Nie będzie polskiego na maturze.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

  Nareszcie dobra wiadomość dla tegorocznych maturzystów. Ze źródeł dobrze poinformowanych a zbliżonych  do MENelików dowiadujemy się ,że  z tegorocznych egzaminów dojrzałości wyłaczony zostanie pisemny z j. polskiego.

     Wiadomo, że już  nie tylko jesteśmy w Unii , ale jesteśmy w niej bezapelacyjnie liderami. A skoro szlachectwo jak sie przekonaliśmy już nie zobowiązuję , to bycie liderem jak najbardziej. Dlatego Polska zdecydowała dać przykład nie tylko przewodnictwem ale konkretnym działaniem. Możemy pokazać,że nadszedł czas zerwania z zaściankowym przywiązaniem do tradycji. Wszak wiadomo:

 „Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem"

 Będziemy demontować tą nienormalność krok po kroku. Rozpoczniemy odejściem od tego "idiotycznego" języka pełnego liteR których nawet wymówić trudno.Liter które uniemożliwiają okazanie otwartości na europejskość nowoczesność , współczesność. na co komu dwie litery "łu" ? Czy komuś jest potrzebne " Ó " skoro sympatyczne szeroko otwarte " U" brzmi tak samo. I wygląda jak otwarte ramiona władzy.Do tego jeszcze : "ę","ą" "ż", "ź, "rz","ch", "ł","dź",:dż".  Przecież tego badziewia nawet nie ma żaden porządny laptopek. Ile to trzeba sie nagimnastykować przy zwykłym SMS-ie. Ile trzeba się nadziubać aby zwołać kumpli na urodziny Chuka albo Stevena.

  Obiecaliśmy,że będzie sie ludziom żyło lepiej i czas to zrealizować. Przeciez bez tej idiotycznej ortografi będzie lepiej nie tylko pisać ( panu Prezydentowi).

  Tak więc PiSemny będzie tylko dla tych co się bez PiS-ani obyć nie moga  ani nie chcą.Poprawkowych nie będzie.

Tak więc wyeliminujemy zbędny balast. Eliminacja pisemnej z polskiego stanie sie integralną częścia programu "Przyjazne Państwo" który z taką determinacja jest wdrażany przy jednym okienku. Zreszta jak sami wiecie nigdzie poza Polską w tym "jenzyku" dogadać się nie można. Każdy inteligientny człowiek wkrótce i tak będzie sie posługiwał wyłacznie angielskim. A my będziemy w krajach byłego baraka pionierami.Yes,yes,Yes.

A z radości będziemy puszczać bączki. Pardon(excuse me), dreidel's.

 

Brak głosów

Komentarze

Wychodzi na to że wkrótce prześcigniemy USA w dziedzinie kształcenia ściśle ukierunkowanych wykształconych analfabetów. Dla których wiedza jakie są stolice np w Europie wymaga dogłębnych studiów ;)
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#145258

znowu dalismy sie nabrac,ale ten komor szczwany jest,prawie jak herr tusk.Polska cala smieje sie z nieuka bul komora,a jak pisal gogol;z czego sie smiejecie,z samych siebie sie smiejecie;
nowoczesny europejczyk komor jak na prymusa przystalo dal przyklad i poszedl na calego,no bo jak tak moze byc ze jakies tam o z kreseczka,zwyczajne o,czyli zamkniete w sobie,zasciankowe,jakies takie zaszyfrowane i cuchnace polskoscia oma wychodzic spod piora nowoczesnego komora,Wzial chlop sie wkurzyl i otwarcie otworzyl to ,o,teraz ,u,jaka to wspaniala eropejska literka,otwarta,tak jak umysl komora,otwarta jak prl na nowoczesnosc i europejskosc.

Vote up!
0
Vote down!
0

costerin

#145274

... jaką dać ocenę. Ładnie napisane, niestety tak przekonująco, że spanikowany zacząłem szukać tej informacji na stronach MEN. W efekcie 10, ale jakoś ciut wbrew sobie :).

Vote up!
0
Vote down!
0
#145277

Jak widać każdy pomysł tego rządu wydaje sie prowdopodobny.Po amnestii Grietycha wszystko w "oświacie" może sie już zdarzyc szczególnie przy takim ministrze.
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#145281

Szesciolatki do szkol,maturzysci bez matury,studenci bez dyplomow,robotnicy bez pracy,inteligencja bez rozumu,emeryci bez emerytur i to wszystko  bedzie po jeszcze jednej kadencji rzadow Platformy i Tuska.

Vote up!
0
Vote down!
0

macieja

#145290

Pierwsze zdania, krew wzburzona, przekleństwa cisną się na usta, z niedowierzaniem wołam moją Lubą - wszak to moment historyczny, debilizm do entej potęgi, itd ha! Doczytałem do końca - rozjaśniło mi się. Choć faktycznie: NIC mnie już nie zdziwi, żaden pomysł PO.

Świetny tekst :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#145385

Nalezy sie jakis relaks.
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#145400

Córka Tuska da im POuczankę jak trefić włosy.
Rostowskiego rzygnie f...iem.
Peszek wykona kilka wulgarnych gestów.
Przypadek ortograficzny p'rezydęta bul'a dowodzi niezbicie, że czas ku temu najwyższy,aby Hall'ówa już likwidowała obowiązek szkolny!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#145402