Ziobro i Kurski się odklejają

Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

W kwietniu br. Jacek Kurski, wiceprezes partii „Solidarna Polska” założonej przez tzw. ziobrystów (byłych działaczy PiS skupionych wokół Zbigniewa Ziobry) udzielił obszernego wywiadu dziennikowi „Rzeczpospolita”. Krytykował w nim lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego, wypominał mu m.in., że ów nie ma żony i dzieci. Podnosił, że Prawo i Sprawiedliwość przegrało 6 kolejnych wyborów. Podkreślał, że Polsce potrzebna jest prawica „racjonalna” i „obliczalna”. Na koniec, mając na myśli Z. Ziobrę, siebie i środowisko swojej partii skonkludował: „jesteśmy młodzi, możemy odkleić się od swoich wizerunków”.
Ciężko się czytało ten wywiad, co trochę przychodziła myśl, że dawny „bulterier prawicy” gada jak przysłowiowy potłuczony. Uwaga o braku żony i dzieci - chwyt poniżej pasa, zarzut o przegranych wyborach formułowany z pozycji obserwatora - a przecież Z. Ziobro był wiceprezesem PiS, a J. Kurski posłem, członkiem władz i szefem okręgu gdańskiego; aż chciało się odpowiedzieć - tak, panie Kurski i panie Ziobro, przegraliście 6 kolejnych wyborów! Opowieści o potrzebie „racjonalnej i obliczalnej prawicy” jasno sugerowały, że Prawo i Sprawiedliwość jest „nieracjonalne i nieobliczalne”. Tak to J. Kurski, wybrany do Parlamentu Europejskiego z listy PiS i przez wyborców PiS, napluł dotychczasowym koleżankom i kolegom w twarz, powtórzył zarzuty formułowane przez PO i jej medialnych sojuszników (swoją drogą zapewnienia, że „Solidarna Polska” będzie „obliczalna i racjonalna” można odbierać jako swoisty hołd lenny składany rządzącym w III RP.

Najciekawsza w wywiadzie była zapowiedź porzucenia dotychczasowych wizerunków ziobrystów dotąd uchodzących za radykałów, ideowców i twardych zwolenników IV RP. Faktycznie, pomysł J. Kurskiego jest realizowany. „Solidarna Polska” krytykuje Antoniego Macierewicza dociekającego prawdy o katastrofie smoleńskiej, działacze tej partii nie przychodzą na kolejne miesięcznice tragedii. Beata Kempa w TVN 24 „serdecznie przeprosiła” za swoje poręczenie za lidera kibiców Legii Warszawa Piotra Staruchowicza podczas ostatniej kampanii wyborczej, w środę 10 lipca TVN 24 w kilku programach eksponował Z. Ziobrę karmiącego swojego kilkumiesięcznego synka. Przedstawiciele „Solidarnej Polski” z ironią odnieśli się do inicjatywy PiS, aby zwołać okrągły stół w sprawie in vitro, a posłanki B. Kempa i Marzena Wróbel (ta ostatnia w lewicowej „Superstacji”) krytykowały eurodeputowanego PiS Ryszarda Czarneckiego, który zgłosił swoją kandydaturę na prezesa PZPN.

Partia Z. Ziobry przez kilka miesięcy starała się być drugim PiS - em. Kiedy okazało się, że w sondażach ciągle pozostaje poniżej progu wyborczego, postanowiła dokonać zwrotu. Będzie teraz ogólnie miła, a dla grupy trzymającej władzę niegroźna ( jak to mówi J. Kurski będzie„obliczalna” i „racjonalna”). Mówiąc inaczej jej działacze, ku uciesze obozu władzy i prorządowych mediów, będą podkopywać pozycję PiS i krytykować J. Kaczyńskiego.

Nie widać w tych politycznych wygibasach wierności zasadom i ideałom oraz lojalności wobec dotychczasowego środowiska i jego lidera J. Kaczyńskiego, tak dramatycznie doświadczonego przez los i zajadle zwalczanego przez establishment III RP. Brak jest odrębności programowej. Z. Ziobro, J. Kurski i B. Kempa w imię prywatnych ambicji dzielą prawicę, dezorientują i zniechęcają elektorat, ułatwiają zadanie Platformie. Wypada mieć nadzieję, że wyborcy nie nabiorą się na napinanie muskułów przez małą partyjkę, że nie kupią się na polityczny botoks, że odrzucą mizdrzenie się i przepraszanie w TVN 24.

