Manipulacja TVN

Obrazek użytkownika coryllus
Kraj

Ponieważ nie mamy innych możliwości protestu, gdyż wolne, niezależne, „nasze” media, pełne niepokornych autorów i takich samych autorytetów prędzej się zadławią niż napiszą lub powiedzą słowo w naszej obronie, musimy bronić się sami. Wyemitowano wczoraj skrajnie zmanipulowany i przekłamany materiał w telewizji TVN, w którym to materiale pojawiają się nasze głosy. Mam tu na myśli mnie i moich kolegów Toyaha i Kamiuszka. Ponieważ wypowiedzi Grzegorza Brauna zostały już przez nas skomentowane, opisane i opublikowane wielokrotnie, wzięliśmy także w obronę profesora Andrzeja Nowaka, który jest, jak sądzę, głównym celem tego całego ataku. Pora więc na to, byśmy powiedzieli coś w swojej obronie. Ponieważ nagranie z 10 września trwa długo i wielu osobom nie chce się go oglądać w całości, a dokładnie zrobi to dopiero prokurator, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to o czym myśmy tam rozmawiali. Ja jak zwykle opowiadałem o tym, że bez sukcesu, nawet małego, ale jednoznacznego nie ma mowy o tym, by ludzie naprawdę chcieli coś w Polsce zmienić. Toyah opowiadał o tym, że każde działanie wymaga pasji, a Kamiuszek o potrzebie uporządkowania chaosu, który nas otacza i zbudowania właściwej hierarchii wartości, w której Kościół zajmuje miejsce naczelne.
W TVN zaś pokazano nas tak, jakbyśmy zebrali się tam po to jedynie by skomentować to co powiedział Grzegorz Braun. Nie taki był cel tego spotkania i nie o tym rozmawialiśmy. O ile pamiętam jedynie ja odniosłem się do słów Grzegorza Brauna, zresztą dość sceptycznie. Pokazano to w sposób następujący: najpierw na pasku pojawiły się moje słowa, a potem głos z offu oznajmił, że Gabriel Maciejewski nie zgadza się co prawda z tym co powiedział Grzegorz Braun, ale często się z nim spotyka. Tak jakby spotykanie się z Grzegorzem Braunem było przestępstwem, a on sam nosił jakiś szczególny stygmat, jakby należało go za wszelką cenę unikać. Najdziwniejsze jest to, że nasze wypowiedzi posłużyły Kamilowi Durczokowi do zmontowania materiału, którego bohaterami są Jerzy Owsiak i Daniel Olbrychski, przedstawieni jako mężowie opatrznościowi, którym Polacy wierzą i których słuchają. Nie znam nikogo, kto wierzyłby w jedno choć słowo Jerzego Owsiaka, nie mówiąc już o Danielu Olbrychskim. Być może Kamil Durczok pokłada w nich jakieś nadzieje, ale przypuszczam, że nie i oszukuje jedynie widzów i samych wymienionych.
Tak jak już napisałem głównym celem ataku był profesor Andrzej Nowak, któremu dziennikarze TVN zarzucają, że nie dość wcześnie odciął się od słów Grzegorza Brauna. Celem tego spotkania nie było komentowania tego co powie Braun – powtarzam. Nikt też, ani ja, ani ktokolwiek, o Danielu Olbrychskim nie wspominając nie ma póki co takich prerogatyw, które dawałby mu możliwość kontrolowania i wpływania na wypowiedzi innych. Jeśli oczywiście nie liczyć telewizji TVN.
Piszę to bez nadziei, że sprawa ta zainteresuje kogokolwiek, mam jednak głębokie przekonanie, że jeśli nie będziemy jasno, wyraźnie i otwarcie protestować przeciwko takim manipulacjom, wkrótce nabiorą one rozmachu. To widać już dziś, bo to co zrobiła telewizja TVN odbiło się jak w lustrze w mediach zwanych z niezrozumiałych powodów prawicowymi lub patriotycznymi. Głos zabrał redaktor Sakiewicz na przykład. Jego wypowiedź jest tak kuriozalna, że szkoda na nią po prostu słów. Istotnym jej elementem jest przypomnienie ludziom, że ich najważniejszą funkcją jest wychodzenie na ulicę i protestowanie w tych momentach, które za ważne i stosowne uzna Tomasz Sakiewicz. Ponieważ GP i GPC wielokrotnie inspirowały wydarzenia o wymowie znacznie bardziej gwałtownej i prowokacyjnej niż nasze spotkanie w Klubie Ronina i nic się nie stało, nikt Sakiewicza nie oskarżał o próbę zamordowania kogokolwiek, jego wypowiedź nabiera w tym kontekście cech komizmu. On sam zaś jawi się jako osoba nie w pełni odpowiadająca za własne słowa i czyny.
Ponieważ w naszym kraju równość wobec prawa i wobec bezprawia, pojmuje się w sposób dość swoisty, chciałbym na koniec życzyć owocnych poszukiwań nowego zatrudnienia wszystkim niepokornym dziennikarzom ze wszystkich niepokornych mediów zamkniętych przez ten straszny reżim, który nie pozwala im na swobodne wypowiadanie się. Ja jak widać, za pomocą tego bloga, jakoś jeszcze daję radę, choć nie wiadomo co będzie jutro. Szczególnie zaś chciałbym pozdrowić redaktora Eryka Mistewicza, który również przyłączył się do protestu niezależnych dziennikarzy i zwolnił się z redakcji tygodnika „Uważam Rze” stając się tym samym jedną z wielu bezrobotnych ofiar prześladowania jakiemu władza poddaje wolne słowo.
Aha, jeszcze jedno: nie będę już umieszczał swoich tekstów w niezalezna.pl, ani w NE, choć o tym już chyba pisałem. Jeden z autorów był oburzony faktem, że są one eksponowane na stronie głównej. Nie mogę nikogo narażać na takie stresy, dlatego rezygnuję.

