KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY rozrasta się i nabiera kształtów.

Obrazek użytkownika Maria Kowalska
Blog

Słowo ks. Małkowskiego na temat sekretariatu, sprawy organizacyjne, materiały do pobrania i ZADANIE.

 

15 czerwca 2011 w Niepokalanowie zainaugurowano KRUCJATĘ RÓŻAŃCOWĄ W INTENCJI OJCZYZNY.

http://www.youtube.com/watch?v=o59X1LXYQ60&feature=related

W miesiąc później, dnia 14 lipca 2011 odbyło się na Jasnej Górze spotkanie organizacyjno – informacyjne, o którym szerzej tu:

http://www.niepoprawni.pl/blog/3787/spotkanie-na-jasnej-gorze

Podczas Mszy Św. koncelebrowanej kazanie wygłosił ks. Łukasz Kadziński:

http://www.niepoprawni.pl/blog/3787/plomienne-kazanie-wzywajace-do-podjecia-krucjaty-rozancowej-za-ojczyzne

Po Mszy Św. ks. Małkowski przedstawił zebranym na czym ma polegać Krucjata i omówił rolę sekretariatu. Poniżej jego wystąpienie:

 

„W Niepokalanowie niedaleko klasztoru i bazyliki Franciszkanów konwentualnych w Niepokalanowie odbyło się spotkanie 15 czerwca inaugurujące Krucjatę Różańcową za Ojczyznę.

/.../
korzystając z tego modlitewnego wsparcia i cennych rad ks. Arcybiskupa [ordynariusza szczecińsko – kamieńskiego Andrzeja Dzięgi] postanowiliśmy w tej wspólnocie, właśnie w Niepokalanowie tę Krucjatę już rozpocząć. Wskutek informacji internetowej i innymi drogami już jest bardzo wiele zgłoszeń uczestników Krucjaty.

Ta Krucjata może polegać na kontynuowaniu tej modlitwy różańcowej, którą już przecież miliony wiernych w naszej ojczyźnie i Polaków za jej granicami prowadzą.

Chodzi o dodanie intencji bodaj do jednego dziesiątka Różańca odmawianego codziennie w duchu Krucjaty za Ojczyznę /.../

Dlatego formy organizacyjne są czymś wtórnym, wobec tego, iż Krucjata już jest rozpoczęta, zainaugurowana miesiąc temu.

Potrzebny jest pewien sekretariat, ten ośrodek, który już istnieje, który będzie zbierał informacje na temat osób, wspólnot, grup modlących się w tej właśnie intencji, czyli za Ojczyznę, w duchu rozpoczętej miesiąc temu Krucjaty.

I tak jak na Węgrzech liczba modlących się za ojczyznę węgierską rosła od wielu tysięcy w ponad milion /.../
tak i w naszej Ojczyźnie zwracamy się do Polaków w Polsce i zwracamy się do Polaków na całym świecie /.../

Wielkie zwycięstwo na Węgrzech już się dokonało, teraz trwa zwycięstwo w postaci przemiany sumień, odnowy ducha, przemiany postaw wielu Węgrów, którzy w dużej mierze byli zdemoralizowani, zdeprawowani przez dziesięciolecia systemu komunistycznego, przez propagandę laicką, dlatego krucjata na Węgrzech trwa. /.../

Krucjata [w Polsce] raczej ma kierunek oddolny, zmierza ku górze, liczymy na pozyskanie wielu duchownych, także hierarchów dla tej Krucjaty.

Nic w tej Krucjacie nie ma takiego, co mogłoby wzbudzić sprzeciw katolika /.../, dlatego nie trzeba żadnych dodatków w tej Krucjacie umieszczać.

W ślad za zwycięstwem różańcowym przyjdą kolejne zwycięstwa i różne intencje będziemy mogli potem formułować, natomiast w tej chwili [sprawa] jest prosta, jasna: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Natomiast forma tej Krucjaty ma polegać na codziennym odmawianiu byle bodaj jednego dziesiątka, jednej tajemnicy różańca w intencji Krucjaty, czyli za Ojczyznę.

Do tego potrzeba pewnego wysiłku organizacyjnego.
/.../ Miałem szereg telefonów na ten temat czy zgłoszeń osób, które, czy to indywidualnie, czy w większych grupach, nieraz kilkusetosobowych, już podjęły tę Krucjatę. Czyli nie ma co czekać, aż się lato i urlopy skończą i ludzie wrócą do swoich domów, bo przypuszczam, że gdybyśmy się teraz policzyli, to już tysiące ludzi  w tej Krucjacie uczestniczy, zwłaszcza, że działa informacja internetowa, wielu ludzi korzysta z tego środka komunikacji i porozumienia.

Szczęść Boże wszystkim uczestnikom Krucjaty, a sądzę, że ci, którzy tutaj są  już do Krucjaty należą i mają swoje kontakty i swoje sposoby, aby jeszcze więcej modlących się chrześcijan, katolików w naszej Ojczyźnie zachęcić, aby sięgnęli po tę zwycięską broń, jaką jest różaniec. /.../”

Przykład węgierski, o którym mówił ks. Małkowski opisany jest tu:

http://www.bibula.com/?p=40175

 

Zebrani na Jasnej Górze zgodnie przyjęli hasło Krucjaty i intencję.