Brak głosów

Komentarze

Ziobrysci, jako osobna formacja polityczna, byli obecni, obok dzialaczy PiS-owskich na rocznicowych uroczystosciach radiomaryjnych  na Jasnej Gorze,

Wygladalo to troche dziwnie, ale gwizdow chyba nie bylo.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#273953

Tak, to prawda, działacze Solidarnej Polski pojawili się na Jasnej Górze podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Ale na miesięcznice katastrofy smoleńskiej nie przychodzą i z działań Antoniego Macierewicza pokpiwają.
Gwizdy byłyby nie na miejscu, przecież Jasna Góra to święte miejsce. Poza tym to porządni ludzie - szkoda tylko, że dzieląc prawicę politycznie błądzą. Ostatni sondaż z 12 lipca daje Solidarnej Polsce zaledwie 2 % poparcia. Naprawdę szkoda czasu na tę inicjatywę.
Z pozdrowieniami

Vote up!
0
Vote down!
0

Roman Kowalczyk Wrocław

#274159

Ziobrysci nie przekrocza progu wyborczego.

Mam jednak nadzieje, ze przed wyborami powroca do PiS-u ;)

* a jak tam wyprawa PiS-u w Sokoliki -  bylo ciekawie ?

pozdro.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#274166

I te nonsensowne spory o symbole... Kempa, która szantażowała sejm, że jak jej nie wybierze na marszałka, to krzyż zniknie z sali sejmowej... żenujące...

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#273956

Tusku zbudował dość silną lewą nogę którą podpiera się gdy PSL zawodzi. Zastanawiam się czy nie chce teraz "wypchnąć" z partii Gowina i paru "uczciwych", połączyć ich z ziobrystami i ew. paru spadami z PJN i zbudować prawą nogę która ich będzie wspierać. Tylko w ten sposób ma jakąkolwiek szansę na utrzymanie się przy korycie i uniknięcie odpowiedzialności karnej za swoje przekręty.

Vote up!
0
Vote down!
0
#273970

tzw. ziobrystów? Nie sądzę ,żeby było takich wielu.
Po każdym ich wystąpieniu w różnych łżemediach , na które
jeszcze do niedawna sami pluli, czuje się swąd i fałsz.

Działają na zasadzie - Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
A to już świadczy o wytyczonej drodze - po trupach do celu.

A tak na marginesie , dobrze by było aby ksiądz dyrektor co nieco się określił dla własnego dobra , i nie siedział okrakiem między PIS a SP, bo mu w końcu to zaszkodzi , jak pokazuje przykład hierarchów w osobach Dziwisza, Nycza i generalnie Kościoła Katolickiego.
Pozdrawiam z 10.

Vote up!
0
Vote down!
0
#273972

nie musi określać się po żadnej stronie. To nie jest polityk tylko zakonnik. Postąpił bardzo słusznie wzywając PiS i SP do tego aby się dogadali. Bo taka jest rola zakonnika. Wzywać do pojednania zwaśnione strony. Nic więcej.
Na określaniu się po konkretnej stronie można bowiem tylko stracić jak widać na podanych przykładach. Jednak generalizowanie tego na cały Kościół katolicki uważam za nadużycie bo składa się on nie tylko z tych dwóch nazwisk ale z nieco większej ilości. I to o poglądach zgodnych z katolicką nauką społeczną.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#274194

Stopniowo się wykruszali widząc przed sobą las
To był miraż więc siedzą na nocniku
Czasami ich wyrwą by byli w kurniku
POplotą trzy po trzy by błyszczeć głupotą
Co nie jest dziwne, są moralną miernotą
Wielu się daje na ten bełkot nabierać
Potem muszą sobie oczy z zaćmy przecierać
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#273993