Teraz ogłoszenie: od czwartku trwają w Warszawie Targi Książki Historycznej, zapraszam serdecznie wszystkich, moje stoisko znajduje się tuż obok stoiska IPN. Handlujemy przez 4 dni, do niedzieli.

Trwa promocja książki „Atrapia” na stronie www.coryllus.pl. „Dzieci peerelu” zostały wyprzedane. Ostatnie egzemplarze są jeszcze gdzieniegdzie na rynku. Wznowienia na razie nie będzie.

Książki nasze zaś można kupić w księgarniach:

Księgarnia Wojskowa, Tuwima 34, Łódź
Księgarnia przy ul. 3 maja Lublin
Tarabuk – Browarna 6 w Warszawie
Ukryte Miasto – Noakowskiego 16 w Warszawie
W sklepie FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy w Warszawie
U Karmelitów w Poznaniu, Działowa 25
W księgarni Gazety Polskiej w Ostrowie Wielkopolskim
W księgarni Biały Kruk w Kartuzach
W księgarni „Wolne Słowo” w Katowicach przy ul. 3 maja.
W księgarniach internetowych Multibook.pl i „Książki przy herbacie” oraz w księgarni „Sanctus” w Wałbrzychu.
No i oczywiście na stronie www.coryllus.pl

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dziś rano w radio "1" był Wildstein i jakaś babka z GW.
I ta kobieta mówiła o tym co powiedział Braun ale nazwisko "Nowak" padło z 10 razy.
Jak nie można w faceta przyładować bezpośrednio to zawsze można powiedzieć że siedział obok kogoś kto coś powiedział.
Wildsteina też próbowała tak wmanewrować ale B.W. ją skutecznie wyhamował.
Przedszkole manipulacji.
Remek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#310823

co powiedział Sakiewicz?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#310827

Tu masz link do notki Sakiewicza:
http://tomaszsakiewicz.salon24.pl/468088,pomocnicy-prowokacji
A tu mój komentarz:
http://niepoprawni.pl/blog/3444/nie-idz-ta-droga-red-sakiewiczowi-do-sztambucha
Miłego czytania.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#310828

dzięki!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#310845

Weszliście do szamba i dziwicie się ze śmierdzi, a winny Sakiewicz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

never06

#310837

Kto wszedł do szamba? A Sakiewicz niewinny,tylko cuchnie ociupinkę.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#310897

Nadzieja umiera ostatnia, TVN od dawna manipuluje informacjami. A mężów opatrznościowych mają jak zwykle doskonałych i niezwykle "tolerancyjnych" toż to nie dawniej jak wczoraj dyżurny filozof Jan Hartman zmieszał z błotem wyborców i elektorat PiS nazywając ich szumowinami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#310847

Na pewno Hartman? Bo mnie ktoś mówił, ze to Hajdarowicz w TOK FM w rozmowie z Wróblem. Ale to była prosta kobieta pod 80-tkę, więc po prostu mogły jej pomylić się nazwiska, wszak oba na "H".

Zależy mi na tym, żeby wiedzieć na pewno (to w związku z prowadzoną przeze mnie z pewnym lemingiem dyskusją o mowie nienawiści i ostatnich pomysłach regulacji prawnych w tym zakresie).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#310905