Co słyszę nie wierzę wcale, co widzę wierzę w połowie.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Co słyszę nie wierzę wcale, co widzę wierzę w połowie. To jest zasada której w świecie manipulacji medialnych powinniśmy przestrzegać niezłomnie. Ludzie wierzą bezrozumnie w to co zobaczą w mediach. Wierzą nie tylko 1 kwietnia.

Obraz wystarcza za 1000 słów. A czy to raz powtarzano wam,z wypiekami na policzjach, sensację, pieczętując ją słowami " widziałem w telewizji" lub ogladałem i czytałem w internecie. Dziś media nie opisują wyłacznie faktów. Tworzą je. My też.

Co zrobiłbyś gdybyś trafił przypadkowo na takie zdjęcie:

Firehose and Train Tracks 685x513

No właśnie. "Co za idiota" - to zrobił? Przecież pociąg się wykolei.

Możecie sobie wyobrazić co działo się na widok tego "żartu" ,gdy zdjecie ukazało się na forum. Twitter i Facebook rogrzewały sią do czerwoności tym bardziej że zdjecie uzupełniało info:

 Railroad

Komentarz brzmiał:

Strażacy i tory kolejowe.

Strażacy gaszacy płonacy budynek musieli umieścić węże w poprzek torów kolejowych wpadli na taki właśnie pomysł ich zabezpieczenia . Poł godziny później nadjechał pociąg 5:15 ,wykoleił się.

Jaka byłaby twoja opinia? Idiotyzm, to byłoby chyba najlagodniejsze określenie.

Ale to oczywiście był żart.

Na początku kwietnia strażak z Belgii Tom Bongaerts umieścił to zdjęcie na Facebooku.

     train shares

 Napis głosił mniej więcej tak: "Ogień wybuchł wcześnie rano. Nasze węże są chronione przed pociągiem."

O tym że tor był od tygodnia w naprawie mieszkańcy  miasta i przyjaciele Toma na Facebooku  wiedzieli. Wiedzieli że zdjęcie zostało spreparowane i opublikowanie dla zartu. Nie było żadnej mozliwości że nadjedzie pociąg.
Ale jak widzicie natychmiast pojawiło się setki komentarzy.

Ludzie wierzyli, że to była prawda. - Takie jak opowieści jak ta że pociąg się wykoleił - zaczęły żyć swoim życiem i rozprzestrzeniały się jak wirus. Kilka dni później, gdy  tweety i akcje emailowe, w wielu językach, przekroczyły granice rozsądku, Tom napisał  wpis wyjaśniający, co się stało:


  Train

 Treść jest mniej więcej taka:

Hej, w ubiegłym tygodniu nasze śmieszne zdjęcia sopwodowało wirusowe zamieszanie na całym świecie.Tysiące ludzi przekazywało je sobie i umieszczało znaczek "to lubię"   w wielu różnych krajach Raz raz jeszcze i po raz ostatni : Zdjęcie zostało wykonane w Belgii, w małej wiosce o nazwie Bornem. Po niewielkiej interwencji ( w pobliżu linii kolejowej), mieliśmy trochę czasu, aby przygotować to zdjęcie. Ponieważ pociągi  z powodu prac konserwacyjnych były unieruchomione i nie jeźdźiły przez tydzień, można stwierdzić, że nasz żart był prawdziwym sukcesem!

 

Dobrze jest zapamiętać: Wszystko w Internecie jest mistyfikacją.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

w nie uwierzyc,tam nie takie numery wyprawiali,ostatnie zdjecia z Soczi pokazywaly nie jedne ciekawostki.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1424331