Czy przeciw Polsce toczy się WOJNA? - analiza własna

Obrazek użytkownika Maria Kowalska
Blog

Przyszła wojna będzie WOJNĄ NIEWIDZIALNĄ – już w 1947 roku przepowiadał Fryderyk Joliot-Curie.

 

Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego ]]>siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.”

 

Fryderyk Joliot-Curie

 

Członek Komitetu Pugwash, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, honorowy członek moskiewskiej Akademii Nauk, Wysoki Komisarz ds. Energii Atomowej w latach 1946-50, laureat Stalinowskiej Nagrody Pokoju oraz działacz „Ruchu przeciw Rasizmowi i Antysemityzmowi i na rzecz Pokoju” (za „La Revue des Etoiles, 1947, cytat za „Ukryta strona dziejów” Epiphanius)

 

Przeanalizujmy w dużym uproszczeniu, czy działania przeciw Polsce wyczerpują definicję WOJNY.

 

Celem agresji jednej grupy ludzi przeciw drugiej jest:

 

  1. Przejęcie owoców pracy napadniętego (rabunek mienia ruchomego, własności intelektualnej, dóbr kultury)

  2. Zmuszenie napadniętej ludności do pracy niewolniczej (porywanie „w jasyr”, wywóz do obozów pracy lub praca przymusowa na rzecz agresora w dotychczasowym miejscu).

  3. Zagarnięcie ziemi należącej do grupy napadniętej, jeśli jest ona cenna rolniczo, kryje w sobie bogactwa naturalne lub jeśli agresor potrzebuje nowej przestrzeni życiowej (Lebensraum) Ten warunek nie zawsze musi być spełniony.

    Aby zapewnić długotrwałość czerpania powyższych korzyści konieczne jest:
  4. Zlikwidowanie własnych form organizacji napadniętej  społeczności (likwidacja państwa) i zastąpienie ich systemem władzy agresora z założenia totalitarnym, w tym również wprowadzenie nowej waluty w obszarze okupowanym.
  5. Unicestwienie podstaw bytu i zamożności podbitej ludności(przejęcie firm, banków, likwidacja przemysłu, ograniczanie produkcji rolnej)
  6. Budowa silnego aparatu przymusu. Rozwinięcie propagandy. Zamiana symboli kraju podbitego na symbole agresora. (rozbudowa policji, tajnych służb, sieci agentów, czasem wprowadzenie własnych wojsk, jeśli spodziewany jest silny opór społeczności zaatakowanej
  7. Eksterminacja elit i biologiczne niszczenie ludności podbitej, demoralizacja i dezintegrowanie społeczeństwa, walka z religią(min. zastraszanie publicznymi egzekucjami, uniemożliwianie dostępu do edukacji i ochrony zdrowia, wprowadzanie aborcji, przesiedlenia i wypędzenia)

Okazuje się , że nie zawsze konieczne jest użycie siły zbrojnej, a przynajmniej w początkowym okresie napadu. Już ponad 2500 lat temu chiński filozof Sun-Tzu stwierdził, żenajbardziej szkodliwym i jednocześnie nieskutecznym instrumentem polityki państwa jest wojna militarna.

 

Szczytem sukcesu polityki jest zwycięstwo nad wrogiem bez prowadzenia walki zbrojnej.

W czasach współczesnych doprowadzono prowadzenie wojny niewidzialnej do perfekcji. Do tego stopnia, że napadnięci nie tylko nie orientują się, że są celem ataku, ale wręcz  z  własnej woli realizują cele wroga.

Przekonywująco opisał ten mechanizm Jurij Bezmienow w znanym zapewne filmie „Jak napaść na państwo” link:http://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak ]]>

 

Spójrzmy na zmiany , jakie dokonały się w Polsce, a które w ostatnim czasie znacznie przyspieszają, w kontekście w/wym. punktów:

Ad. 1

Najlepiej użyć sformułowania Viktora Orbana, że rozkradziono lub sprzedano wszystko, co jest cięższe od powietrza.

 

Ad. 2

Straciliśmy prawie 2 mln ludności, przymuszonej do emigracji względami ekonomicznymi. Wyjechały przede wszystkim osoby młode i wysoko wykwalifikowane. Pozostali w ogromnej większości pracują za głodowe wynagrodzenia zatrudnieni na etatach w firmach, z których zysk wypływa z Polski. Ucisk fiskalny i faworyzowanie obcych firm powoduje zanik rodzimej klasy średniej.

 

Ad. 3

Nie mamy granic zachodnich. Granica wschodnia (z Obwodem Kaliningradzkim) właśnie padła.

Prawa do czerpania korzyści ze złóż np. gazu łupkowego przejął obcy kapitał.