Hasło Krucjaty Różańcowej to:

Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi.

Intencja, w której odmawiamy przynajmniej jedną dziesiątkę dziennie lub dodajemy do dotychczas odmawianych intencji to:

Z Maryją Królową módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Zgłoszenia do Krucjaty napływają lawinowo. Za Ojczyznę powyższą intencją modlą się już:

JERYCHA RÓŻAŃCOWE

NIEUSTAJĄCY RÓŻANIEC

JASNOGÓRSKA RODZINA RÓŻAŃCOWA

oraz wiele innych mniejszych i większych wspólnot i osób indywidualnych. Mnóstwo osób pyta, jak i gdzie można się zapisać. Tak, jak zapowiadał na Jasnej Górze ks. Małkowski powstał sekretariat, który będzie zbierał deklaracje przystąpienia do Krucjaty.

Zgłoszenia można wypełniać na deklaracjach, które można pobrać ze strony internetowej www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Jeśli ktoś nie ma możliwości wydrukowania, to może napisać na zwykłej kartce i wysyłać na adres sekretariatu:

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę,
Sekretariat
96-515, Teresin - Niepokalanów
skrytka pocztowa nr 5

e-mail: sekretariat@krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Jeśli przystępują całe wspólnoty, to wystarczy podać tylko osobę odpowiedzialną, nazwę wspólnoty, ilość osób, miasto i choćby jeden adres mailowy lub nr telefonu do kontaktu. Kontakt z uczestnikami Krucjaty jest bardzo ważny.

Do Sekretariatu można zgłosić przystąpienie indywidualnie lub całej Wspólnoty, Grupy modlitewnej, Kół Różańcowych lub Parafii, to zależy od woli osób przystępujących. Poza przypadkiem zgłoszenia indywidualnego (poprzez wypełnienie deklaracji i jej wysłanie pocztą lub mailem) nie ma konieczności przekazywania do Sekretariatu danych wszystkich członków danej wspólnoty lub grupy modlitewnej, która zgłasza swój akces. Wystarczy, iż osoba odpowiedzialna zawiadomi Sekretariat o liczbie osób modlących się w podanej intencji Krucjaty. Sekretariat spełnia rolę służebną - rejestruje zgłoszenia oraz powiadamia naszych Pasterzy i opinię publiczną o liczbie uczestników Krucjaty. Aktywność, pomysłowość i inicjatywy uczestników Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zależą nie od Sekretariatu lecz od katolickiej formacji samych jej uczestników. Sekretariat nie wyręczy nikogo z konieczności dotarcia z informacjami o Krucjacie Różańcowej do Czcigodnych Pasterzy naszego Kościoła, do Kapłanów, Duchowieństwa, opiekunów wspólnot, moderatorów, redaktorów czasopism katolickich - parafialnych i ogólnopolskich, czy też pielgrzymów idących do Sanktuariów Maryjnych . Każdy z nas jest wezwany do zgłaszania pomysłów ale przede wszystkim wezwany jest do ODWAŻNEGO DZIAŁANIA bez przerzucania na barki innych osób własnych pomysłów, które chciałby zrealizować.

Każdy jest powołany, aby być organizatorem Krucjaty we własnej Wspólnocie.

Poniżej plakat do pobrania i wydrukowania:

www.filesonic.com/file/1490048504/plakat-krucjata-dodruku(3).pdf

ZADANIE:

Dotrzyjmy z informacją do jak największej liczby osób. Powyższy tekst zaopatrzony w liczne linki można rozsyłać pocztą elektroniczną.

Poinformujmy proboszczów własnej parafii i poprośmy o to, aby np. w kruchcie kościoła można było powiesić plakat Krucjaty. Poprośmy o przekazanie tej informacji wiernym, lub wydrukowanie w gazetce parafialnej.

Kto idzie na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, niech uzgodni z przewodnikiem grupy, lub wielu grup możliwość przekazania tych informacji innym pielgrzymom.

Szczęść Boże na pracę i znojny trud.

Brak głosów

Komentarze

Proszę uprzejmie nie ściągać linku do plakatu, bo nie działa, tak jak powinien.
Niebawem plakat będzie do pobrania na stronie www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl
Przepraszam
Maria Kowalska

Vote up!
0
Vote down!
0

Maria Kowalska

#171526

Przynajmniej u mnie. Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#171583

Dziękuję za info. Z podanej przez Panią strony pobrałam materiały i postaram włączyć w krucjatę, panie z mojej Róży. Podjęłyśmy już nowennę Fatimską, podejmiemy i krucjatę za Ojczyznę. Tym bardziej,że wiele z nas może już tylko ofiarować modlitwę i własne cierpienie.

 Pozdrawiam.

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#171587

"Uciekać sie do Maryi, szukać u Niej pociechy i
zrozumienia nauczył nas sam Chrystus, który żyjąc
przy Jej boku całym swym dziecięctwem i młodzieńczością
wydeptal drogi do Jej kolan i w Jej ramiona"

"Jeśli nieprzyjaciel zwalcza Kosciół, to widocznie
słuzy mu to do walki z Narodem, co on zwalcza,
my musimy szanować i czcić."

J.E. Ks Kardynał Stefan Wyszyńki

Jak te słowa wypowiedziane ponad pół wieku temu są
dzis aktualne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#171601