Tusk o tym wiedział" - zeznania Elżbiety Chojny-Duch na komisji d/s VAT

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

 

"System VAT-owski został rozszczelniony przez 18 projektów aktów prawnych. Była to akcja celowa. Nie był to przypadek, był to demontaż naszego systemu podatkowego VAT"

- powiedziała pani Elżbieta Chojna-Duch, była wiceminister finansów w rządzie D.Tuska, podczas dzisiejszego przesłuchania.

"- Przygotowano w Polsce grunt dla działań międzynarodowych grup przestępczych. Minister i premier musieli wiedzieć. Już w 2010 i 2009 była powszechna wiedza, a mnie zastanawia bezradność organów państwa. Nastąpił demontaż polskiego systemu podatkowego VAT. To były działania celowe."

 

"- Te działania, które następowały w Sejmie, 18 projektów aktów prawnych, rozszczelniły system VAT-owski z poprzedniego, oryginalnego brzmienia. Każdy z nich spowodował istotne luki i owocował stratami budżetowymi. To mogę w tej chwili powiedzieć po przestudiowaniu w ciągu ostatniego miesiąca różnego rodzaju dokumentów, po obserwacji, z którą miałam do czynienia. Była to, można powiedzieć, akcja celowa. Nie był to przypadek. Był to demontaż naszego systemu podatkowego VAT-u "

"- Na posiedzeniach komisji Przyjazne Państwo, tzw. komisji Palikota, przez dłuższy czas stawiałam odpór propozycjom likwidacji sankcji. Wypowiadałam się również w mediach, chyba kilkukrotnie w TVN, że sankcje powinny być kontynuowane. W pewnym momencie pojawiła się bardzo wyraźna presja, m.in. ze strony dr Hayder - mówiła. Jak dodała, przekonało ją pismo mówiące o tym, że Komisja Europejska zdecydowała o zniesieniu sankcji.

- Pamiętam, że tak było. Wprowadzono mnie w błąd. Żałuję, że wyraziłam zgodę na to i dokonałam akceptacji tego fragmentu projektu ustawy, mimo że uważałam i nadal uważam, że sankcje były konieczne - podkreśliła."

 

Źródło:

]]>http://www.fronda.pl/a/tusk-o-tym-wiedzial-przerazajace-zeznania-bylej-wiceminister-finansow-przed-komisja-vat,127154.html]]>

 

Skoro Komisja Europejska "zdecydowała o zniesieniu sankcji", to oznacza że rząd D.Duska realizował plany KE pod rządami Jean-Claude Junckera.

Kim był Juncker?

 

Jako premier i minister finansów Luksemburga w latach 1995-2013, Juncker pełnił rolę architekta i ojca chrzestnego jednego z największych karteli podatkowych w Europie.Luksemburg pod jego rzadami przez wiele lat pozwalał płacić bardzo niskie podatki ponad 300 koncernom.

Na początku listopada 2014  roku media ujawniły, że przez wiele lat dzięki umowom zawieranym z władzami Luksemburga ponad 300 koncernów płaciło bardzo niskie podatki, a pozostałe kraje, gdzie firmy te osiągały zyski, traciły miliardy euro na niezapłaconych podatkach. Afera, nazwana LuxLeaks, wybuchła tuż po objęciu funkcji szefa Komisji Europejskiej przez Junckera.

Te mechanizmy na polski grunt wdrażał rząd D.Tuska, który został zainstalowany w Polsce w 2007 roku w wyniku działań służb związanych z Niemcami/niemiecką UE(działania służb w celu rozbicia koalicji PIS-SO-LPR, poprzez agenturę ulokowaną w SO i LPR).

Kampania wyborcza przyspieszonych wyborów finansowana była przez zagraniczne fundacje: 

- Fundacja Batorego(Soros)

- Fundacja Adenauera(rząd RFN)

i kilkadziesiąt podmiotów z powołanej w tym celu "Koalicji 21 października"

Okazuje się, ze organa państwa pod rządami "dobrej zmiany" nie zauwżają tych związków przyczynowo - skutkowych.

Pytanie dlaczego?

"To jest dobre pytanie" - tak można odpowiedzieć słowami komunistycznego agenta Lesława Maleszki, zatrudnionego po 1989 roku w Gazecie Wyborczej i uwłaszczonego na majątku Gazety.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (5 głosów)

Komentarze

"Okazuje się, ze organa państwa pod rządami "dobrej zmiany" nie zauważają tych związków przyczynowo - skutkowych."

Gdybym był naczelnikiem, premierem czy prezydentem pewnie uczyniłbym jeszcze mniej niż zrobił w tej sprawie PIS, bo:

- główny polski partner handlowy to Niemcy, więc do sprawy należy podejść delikatnie aby nie zniszczyć więzi gospodarczych.

- główny partner polityczno-wojskowy to USA, a więc trzeba ostrożnie podnosić kwestie okradania państwa przez żydowskiego grandziarza.

Jakie były możliwe działania które uniknęły by konfliktu z tak ważnymi dla Polski państwami? Robienie porządków w kraju, uszczelnienie systemu podatkowego, wyłapywanie mrówek bo na grube amerykańskie i niemieckie ryby Polska jest za cienka. To właśnie zrobił PIS, to mógł zrobić PIS nie tracąc natychmiastowo władzy przez czynniki zewnętrzne i podburzone własne społeczeństwo.

Brawo PIS!, Brawo naczelnik Kaczyński!, brawo minister Morawiecki!, brawo polskie algorytmy rachunkowe po które przyjechała Merkel na wycieraczkę do prezesa!

Już to widzę jak debile z konfederacji oskarżają USA i Niemcy o grabież 3RP. Ruszyła by taka nagonka na Polskę że lałaby się polska krew po ulicach Berlina, Paryża, Londynu i Chicago. To trzeba być skończonym idiotą żeby podnosić argument autora na arenie międzynarodowej, choć jestem przekonany że o niemieckim i amerykańskim złodziejstwie zdaje sobie sprawę nie tylko każdy PISior ale i wszystkie rządy Europy czy świata.

Brawo PIS za mądrą i roztropną polską politykę!

Vote up!
2
Vote down!
0

norwid

#1591519

A jeżeli zmiany były poparte głosowaniem w Sejmie, to wszyscy posłowie wiedzieli. To czemu to taka nagle nowość, że wszyscy się tak podniecili. Pani mówi, źe  wiedzieli wszyscy, czyli ówczesna opozycja także, i co? I nic. To trzeba do tego specjalnej komisji aby to odkryć? Szok!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Anna K.

#1591524