Ktoś nam podmienił Donalda Tuska? (szuflady pełne…)

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

„Zaskakujące oświadczenie”*  Donalda Tuska w sprawie rosyjskiego śledztwa  aż prosi się o tytułowe pytanie. Prosi się bo odpowiedź ( rzecz jasna twierdząca!) byłaby najprostszym wyjaśnieniem, dość bezwstydnej w mej ocenie, wolty pana Premiera w sprawie, w której dotąd, póki mógł, był rzecznikiem „rosyjskiego profesjonalizmu”. Przyjęcie tezy, że mamy do czynienia z innym Donaldem Tuskiem niż ten, który miesiącami zapewniał nas, że nie ma powodów by nie ufać Rosjanom,  jest chyba opcja łatwiejszą do przełknięcia, niż założenie, że mamy polityka- realistę z taką cholerna łatwością do oszukiwania obywateli. I taką sama łatwość „odwracania kota ogonem” przy przechodzeniu na „z góry upatrzone”, mniej kłopotliwe pozycje.

Po prawdzie Premier Tusk swoje stanowisko na temat profesjonalizmu i wiarygodności wybranych osobiście przez siebie (co wielokrotnie podkreślał dobitnie) partnerów uelastycznia już od jakiegoś czasu. Zdarzało mu się stwierdzić na przykład: „Ja nie mam żadnych złudzeń co do naszego sąsiada, ale nie mam też żadnych obsesji.”** Jednak tych ekspiacji dokonywał przyparty do muru i przytłoczony skalą rzeczywistego „profesjonalizmu” strony rosyjskiej. A i to z oporami. Miarą gotowości przyznania się do błędu jest chyba słynne „izwinietie” najbliższego współpracownika Premiera, będące reakcją na skandaliczny epizod, związany z „profesjonalnym” zabezpieczaniem miejsca katastrofy.

Prawdę mówiąc, zaiste podziwu godną jest liczba Donaldów Tusków, którą dysponuje rządząca obecnie partia. Na dobrą sprawę można uznać, iż jest to najbardziej oczywiste wytłumaczenie niegdysiejszej kompromitacji PO w sprawie sławnych „szuflad pełnych ustaw”. Odnoszę teraz, po niewczasie, wrażenie, że nawet przy najlepszych chęciach nie było szans by jakieś ustawy do nich wcisnąć gdyż wypchane po brzegi były i są one wszelakimi twarzami Donalda Tuska. A może nawet oddzielnymi Donaldami Tuskami na każdą okazję.

Jest więc tam i Donald Tusk surowy dla „ludzi, na których ciążą zarzuty” oraz ten uważający jednego z takich ludzi za świetnego kandydata na prezydenta nadmorskiego kurortu, jest Tusk – niegdysiejszy liberał jak też ten, gotowy chłostać jakichś tam „spekulantów”. Jest wreszcie ten zapłakany i zdruzgotany na smoleńskim pobojowisku i zaraz obok aż dwa „zamienniki” – jeden, który „nie  ma poczucia deficytu upamiętnienia” oraz ten drugi, uradowany „poczuciem humoru” Tarasa i jego kumpli.

Właściwie zdumiewa mnie, przy tej stwierdzonej i naprawdę skromnie wyrachowanej mnogości osobowości, opinii i wrażliwości Donalda Tuska, cała wrzawa, rozpętywana cyklicznie na kanwie „przemian” Prezesa Kaczyńskiego. Wszak jego dorobek w tej materii, w porównaniu z tym wskazanym wyżej, jest mniej niż skromny. Dwie czy tam trzy twarze wobec „pełnych szuflad” Donalda Tuska to coś wręcz do statystycznego przemilczenia!

