Czy Graś jest już w piekle

Obrazek użytkownika coryllus
Kraj

Właśnie dostałem informację, że rzecznik rządu Paweł Graś powiedział Gazecie Wyborczej coś takiego:

"To prawda. Nie będzie autostrad na Euro2012, nie będzie też szybkiej kolei, nie będzie nowoczesnych dworców kolejowych, drugiej nitki metra, wielu innych projektów infrastrukturalnych nie będzie.
Za to mieliśmy Katastrofę Smoleńską i niech każdy we własnym sumień rozsądzi z dzisiejszej perspektywy, co nam się bardziej opłacało".

Zaznaczam, że newsa tego nie znalazłem na stronach gazety, ale przesłała mi go zaufana osoba. Jeśli są to słowa prawdziwe to znaczy, że rzecznik Graś żyje na innej niż ja planecie. I nie ma się co drodzy oburzać faktem, że on to powiedział, że wyraził w ten mało wyszukany sposób radość ze śmierci 96 ludzi. Należy się tylko cieszyć, że przy następnej okazji jeśli ktoś będzie chciał nakręcić zabawny film nie będzie już musiał fatygować pana Kononowicza. Zadzwoni od razu do Grasia i ten z tym charakterystycznym uśmiechem liska chytruska załatwi sprawę, pokazując się przed kamerą. Tyle żartów na dziś.

Co może oznaczać wypowiedź Grasia. Może być oczywiście symptomem groźnej choroby psychicznej. Może być zamierzoną prowokacją, którą Graś wraz ze swoim zwierzchnikiem wymyślił w jakich tajemniczych, a sobie jedynie znanych celach. Może mieć owa wypowiedź sto zastosowań, o których my, maluczcy nie mamy pojęcia. Może ale nie musi.

Zdanie to jest jak się zdaje wprost emanacją najskrytszych cech charaktery ministra Grasia. On się przed nami nie tyle odsłania i mówi – patrzcie jak mi każą zabijać wasze malutkie dzieci to powieka mi nie zadrga, taki jestem. On się po prostu prezentuje z jak najlepszej strony, bo zawsze do tej pory, było że przy podobnych słowach publika klaskała. Być może teraz też zaklaszcze, ale mam jakąś dziwną pewność, że jednak nie. Tym razem Graś może się zdziwić. Jeśli zaś się nie zdziwi i słowa jego będą eskalować w kierunku czarnych wyzwisk podobnych do tych, które płynęły z ust obłąkanej dziewczynki w filmie „Egzorcysta”, pozostanie nam jednie zastrugany z jednej strony osinowy kołek i wianuszek czosnku na ramieniu. Tak to się skończy i to chyba nie tylko w przypadku Grasia.

Jest jeszcze jedna możliwość; informacja nie jest prawdziwa. Jeśli tak, jeśli pan minister nie powiedział tego co tu zacytowałem, przepraszam go najmocniej. A Wy drodzy czytelnicy pamiętajcie, że kołki osinowe najlepiej struga się przy lekturze. Moje nowe książki są już na stronie www.coryllus.pl

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tak mi przyszło do głowy, że może Graś aspiruje do roli Rosjanina, a Rosjanie jak wiadomo, w przeciwieństwie do reszty świata, posiadają "duszę". Jeśli tak jest, to właśnie obserwujemy przymiarki do wejścia w posiadanie owej "tajemniczej, rosyjskiej duszy".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#162677

"Za to mieliśmy Katastrofę Smoleńską i niech każdy we własnym sumień rozsądzi z dzisiejszej perspektywy, co nam się bardziej opłacało".

Zwracam uwagę na ostatnią część wypowiedzi - przecież taka "katastrofa" sama z siebie się nie dzieje, prawda ? Trzeba ją jakoś zorganizować - do tego trzeba specjalistów, którzy nie pracują za czapkę gruszek. Prowadzenie (powiedzmy współprowadzenie) dezinformacji o zasięgu globalnym zapewne też pociągają po kieszeni.
Czyli wszystko, w zasadzie, jest na miejscu.
Mamy niejako potwierdzenie najbardziej nieprawdopodobnych podejrzeń.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#162682

ale widze ze zdrajcy maja sie dobrze nawet lepiej niz kiedykolwiek. Teraz juz bez owijania w bawelne mowia o oplacalnosci ludobojstwa, nie wazne, czy na czyjes zlecenie, czy zamach stanu pchnal zdrajcow do tego haniebnego mordu. Jakby tego nie nazwal w historii polski najpotworniejsza zbronia. Kainowe plemie POkolenie synow komunistycznej bandy, ktora zniewolila Polske PO " wyzwoleniu" spod okupacji Hitlerowskich Niemiec. Krew brata na rekach i hanba zdrady na wieki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162685

kosy ostrzyc przyszedl czas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162691

Wypowiedz Grasia wpisuje sie w wypowiedz wegierskich komunistow ktorzy prawie dokladnie w taki sam sposob na swoim posiedzeniu powiedzieli o oszukiwaniu spoleczenstwa.To co ja odroznia od wegierskich przyjaciol Grasia to Jego niewyparzony jezyk(a moze to celowo aby wiedziano ze nie cofna sie przed zadnym mordem jesli przyniesie im korzysc) i mimo wszystko poziom ciecia a takze buta i chamstwo o ile prawda jest to co powiedzial.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162696

Kochani, najmocniej was przepraszam, to taki humbug na ktory sam się nabrałem. Wymyślił to pstrąg z pliszki. Trzeba jednak przyznać, że wpisuje się w poetykę wypowiedzi pana ministra.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

coryllus

#162697

do Grasia oczywiście kwestia o zbawiennym wpływie "incydentu smoleńskiego" na politykę włodarzy 3RP nie pasowała. ten zahukany człowieczek wypowiadający propagandowe hasełka z grymasem jakby miał zaraz umrzeć - no raczej żałosna postać - może przegrał wszystko w karty, wciągał kokę (teraz to juz chyba nie, bo kokainista inaczej się zachowuje), rozjechał po pijaku wiatę autobusową z ludźmi - coś mają na tego żałosnego ciecia i chodzi na króóótkim łańcuszku

taką kwestię mógł wypowiedzieć ktoś butnie przekonany, że WSIowe wciąż na wierzchu - ktoś bliski mocodawcom z KGB (umownie bo nie ważne szczegóły czy agenta prowadzi ktoś z GRU czy FSB - ta sama putinowska jaczejka)

np. Szczynukowowi- juniorowi mogło się coś takiego wypsnąć...

czyż nie?

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#162703

tyrać na jego posesji.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#162699

chodzi Ci zapewne o GRADA

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162763