 

Ad. 4

Przestają działać instytucje państwowe wszystkich szczebli. Władza ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza i media przejęte przez jedną opcję polityczną („jedynie słuszną”). Prowadzone są czystki kadrowe. Likwiduje się fizycznie agencje państwowe, sądy, szkoły, itd. Likwidowany jest rodzimy przemysł i infrastruktura (telekomunikacja, koleje, lotnictwo), a jej resztki wyprzedawane za bezcen obcemu kapitałowi. Demontowana jest armia, a jej najwyżsi dowódcy giną w kolejnych „katastrofach”.

Dąży się do wprowadzenia obcej waluty (Euro).

 

Ad. 5

Nie istnieją już prawie żadne, a giną ostatnie firmy i banki z polskim kapitałem.

Nie mamy przemysłu. Zamknęliśmy kopalnie i stocznie, nawet cukrownie rozebraliśmy własnymi rękami do gołej ziemi na życzenie obcych mocodawców.

Ziemia leży odłogiem. Zakazano produkcji mleka, cukru większej niż dozwolona przez obcych decydentów. Wszystkie zwierzęta gospodarskie policzone i zakolczykowane.

Ad. 6

Zwiększa się zatrudnienie, podwyższa płace, uzupełnia wyposażenie w resortach siłowych (policja). Gwałtownie ogranicza się swobody obywatelskie pod pozorem zapewniania bezpieczeństwa. Niezwykle rozwija się inwigilacja społeczeństwa. Utrzymuje się ludność w poczuciu uzależnienia poprzez wpędzenie w pułapkę kredytową i olbrzymie bezrobocie.

Zawłaszczono wszystkie poza nielicznymi media, robiąc z nich narzędzie propagandy.

Usuwa się polskie barwy i godło z przestrzeni publicznej, buduje i odnawia pomniki najeźdźców (Ossów, „Czterech śpiących”, brama Stoczni Gdańskiej)

Ad. 7

Zamach na elity państwa w Smoleńsku. Plaga skrytobójczych morderstw często odstraszająco brutalnych, np. z rozkawałkowaniem ciał lub tzw. samobójstw kilkudziesięciu osób dla władzy niewygodnych.

Otwarta walka z Kościołem i wyszydzanie wartości chrześcijańskich. Popieranie obecności wszelkiego rodzaju zboczeń i niemoralnych zachowań w przestrzeni publicznej.

Upadek szkolnictwa i oświaty oraz służby zdrowia pod płaszczykiem „reform”. Propagowanie aborcji, eutanazji, likwidowanie wsparcia materialnego dla rodzin.

Dopuszczanie do obrotu skażoną żywnością i dążenie do wprowadzenia żywności GMO.

Ułatwienia dla migracji do Polskie ludności obcej kulturowo (np. promowanie budowy meczetów, brak ochrony przed wyprzedażą ziemi obcemu kapitałowi)

 

 

Zapraszam do uzupełniania powyższych punktów, porównania z tym, co działo się podczas zaborów i podczas II Wojny Światowej oraz głębokie przemyślenie raz jeszcze tego cytatu:

Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle,  że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.”

Czy Polacy już zrozumieli?

Brak głosów

Komentarze

Wszystkie zwierzęta gospodarskie policzone i zakolczykowane.

Jeszcze trochę i jak za czasów okupacji, za ubój bez pozwolenia będą zamykać we więzieniu.

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#244527

 Bardzo klarowna analiza. Niestety dzisiaj w Sejmie rząd nadal broni swoich pozycji nie bacząc na Polskę i Polaków. Chce koniecznie zlikwidować Polskę - idzie "w zaparte", podtrzymuje swoje kłamstwa!

W tym zaparciu nie zauważa wydarzeń, które realnie zagrażają życiu na Planecie.

Czy to tylko ZANIECHANIE I BUFONADA? Czy to tylko strach przed ujawnieniem PRAWDY?

Kryzys w Japonii został opisany jako "wojny nuklearnej bez wojny".

Tusk  rozpoczął kampanię dez-informacyjną w tv - jaka to EJ jest cudowna! Obyśmy w niedługim czasie nie poczuli na własnej skórze tego cudu Tuska.

Znalazłam raport na temat Fukushimy, jak mogłam tak przetłumaczyłam - wystarczy aby uderzyć na alarm!

 

 

 

Baseny paliwowe w Fukushima: największy KRÓTKOTERMINOWE zagrożenie dla ludzkości
by Washington's Blog przez blogu Waszyngtonu - (Myślę, że "krótkoterminowe" należy rozumieć: "w najbliższym terminie", "zagrożenie dla ludzkości" w oryginale: "katastrofa humanitarna").

 

Globalny Redakcji Badawczego Uwaga

Ten szczegółowy raport naszej Współpracownik Washington Blog należy czytać bardzo uważnie.

Świat jest w krytycznym rozdrożu. Katastrofa Fukushima w Japonii przyniosła czele niebezpieczeństwa Worldwide promieniowania jądrowego. Kryzys w Japonii został opisany jako "wojny nuklearnej bez wojny".

