O co chodziło? Czym była afera Amber Gold?

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

Jej trwanie zbiega się z okresem polityki resetu USA-Rosja.

Amber Gold założona 27.01.2009 roku czyli w tydzień po objęciu urzędu prezydenta przez B.H.Obamę i rozpoczęcia oficjalnie polityki resetu USA-Rosja. Politykę resetu USA planowało wcześniej, co najmniej od 2007 roku i z tym była związana wymiana rządu PIS-u na rzad PO-PSL.

W 2008 roku R.Sikorski spiskował z R.Asmusem, doradcą Obamy, chodziło o blokowanie tarczy antyrakietowej w Polsce.(awantura urządzona mu przez L.K.) Plichta mówił, że do założenia Amber Gold, przygotowywał się już w 2008 roku.

Plichta był już skazany prawomocnym wyrokiem i dlatego służby wzięły go za "słupa" do tej afery a dodatkowo był z Gdańska, matecznika PO i D.Tuska. Pieniądze z tej afery zorganizowanej przez służby IIIRP i niemieckiej BND, posłużyły do sfinansowania operacji fałszywej flagi jaką była operacja "Smoleńsk" 2010.

To klasyka takich nielegalnych operacji w wykonaniu służb specjalnych. Można przytoczyć znaną operację "Iran Contres" w wykonaniu służb USA.

W Polsce to afera FOZZ, która finansowała uwłaszczenie nomenklatury i zainstalowanie w IIIRP postkomunizmu. Afera Art-B finansowała operację MOST czyli przerzut Żydów rosyjskich do Izraela i powstanie jednostki wojskowej GROM do ochrony tych przerzutów.

Firma Amber Gold i OLT zbankrutowały, gdy klęską zakończyła się polityka resetu USA-Rosja w 2012 roku(chodziło o Syrię) i czas władzy PO-PSL był policzony, bo w nowej sytuacji proniemiecka i prorosyjska PO-PSL stały się dla USA szkodliwe.

Jak takie afery, będące źródłem finansowania nielegalnych operacji służb specjalnych wyglądały w przeszłości?

 

Oto kilka danych dla przypomnienia:

Afera Iran-Contras

Afera Iran-Contras – skandal polityczny, który miał miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 1986-1987. Powodem było ujawnienie przez media informacji na temat nielegalnej, tajnej sprzedaży broni Iranowi, w zamian za co oczekiwano pomocy w uwolnieniu zakładników uprowadzonych w Bejrucie przez bojowników Hezbollahu. Pieniądze uzyskane z tych transakcji przekazywano na wspomaganie nikaraguańskich rebeliantów Contras.

Prowadzone od początku 1985 roku rozmowy na temat sprzedaży m.in. rakiet przeciwczołgowych TOW i przeciwlotniczych Hawk zaakceptował w styczniu 1986 roku prezydent Ronald Reagan. Dostawy broni miały miejsce w czerwcu i październiku roku 1986. W maju 1986 roku podjęto nieudaną próbę zwolnienia zakładników. Wartość transakcji irańsko-amerykańskich to ok. 100 mln dolarów, z czego organizacja Contras otrzymała 48 mln dolarów.

Aferę ujawniono w listopadzie 1986 roku. Sprzedaż broni do Iranu była sprzeczna z amerykańską doktryną zakazu sprzedaży broni krajowi oskarżanemu o wspieranie terroryzmu i nielegalna w myśl nałożonego na Iran embarga. Finansowanie Contras natomiast było niezgodne z decyzjami podjętymi przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1984 roku.

Afera spowodowała dymisje wielu ważnych urzędników administracji Stanów Zjednoczonych i odbiła się na autorytecie prezydenta Reagana, natomiast w Iranie nie była szeroko znana. Po tej aferze, przez którą udało się przejść Reaganowi bez większego uszczerbku, pewna dziennikarka określiła go teflonowym prezydentem.

]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Iran-Contras]]>

Afera FOZZ - matka wszystkich afer ery transformacji ustrojowej PRL-u i afer IIIRP.

(...)Rywalizacja wywiadów, tajne operacje finansowe w rajach podatkowych, związki biznesu, polityki i służb specjalnych, legalne interesy mieszające się z przestępczymi, nielegalne finansowanie polityki, a wreszcie osłanianie przez państwo przestępczych działań - to wszystko wiąże się z aferą Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. To ta afera zadecydowała o powstaniu mafii w Polsce, a dla służb specjalnych i urzędników państwowych stała się poligonem, na którym zdobywali doświadczenie, jak się urządzić w nowej, rynkowej rzeczywistości, jak wykorzystywać struktury państwa do prowadzenia przestępczych interesów. Afera FOZZ jest matką największych polskich afer; to w FOZZ ustalono mafijne antystandardy. Była to afera transformacyjna i przy jej pomocy zainstalowano w Polsce kapitalizm kompradorski i utrwalono rządy postkomunistyczne, które trwają do dziś. (...)

