DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI - argumenty w punktach

Obrazek użytkownika Maria Kowalska
Blog

Młodzieży zbierającej do puszek WOŚP można w prosty sposób wyjaśnić naszą odmowną decyzję. Zamiast dyskutować, wręczać krótki wypunktowany spis argumentów. Wystarczy wydrukować sobie mały zapasik i ruszyć w miasto. Proponuje coś w tym rodzaju:

 

 DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI PIENIĘDZY

Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych” czyli niedofinansowanych instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom)

WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.

Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.

Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel.

Fundacja WOŚP jest 100%  udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?

Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT:  Przystanek Woodstock (thanks to www.ojciec-dyrektor.de)

Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.)  To wszystko są pieniądze z naszych podatków.

Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt.

WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji).

Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób.

Owsiak otwarcie promuje eutanazję „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” - to jego wypowiedź dla „Dziennika”.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (2 głosy)

Komentarze

Dziękuję za wpis, skorzystam.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#319558

Jak najzwięźlej, bo młodzież ma kłopoty z czytaniem dłuższych tekstów.
Pozdrawiam
Maria Kowalska

Vote up!
1
Vote down!
-1

Maria Kowalska

#319559

Można dodać jeszcze koszt czasu antenowego w telewizjach, hojnie użyczanego na promowanie WOŚP-u. A to są pieniądze z naszych abonamentów.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#319563

"Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków."
Ale konkretnych cyfr nie umiem podać i nie chcę, żeby nie narazić się na pomyłkę.
Maria Kowalska

Vote up!
0
Vote down!
-1

Maria Kowalska

#319565

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika all10101 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 abonamentu nie płacę, tak jak nakazał nam herr tuSSk.

Vote up!
0
Vote down!
-2
#319585

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika all10101 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 też nie płacę...

Vote up!
0
Vote down!
-2
#319586

Nie taki Owsiak święty, jak go malują! – ks. Maciej Sroczyński - http://www.bibula.com/?p=65386

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#319643

Nie dyskutuję z tym czy wrzucać do puszki czy nie, ale ten tekst to czystej miary manipulacja. Oto odpowiedź na ten tekst: http://www.stopmanipulacji.info/wosp-na-cenzurowanym/

Vote up!
1
Vote down!
0
#399194

Na moje odczucie - ilość argumentów, jakie pozwoliłaś sobie wymienić, w zupelności jest wystarczająca. Nie widzę też celowości bawienia się liczbami w uargumentowaniu naszych racji. Dzieci i młodzież zbierająca do puszek jest na tyle niedouczona, że nawet nie potrafi obliczyć, ile to jest 5% z liczby 150. Więc posługiwanie się kwotami, procentami i tak do nich nie trafi.

Pozdrawiam z 10, Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#319594

No cóż, te argumenty są podszyte manipulacją. Oto ich demaskacja: http://www.stopmanipulacji.info/wosp-na-cenzurowanym/

Vote up!
1
Vote down!
-1
#399200

Uprzejmie proszę o wrzucenie tekstu na blue!
Jest tego warty!

Vote up!
0
Vote down!
-1

kasianna

#319731

Bo daję na CARITAS. A daję na Caritas dlatego, bo nigdy nie dam nikomu, do którego nie mam PEŁNEGO zaufania. Dlatego nie daje też żebrzącym, co do których nie mam 100% pewności na co pieniądze przeznaczą.

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Vote up!
2
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#319847

Pani Mario pozwolę sobie własną cegiełkę dorzucić do tego wszystkiego o czym powyżej. Poznałem pewnego księdza o którym wspominam w swoim materiale
http://niepoprawni.pl/blog/783/jowsiak-w-sosie-wlasnym

To On mnie zainspirował do napisania kilku zdań od siebie właśnie w tej niezwykle bulwersującej sprawie ..

pozdrawiam

/10 pkt/

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#319873

bo kilkanaście lat temu po kontroli NIK przyszły korekty dokumentów na otrzymane przez szpital inkubatory ( z 16 tys PLN za szt przecenione na 6500,)

Vote up!
0
Vote down!
0
#319880

Konsorcja farmaceutyczne uszczęśliwiają głodujących w Afryce... kremami przeciwzmarszczkowymi (nawet nie tymi z filtrem UV:):):)) i innym przeterminowanym badziewiem.
Co zepsute, stare i "nie schodzi", to na "akcje charytatywne".
Czy za to przypadkiem nie ma odpisów podatkowych? Nie wiem, więc pytam.
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
1
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#345129

Szanowna Pani,
mam kilka pytań:
ze sprawozdania orkiestry (strona 11):
http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%20Fundacji%20za%202011.pdf
wynika, że
A Przychody z działalności statutowej: 59.678.695,35
Koszty administracyjne 12.547.353,95
skąd Pani wzięła informację, że koszty pożerają ok 50% dochodów fundacji??
bo nie mogę tego znaleźć w sprawozdaniu...

co do spółki złoty melon (nr krs 0000158131), sprawozdania finansowe są ujawniane w Krajowym Rejestrze Sądowym - dostęp do nich mają wszyscy... poza tym spółka od 2003 roku regularnie składa sprawozdania finansowe) widać to w odpisie KRS - można to zweryfikować na stronie:
https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu

Owsiaka nie lubię i na orkiestrę pieniędzy nie daję, ale mówienie że sprzęt trafia do szpitali a nie dzieci... a gdzie te dzieci trafiają jesli nie do szpitali???

pozdrawiam!

