DWA RAJSKIE DRZEWA I MIECZ PAŃSKI

Obrazek użytkownika Maria Kowalska
Idee

Wśród wielu wspaniałych rajskich drzew dwa były szczególne. Oprócz drzewa poznania dobra i zła rosło tam także drzewo życia.

Na rozkaz Pana Boga wyrosły z gleby drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu i drzewo poznania dobra i zła. (Rdz 2,9). ”Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz.” (Rdz 2,16-17)

Owoc z pierwszego drzewa był zakazany, ale człowiek zerwał go jeszcze w raju. Drugi owoc został zakazany już po wygnaniu.

„Oto człowiek stał się taki jak my: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki”. (…) Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia.(Rdz 3,22-24)

Jednak człowiek wciąż wyciąga rękę po owoc z drugiego drzewa, z drzewa życia. Człowiek z natury śmiertelny stał się nieśmiertelny tylko dlatego, że żył w raju, gdzie rosło drzewo życia. Został z niego wygnany i nie ma powrotu do pełni życia bez pomocy Bożej.

Odrzucając Boga ludzie próbują nieporadnie tworzyć sobie sami raj na ziemi, próbują na własny sposób osiągnąć nieśmiertelność na tym padole. Ludzie przez całą historię marzyli o wiecznym życiu, poszukiwali eliksiru młodości ,za nieśmiertelność gotowi byli zaprzedać duszę diabłu.

Podobnie jak pod drzewem poznania dobra i zła szatan kusi: zabij drugiego człowieka, a sam zdobądź nieśmiertelność.

Aborcja zwana dawniej spędzaniem płodu lub zwyczajnie skrobanką ( kto dziś pamięta takie określenie), eutanazja, ludobójstwa, jednym słowem decydowanie o prawie do życia innych ludzi nie są niczym nowym w dziejach człowieka.

Nowością epoki przełomu tysiącleci są możliwości manipulowania materiałem genetycznym. Rośliny i zwierzęta transgeniczne to już codzienność. Odległe skutki ich pojawienia się są nieprzewidywalne. Efekty korzystania z żywności GMO zobaczą następne pokolenia. Klonowanie zwierząt już się prawie udaje. Prawie, bo owca Dolly urodziła się jako stara i padła z objawami zaawansowanej miażdżycy. Sklonowany łaciaty kot miał owszem łaty, ale inaczej rozmieszczone niż pierwowzór. O wadach i dolegliwościach dzieci poczętych pozaustrojowo nie mówi się głośno. Dostęp do drzewa życia jest dobrze strzeżony.

Pycha i głupota podpowiada człowiekowi, że stworzenie życia ludzkiego na szkiełku leży na wyciągnięcie ręki. Już prawie wydaje mu się, że czubkiem palca dotyka zakazanego owocu. Jest już tak blisko, a tak daleko.

„Niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki”.

Panem życia jest Bóg, a człowiekowi przystępu do tego drzewa bronią cherubowie i miecz Pański.

Czy ludzkość dosięgnie tego owocu? A jeśli dosięgnie, czy spadnie na nas miecz?

Brak głosów

Komentarze

Maria Kowalska
Przy okazji zapraszam wszystkich do do akcji TO CZYTA ELITA, czyli cała Polska informuje swoich sąsiadów o niezależnych mediach

http://toczytaelita.nowyekran.pl/post/3404,to-czyta-elita-czyli-cala-polska-informuje-swoich-sasiadow-o-niezaleznych-mediach-cz-2

oraz przypominam o konkursie na logo

http://toczytaelita.nowyekran.pl/post/5382,to-czyta-elita-cz-4-oglaszam-konkurs-na-logo

Pozdrawiam M.K.

Vote up!
0
Vote down!
0

Maria Kowalska

#143138