Ja wiem, że dla zwolenników obecnego Premiera jego natura „multiplikowanego Światowida”, potrafiącego zaskakiwać nawet i co dnia w opozycji choćby i do samego siebie, to dowód wyjątkowego talentu politycznego. Taka nowoczesna, i obowiązkowo szlachetna,  odmiana makiawelizmu. Może i kiedyś, choć ja osobiście sobie nie przypominam, miał w Donald Tusk zadatki na mniejszego lub większego Makiawela. Ale ten pąk żadnym kwiatem nie rozkwitł. Gdyby było to możliwe a nadto celowe, by Nicolo Machiavelli wstał teraz z grobu i się do makiawelizmu naszego Premiera zechciał ustosunkować, to, pewien jestem, że nacisk położyłby przede wszystkim na jeden element. na ten mianowicie, że to „cel uświęca środki”. Że politykę robi się po coś konkretnego, najlepiej określonego na początku drogi, a nie tylko po to  by ją robić. Jak wiemy, akurat próba bilansowania tego „początku drogi” ekipy Donalda Tuska ze stanem obecnym to chyba najsłabsza karta, którą w swojej  talii z rękawa dysponuje obecny Premier wraz ze swoim politycznym, intelektualnym i każdym innym zapleczem. Gdyby pokusić się o to, by wkładać Makiawelowi  w usta ocenę dokonań obecnej ekipy to mógłby on na przykład użyć wobec nich określenia „polityczna masturbacja”. Wiem, że mocne. Ale jak trafniej nazwać sprawowanie władzy dla samego jej sprawowania? I proszę mi tu nie podsuwać żadnych przykładów realizacji „Orlików” czy ich dorosłej wersji, pozostającej dotąd na szczęście w sferze planów pod nazwą „Orły”. Bo będę musiał do tego bardzo intensywnie wdrażanego planu uczynienia z Polski „drugiej Brazylii” odnieść się z godną go złośliwością i dosadnością.

Ale może w tym ostatnim planie i w determinacji, z jaką jest on forsowany i realizowany, chyba najłatwiej byłoby doszukać się tej prawdziwej twarzy czy tam wersji Donalda Tuska. Wiem, że to będzie bez dwóch zdań banalne i nie na poziomie na dodatek, ale czy nie jest coś na rzeczy w twierdzeniach, że rządzi nami „piłkarzyk” Donald Tusk?

* http://wiadomosci.dziennik.pl/smolensk-rocznica-katastrofy/aktualnosci/artykuly/329945,tusk-dla-bbc-rosjanie-czesciowo-winni-ale-sie-nie-przyznaja.html

** http://www.radiozet.pl/Programy/7-Dzien-Tygodnia/Donald-Tusk

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

a wybory coraz bliżej,więc pojawia się Donek walczący o prawdę,donek latający z łopatką i szukający gazu łupkowego i dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych,<" bo dziś surowce są narzędziem nacisków politycznych" Nowe ,wicie obietnice som potrzebne...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#150038

