Widzą pod lodem a nie widzieli pod Smoleńskiem?

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Być może końcowy wniosek jest szokujący a sama notka zwodnicza , ale przeczytaj całość.Czego szukają 4km pod Antarktycznym lodem ? Kejow pyta : Co jest w próbce wody podlodowcowej z "Puszki Pandory"? Spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Najprościej byłoby żartobliwie powiedzieć ( skoro to Rosjanie wiercą pod lodem) że odpowiedzi na pytanie z filmu "Sami Swoi" które brzmiało jakoś tak : no skażi starik gdie to możiet być spirit ?

Jednak to czego tak uparcie szukają nie tylko Rosjanie i nie tylko w jeziorze Wostok to ślady życia które pozwoliłyby kontynuować przypuszczenia że jest zycie na innych planetach poza Ziemią.Byłoby najlepiej gdyby przy okazji udowodnić że życie powstaje w wyniku swobodnego trykania się cząstek a nie jako dzieło Boga.

Zdjęcie wprowadzające przedstawia rurkowate żyjątko znalezione w hydrotermalnych wodach Atlantyku w czasie ekspedycji w ramach NOAA Okeanos Explorer Program. Naukowcy rosyjscy mają nadzieję że w próbce o której pisze Kejow ( http://jaron.nowyekran.pl/post/52111,co-jest-w-probce-wody-podlodowcowej-z-puszki-pandory)

W wodach które od 20 milionów lat nie miały kontaktu ze światem zewnętrznym znajdą choć jakieś mikroby. Miałby to być kolejny dowód że życie może przetrwać w najbardziej nie sprzyjających warunkach.Znowu.

Dotychczasowe odkrycia to:

  • filigranowe krewetki widoczne na wideo NASA pływające pod grubym lodem w różnych rejonach Antarktyki
  • Rurkowate twory które widzicie na zdjęciu żyjące w głębi Pacyfiku i Atlantyku
  • Znalezione 55 lat temu i wpisane do księgi Guinnessa " Conan the Bacterium" najbardziej wytrwałe bakterie świata które "naprawiają" się same po napromieniowaniu jakie nie przeżywają nawet odporne na nie karaluchy.
  • zycie znalezione w wysoko zakwaszonych wodach Rio Tinto w Hiszpanii do których lepiej ręki nie wkładać
  • na pustyni Atacama w Chile tak suchej że porównuje się ja do powierzchni Marsa
  • mikroby znalezione w kopalni zlota w Południowej Afryce żyjące w warunkach wysokiej radiacji

Wszystko to ma dowodzić jak fenomenalne jest życie i jak potrafi adoptować sie do ekstremalnych warunków.

Być może w tym celu produkuje się tabletki aborcyjne eksperymentując czy fenomenalne zycie potrafi zaadoptować się do tak ekstremalnych warunków.... skoro przetrwało w gorszych.

Naukowcy NASA uważają że skoro znaleziono bakterie w lodzie powyżej pod lodowego jeziora powinno być życie iw jego wodach. 10 milionów lat temu nie było tam lodu więc mogło być życie.Ale nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie jak mogłoby ono przetrwać bez ciepła i światła jednocześnie.

Naukowcy mają nadzieję że znalezienie tak jakiekolwiek formy życia sugerowałoby, że może ono też istnieć na podobnym do Ziemi księżycu Jupitera - Europa lub księżycu Saturna - Enceladus.

Nie napisałbym tej notki gdyby nie zaintrygowało mnie to zdanie:

"A tiny shrimp was captured on a NASA video floating under thick ice sheets in a different part of Antarctica."

Mam pytanie:

Jak to jest możliwe że na video NASA widać pod grubym lodem malusieńkie krewetki a za cholerę nie widać nic a nic na powierzchni Ziemi pod Smoleńskiem na video z 10.IV. 2010r.? Czy tylko dlatego że nie było tak już śladów życia a jedynie dowody śmierci?

 
Ocena wpisu: 
Brak głosów