Promieniowanie jądrowe - które zagrażają życiu na Ziemi - nie pierwszych stronach w porównaniu do najbardziej nieistotnych kwestii zainteresowania publicznego, w tym lokalnej sceny zbrodni poziomu lub tabloid raporty plotek na temat gwiazd Hollywood jest.

Implikacje tego raportu należy rozumieć. . Opinia publiczna na całym świecie muszą być poinformowani, tak aby znaczące działania mogą być podjęte bez zwłoki w celu wsparcia japońskich zespołów.

Rozpowszechniać. . Przekazują to sprawozdanie daleko i szeroko. . Umieścić go na Facebooku.

Istotne jest, aby wywrzeć nacisk na wszystkich szczeblach administracji krajowej i międzynarodowej do podjęcia wszelkich działań niezbędnych do uniknąć zbliżającego katastrofę, która w bardzo realnym sensie zagraża przyszłości ludzkości.

Michel Chossudovsky, April 9, 2012 Michel Chossudovsky, 09 kwietnia 2012

sprawozdanie:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.globalresearch.ca/&ei=cyeIT-zpNYmHswbr8M3GCw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CDcQ7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.globalresearch.ca/index.php%253Fcontext%253Dva%2526aid%253D30238%26hl%3Dpl%26biw%3D1406%26bih%3D667%26prmd%3Dimvns

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=30207

http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=137&t=100&p=13051#p13051

*************************************************

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#244533

Witam! Ja już zrozumiałam,ale czy do innych dotarło?Czy możemy jeszcze uratować naszą Ojczyznę i siebie?

                           Pozdrawiam!

Ps.Daję 10.

Vote up!
1
Vote down!
0
#244539

Ma Pani racje.Polska jedynie istnieje jeszcze na mapie.Na ziemiach zachodnich wprowadza sie szkoly dwujezyczne(niemieckie).Likwiduje sie wszystko,krok po kroku realizowany jest program na zyczenie Niemcow.Wschodem zajmie sie Rosja.Ale ja sie nie dziwie,mamy glupi narod,a my pisaniem nic nie zmienimy.Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

someone

#244542

Xenia
Tylko ślepiec może tego nie widzieć.
Polakom wojna przez ten nie-rząd została wypowiedziana oficjalnie w dniu 10.04.2010r. Wtedy to odbył się Zamach Stanu na Polskę i przejęcie nielegalnie władzy przez zaprzańców i zdrajców Polski. Przez mafię.
A Naród Polski biernie się temu przypatrywał. Nie wiem czy z głupoty czy ze zdumienia i niedowierzenia?
Czas to naprawić.

Vote up!
2
Vote down!
0

Xenia

#244560

 Każdy myślący Polak skojarzył sobie wydarzenia,jakie miały w naszym kraju,po 1945 roku.

 Przygotowania trwały długo-prawie pół wieku.Przed 22 laty zapoczątkowana została podstawowa działalność a od 10/04/2012 nastąpiło wyraźne przyspieszenie.Tak widzi sytuację we własnym kraju przeciętny Polak,który jeszcze nie oślepł.Może tekst napisany przez autorkę wyraźnymi dużymi literami dotrze do świadomości wszystkich Polaków,którzy to przeczytają. Ja wielokrotnie zamieszczałem swoje obserwacje w znacznie skromniejszej formie,ale nie dostrzegałem żadnego zainteresowania i działań.

 http://niepoprawnyali.blogspot.com/2012/04/niszczenie-polski.html 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#244572

... do cytatu:
 

Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.

Zaczynam mieć wątpliwości czy ktokolwiek  "zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.".
Co więcej, wydaje mi się, że ów ktokolwiek w skali masowej nawet nie zauważy żadnej wojny, a już z pewnością nie to, że właśnie ją przegrał.

Kiedy ludzie, którym ufam (Ziemkiewicz, Staniszkis, Fedyszak-Radziejowska, etc) tłumacza mechanizm wyparcia, który winduje PO w górę, szczerze wątpię czy mamy w tym "niewidzialnym" starciu (cudzysłów, bo ono jest jak najbardziej widzialne) jakiekolwiek szanse.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#244621

szczerze wątpię czy mamy w tym "niewidzialnym" starciu (cudzysłów, bo ono jest jak najbardziej widzialne) jakiekolwiek szanse.

Mam podobne odczucia.  Żeby ktokolwiek mógł cokolwiek zauważyć to najpierw musi chcieć widzieć. Dziś gro ludzi z własnego lenistwa odwraca głowę w drugą stronę i udaje, że nic się nie dzieje,  by samemu  móc nic nie robić.

Jestem starym belfrem i przeraża mnie postawa większej części moich uczniów; totalny tumiwisizm, brak chęci poznawania, bezkrytyczne "łykanie" póz prezentowanych przez  mainstreamowe media,itd...

Młodzi ludzie  poprostu nie chcą chcieć.

Często w tym wspierani przez rodziców kierują się zimną kalkulacją: co(ile) będę z tego miał...

Tak im wygodniej..., korzystniej ...

 

 

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
2
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#244661