Tak to znowu JA. Wasze zagubione sumienie.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Wiem. Na Polakach nie zrobiło wrażenia nawet 96 śmiertelnych ofiar. Czemu niby mieliby się przejmować 12-toma i to w Ameryce.Pamiętam- nie odnosi sie to wszystkich ale do tych co pozwolili wybrać takich jakich mamy teraz. Ale tu chodzi też o więcej ofiar.O całe pokolenia młodych Polaków w których zabija się człowieczeństwo.

Z uporem maniaka staram się wywołać dyskusję po ostatnich wydarzeniach w Kolorado.

Symbolicznie niejako wystrzelono  z AURORY dając niejako sygnał do światowej rewolucji moralnej.

Tak dalej być nie może . Nike możemy bezczynnie patrzeć jak niszczy się przyszłość Polski .

Jak de-humanizuje się młodych Polaków.

 

Widzicie jakąś zdecydowana różnicę miedzy zdjęciami.

Ilu już mamy tlących się naśladowców takich bohaterów?

Że co ? Że jeszcze u nas jeszcze takich polować nie robiono? Ale wzywano:

 

Czy potępiono kiedykolwiek taka edukację?

Zapraszam do przeczytania tego materiału który miłośnicy praworządności  od wczoraj obchodzą szerokim łukiem. Ja wiem nikt nielubi czytać o sobie nieprzyjemnych rzeczy. Ja też- a to jest o nas:

niepoprawni.pl/blog/3095/salwy-w-aurorzestrzelal-jocker-kto-winien-video-z-naocznym-swiadkiem

Ale sumienia nie da się uśpić. Nie należy.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Czy jest mozliwość wklejenia tutaj tej notki, do której podałeś link?
Widzę, że prowadzi do NE, a ja tam z zasady nie wchodzę
i nie chciałabym tego zmieniać.

Da się?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276231

Teraz amerykańscy liderzy będą sie znowu modlić nad "wylanym mlekiem" czyli ofiarami swojego liberalizmu w wychowaniu. Ofiary: 12 zabitych , 59 rannych- też pewnie nie zdawaly sobie sprawy że były współwinnymi.
To nie karabin strzela. To człowiek. Dlatego zarówno Prezydent Obama jak i pretendent Romney trzymają się z daleka od zrzucania winy za wydarzenie w Denver na konstytucyjne prawo posiadania broni. Amerykanie posiadali ja zawsze ale nigdy wcześniej nie zdarzało się że psychopaci używali ją tak jak ostatnio.

A to dopiero w erze gier telewizyjnych i komputerowych , które w założeniu miały dostarczać wolontariuszy dla armii i dobie filmów na których techniki mordowania doprowadza się do perfekcji a ekrany ociekają krwią , doszło do takich wynaturzeń.

W końcu swój udział w tej kolejnej zbrodni mają media, które nie tylko posunęły się do prowadzenia na żywo transmisji z wojen ,z krwawych wydarzeń na ulicach rożnych miejsc na świecie aż do apologizacji zbrodniarzy . Mordercy stali się głównymi bohaterami wiadomości, płaci się im miliony za "prawa autorskie" do zbrodni jakie popełnili , kupuje się od nich "wspomnienia" , używa się do pisania kolejnych scenariuszy.

Ten 24 -letni człowiek to czysty produkt tych co będa go teraz oskarżać, być może pop procesie każą go zabić. Skończył studia medyczne, miał rozpocząć doktorat, więc raczej wariata się z niego zrobić nie da. Na zewnątrz był normalnym inteligentnym chłopakiem. Ale czy w jego podświadomości nie tkwiło to co latami widział w swoim Nintendo, w telewizji , w grach komputerowych, relacjach z wojen i informacjach poprzednich masakrach ( choćby w Columbine parę lat temu).

Media , politycy nie widzą absolutnie swojej winy , nie poczuwają się do odpowiedzialności za przyzwolenie, ba za propagowanie przemocy. Przecież w newsach praktycznie nie zobaczysz normalnego świata. Zbrodnie ,katastrofy,wojny,napady,rabunki,wypadki, nienawistnych polityków. Sami widzicie i w Polsce.

