawiać w nowej perspektywie. Pańskie rady są samobójcze i wsteczne - nowa polityka ukraińska odwoluje się do nowych trendów i nowych zjawisk takich choćby jak "niebiańska sotnia", które niewiele mają wspólnego z tradycjami banderowskimi. Pański oportunizm i intelektualne opóźnienie działają właśnie na rzecz wzmocienia trendu banderowskiego.  Widać przy tym, na tle polityki ukaińskiej, błędy polskie. Wprawdzie przypomina się Żołnierzy Wyklętych, ale zapomina się o fenomenie  znacznie nowszym, fenomenie Solidarnści, który stawia Polakom wysokie wymagania, które trudno spełnić.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1431241

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zaliczam siebie do współtwórców niezależnej opinii, o której łaskawie pan wspomina i w najmniejszym nawet stopniu nie popieram dążeń Ukraińców do czegoś, co Pan tu w porywie dynamicznie rozwijającego się niedoboru własnego intelektu, nazywa "wolnością". 

Tysiące Ukraińców, których wymordował obecny rząd Ukrainy, dążyło także do czegoś, co w ich imperatywach istnieje jako wolność właśnie.

Bohaterstwo banderowskiego rządu polega na tym, że w momencie "agresji" Rosji i zapewne ma Pan na myśli, pisząc o "agresji"aneksję Krymu, który de facto należy i należał do Rosji, rząd ów podwinął ogon, a niektórzy z dowódców wojskowych nakazywali wręcz swoim żołnierzom poddawanie się rosyjskim wojskom.

W obronie Krymu nie zrobiono nic, oprócz idiotycznych zapewnień niektórych z rządzących, że Krym "powróci" do Ukrainy.

Po wizycie pana Brennan'a na Ukrainie, nagle w wojska tego kraju wstąpił duch walki, co sprawiło, że to wojsko podjęło regularną eksterminację ludności cywilnej, a w tym także kobiet i dzieci. Pańskie ograniczenia intelektualne nie pozwalają Mu dostrzec w owych poczynaniach terroryzmu i nakazują tkwić w przekonaniu, iż ludność, której nie po drodze jest z hamburgerową, czy też unijną demokracją, to "separatyści", czy też "terroryści".

Mordowani ludzie są obywatelami Ukrainy i nie są żołnierzami, tak więc mamy tu do czynienia z niczym nieuzasadnioną agresją w stosunku do ludności cywilnej, co w ogólnie przyjętych normach uchodzi za terroryzm.

Cały Majdan był oczywiście wyliczony przez jego twórców na wzniecenie na Ukrainie wojny domowej i cel został osiągniety.

Z podobną sytuacją wprowadzania "demokracji" mamy do czynienia w Iraku, w Libii, czy w Afganistanie. Scenariusz sprawdził się także na Ukrainie.

Ukraińców nikt w UE nie chce i chcieć nie będzie, a obiecanki Zachodu, to tylko gra polityczna w rozgrywce pomiędzy Rosją i Atlantyzmem.

Ostatnio Ukraina zażądała 100 miliardów euro od Rosji za Krym?

Tak wygląda ukraiński patriotyzm i wola odzyskania półwyspu.

Rosja oczywiście nie zapłaci za swoją własność, ale gdyby zapłaciła, to może Ukraina byłaby skłonna zapłacić Polsce za "dzierżawę" naszych ziem?

Mieszanie w to wszystko "Solidarności", to błazenada z pańskiej strony.

Przestać czytać GW i zapomnieć o TVN - to moja rada.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1431267

Tu się Pan trochę za bardzo odkrył. Pewnie potępiłby Pan i Piłsudskiego, bo po pierwsze, zarzucał Polakom niechęć do walki o swoje, a,  po drugie, doprowadził do rozlewu krwi w wyniku zamachu w 1926 r.. Straszny był ten Piłsudski, nieprawda ? Trzeba sobie uświadomić, że wolność kosztuje i przelana krew jest najlepszym dowodem. Tego dowiedli Ukraińcy, a nie potrafią zrobić tego Polacy. Trudno porównywać Polaków do Ukraińców ze względu na długotrwałość polskiej państwowości i polskiej kultury, ale dlatego też mam wobec Polaków większe wmagania. Zbytnia wiara w ciepłą wodę w kranie i grillowanie oraz propagandową papkę pokazują, że  polska elita nie odrodziła się po ciosach zadanych jej przez okupantów, a Pańskie dywagacje pomagają tę propagandę podtrzymywać. Wymaganie od kompletnie zdezorganizowanych Ukraińców by obronili Krym jest pomysłem zabawnym, w sytuacji gdy polskiemu  wojsku  w "III RP" starczyłoby sił na dzień,dwa obrony.