costerin

wtedy niemiecka rodzina -thuzk- a maly donald w szczegolnosci,zostali zmuszeni przez wladze komunistyczne do nauki jezyka polskiego,dzieci z sasiedztwa tak meczyly malego niemca,ktory sepleniac kilka slow po polsku,przychodzil z podworka zaplakany,babcia ktora az do smierci nie nauczyla sie jezyka polskiego musiala sie zgodzic na przymusowa nauke wnuczka zaczeto uczyc jezyka polskiego,tepy on strasznie byl[jest nadal] i akcentu oraz niemieckiej wymowy i charakterystycznego -R- juz nigdy nie byl w stanie zmienic na czysto polski.Nastepnie,podobnie jak w przypadku cioci thuzk ktora zginela na statku z niemcami ktory plynal do hamburga,wyczyszczono biografie i mamy-tuska-.Poczatek lat 2000- to przygotowanie kolejnej zmiany obslugi okraglego stolu,wyczyszczony tusk oraz grupa innych jak chociazby slawomir neumann ze starogardu,zostali przeswietleni i przygotowani przez spec sluzby do zarzadzania prl-elem.Neumann [ktory to w latach 90-tych jako dzialacz KPN trzasl portkami gdy ludzie z Koscierzyny przejeli inicjatywe w polnocnym KPN] do dzisiaj na pewno pamieta ze w 1990 roku gdy KPN wkraczala do oddzialu tvp w gdansku,redaktor naczelny tvp-gdansk wyszedl i poinformowal aby wchodzic szybko bo ma info.z MO gdansk ze zaraz tutaj beda,akcje nadal MO niejaki -tusk.Sluzby specjalne tworzac -PO- wyselekcjonowaly osoby do przejecia kierownicy w prl-u wyczyszczony i wygladzony zyciorys rodziny -thuzk- pozwolil im na utworzenie bardzo zaleznej grupy poslusznych [lachudr] Polityka eu-niemcy ktorzy nia kieruja,zmusily nie tylko finansowo takich ludzi jak Neumann do podporzadkowania sie majac na nich haki,wykarmieni polskim chlebem,niemcy jak thuzk,neumann bardzo chetnie zapomnieli kto im chlebus podawali teraz karmieni przez frau merkel sluza jej i swemu hitlerowskiemu narodowi,herr tuzk a ty lachudro neumann w szczegolnosci swym postepowaniem jestes odpowiedzialny za mord na 96 polakach w smolensku,za mord glowy panstwa prezydenta Kaczynskiego.Pamietaj ze sa i zyja ciagle polacy jak ja sam i chociazby pan Koszalka z koscierzyny czy pan Aszyk ze starogardu gdanskiego ktorzy znaja ciebie i pamietaja ze zdradziles.Niezalezny Kaczynski,czlowiek ktory nawet konta w banku nie mial,nie byl stanie utrzymac sie jak i samo Pis,bo coz to za interes jakas tam niezalezna Polska,co mozna bylo zarobic na nieprzekupnych,samodzielnych polakach???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#150046

rządzi nami trampkarz dotknięty kundlizmem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#150060

"premier",który od początku wiedział że rosyjskie śledztwo będzie tendencyjne,mimo propozycji Miedwiediewa nie podjął choć próby wspólnego/na równych warunkach/ śledztwa,nie zwrócił się do Nato,tym samym swiadomie zaszkodził interesowi Państwa,jakim było i jest pełne wyjaśnienie przyczyn katastrofy.A zatem, moim zdaniem, jest to mocna podstawa do postawienia przed Trybunał Stanu,a może i do oskarżenia z KK.
Pozdrowienia
zib1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia
zib1

#150108

Ja tutuaj widzę, a pewnie wielu innych także, zbieżność czasową z premierą "10.04.10 " Anity Gargas. Przy takim szambie w jakie sie wplątał, musi zacząć odrobinę odkręcać, bo wersji medialno-rządowej, już chyba nikt nie kupi.
A wracając do postaci Pani Anity, gdzieś na youtubie, jest audycja z zaproszenia jej do Kozienic. Najciekawszym jest jak do rozmowy włącza się senator PiS-u, który najzwyczajniej w świecie, napomyka, że z tego co usłyszał od strony rządowej, wyjaśnienie kwestii smoleńskiej, może doprowadzić do wojny z Rosją. Można sprawdzić i odsłuchać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#150117

costerin

A to mały rys historyczny ryżego rodu tzw tfu! premiera:

Nazwisko Thuzk (prawidłowa pisownia), jest nazwiskiem bełchatowskich Żydów, którzy przenieśli się, na Kaszuby na początku XX wieku oraz po I i II wojnie światowej.12 osób o tym nazwisku leży na cmentarzu niemieckim w Benghazi, Libii 50 osób o tym nazwisku było osadzonych w Getto w Łodzi. Donald Thuzk, formalnie jest potomkiem volksdeutschy - (każde z czworga jego dziadków podpisało VL i na ochotnika wstąpiło do Wehrmachtu, służąc gorliwie Hitlerowi, zaś etnicznie jest Żydem proweniencji germańskiej i lgnącym do Niemieckiego Kręgu Kulturowego (stąd ta służalczość i miłość okazywana wobec Merkel) My Polacy powinniśmy stanowczo zażądać otwarcia archiwów IPN i ujawnienia prawdziwych nazwisk przechrztów przed następnymi wyborami prezydenckimi, do Sejmu, Senatu czy tymi lokalnymi. Prześwietlić to towarzycho kandydatów do 4 pokoleń wstecz, także ich stan posiadania (Skąd się to wszystko wzięło)to nasze prawo i wręcz obowiązek jako Polaka i wyborcy, bo musimy wiedzieć komu powierzamy władzę nad Polską i sobą. Pzdr

