D. Trump jako pierwszy prezydent USA na marszu ruchu Pro-life w Waszyngtonie

Obrazek użytkownika 35stan
Idee

 

W dniu 24.01.2020 roku odbył się coroczny 46 już antyaborcyjny Marsz dla Życia w Waszyngtonie, w którym wziął udział prezydent D.Trump i przemówił podczas marszu do jego uczestników.

Historia ruchów Pro-life(Za życiem) i Pro-choice(Za wyborem) w USA nabrała dynamiki na początku lat 70-tych XX w., po rozpatrzeniu przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych sprawy Roe v. Wade (Roe versus Wade, czyli Roe przeciwko Wade).

W wyniku tej sprawy, aborcja została uznana w USA za legalną przez cały okres ciąży, dając jednak stanom możliwość wprowadzenia regulacji ograniczających możliwość aborcji w drugim i trzecim trymestrze.

W swym przemówieniu na Marszu dla Życia w Waszyngtonie, D.Trump zdecydowanie opowiedział się za ochroną życia ludzkiego stwierdzając:

„Nienarodzone dzieci nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu" oraz że, "dziecko jest świętym darem od Boga".

Przewodnicząca Marszu dla Życia Jeanne Mamcini powiedziała w oświadczeniu:

"Od mianowania sędziów i pracowników federalnych pro-life, przez ograniczenia funduszy na aborcje w kraju i za granicą, po wzywanie do zakończenia późnych aborcji, prezydent Trump i jego administracja konsekwentnie opowiadają się za życiem".

Przeciwnicy D.Trumpa zarzucają mu że przedtem, zanim został prezydentem USA był bardziej liberalny w poglądach na te kwestie.

W czasie kampanii wyborczej w 2016 roku D.Trump został zapytany, czy kiedykolwiek wspierał Planned Parenthood, a właściwie Planned Parenthood Federation of America – amerykańską organizację non-profit działającą na rzecz praw reprodukcyjnych z siedzibą w Nowym Jorku.

D.Trump odpowiedział:

Nie wiem - ale jest to możliwe. Na przestrzeni wielu lat udzielałem wsparcia wielu organizacjom. To były setki milionów dolarów, więc naprawdę nie wiem. Ale uważam, że trzeba skończyć z aborcjami na życzenie. Wiele osób w USA uważa tę organizację(Planned Parenthood Federation of America) za klinikę aborcyjną. Myślę, że te filmy na temat jej działalności, które widziałem, były oburzające i obrzydliwe pod każdym względem. I tę jej działalność musi się zatrzymać.

Nie ulega wątpliwości, że to zdecydowane stanowisko D.Trumpa na rzecz Pro-life jest też elementem jego poprzedniej i obecnej kampanii wyborczej, skierowanej szczególnie w kierunku wyborców konserwatywnych w południowych stanach USA

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (10 głosów)

Komentarze

Nie wazne jest, czy to jest element jego kampanii wyborczej. Wazne jest to, ze Prezydent USA jasno i wyraznie opowiada sie przeciwko morderstwom dzieci, 

Vote up!
3
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1616282

Oczywista oczywistość, jak mawiał klasyk!

Pzdr.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1616288

a kiedy nasz Duda pójdzie w takim marszu?

Vote up!
3
Vote down!
-3

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1616296

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Łamią prawa Boga i pozwalają na zabijanie dzieci nienarodzonych, bo słupki poparcia politycznego ważniejsze jak ustawa antyaborcyjna.

Tacy z nich chrześcijanie, a wyborcy PiS-u, głosując na PiS, dają na to zgodę.

Jesto jedna z głównych przyczyn, że przestałem popierać PiS. A weta Dudy przelały czarę goryczy i efekt dzisiaj widzimy, jaki powstał haos i bezprawie za rządów PiS.

Partii tchórzy i cykorów i asekurantów, w naprawie Państwa Polskiego i obrony życia dzieci nienarodzonych.

Vote up!
3
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1616298

"Jesto jedna z głównych przyczyn, że przestałem popierać PiS."

 

Zawsze jako istota obdarzona przez Boga wolną wolą, masz wybór i możesz głosować na "totalnych" zdrajców, bandytów i złodziei.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1616302

Wybrałem Narodowców i guzik mnie obchodzi twoje zdanie.

Ty jako wolny człowiek możesz wspierać żydów i zażydzony PiS, a nawet przednimi klęczeć, gdy będziesz ich wspierał

Bez urazy.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1616310

"Wybrałem Narodowców...."

Pogratulować twoim wybrańcom - Narodowcom spółki z  J,K-M, protegowanym i wypromowanym przez Urbana, Goebbelsa stanu wojennego!

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1616317