Treści z tagiem: nauczyciel

Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Zmarł nauczyciel w mojej szkole. Osobiście go nie znałem. Prowadził lekcje z dziewczynami. I prowadził żeńską drużynę sportową. Już nie pamiętam jaką. Może była to drużyna piłki siatkowej, lub też ręcznej. Czymś się w czasie zawodów zdenerwował i dostał zawału serca. Nie zdołano go odratować.

   Jako przedstawiciel nielicznej...
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Pani minister bezprawnie straszy sankcjami nauczycieli, którzy by poparli deklarację. Z prywatnego dogmatu usiłuje czynić prawo. To przestępstwo gdyż nikt jej nie dał takich uprawnień aby osobiste poglądy narzucała Obywatelom Polski. 

Luminarze NWO  usiłują nadrobić to co przeoczyli lub nie zdołali zdeformować w społecznej nauce Kościoła...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:11)
Obrazek użytkownika Dariusz Zalewski
Kraj

NIK opublikował raport, z którego wynika, że jedna trzecia nauczycieli nie podnosi swoich kwalifikacji.

Wniosek propagandowy z tego może być tylko jeden: "nie dość, że mają przywileje (długi urlop, krótszy tydzień pracy), to jeszcze nie chce się im uczyć".

Zwłaszcza, że to douczanie w różnych ODN-ach jest darmowe, często...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika KP
Kraj

1. W dyskusji nad czasem pracy nauczycieli rozróżnić trzeba dwie kategorie: pracę dydaktyczną (inaczej mówiąc lekcje) oraz wykonywanie innych obowiązków, np. prowadzenie dokumentacji, przygotowywanie się do lekcji, poprawianie prac uczniowskich, uczestniczenie w naradach, wywiadówkach, i całej masie innych rzeczy.

2. W Polsce...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dariusz Zalewski
Kraj

Magdalena Środa współpracuje z ZNP przy opracowywaniu nauczycielskiego kodeksu etyki. Wśród proponowanych przez nią zapisów jest między innymi taki:

"Nauczyciel powinien starać się, by uczniowie, wśród których pracuje, przestrzegali zasad wzajemnego szacunku, równości, tolerancji i by mieli szacunek do (kulturowej, etnicznej, religijnej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dariusz Zalewski
Kraj

We wrocławskich szkołach dzieci z ADHD mają pracować z asystentem. Taki asystetnt będzie siedział w ławce razem z uczniem i wspomagał pracę głównego nauczyciela. Pieniądze na projekt wyłożyła Unia Europejska. Ta sama, która ma wyłożyć 4 mln euro na badanie jakości powietrza w polskich szkołach. Jakość powietrza rzecz ważna. Gdy atmosfera robi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dariusz Zalewski
Kraj

Dużą popularność wśród nauczycieli zyskała ostatnio teoria wielorakiej inteligencji. Wiele ośrodków szkoleniowych i tzw. projektów edukacyjnych propaguje teorię amerykańskiego profesora z Harvardu – Howarda Gardnera, nie zdając sobie sprawy, że jej urzeczywistnienie, stanowi realne zagrożenie dla dzieci. Ostatnio Ministerstwo Edukacji...

0
Brak głosów