Źródła:
Captured German and Related Records on Microform in the National Archives See also the list of Captured German Sound Recordings Revised May 27, 2008 Table of Contents Introduction National Archives Collection of Foreign Records Seized, Record Group 242 * Captured German Records Microfilmed at Whaddon Hall, U.K. * Captured German Navy Records Microfilmed in London, England, U.K. * Captured German records microfilmed in Berlin, Germany * Microfilmed records received from the Berlin Document Center * Captured German records microfilmed at Alexandria, Virginia, USA * Nazi Party and SS records * Records of private individuals and enterprises * German military records antedating World War II * Other captured records Other Related Records, Records of U.S.. Army Commands, 1942- , Record Group 338
General records of the Department of State, Record Group 59
German Documents in Other Record Groups
National Archives Collection of World War II, War Crimes Records, Record Groups 153, 238 and 549
* Records of the International Military Tribunal (IMT) at Nurnberg (RG 238)
* Records of U.S. Military Tribunals at Nurnberg (RG 238) * Records of U.S. Army War Crimes Trials in Europe * Records of War Crimes Trials in the Far East
* Suggestions for citing National Archives microfilm of Captured German and related records
Introduction
The National Archives holds over 70,000 rolls of microfilm reproducing captured German and related records, as described below. Reference copies of the microfilm may be viewed free of charge in the Microfilm Reading Room, National Archives at College Park, 8601 Adelphi Road, College Park, MD 20740-6001 (Phone: (301) 837-2015; FAX: 301-837-0483.) Self-service copies from microfilm can also be made in the reading room for $0.50 each. A także AP w Szczecinie oddział w Płotach

Tam głęboko, gdzie bije Polskie Serce upodobał sobie gniazdo niezwyciężony Duch Wolności; Wielki i Dumny jak Polska…

I MY SIĘ Z NIM RODZIMY!!! PRAWDZIWI POLACY!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#150138