Co do mnie, nie wiem co to GW czy TVN, coś tam słyszałem ale to tylko dzięki lamentom w naszych niezależnych mediach. Ja jestem komentatorem niezależnym od lat, niech policzę... ponad 30, więc mam możliwość patrzeć na wydarzenia raczej z lotu ptaka niż z perspektywy żabiego oka, czego i Panu życzę. A co do Orbana, to Orban jest w nieco innej sytuacji geopolitycznej.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1431309

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Otóż nie! Nie potępiam Piłsudskiego, choćby dlatego, że jestem jego wielkim zwolennikiem. Potepiają go ci, co mienią siebie "narodowcami", korzystając przy tym z "przekładów" tekstów Dmowskiego autorstwa totalnych dyletantów w tej materii. Nie o sanacji i endecji jednak jest moja notka, więc będę sie trzymać tematu.

 

Z pańskich komentarzy wynioskuję, iż nie do końca rozumie Pan, o czym piszę. Ukraińcy nie walczą o żadną wolność, ani własną, ani cudzą. Walczą dpóki co, sami z sobą, więc owa "wolność" z mojego punktu widzenia pozostaje relatywną, bowiem obie strony walczą o wolność, o swoją wolność, prawda?

Sądzi Pan, że wolność, która panuje w Polsce jest lepsza od tej, do której dążą tzw. "separatyści"? A przecież taką to wolność zaaplikują Ukraińcom UE, czy USA. Czy pamięta Pan przeciwko komu i czemu powstał Majdan? Czy przypadkiem nie przeciwko oligarchicznemu systemowi panującemu na Ukrainie? Zna Pan postać Poroszenki? 

Więc co, majdanowa rewolucja przeciwko oligarchom została przeprowadzona po to, ażeby prezydentem został oligarcha i to oligarcha biznesowo ściśle powiązany z Rosją?

Nikt nie dostrzega analogii sytuacji z tą zaistniałą w Gruzji, gdzie w momencie gdy zdawać by się mogło, że Gruzja powoli staje sie państwem suwerennym przy prezydenturze Saakaszwiliego, Gruzini wybierają pro rosyjskiego oligarchę w postaci Margwelaszwiliego. 

Ktoś powie, że Poroszenko pro rosyjski nie jest, ale na jakiej podstawie ten ktoś dokona takich stwierdzeń? Dowodem ma być mordowanie cywilnej ludności uchodzącej za pro rosyjską?

Rozwój sytuacji na Ukrainie tkwi dopiero w zalążku i cały Majdan, jak również obecne mordy na ludnosci cywilnej, to niewinne igraszki w porównaniu z tym, co zaserwuje Ukraińcom Putin, czy może USA, bo to one są odpowiedzialne za obecną sytuację, co Putin skrupulatnie wykorzystuje, czekając, gromadząc argumenty i przygotowując się do odpowiedzi, bowiem USA bardzo sie starają, ażeby Putina wywołać do tablicy. Nie sądzę, ażeby  ten odmówił, a znając jego rzetelność, z pewnością do odpowiedzi będzie przygotowany.

 

Zgadzam się z opinią że Polaków do Ukraińców w żadnym kontekście porównywać nie można, choć Pan sam takiego porównania dokonuje.

Zupełnie nie pojmuję, w czym się Pan dopatruje podtrzymywania jakiejkolwiek propagandy z mojej strony?

Nie ma znaczenia ile lat jest już Pan ptakiem, czy żabą. Z moim poglądem może się Pan zgadzać, bądź nie, ale w przypadku zarzutóww uprawiania propagandy pod moim adresem należałoby przedstawić jakieś argumenty, których nijak dostrzec nie potrafię w powyższych, pańskich komentarzach.

 

Nie zgadzam się natomiast z opinią, że Orban jest w innej sytuacji geopolitycznej. Utworzenie silnego, suwerenngo państwa, zależy li tylko od jego suwerena, gdyby Pan nie wiedział o kim mowa, to podpowiem, że o obywatelach, a polscy obywatele srają i to nie w przenośni na swój kraj i co to ma wspólnego z sytuacją geopolityczną Polski  i Węgier?

To właśnie Pan uprawia propagandę, że nic nie można zrobić w zakresie odzyskania przez Polskę statusu państwa, gdyż sytuacja geopolityczna na to nie zezwala, co jest wierutną bzdurą.

 

Problemem Polaków jest to, że nie potrafią ze sobą rozmawiać, pomimo tego, że zdawać by się mogło, iż stoją po tej samej stronie, czego Pan łaskawie powyżej dowiódł.

 

Pozdrawiam i obiektywizmu więcej życzę!

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1431334

oiigarchami (o nacjonalizmie raczej innym niz ukrainski:))), pod których chwilowo, taktycznie, podłączono banderowskich nacjonalistów. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1431324

Zgadzam się z tym, ale przyznać należy, że konglomerat tych dwóch "składników", to gwóźdź do trumny dla samych Ukraińców.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1431335