Czy Kurski i Ziobro stracili więcej niż Jarosław Kaczyński?

Obrazek użytkownika RP
Kraj

Jacek Kurski: „Nie ma dwóch innych ludzi w PiS, którzy dla wspólnej sprawy straciliby i zaryzykowali więcej niż Ziobro i ja. Życiowo, rodzinnie czy wizerunkowo

(Refleksje na marginesie wywiadu Jacka Kurskiego dla Rzeczpospolitej http://www.rp.pl/artykul/9157,759736-Jacek-Kurski-o-Jaroslawie-Kaczynskim---Reszka-i-Majewski.html)

Panie Jacku. Niech Pan trochę wyhamuje. To co Pan mówi przypomina mi słowa Ludwika XIV, który twierdził „państwo to ja”. Pan zdaje się twierdzić: „Prawo i Sprawiedliwość to ja”. Proszę o trochę pokory. Pański życiorys jest powszechnie dostępny, a członkostwo w PiS-ie jak łatwo zauważyć jest tylko epizodem Pańskiej politycznej kariery. Niech Pan tak nad sobą się nie użala. Rozumiem, że europosłowanie to dla Pana ogromne wyrzeczenie, ale przecież zawsze może Pan zrezygnować z mandatu. Jak czytam Pańskie wynurzenia, to jest mi Pana żal. Żal, że się tak Pan dla nas poświęca.

Twierdzi Pan, że jesteście ofiarami („my niczego nie dzieliliśmy. My jesteśmy ofiarami”). Są to słowa, które powinny chwycić za serce. I chwytałyby, gdyby były prawdziwe. Zbytnio sobie Pan pochlebia sądząc, że tylko z Pańskim zdaniem Prezes Kaczyński ma się liczyć. Na jakiej podstawie daje Pan sobie taki przywilej? Może ma Pan rację, ale może wcale tak nie jest. Pan jest inteligentnym człowiekiem, który może, ale nie musi być wysłuchany.

Twierdzi Pan, że „kierownictwo partii … nie chciało słuchać uczciwej krytyki”. Jakoś to się kupy nie trzyma, gdyż przecież to Zbigniew Ziobro od 2008 r. był w ścisłym kierownictwie partii, które Pan krytykuje. Beata Kempa w ubiegłym roku została szefem jednego z najważniejszych okręgów PiS w Polsce. Nie stało się to przecież z powodu nieliczenia się z Jej pozycją, tylko odwrotnie.

Stwierdza Pan, że „próbowaliśmy zmieniać partię od środka”. Panie Jacku. Czy jedna, dwie, trzy „próby” upoważniają Pana do stwierdzenia „próbowaliśmy”?. Budowa struktur to ciężka, wieloletnia praca. A Pan chciałby odezwać się raz, czy dwa a Prezes Kaczyński powinien założyć wór pokutny i przyjść na czworakach? Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkich posłów sympatyzujących z Jackiem Kurskim i Zbigniewem Ziobro to uważa Pan, że pozostałych stu kilkudziesięciu powinno przyjąć Wasze ultimatum i wywiesić białą flagę?

A może powód Waszych problemów z Prawem i Sprawiedliwością leży zupełnie gdzie indziej? Może po prostu zabrakło Wam cierpliwości? Chcielibyście osiągnąć swój cel tu i teraz.

Jest jednak coś co moim zdaniem przesądza o Waszej złej woli. Jest to stwierdzenie iż „dzięki nam prawica wygra wybory – Kaczyński straci monopol na prawicy i dzięki temu pojawi się szansa na zwycięstwo”.

Pan ma intuicję, że dzięki Wam prawica wygra wybory, a ja jestem przekonany, że przy pomocy Pańskiej intuicji wyborów nigdy nie wygracie. Trzeba mieć tupet, aby startując od zera twierdzić, że za cztery lata wygracie wybory!? To jest już wystarczający dowód, że nie gracie czysto. Jest to też jeden z kilku powodów na to, że Wasz projekt skazany na porażkę.

Brak głosów

Komentarze

zadam retoryczne pytanie, czy JKaczynski wygra jakieś kolejne wybory????? Do mnie odpowiedź po ostatnich przegranych wyborach dotarła, przez tydzień ze złości do nikogo sie nie odzywałem i chyba już sobie na to pytanie ostatecznie odpowiedziałem. Ci co tego nie zrobili stać jest tylko na pisanie smutnych "tekstów" na tych, co probuja coś w tej beznadziejnej polityce zmienić. Po co to oskarżanie Jacka Kurskiego, czy Zbigniewa Ziobro? To sie nazywa obrona przez atak.
Poczekajcie cierpliwie, jestem przekonany że ziobryści coś zmienią, bedzie madrzej i z energia. Przykro to powiedzieć ale Kaczynski się wypalił plus te jego ciągłe gafy........