costerin

TUSK
Dziadek Tuska nie został siłą wcielony do Wehrmachtu. Poszedł dobrowolnie bo
był podobnie jak Franciszek Dawidowski, drugi dziadek byli "filcowanym
Niemcami" zwykłymi folksdojczami Rdzennych Polaków, bez tzw. udziału krwi
niemieckiej, nie przyjmowano na VL, co najwyżej byli kategoria -
"LeistungsPole" i nie wcielano nigdy do wojska niemieckiego. Życiorysy
przodków Tuska są o tyle przykre, że byli oni etnicznymi Żydami, zresztą
drugi dziadek też był z narodu wybranego.
Tuskowie to nie żadni Kaszubi, to ród Żydów z okolic Bełchatowa, środkowej
Polski Na przełomie XIX i XX wieku w tych okolicach żyło około 1000 osób o
tym nazwisku. W getto Łódź około 50 osób narodowości żydowskiej o tym
nazwisku zostało zamordowanych. Dziś wg portalu moikrewni.pl nie ma ani
jednej osoby w tym regionie, zaś około 700 można wyszukać na północy Polski.
W archiwum IPN znajduje się wiele akt paszportowych, które wskazują, ze
Tuskowie masowo wyjeżdżali z polski na pobyt stały do Niemiec. Jechali jako
folksdojcze.
To nie są zarzuty! Może VL i Wehrmacht jest żadnym zarzutem, jednak otwartą
kwestią pozostaje życiorys Josefa z lat 1939- 1944. Był rzekomo więźniem
obozu koncentracyjnego w Stutthofie, następnie w Neuengame pod Hamburgiem.
Komendantem tych obozów był folksdojcz Max Pauly. Ktoś powie Niemiec! W
Polsce żyje obecnie 46 osób o takim nazwisku bynajmniej nie na Pomorzu. W
Tarnowskich Górach! . W 1942 ten Polak został przeniesiony do Hamburga. O
dziwo, w tym samym czasie został też przeniesiony do tego obozu dziadek
Tuska. Jako kto? Dlaczego wypuszczono i a zarazem przyjęto do Wehrmachtu? Tu
nasuwa kawał o dziadku w obozie. mój dziadek też był w obozie. ale na
wieżyczce.
Profesor Aleksander Lasik napisał niedawno w książce "Sztafety ochronne w
systemie niemeckich obozów koncentracyjnych" że w załogach obozów służyło co
najmniej 220 folksdojczy z Gdańska.
Jak było z dziadkiem Tuska?
Na prawdzie nie polega też twierdzenie, że dziadek z marszu zjawił się na
progu domu. Albo kłamie premier, albo jego rodzina. Żeby móc przyjechać do
Polski, trzeba było w takim przypadku złożyć deklaracje wierności bądź to w
Konsulacie PRL lub jakieś Misji Wojskowej. Otwarta pozostaje kwestia
powojennego życiorysu Tuska - dziadka. Jeżeli był w Wehrmachcie, to musiała
zostać wdrożona jakaś procedura karna. Tego nie póki co nie wiemy, a Tusk -
premier, z wykształcenia historyk, zamiłowany badacz historii Gdańska udaje,
ze nic nie wie w tym temacie. A może mu wszystko darowano bo był Żydem. Nie
można zapomnieć, iż przed sądami nie stanęło nigdy około 1800 osób z załogi
obozów Stutthof i jego podobozów. Dlaczego? Byli zwykłymi Niemcami, czy tez
zniemczonymi Żydami? Przeszłość Józefa przy poświeceniu mu odrobiny czasu
wyjdzie jak szydło z worka. Myślę tez, ze premiera nie dotyczy syndrom Kurta
Waldheima.. Jednak jak widzę, co jak platforma uchwaliła 9 marca br, ustawę
o zwrocie obywatelstwa hitlerowcom, to nie byłby taki pewny.
FRANEK DAVIIDOWSKI
Z jednej strony folksdojcz, z drugiej przymusowy robotnik w Gierłoży. Uległ
wypadkowi, a leczony był w szpitalu Wehrmachtu, gdzie do zdrowia przywracał
go głaskaniem sam Adolf Hitler. Jak mówimy o dziadku Kaczyńskim z KPP, to
zapytajmy! Kiedy i w jakim trybie Matka Tuska i babcia po kądzieli otrzymali