W każdej partii, jak to w partiach zawsze bywało, są ludzie wybitni i ich przeciwności. Są utrzymujący czystość poglądów i skażeni życiem politycznym, w którym największymi zbrodniami są szczerość i dotrzymywanie słowa. I każda partia, choćby z racji psychologii i socjologii, jest skazana na podziały czy tworzenie frakcji.
Skutki podziału PiS mamy niedobre, to jest pewnik. Co do przyczyn - nie są one tak oczywiste nawet dla mniej wtajemniczonych. Bardziej wtajemniczeni, do których przynajmniej w pewnym stopniu Romanie należysz, tym bardziej powinni się powstrzymać od takiej "publicystyki" przez bardzo małe p. Zwłaszcza że nam wszystkim nie tyle powinno zależeć ale wręcz musi zależeć na połączeniu sił. Niezbyt zależy tym małym czy bardzo skażonym, niezbyt niektórym "prawicowym celebrytom". Są tacy, którzy wolą utrzymać swój prywatny stan posiadania; znaleźć się na listach, wprowadzić na nie rodziny czy znajomych. Nawet kosztem kraju. Z naszej strony niestety też. Tego typu ludzie doprowadzają do podziałów nie patrząc na ich globalne skutki.
Z wieloma działaniami SP zdecydowanie się nie zgadzam. Ale to są naprawdę ludzie z naszej strony. Ataki na nich są atakami na nas. A przynajmniej są działaniem dla wymarzonego przez po (na duże litery ten skrót nie zasługuje) rozbicia naszej strony.
Obaj działamy w Komitecie Poparcia JK. Działa w nim też bezpartyjny poseł z klubu SP. I nie tyle czuję co wręcz wiem, że JK bardziej może liczyć na niego niż wspominanego przez Ciebie kandydata na prezesa PZPN. A nasze wartości reprezentuje on przynajmniej w 100 razy większym stopniu niż "według Ciebie słuszny".
Gdy czytam takie posty coraz lepiej rozumiem, dlaczego przegrywamy. I przypomina mi się słynna odpowiedź gen. Montgomery'ego na wieść o zdobyciu Monte Cassino. Jako historyk wiesz jaka.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Pietraszko

#274228

Tak to właśnie odbiera wielu ludzi- polaków zatroskanych
o POLSKĘ!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#274247

Zbigniew Ziobro był wiceprezesem, ale nie miał wpływu na działania ogólnokrajowe PiS, poza tym w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS pod jego wodzą wygrał w Małopolsce z Platformą! Nie krytykowany jest zespół Antoniego Macierewicza i jego ustalenia, ale agresywne wypowiedzi jego szefa, które pozbawione twardych dowodów dyskredytują w oczach większości obywateli ten zespół i pośrednio PiS, zamiast ich przekonać. Trudno, aby Solidarna Polska broniła tez nie do obrony.

Określanie się jako obliczalni i racjonalni jest skierowane do wyborców, a nie rządzących III RP – do nich można by się zwrócić bez udziału mediów jakby ktoś chciał. Kandydaturę Ryszarda Czarneckiego na prezesa PZPN krytykował nawet poseł PiS Jan Tomaszewski, a nie bronił jej zbyt energicznie poseł Zbigniew Girzyński. Podobną wartość mają inne tezy szkalujące Solidarną Polskę.

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

Vote up!
0
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#274229

Mam wrażenie Filip Stankiewicz, że nie bardzo wiecie o czym mówicie mówiąc : -agresywne wypowiedzi jego Szefa .... ja tu patrzę z dala już ładnych parę lat i żadnej agresji w Wypowiedziach Posła Antoniego Macierewicza, Szefa Zespołu Parlamentarnego nie znajduję i nie widziałem NIGDY. Wręcz przeciwnie. TO BARANEK JEST ! w porównaniu z takim ex vice marszałkiem czy brondonem, czy też tym od świńskiego ryja, czy penisa. Że wymienię kilku tylko. Czyżby pod tą latarnią, która świeci wam łaskawco było aż tak bardzo ciemno ? I skąd ta wiedza o tym co w oczach większości OBYWATELI, ??? Czyżbyście " jasnowidzieli " ? A TWARDYCH DOWODÓW, już tyle jest, że w każdym normalnym kraju na świecie byłby już pluton egzekucyjny dla całej ekipy z przyległościami albo kiblowanie do ostatnich dni Filipie Stankiewicz. No ale POLSKA to podobno dziki kraj według niejakiego Mira z ekipy przestępców. I jest jak jest. Zakonotujcie to sobie.
Vote up!
0
Vote down!
0
#274251