INFORMACJA DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH RATOWANIEM OJCZYZNY

Obrazek użytkownika Maria Kowalska
Blog

Zapraszamy na spotkanie 14 LIPCA, które odbędzie się na JASNEJ GÓRZE w Kaplicy Różańcowej w godz.15.30-18.00

W OSTATNICH DNIACH PODJĘTO WSTĘPNE USTALENIA ODNOŚNIE PODJĘCIA KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ NA WZÓR WĘGIERSKI.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KAPŁANÓW I ŚWIECKICH, KTÓRZY CHCĄ WŁĄCZYĆ SIĘ W TĘ CENNĄ I NAJWAŻNIEJSZĄ NA DZIŚ INICJATYWĘ.

Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą. Nastąpi prezentacja hasła i intencji modlitewnej. Czasu będzie niewiele.

Koniecznie należy tę informację rozesłać do tych osób, które są zainteresowane nie tylko tzw."biciem piany" (bo na spotkaniu nie będzie na to czasu) lecz podjęciem KONKRETNYCH i PROSTYCH działań.

O tym, jak zorganizowano Krucjatę Różańcową na Węgrzech i o jej efektach czytaj tu (ten sam tekst):

http://niepoprawni.pl/blog/3787/krucjata-rozancowa-w-intencji-ojczyzny http://toczytaelita.nowyekran.pl/post/19489,krucjata-rozancowa-w-intencji-ojczyzny
http://www.bibula.com/?p=40175

Ruszyło też przesyłanie sobie tej informacji sms-ami (z linkami do tekstów i filmu).

Kś Małkowski: http://www.youtube.com/watch?v=o59X1LXYQ60&feature=related

Zrealizujmy testament Wielkich Prymasów:

August Hlond(1881–1948) Pierwszy biskup śląski, arcybiskup Gniezna, Poznania i Warszawy, prymas Polski w latach 1926-1948 i kardynał.

- Polska to naród wybrany przez Boga do wielkiego posłannictwa, dlatego oczyści go Bóg przez cierpienie. Bóg ześle Polsce pomoc swoją z tej strony, z której się nikt nie spodziewał. Przyjdzie dla Polski dzień, w którym przyjaciele odstąpią od niej i zostanie sama, aby się wypełniła wola Boża – a wtedy miłosierdzie okryje ją całą – Polska przejdzie jeszcze swoje ostateczne oczyszczenie, ale potem wiara i miłość zatryumfują w pełni. Jeszcze jakiś czas potrzebny jest do pokuty, a potem Chrystus zmieni całkowicie oblicze tej ziemi. Niech nikt nie upada na duchu, gdy szatan będzie brał górę, bo zostanie pokonany mocą Bożą.
- Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy. Z różańcem w ręku módlcie się więc o zwycięstwo Matki Najświętszej! Polska jest bowiem narodem wybranym Najświętszej Maryi Panny. Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Polska ma stanąć na czele Maryjnego zjednoczenia narodów. Trzeba ufać i modlić się. Jedyna broń, której używając Polska odniesie zwycięstwo, to Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwszą, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zupełnej zagłady, a Polska nie opuści sztandaru Królowej Nieba. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem. Nastąpi wielki tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę.
- Polska urośnie do znaczenia potęgi moralnej i będzie natchnieniem przyszłości Europy, jeżeli nie ulegnie bezbożnictwu, a w rozgrywce duchów pozostanie niezachwianie po stronie Boga. Jako promieniujący ośrodek chrześcijański Polska będzie powagą i może odegrać rolę wzoru oraz pośredniczki oczekiwanego braterstwa narodów, którego samą li grą dyplomatyczną zbudować niepodobna. Na rozstaju dziejowym Polska nie powinna się przeto zawahać, nie powinna zbaczać ze swej drogi, lecz iść za swym powołaniem. Pogłębioną świadomością chrześcijańską powinna odgrodzić się duchowo od zmurszałego i zakłamanego świata, który przepada, a przodować w nowym życiu, które się wyłania. /…/ za: „Acta Hlondianum”

Stefan kard. Wyszyński, Prymas Polski Poświęcając Chrzcielnicę Tysiąclecia 31 maja 1965 r. /…/ [kard. Hlond] to bowiem powiedział: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”. Ja jestem tylko wykonawcą jego programu. Pracuję nad tym, aby to zwycięstwo przyszło i aby było to zwycięstwo Matki Najświętszej. Ono przyjdzie i będzie Jej zwycięstwem.

Hasło Krucjaty Różańcowej:

Maryjo Królowo Polski pomóż tej ziemi! – Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Intencja modlitewna (samodzielna lub dodawana do dotychczasowych intencji odmawianych na Różańcu, przynajmniej jedna dziesiątka dziennie):

Z Maryją Królową módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu!

Sekretariat:

Nie tworzymy żadnych nowych struktur, działamy na zasadach zachęcenia do podjęcia tej intencji przez wszystkie istniejące już grupy modlitewne i struktury Kościoła. Sekretariat koordynuje działania, wydaje druki i zaświadczenia. Publikuje informacje i ogłoszenia.

Przybywajcie na Jasną Górę!

Brak głosów

Komentarze

Jutro (a właściwie początek juz dziś) jest pielgrzymka na jasną Górę słuchaczy Radia Maryja. Spróbujmy dołączyć do nich, niech modlitwa o Polskę zabrzmi potężniej. Kto nie może pojechać niech obejrzy całodzienną transmisję w TV Trwam, a kto nie może w telewizji, to w Radiu Maryja. Bardzo ciekawa jestem homilii.

To będzie wielkie wydarzenie nie tylko religijne, ale także patriotyczne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#169352

Kto organizuje to spotkanie? Proszę o kontakt ze mną organizatora.

Vote up!
0
Vote down!
0
#169737

Pani Mario,moj kolega prowadzi tutaj w Londynie strone internetowa http://michalarchaniol.com/ i chcialby w niej umiescic Pani informacje na temat Krucjaty Rozancowej.Znalazl on zapomniany kosciol polski w Ugandzie.Ta swiatynia byla wybudowana przez wygnancow wojennych.Jest on pod wezwaniem Najswietszej Maryii Panny Krolowej Korony Polskiej a na frontonie znajduje sie nasz herb i napis POLONIA SEMPER FIDELIS.W srodku pozostal caly wystroj razem z sracjami Rozanca Sw. po polsku i obrazem Maryi Krolowej Polski.Tutaj link do informacji o tym kosciolku http://michalarchaniol.com/index.php/component/content/article/11-polski-kosciol-w-masindi-uganda.html .Ja osobiscie przylaczam sie do Krucjaty Rozancowej bo wierze,ze tylko Maryja moze wyprosic dla nas cod ,odnowy Rzeczpospolitej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#170000

Maria Kowalska

Wszyscy mają zgodę na umieszczanie moich tekstów na temat Krucjaty, które się ukazały bądź ukażą w przyszłości. Nie tylko zgodę, ale wręcz prośbę, aby były rozpowszechniane.

Vote up!
0
Vote down!
0

Maria Kowalska

#170423