jako Niemcy w Polsce obywatelstwo! Osobna kwestia jest to, ze Steinbach
twierdzi, ze wypędziliśmy z Polski Niemców. Informacje, że Davidowski był
folksdojczem podała Marta Tusk w rozmowie z "Wysokimi Obcasami" w kwietniu
2008 roku.
BOLEK WAŁĘSA - ojciec Lecha Wałęsy link do www
I w tym przypadku jest masa wątpliwości. Ważniejszych wątpliwości.i nie z
kategorii ojcostwa czy kapowania do SB. Ex prezydent twierdzi na forach w
necie, że ojca w czerwcu 1945 roku zabili mu Niemcy. Z rożnych dokumentów
wynika, ze miał jednak zejść z ziemskiego padołu w łóżku. Umarł w wieku lat
39. Umarł czy go zabito? Prezydent na to nie chce odpowiedzieć. Ojciec Bolek
urodził się w 1907 roku w miejscowości Michałkowo koło Dobrzynia nad Wisłą.
Kim był etnicznie? Kim była Matka Feliksa Kamińska, i babcia po kądzieli
urodzona w 1916 roku, druga żona Leopolda Kamińskiego, nieznana z
pochodzenia i dokumentów - Franciszka Glonek. Nieznanego pochodzenia bo
wiemy tyle, ze urodziła córkę Felixe w Ludwikowie. Zapewne w tym na wschód
od Płocka. Genealodzy milczą w tej sprawie i podają - brak danych. Zatem nie
wiemy nic na temat przodków Wałęsy od strony babci po kądzieli. Wschodnie
okolice Płocka były siedzibą zboru ewangelickiego, dużą osada zniemczonych
Żydów. (Maszewo)
Czym było Michałkowo na początku XX wieku wieś w której na świat przyszedł
Bolek? Było osadą kolonistów niemieckich. I nie chodzi tu bynajmniej o
Niemców nawiezionych przez Himmlera oraz "polaka" Bach- Żelewskiego w ramach
wzmacniania niemieckości i germanizacji Polski przez Einwandererzentrale
Lietzmannstadt Zarówno Dobrzyń nad Wisła i jego okolice, podobnie jak
Wyszogród były ziemią obiecaną "niemieckich kolonizatorów. również
zniemczonych Żydów. Ostatnio w archiwach "odnaleziono" metry archiwaliów
dotyczących ziemi lipnowsko - dobrzyńskiej, które prawdopodobnie pokażą kim
byli przodkowie Wałęsy. Tych archiwaliów nie można było odszukać jeszcze dwa
lata tamu. Do tego trzeba dodać, iż archiwalia dotyczące okresu międzywojnia
wytworzone przez starostwa powiatowe dla tej części Kujaw prawie się nie
zachowały. Służba w SS i obozach. była tego powodem? Konwersje Żydów? Są
bogate obszerne zespoły prorosyjskie, ale tych polskich po 1919 brak.
ZAGINEŁY!? Podobnie jest na Podlasiu! Zbór, w którym Piłsudski wziął ślub
ewangelicki liczył 1500 takich Niemco-Zydów.
Z lektury książki prof. Lasika wynika, że największy procent SSmanów do
obozów koncentracyjny dostarczyli. kujawscy folksdojcze.
Wałęsa chwali się drzewem genealogicznym po mieczu, specyfikuje przodków aż
do 1800 roku, ale jakoś się nie kwapi do pokazania przodków Feliksy
Kamińskiej. Ktoś jednak zrobił mu drzewko. Już jego pobieżna analiza i
konfrontacja z bazą JEWISHGEN.org pokazuje, że Kamińscy po matkach byli
Żydami. A kim była babcia Wałęsy. Franciszka Glonek? W okolicy Włocławka
żyje obecnie ponad 100 osób z takim nazwiskiem. Z bazy moikrewni.pl widać,
iż największa ilość Glonków mieszka we. Włocławku. Inne miasta to takie
typowo niemieckie: Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Sosnowiec.
Można kpić z określenia tych miast jako niemieckie, ale uwaga!
W Piotrkowie mieszkało 2 tys VD, w polskim Sosnowcu - 7 tyś, a jeszcze
więcej w Będzinie i jego okolicach, prawdziwym zagłębiu zniemczonych Żydów.
