Krucjata Różańcowa współorganizatorem marszu poparcia dla TV Trwam

Obrazek użytkownika Maria Kowalska
Blog

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę była jednym ze współorganizatorów marszu poparcia dla Telewizji Trwam w sytuacji nieudzielenia jej koncesji na cyfrową emisję naziemną, który odbył się 21 kwietnia 2012 roku w Warszawie.

Demonstracja poprzedzona została Mszą Świętą w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży. Na frontonie kościoła rozciągał się wielki transparent wyrażający solidarność Krucjaty z Telewizją Trwam, który wcześnie rano zakładali członkowie Krucjaty.

Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił biskup drohiczyński, Antoni Pacyfik Dydycz. Wśród koncelebransów znaleźli się liczni księża związani z Krucjatą.

Chór Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę ubogacał Liturgię śpiewem, natomiast członkowie Sekretariatu Krucjaty posługiwali do Mszy Świętej.

Wśród wielu transparentów, w czasie marszu widoczne były i te należące do Krucjaty Różańcowej.

Ponadto, zebrani otrzymali ulotki informacyjne na temat zbliżającej się Pielgrzymki-Marszu Patriotów.

Na koniec, już pod Belwederem, o nadchodzącym marszu i Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę wspomniał redaktor Wojciech Reszczyński (od 4:00 min.)

http://www.youtube.com/watch?v=8HK803EPORc&feature=player_embedded

Wszystkich, którzy obecni byli na marszu poparcia dla TV Trwam, Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zaprasza na Pielgrzymkę-Marsz Patriotów 3 maja 2012.

Brak głosów

Komentarze

Z informacji, które przeczytałam wynika, że będzie to Marsz Patriotów, który zakończy Msza św. na Kamionku.
Czy wspomniany koncert pieśni patriotycznych odbędzie się w kościele i będzie to rodzaj występu artystycznego, czy raczej wspólne śpiewanie, przypominające akcje Gazety Polskiej na Placu Teatralnym 3 Maja?

Vote up!
0
Vote down!
0
#248139