Vote up!
0
Vote down!
0

jatab

#203221

W świetle ujawnienia ostatnich faktów, czyli ściepy najbogatszych pod auspicjami Gromusia Cz. w celu utworzenia i doprowadzenia do władzy Platformy, zwanej żartobliwie obywatelską, przy pomocy kolegów ze służb wiadomych, które wpływ na media mają, jaki, widać gołym okiem, PiS z Kaczyńskim czy bez, nie miał zbyt wielkich szans na wygraną. Panowie Ziobro i Kurski doskonale o tym wiedzieli. To nie przedszkolaki polityczne. Z Kaczyńskim natomiast, przegrana nie była druzgocąca i pozwoliła zachować spore aktywa w Sejmie. Teraz należało się okopać, ustawić obronę i przegrupować się z nową strategią a przede wszystkim zachować zwartość szeregów. Secesja Ziobry i Kurskiego w tym momencie to zwyczajna zdrada i Kaczyński miał absolutną rację określając rzecz po imieniu. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

rumjal

#203248

"jatab" nie chcę Cię nazwać mediotą, ale nie kojarzysz faktów. Czy salon i ich media zajmują się teraz ziobrystami. Zrobili co mieli i dziekujemy tym panom. Idioci, którzy mieli parcie na szkło silniejsze niż instynkt samozachowawczy.
A propos gaf JK. Czytaj i słuchaj ze zrozumieniem u źródeł a nie w wsi24 itp.

Vote up!
0
Vote down!
0
#203285

[quote=jatab]zadam retoryczne pytanie, czy JKaczynski wygra jakieś kolejne wybory????? ...
[/quote]
Ja nie wiem, czy Jarosław Kaczyński wygra wybory. Duchem świętym nie jestem. Natomiast mam nadzieję, że wygra. Za to Pan Kurski wie, że jego nowa formacja wygra za 4 lata... Są granice politycznej fantazji.

A stwierdzenie Kurskiego iż „nie ma dwóch innych ludzi w PiS, którzy dla wspólnej sprawy straciliby i zaryzykowali więcej niż Ziobro i ja. Życiowo, rodzinnie czy wizerunkowo” to już wyżyny cynizmu. Człowiek o tak krótkiej pamięci nie może mieć czystych intencji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#203572

A Louis, na łożu śmierci, troszkę zmienił zdanie... :))

Jak to szło? "Odchodzę, ale Państwo trwa(pozostaje)"??

Vote up!
0
Vote down!
0
#203235

Jeśli Ziobro, Kurski i Cymański chcą mocno zaistnieć muszą rownie bardzo mocno skręcić w prawo. Środek dla nich nie powinien istnieć. Tam nie mają najmniejszych szans!

Dla ZKC wzorem powinien być Palokot, który to zgarnął trocę elektoratu na lewo od SLD, trochę ze styku PO/SLD i trochę z Samoobrony. Rezultat?10 procent! Czy powtórzy ten wynik w przyszłości? Śmiem wątpić. Czy utrzyma się w Sejmie? Raczej tak. Czubków, pedałów i wojujących ateistow jednak trochę wśród Polaków jest. A jak z tego wynika nauka dla ZKC. Jak wspominiałem wcześniej, czubków, pedałów i wojujących ateistow zgarnął Palikot. ZKC powinni zgarnąć wszystko to co jest antykaczystowskie, narodowe lub nawet radykalnie narodowe po prawej stronie. Ostatnie posunięcia wskazują, ze panowie ZKC nie są zdolni do tego rodzaju ruchu. Jezeli nie, to odpowiedź co do ich przyszłości jest jasna. PJN. 

___________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#203253

czyms NIEPACHNACYM zalatuje ta wolta Ziobry i Kurskiego.
Ziobro zadnym mezem stanu nigdy nie bedzie.
A Kurski ? Dozgonna wdziecznosc mu za NOCNA ZMIANE (czy sa jeszcze tacy na NIEPORAWNYCH co tego jeszcze nie ogladneli), ale brat i mama
w innej choragwi.Tego nie mozna lekcewazyc.
Nie wiem, czy to wszystko nie jest dobrze wyrezyserowanym spektaklem...
richo