Co zatem w czasie II wojny robił Bolek Wałęsa, co robiła jego rodzina, jakie
było prawdziwe nazwisko Wałęsów w XIX wieku? Dlaczego go zabito? Skąd
filosemityzm Wałęsy i pokłady zaufania Rady Mędrców Europejskiego Syjonu?
Zaufanie Sarkozego?
Są rożne domniemania. Ja ich powtarzać póki co nie będę. To trzeba
materialnie sprawdzić, wykluczyć albo potwierdzić. Czy byli na tej
"niemieckiej ziemi" też niemieckim kręgiem kulturowym? To z tego powodu
miłość Donka, niemieckiego Żyda? Jedno jest bardzo pewne. Wszyscy przodkowie
Wałęsy po matce Kamińskiej byli halahicznymi Żydami. To Stąd milczenie
Wałęsy na temat matki i jej przodków. Podobnie jest zaufaniem żydowskiej
części SB z Gdańska w latach 1970 i 1980.
Nie można zapomnieć, iż w archiwum IPN w Gdańsku są archiwalia wskazujące na
to, że Wydarzenia Gdańskie, to w zasadzie zamach stanu na rząd Gomułki, to
skuteczna próba zdekapitowania "Prawicowego Odchylenia" , to w końcu odwet
za próbę rozliczeń, zbrodniarzy hitlerowskich, stalinowskich i zwykłych
aferzystów żydowskiego pochodzenia. Zrodniarzy nigdy nie ściganych,
rozliczeń zapowiedzainych na Zjazd w listopadzie 1968 r. W tym okresie
Archiwim Państwowe dla m. Warszawy zniszczyło wszystkie sygnatury dotyczące
warszawskich folksdeuczy - w zespole archiwalnym Starostwo Powiatowe
Warszawskie z siedzibą w Aninie (1945 -50)
Kto mógł go zrobić? Jaki jest udział Wałęsy w wywołaniu tych wydarzeń? (Tym
się zajmijmy!!!!!) Jak to się stało, że ten na ówczas młody czowiek znalazł
sie w samym centrum gdańskich wydarzeń? Tak blisko Gierka? Proces za 1970
rok to nie wszystko! Ważne są intencj, kto i po co to wywołał? Wałęsa to nie
zwykły kapuś, to pierwsza linia nacjonalistow w żydowskiej diasporze w
Polsce. Wg mnie od dość dawna!
PAUL SARKOZY
Babcia była z domu Thomas, Toht. Była protestantką. To ewidentnie wskazuje
na to, że mogła i powinna być, i raczej była ona węgierskim folksdojczem.
Prawdopodobnie ona sama lub jej cała rodzina została przesiedlona do Polski
w ramach jej germanizacji. Baza ODESSA3.org pokazuje, pokaźną liczbę
węgierskich Niemców o tym nazwisku przerzuconych Polski w czasie II wojny
swiatowej.
Zapewne z tego powodu ojciec obecnego prezydenta Francji, węgierski
emigrant, nie mógł bezpośrednio - nawet jako Żyd zamieszkać zaraz po wojnie
we Francji. Musiał za to wstąpić do Legii Cudzoziemskiej. Nie jest to dziwne
i nie budzi wątpliwości? Żyd pozbawiony ojczyzny, tzw. DPs, nie może zostać
wpuszczony do Francji?!
Baza nazwisk moikrewni.pl pokazuje w Polsce: 750 nazwisk Thomas,
zamieszkałych okolice Złotowa, oraz 90 osób o nazwisku Toth - zamieszkałych
gównie w Świdnicy. W Polsce mieszka też 135 osób o nazwisku Nagy. Kim są te
osoby. Są rodziną Sarkozych? Byli folksdojczami? Wg Steinbach wypędzeniu. a
tu proszę! Tylu "Niemców". Czy z powodu takich Niemców marzy się
francuskiemu prezentowi wspólna Europa? W granicach II RP mieszkało milion
Niemców. Ze spisu mozna wyczytać, ilu Żydów podawało się z Niemców
Inne osoby.
Centralny Rejestr Osób Poszukiwanych za zbrodnie hitlerowskie pokazuje, ze
Niemcami w Bydgoszczy byli też. Sikorscy, jeden z nich był zbrodniarzem
wojennym, inna baza pokazuje, że niejaki Gunter Waltz z Warszawy dostał w
RFN wyrok 13 lat za zbrodnie na Podlasiu, za mordowanie Polaków, jeszcze