Batman i jego Jocker.

Zabójca byl ucharakteryzowany właśnie na Jockera- bohatera filmu o Batmanie oraz komiksow dla młodzieży.

To jest wskazywany młodzieży idol zachęcający anarchistów do przejecia kontroli nad Gotham City. Za takie wzorce dla mlodzieży przyznaje się autorom Academy Award. A potem oskarża się o zbrodnie ich ofiary.

W Polsce jeden z polityków mówił o potrzebie zastrzelenia innego polityka, odarciu go ze skóry i sprzedaży trofeów. Czy go ktoś za to potępił? Nie do dziś jest ulubieńcem mediów i nawet ważna figurą w Parlamencie, wkrótce może zostanie wicepremierem. To ten sam wzorzec ideowy.

A to on jest tym "Dark Knight" z ich scenariusza , zrealizowanego w praktyce. Oto jak go opisano:

"Police say Holmes, 24, dressed head-to-toe in protective tactical gear, set off two devices of some kind before spraying the theater with bullets from an AR-15 rifle, a 12-gauge shotgun and at least one of two .40-caliber handguns police recovered at the scene"

On tego sam nie wymyślił , jemu to wielokrotnie pokazano.On to widział i naśladował

Gdzie szukają przyczyny tragedii? :

"Nie możemy mówić z całą pewnością o motywacji sprawcy, dopóki nie zostanie to dokładnie zbadane. - W takich wypadkach na wstępie rozważa się trzy najbardziej prawdopodobne przyczyny. Takie zachowanie możemy więc zrzucić na karb zaburzeń psychicznych, co jest zazwyczaj najkorzystniejsze z punktu widzenia sprawcy. Po drugie, należy rozważyć działanie w afekcie typu nieszczęśliwa miłośćbądź zła relacja z kimś bliskim. Po trzecie, może chodzić o akt terroryzmubądź też porachunki na tle kulturowo-rasowym".

Widzicie sami .Nie tam gdzie należy. Wszędzie tylko nie tam. To nie spoleczeństwo jest winne.Nie decydenci. Nie żądza pieniędzy powodująca jedna tragedie po drugiej i z których żadna nie spowodowala wlasciwej reakcji na źródła zła.

Chcą odebrać ludziom broń - ale tylko po to abyśmy nie mieli sami szans się bronić przed nimi i przed klonami jakie seryjnie już produkują.

Kto tworzy takie wzorce super hero ?
Teraz ich produkt zostanie ukarany za cudze -ich- winy , choć własne czyny .

Czy według was - jest winny on ?

Kiedy zaczynała się mordercza akcja widzowie , za chwile okazało się ofiary, przypuszczali że to co widzą ,facet w ochronnym stroju, uzbrojony rzucający gaz łzawiący na widownię - myśleli że to normalna reklama filmu. Zupełnie nie byli zdziwieni bo takie scenki widują od lat na codzień. Gdy zorientowali się że to real było już zbyt późno a morderca strzelał do tych którzy usiłowali uciekać z rzeczywistości w której żyli i zginęli.

Czy dugo trzeba będzie czekać na naśladowców w Polsce? Juz prawie wszystko z zachodu przywleczono: narkotyki, rap, brak szacunku nawet dla samego siebie (tatuaże i dziurawienie , niszczenie własnego ciała), "kultura" gangsterskich slamsów. Przywleczono wszystko co najgorsze. A wzorce? Nergal,Doda, Palikot, Niesiołowski (wzór miłości bliźniego), Powiatowy z tym drugim. Można wymieniać dlugo. A bezkarne napaści na modlących się pod krzyżem , importowani z Niemiec bezkarni terroryści na święcie Niepodległości. Czy to nie sa zachęcające wzorce?