Vote up!
0
Vote down!
0

richo

#203266

Ziobro a za jego namową Kurski od wielu miesięcy rozpracowywali PIS.Najpierw pracowali nad tymi których można było uwieść.W paru przypadkach udało im się.Cel był jeden "władza",za wszelką cenę i nie oglądając się za siebie. Ziobro w swojej karierze politycznej zdradził kilku partnerów i jestem pewna ,że zrobi to jeszcze nie jeden raz.Zdradzał tylko wtedy,kiedy układ z panem x przestawał być drogą a właściwie furtką do kolejnych stopni kariery.To ,że znalazł się na szczytach powinien zawdzięczać w dużej mierze Braciom Kaczyńskim.No, ale każdy ma prawo do zmian ,nawet Ziobro:-)) Tyle ,że styl w jakim to zrobił napawa mnie obrzydzeniem.Jest w zachowaniu "Zbynia" zwyczajna perfidia.To bieganie po wrażych mediach ,to wredne odwracanie kota ogonem.Wmawianie wyborcom ,że zostali wyrzuceni,uciekanie się do kłamliwej propagandy.............w sytuacji kiedy Polska tak bardzo potrzebuje spokoju i rozwagi po "prawej stronie" Należy to nazywać po imieniu TO JEST ZDRADA A ZIOBRO Z ZAUSZNIKAMI TO ZDRAJCY.
Zastanawiam się teraz ,czy owa ekipa "ziobrystów" nie przyczyniła się do klęski wyborczej PIS.

PS.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ania

#203283

Jeśli bullterier gryzie włamywaczy i napastników, to jest "dobrym pieskiem". Jak się rzuca na pana i rodzinę,która go karmiła, powinien być uśpiony!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#203295

Co widzimy ? Same straty.Widziałem śmiejących się z Ziobry
nawet Nałęcza i Millera.
Re:Rumjal 22:23-w pełni podzielam Twój pogląd, wlaśnie tak
należało podejść do sprawy i takie działania podejmować i
w tym duchu jest wypowiedź J.Kaczyńskiego,zamieszczona na
"niezależnej"25:11.
Re:podlasianka 00:31 w pełni podzielam te spostrzeżenia.
Re:DiXi 01:49 - Konie też się likwiduje, które kopią na
śmierć swojego opiekuna.
Pozdrawiam.
P.s.Mi to całe "ziobrowe zamieszanie" cuchnie agenturą !

Vote up!
0
Vote down!
0
#203301

Dobrze kojarzysz rumjal. Na dodatek, gdy PKW jest obsadzona w 100% przez kolesiostwo Czempiona, to o wyborach wygranych mogą sobie dzieciaki pomarzyć. Ustawkę wyników widzielismy już przed ogłoszeniem wyborów. Matactwa też, jak u mnie w Berlinie. Mularczykowi nie podaruje, że się dał przekonać. Całkiem nieźle wypadł u nas na spotkaniu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#203341

gość z drogi

dycha za to stwierdzenie

krótkie,celne

re ze meRdia wykorzystały ich do rozbijania PIS,to widać było tuż po wyborach,wyborach w ktorych mimo otaczającej nasz nienawisci

platformoPOdobnych i GWna

zebraliśmy aż 30 procent i nie pomagał nam w tym brat tego co w GW pisze,ani ten

 co stał z boku z  tym drugim

 

PIS zebrał nowych mądrych Ludzi i życze IM by Polsce pomogli w naprawie

Dlaczego nie mieliśmy możliwosci wygrania,doskonale KTOS na tej stronie mądrze wyjaśnia

30 procent jakie zebrał Pan Kaczyński z PISem,ma świetne odbicie

 w ilości mandatów

meRdia już zaczynają POwoli ich wypluwać,szydząc np z pana Kurskiego,że skoro był  w koloni karnej ,to była to super kolonia,w której najdroższym modelem BMW 

się jeżdzi... i tak dalej

przykro słuchać,ale mają na co zasłużyli

chcieli być tak jak napisano powyzej czyli  JUZ ministrami,już szefami,zabrakło im cierpliwości

dlaPolski

dycha

re pana Ziobry,słucham własnie jego "kazania" żal i smutno 

tak panie ZIOBRO,tylko ludzie wiarygodni coś mogą zrobić dlaPolski,pan już nie

pan rozbija prawicę,chce pan tak bardzo być premierem,szefem

Bóg z panem

ale ja juz nigdy GŁOSu na pana nie dam,moze pan Palikot pana przytuli z rozkazu PO,tylko czy warto było ?

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#203411

gość z drogi

w Brukseli,GŁOSowaliśmy,bo prosił o TO Jarosław Kaczyński,bo była to dla niego pewna ochrona,nie mówiąc juz o sytuacji materialnej,którą sobie poprawił

tylko dzieki PISowi i naszym Głosom

może warto by o tym pamietał,bo my nie zapomnimy, co złego zrobil,rozbijajac 

 i napuszczając ludzi na siebie

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#203412