inna wskazuje na prawie 15 tys. procesów sądowych w Warszawie prowadzonych
przeciwko osobom działającym na rzecz okupanta hitlerowskiego, ostatnio na
wielu poszukiwaniach odnalazła się 10 mb. decyzji o pozbawieniu obywatelstwa
łodzian. Dotyczy i to jedynie dla Łodzi - Śródmieścia.,
VD w Łodzi byli Polańscy, Gąsiorowscy, Bartoszewscy, Bautze itp. W Warszawie
na współpracę z Hitlerem poszli Sasinowie. Są też zbrodniarze wojenni o
nazwisku Zdrojewski, zastępca Amona Goeta z KL Płaszów. Czy z tego powodu
IPN w Łodzi odmawia przekazania listy pracowników Łodzkiego oddzialu. Osoba
od archiwaliow w Łodzi jest niejaka Polańska- Bergman. W granicach II RP
mieszkało co najmniej jeden milion Niemców, jawnie deklarujących swoją
odrębność. Czy ich wypędzono? Nie, nie wypędzono ich! I sa na to meterialne
dowody. Nasuwa się pytanie - czy są w politycy, którzy muszą się obawiać
tego rodzaju zaszłości w biografiach przodków. Rewelacje Palikota o dziadku
Kaczyńskich z KPP, pokazują, że ma to znaczenie, a wybory w 2005 dowodzą, że
może nawet spaść poparcie. Jest jeszcze jedno zagrożenie. Otóż dokumenty
poniemieckie przejęli alianci. Zespół Einwanderzentrale został oddany
Niemcom dopiero w 1994 roku. Z książki Ewart, "Kampf um die Akten" na
stronie 229/232, opisane jest jak Amerykanie używali akt EWZ Lietzmannstadt
do identyfikacji imigrantów. Żydowskich emigrantów? VD w Radomiu byli:
Jurkowie, Suscy, w Kielcach Długosze, w Lublinie Bejda (vide Ernest Bejda z
CBA), Benderowie i Masłowscy.
Folksdojczy było w: Białej Podlaskiej - 570, Kraśniku - 82, Chełmie - 2736,
Hrubieszowie- 942, Krasnymstawie- 47, Radzyniu - 66, Siedlcach - 202,
Tomaszowie Lubelskim - 820, Zamościu 463, Włodawie- 92, Puławach- 19,
Lublinie - 617, Lubartowie - 56, i w Biłgoraju - mieście PALIKOTA - 500.
Większość tych ludzi ewakuowano w ramach Akcji "Wisła" na Ziemie Odzyskane,
miedzy innymi - uwaga - do do Gorzowa Wielkopolskiego, tysiące do Świdnicy i
Zachodniopomorskie. Czy Akcje "W" zrobiono po to by przezucic na Ziemie
Odzyskane Żydów, o których wspominał w referacie stryj Borowskiego - Berman?
Wiele przesiedlenców nie miało żadnych dokumentów. I uwaga do Palikota.
Jaki pan sfinansuje koszty dociekań albo wyznaczy nagrodę, to będzie pan
wiedział, co robili Pana przodkowie w Biłgoraju. Czy nie byli VD?
Trzeba tez sprawdzić, Dolniaka, Schetynę, Zdrojewskiego, Chlebowskiego,
Komorowskiego, Marcinkiewicza, Sikorskiego, Pawlaka, Kalinowskiego,
Brudzyńskiego. Ziobrę (Zakurzewo). Extra będzie. Michałkiewicz i Rydzyk.
Wykaz 8o tyś zbrodniarzy wojennych będzie na deser, podobnie jak niemiecki
"krąg kulturowy Tuska" w Gdańsku. Również Stolzmann, jego węgierski kolega
Żyd Balazs też. Do tego 1500 osób, nazwiskiem Trzebiatowski, niby Kaszubów,
ale z gwiazdami Dawida w herbach Wojenna przeszłość Walesów, Tuska i
Sarkozych będzie z urzędu..
Haki na Tuska, Klicha, Zdrojewskiego i Fotyge.folksdeustche w Sejmie
Captured German and Related Records on Microform in the National Archives.
Czy możemy być naiwni i twierdzić, iż wywiady różnych krajów nie znają
hitlerowskiej przeszłości przodków polskich polityków?
Captured German and Related Records on Microform in the National Archives

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#150148