PS .pamiętacie " żuczka Kolorado" ? -którego zrzucono podobno w czasach PRL-u ? Tym razem je.st prawda. taki " żuczek kolorado" jest już od dawna rozrzucony po świecie. No i znamienna AURORA. Dziś świat znowu usłyszał salwy z Aurory !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#276235

I tez nie wchodze na eE ;)

pozdro.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#276236

Ale macie rację .Mogę go wkleić tu jako oddzielna notkę.
Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#276238

http://niepoprawni.pl/blog/3095/salwy-w-aurorzestrzelal-jocker-kto-winien-video-z-naocznym-swiadkiem

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#276239

bo  "nie da się iść dwiema drogami na raz"  :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276338

za groszem, a w szkole nauczyciel z jakimś pieprzonym programem nauczania, którego nie jest w stanie pojąć dorosły, dobrze funkcjonujący człowiek, a wciska się ten materiał drugoklasiście w podstawówce.
A na szkolnych korytarzach nienawiść, agresja, wyzwiska, bójki. Zero szacunku dla kolegi, poszanowania odmienności, tolerancji. Jeden nauczyciel na stu uczniów na przerwie na korytarzu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276252

Kiedy ja chodziłam do szkoły, to nauczyciele na przerwie siedzieli w pokoju nauczycielskim, a na korytarzu również dyżurował tylko jeden. I nie działy się takie rzeczy, jakie dzisiaj dzieja się w szkołach.
Rodziców też miało się tylko dwoje, podobnie jak dziś.

Nie w ilości zatem problem, ale w jakości.
W tym, co napisałaś wczesniej - w braku wychowania rodzinnego, braku kontaktu pedagoga z dzieckiem głębszego niżli tylko tyle, ile trzeba na wciśnięcie temu dziecku narzuconego programu nauczania.
Dziś godziny wychowawcze wykorzystuje się głównie dla nadganiania programu lub dla zajęć dodatkowych, opłacanych na przykład przez miasto. Czy temu powinna słuzyć godzina wychowawcza? Czy w domu od najmłodszych lat powinno się dziecko sadzać przed telewizorem albo przed komputerem, by mieć święty spokój?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276283

cieszę się,że jeszcze kogoś obchodzi wychowanie młodych ludzi,pozostawianych latami na pastwę edukacji mass medialnej.To,co obserwujesz, stanowi skutek przemyślanych działań ekip rządzących niezależnie od systemu i ustroju.Symptomatyczny, a nawet schematyczny,staje się model: tragedia,dyskusja, szukanie winnych,miotanie oskarżeń pod adresem przeróżnych instytucji,po czym zalega cisza.Łatwo oceniać,osądzać trudniej wychowywać w oparciu o zasady etyczne warunkowane prawidłami religijnymi czy laickimi.jeżeli będziemy wpajać od najmłodszych lat człowiekowi zasady: człowiek przed materią,etyka przed techniką, dar życia jest najcenniejszą wartością, z ludźmi obcuj tak, aby im z tobą było dobrze to,myślę,że nie będzie tenże homo sapiens podatny na wpływy wzorców zhomogenizowanej kultury masowej. Na koniec cytat z Mickiewicza:" Na głębszych fundamentach wyższy mur stać może i wyższa wiara tylko na głębszej pokorze." Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#276371

cieszę się,że jeszcze kogoś obchodzi wychowanie młodych ludzi,pozostawianych latami na pastwę edukacji mass medialnej.To,co obserwujesz, stanowi skutek przemyślanych działań ekip rządzących niezależnie od systemu i ustroju.Symptomatyczny, a nawet schematyczny,staje się model: tragedia,dyskusja, szukanie winnych,miotanie oskarżeń pod adresem przeróżnych instytucji,po czym zalega cisza.Łatwo oceniać,osądzać trudniej wychowywać w oparciu o zasady etyczne warunkowane prawidłami religijnymi czy laickimi.jeżeli będziemy wpajać od najmłodszych lat człowiekowi zasady: człowiek przed materią,etyka przed techniką, dar życia jest najcenniejszą wartością, z ludźmi obcuj tak, aby im z tobą było dobrze to,myślę,że nie będzie tenże homo sapiens podatny na wpływy wzorców zhomogenizowanej kultury masowej. Na koniec cytat z Mickiewicza:" Na głębszych fundamentach wyższy mur stać może i wyższa wiara tylko na głębszej pokorze." Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#276372