]]>https://www.wprost.pl/tygodnik/47473/Mafia-FOZZ.html]]>

Afera Art-B - afera związana z operacją MOST czyli afera dla finansowania operacji przerzutu Żydów z ZSRR i Rosji do Izraela w latach 1990–1992

Andrzej Gąsiorowski, biznesmen, były prezes Art-B w „Piaskiem po oczach” :


(…)- Ja w operację Most wszedłem w 1985 roku. Kiedy poszła informacja, że gen. Jaruzelski podpisał układ, który był wtedy tajny, o tym, że Polska zgadza się na współudział w operacji wypuszczenia Żydów ze Związku Radzieckiego przez Polskę tranzytem, zacząłem tym mocno żyć. Czyli lobbing, wspieranie, angażowanie innych ludzi do tej operacji - mówił Gąsiorowski na antenie TVN24. (…)

]]>http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/afera-art-b-gasiorowski-o-art-b...]]>

MOST – kryptonim operacji przerzutu Żydów z ZSRR i Rosji do Izraela w latach 1990–1992

GROM - Jednostka Wojskowa powołana dla przeprowadzenia operacji przerzutu Żydów z ZSRR i Rosji do Izraela w latach 1990–1992, jej utworzenie i szkolenie w USA prowadzono za pieniądze z afery Art-B

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (10 głosów)

Komentarze

Rolę Niemiec, Rosji i rządu Tuska w wydarzeniach z 10.04.2010 roku opisywał A.Macierewicz w tekście pt. "Droga do Smoleńska" opublikowanym w Salon24 8.05.2010 roku:

(...)Lech Kaczyński wraz z elitą niepodległościową znalazł się w wirze wielkiej rosyjskiej operacji odzyskiwania wpływów na obszarze dawnego imperium i to w uzgodnieniu z Niemcami oraz za zgodą rządu Donalda Tuska. Była to w istocie gigantyczna pułapka, która zatrzasnęła się wraz ze startem Tu-154 10 kwietnia o godzinie 7.20 czasu warszawskiego(...)

http://autorzygazetypolskiej.salon24.pl/179901,droga-do-smolenska

Rolę niemieckiej  BND w tej aferze widać bardzo wyraźnie po tym, że Amber Gold wykupiła niemieckie linie lotnicze OLT  a potem po bankructwie sprzedała OLT i 4 należące do niej samoloty za....  1 euro, holenderskiej spółce, w której latają z napisem OLT Ekspress Germany.

 

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1543467

Cały dzień powtarzają dzisiaj bezmyślnemu Ludowi, że „ABW ostrzegało Tuska przed Amber Gold” w maju 2012 a więc na 3. miesiące przed definitywnym zamknięciem interesu.
Ja się pytam, co UBecja robiła przez prawie 4 lata, kiedy to Marcin (po żonie) Plichta ze swoimi Judejczykami grabił ciemne wyborcze masy?
Sam Marcin (po żonie) Plichta mógłby co najwyżej okraść np. listonosza i to tylko wtedy jakby miał szczęście, bo w innym wypadku mógłby tylko stracić zęby.
Cała ta sprawa to jedna wielka hucpa którą kontynuuje teraz PiS.
Dlaczego np. nie ma na wczoraj 1500 aresztowanych? Mówi to coś?

Vote up!
4
Vote down!
-3

panMarek

#1543494

Lud rzeczywiście nie bladego pojęcia w co jest grane a władze?

Władze PO-PSL realizowały "polską rację stanu" jak to mówił D.Tusk na spotkaniu z rodzinami ofiar z 10.04.2010 roku.

Tą "polską racja stanu" PO-PSL było realizowanie interesu uczestników polityki resetu z Rosją czyli interesu Izraela, USA, Niemiec z Francją i Rosji.

Dlaczego PIS nie chce ujawnienia całej prawdy?

Z prostego powodu- bo nie dostał by szansy na władzę po załamaniu się polityki resetu z Rosją w 2012 roku i nie mógłby realizować zmian w Polsce: likwidować postkomunizmu i przywracania Polsce podmiotowości zwłaszcza w odniesieniu do Niemiec i UE co jak widzimy powoduje proces wypływu piany złości z gąb funkcjonariuszy niemieckich, owczarków niemieckich w Brukseli i w Polsce w postaci totalnej opozycji.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1543513