Vote up!
1
Vote down!
0
#320676

Gratuluję rzeczowej wypowiedzi. Zachęcam do zapoznania się z tekstem http://www.stopmanipulacji.info/wosp-na-cenzurowanym/. Tam jest odpowiedź na tekst pani Marii.

Vote up!
0
Vote down!
0
#399199

Telewizja publiczna pokazuje co uważa za stosowne. Pokazywanie światełka do nieba nie jest finansowaniem Orkiestry. Każdy ogląda co chce lub nie ogląda jeśli nie chce. Osobiście na orkiestrę nie daje i na Woodstock nie jeżdżę. Uważam że Owsiak robi kawał dobrej roboty. Jeśli ktoś nie chce dawać na orkiestrę tylko na ojca dyrektora to niech włączy radio. Tam często podają numer konta.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#345104

I na Owsiaka, i na(między innymi) Lisa.
To telewizja publiczna. Publiczna!
Bankrutuje, ale na "pożytecznych" celebrytów znajdzie miliony.
No, ale na walce z Kościołem nie będziesz oszczędzał, nie?
My natomiast nie chcemy do tego dokładać.
PS
Czy jesteś tym Ateistą, którego wywalili już ze wszystkich innych portali???
Ja akurat wolę się kłócić z inteligentnymi wrogami, niż z głupimi "sprzymierzeńcami" i agentami, ale...
Stawiam poprzeczkę wysoko.
Obyś nie okazał się trollem.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#345135

Cytuję: "WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz."

To jeden z najlepszych argumentów dotyczących owej działalności Owsiaka i z tego tytułu mam dodatkowe pytanie:

Skoro państwo wywiera na nas presję, abyśmy po raz drugi zapłacili za wyposażenie szpitali, a sytuacja na oddziałach pediatrycznych jest nadal beznadziejna, to gdzie znika część kasy przewidzianej na ten cel? Kto juma? Rząd, czy Owsiak, czy może pospołu?

Chcą, abym był współwinny za stan kiepskiego wyposażenia szpitali to raz, a dwa, żebym czuł się podle, że nie dałem nawet złotówki na WOŚP.
Dzięki Autorce wiem, że ich działania nie odniosą skutku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#399214

Kościół gani WOŚP, a sam "bardzo dużo pomaga". Sześć lat temu, wysłałam dziecko z Caritasu na kolonie, zapłaciłam 750 zł za 10 dni pobytu. Pojechał "bardzo daleko", bo aż za Brzeziny do Rochny, więc wychodzi z tego że opłaciłam pobyt swojego dziecka i jeszcze jakiegoś któremu miał niby Caritas opłacić wyjazd. Atrakcją tej kolonii, był tylko częsty wyjazd do Intermarche w Brzezinach. Wniosek nasuwa się taki, że każdy chciałby pieniądze dla siebie, aby móc jeździć lepszymi samochodami, pochwalić się wypasioną komórka, i sprzętem komputerowym z wyższych półek.

Vote up!
1
Vote down!
0
#400416

Ludzie co jest z wami te argumenty są żałosne i idiotyczne. Raz dwukrotne płacenie podatku. No bardzo fajnie Owsiak odwala robotę za państwo nie dajmy mu pieniędzy, lepiej, żeby w szpitalach nie było wcale sprzętu, przez dziurę budżetową niż, żeby Owsiak dostał chociaż grosz. Dalej koszty administracyjne (czyli organizacja finału i utrzymanie WOŚP przez cały rok) to tylko 8%, tak więc WOŚP przeznacza na zakup sprzętu 92%. Na finale wszyscy artyści grają za darmo, nie wiem jak to jest na Woodstoku. Ale ta legendarna punkowa impreza nie jest finansowana z pieniędzy z finału, tylko przez sponsorów - głownie Play. W ogóle Woodstock to jedna z najbardziej spokojnych imprez dla młodzieży na świecie. Narkotyki są tam rzadkością, alkohol może i się trafia, ale co na to poradzić. Dalej sprzęt kupowany jest bez oficjalnych przetargu, bo WOŚP to nie instytucja państwowa. Ale uwierzcie przy takich zamówieniach na pewno firmy walczą oto, żeby być dostawcą sprzętu i udzielają ogromnych rabatów. Dale sprawa naszych podatków, które finansują WOŚP. Nawet jeśli dostają oni coś z moich podatków, to bardzo mnie to cieszy, chętnie oddam im tez 1%. Przedostatnia sprawa: zdanie Owsiaka o eutanazji. Eutanazja to sprawa światopoglądowa i każdy może mieć o niej własne zdanie ok? No i na koniec moje własne wrażenia: od Caritasu nigdy nic nie dostałem, a zaraz po urodzenie leżałem w inkubatorze kupionym przez WOŚP, tak więc brawo dla Owsiaka.

Vote up!
1
Vote down!
0
#400786