Wybory europejskie – Spinelli czy Schuman?

Obrazek użytkownika 35stan
Świat

Gmach Altiero Spinelliego w centralnej części Parlamentu Europejskiego w Brukseli został otwarty w 1998 roku. Fot Getty Images/Adam Berry

 

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego są okazją do poważnych przemyśleń nad tym, za jaką wizją Europy się opowiadamy.

 

Główny podział w Polsce to zwolennicy Koalicji Europejskiej i zwolennicy rządzącego PIS-u(ZP).

 

Liberalno lewicowa KE, reprezentuje te siły w UE, które realizują plany komunisty Altiero Spinellego(Europa jako federalne państwo komunistyczne) a prawicowy PIS(ZP) reprezentuje siły opowiadające się za wizją Europy wg planów Roberta Schumana, Alcide de Gasperiego, Jeana Moneta i Konrada Adenauera czyli za „Europą Ojczyzn”.

 

Głosowanie na KE pod patronatem PO, która jest częścią unijnej lewacko liberalnej (komunistycznej) biurokracji, to głosowanie na projekt Unii Europejskiej wg receptury komunisty Altiero Spinellego, autora "Manifestu na rzecz Europy wolnej i zjednoczonej"(wł. „Manifesto per un'Europa libera e unita”) zwany powszechnie „Manifestem z Ventotene” i "ojca" UE.

 

W 1941 roku komunista Altiero Spinelli wraz z socjalistą Ernesto Rossim napisali: „Manifest na rzecz Europy Wolnej i Zjednoczonej” zwany powszechnie „Manifestem z Ventotene”. Nad wcieleniem tez z Manifestu w życie, Spinelli pracował do śmierci w 1986 roku.

 

Na podstawie „Manifestu z Ventotene” w 1954 r. został opracowany tzw. „Plan Spinelliego”, będący pierwszym projektem konstytucji nowego, federalnego państwa w Europie.

W 1992 roku Plan Spinelliego stał się oficjalnym programem Wspólnoty Europejskiej, a potem Unii Europejskiej.

 

22 sierpnia 2016 roku, w 30 rocznicę śmierci Altiero Spinelliego do jego grobu na Ventotene udali się Angela Merkel, François Hollande i Matteo Rienzi aby złożyć tam kwiaty w kolorach niebieskim i żółtym.

 

„Kwestia, która musi być rozwiązana jako pierwsza, to zniesienie podziału Europy na suwerenne państwa narodowe.”

 

25 marca 2017 roku w Rzymie przywódcy Europy „zjednoczeni w pokoju i przyjaźni” podpisali „Białą Księgę w Sprawie Przyszłości Europy”.

 

W „Białej Księdze” okazuje się, że nie było Roberta Schumana, Alcide de Gasperiego, Jeana Moneta i Konrada Adenauera.

 

W tym "Manifeście....." Spinelli tak pisał o własności prywatnej:

 

"Europejska rewolucja musi być socjalistyczna, to znaczy, mieć za cel wyzwolenie klasy robotniczej "

 

"Prywatna własność ma być likwidowana, ograniczana, korygowana albo rozszerzana w zależności od sytuacji "

 

"Celem jest ustanowienie stabilnego państwa federalnego z europejskimi siłami zbrojnymi zamiast armii narodowych "

 

 

Nad głównym wejściem do gmachu Parlamentu Europejskiego w Brukseli widnieje duży napis:„Altiero Spinelli”.

 

Kto ma budować ten świat Spinellego?

 

"Ale spośród stopniowo rosnącej grupy sympatyków do ruchu należy rekrutować tylko tych, którzy uznali i przyjęli europejską rewolucję za główny cel swojego życia. Dzień po dniu, z dyscypliną, działania powinny być prowadzone; dyskretnie zapewnione powinno im być stałe i efektywne bezpieczeństwo, nawet w sytuacjach najgroźniejszych konfliktów prawnych. Tak stworzy się solidna sieć pracowników, która nadaje spójność bardziej kruchej warstwie sympatyków."

 

Ci, którzy "uznali i przyjęli europejską rewolucję za główny cel swego życia", to zapewne panowie Daniel Cohn-Bendit, Joshka Fisher i Guy Verhofstadt, założyciele parlamentarnej Grupy Spinelli w 2010 roku, a krucha warstwa sympatyków przy każdej okazji i bez, powołuje się na tzw. wartości europejskie – wytrych do tłumaczenia rzeczywistości i pałka na inaczej myślących.

 

Na podstawie:

 

„„Zamaskowany” plan dla Europy?”

Autor:

Krzysztof Zwoliński

]]>https://tygodnik.tvp.pl/39271479/zamaskowany-plan-dla-europy]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

To tak jak PiS czy PO?  Po co nam Unia Jewropejska?

Vote up!
1
Vote down!
-1

Verita

#1584501

Nam wchodzić nie kazano, wstąpiliśmy, bo taka była wola hegemona a my mamy społeczeństwo bez prawdziwych elit - głowy, (zwycięzcy zimnej wojny), który Europę Środkowo Wschodnią w tym zwłaszcza Polskę traktował jako łup wojenny, odbity od ZSRR(rewizja umowy i porządku jałtańskiego), co odzwierciedliło się rabunkową prywatyzacją na rzecz podmiotów hegemona(Zachodu) a potem przekazaniu złupionych do Eurokołchozu, jako współczesnych niewolników mających robić dla "rasy panów" czyli żydobolszewickich właścicieli zachodniego kapitału.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1584527