Odrzućmy Halloween - czyli pogaństwo i satanizm.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Polska papugą narodów-to niezwykle trafne spostrzeżenie. Polacy bezmyślnie kopiują obce nam kulturowo "wzorce". Murzyński rap, czapki z daszkiem przyszytym z tyłu, walentynki, stroje uczniowskie z amerykańskich High School i halloween.

Halloween to wdrażanie w magię i okultyzm

Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii – przypomina w swoim stanowisku wobec obchodów Halloween abp Leszek Sławoj Głódź.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym Metropolita Gdański przypomniał stanowisko Kościoła wobec modnego ostatnio Halloween. „Korzenie «Halloween» sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym – przypomina metropolita gdański. „Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie” – stwierdza arcybiskup dalej. A przypominając, iż Kościół ostrzega przed angażowaniem się w magię i okultyzm podkreśla, że nie powinno się wdrażać w nie w szkole.

Pełny tekst stanowiska abp Leszka Słowoja Głodzia

Stanowisko Kościoła wobec obchodów „święta Halloween”

Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry,

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, której liturgiczne obchody przypominają nam chrześcijańskie powołanie do świętości. Ze względu na postępującą promocję okultyzmu i magii w środkach przekazu, w środowisku szkolnym i w społecznościach lokalnych z okazji tzw. „święta Halloween” pragnę przypomnieć fakty dotyczące tego obchodu oraz stosowną naukę Kościoła.

Korzenie „Halloween” sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie. Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii. Nauczanie to znajdujemy w Katechizmie Kościoła Katolickiego (p. 2116 i 2117), w dokumencie Stolicy Apostolskiej „Jezus Chrystus dawcą wody żywej” (Watykan, 3 lutego 2003 r.), w Nocie Duszpasterskiej Konferencji Episkopatu Toskanii (Florencja, 1 czerwca 1994 r.) oraz w zwyczajnym nauczaniu biskupów.

Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy („przekupywanie duchów”) należy w świetle powyższych faktów uznać za niezgodne z nauką Kościoła. Pogańskie w swojej istocie obchody wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych praktykowane przez ludzi uznających się za chrześcijan zubażają ich duchowo. Odwraca się uwagę od naśladowania świętych i błogosławionych, a skłania się do przyjęcia zbanalizowanej wizji świata nadprzyrodzonego.

Na owocne przeżywanie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego z serca wszystkim błogosławię, 

www.diecezja.gda.pl/am

 Dziateczki, niech was nikt nie wprowadza w błąd; kto trwa w prawości, jest prawy, .... (Jana 3:7)

PS  Myślę że warto po zapoznaniu się z tym tekstem księdza arcybiskupa porozmawiać w Rodzinie z dziećmi , z wnukami o szkodliwości przejmowania obcych kulturowo, pogańskich obyczajów. Zamiast tego przypomnieć tradycję Wszystkich Świetych w katolickim wydaniu i wykorzystać energię młodzieży do przygotowania mogił bliskich i grobów bezimiennych poległych w obronie Ojczyzny na 1 Listopada.

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zgoda.
Z jednym wyjątkiem - nie Święto Zmarłych, a Wszystkich Świętych. Święto Zmarłych lub Dzień Zmarłych wprowadziła kom una, dla uniknięcia w nazwie słowa "Świętych". Podobnie, z tych samych powodów, nie "przed nasza erą", a "przed Chrystusem".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#301798

Zgoda.
Z jednym wyjątkiem - nie Święto Zmarłych, a Wszystkich Świętych. Święto Zmarłych lub Dzień Zmarłych wprowadziła kom una, dla uniknięcia w nazwie słowa "Świętych". Podobnie, z tych samych powodów, nie "przed nasza erą", a "przed Chrystusem".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#301799

Co prawda kazdy wierzący po śmierci dołącza do grona świętych ale okreslenie Wszystkich Świętych jest bardziej odpowiednie

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#301804

DEDAL

czy łącznie z naszymi bliskimi..bo przecie wyznawcami czarnej magii..

To nie prowokacja ani swoista narracja , to fakt , bo niebawem być może wielu z nas będzie się  "dzielić" opłatkiem , czy także z tymi czcicielami czarnej magii i niewrzącymi ?

"Ceń i szanuj swą wiarę by nie stała się  plugastwem dla innych" 

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

DEDAL

#301904

na zachodzie inie tylko bo dorosli tez sie bawia robiac wymyslne dekoracje straszydla przebieraja sie i paraduja ze swoimi pociechami od domu do domu podziwiajac talent wlascicieli dekoracji.Dzieci zas pod opieka przebranych rodzicow zbieraja rozmaitosci, od owocow, ciasteczek,lizakow cukierkow, chipsow poczawszy, a skonczywszy na pieniazkach i szczoteczkach do zebow.Potem po powrocie do domu jest licytacja, kto wiecej zebral no i oczywiscie probowanie wszytkiego.Dzieci sa zadowolone usmiechniete i pozniej maja dlugo co opowiadac i to co zobaczyly i to co dostaly jest to parwdziwe swieto dzieci i calego miasteczka, dzielnicy czy osiedla.Wszyscy sa kims innym w tym dzniu i doskonale sie bawia.
Nie widze w tym zadnego okultyzmu czy poganstwa.

Wszystkich Swietych to swieto obchodzone jedynie w Polsce
swieto zadumy wspomnienia naszych bliskich,ktorych juz nie ma wsrod nas,czas na porzadkowanie grobow, postwienie kwiatow, zapalenie znicza, smutne swieto.Dzieci tego swieta nie lubia i nie tylko dzieci.
Te swieta kojarza mi sie z ciasnota w srodkach komunikacji
smrodem naftaliny wymieszanym z wonia alkocholu.
Przeplacone chryzantemy i znicze dawaly bazarowym chienom w tym dniu lichwiarski utarg,czesto te same znicze i kwiaty byly jeszcze raz sprzedawane gdyz zaraz znikaly z grobow
Zlodziejstwo, cwaniactwo i pijanstwo to otoczka tych swiat.
Rodziny tuz przed tymi swietami kupowaly auta i jechaly przez pol Polski zeby sie pokazac rodzinie a przy okazji pojsc na cmentarz czesto na gazie, czesto te rodzinne spotkania konczyly sie awantura o nieuregulowany spadek po zmarlym.
Oczywiscie na Halloweenie zarabiaja producenci stroi mask itd,ale jak czlowioek chce sie pobawic to musi troche zaplacic, ale to sa grosze gdyz to sa rzeczy jednego uzytku.
zadne dziecko nie zalozy tego samego przebrania na drugi rok, na tym polega zabawa.
Nieslyszalem zeby Poganie robili dekoracje przed swoimi domami i chodzili ze swoimi przebranymi dziecmi od domu do domu i zbierali cukierki.
Propaganda ze Halloween to Poganstwo tak jak palenie niewinnych kobiet na stosie posadzonych o czary bo mialy np.czarnego kota w domu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#303865