Polska Racja Stanu...Nie dla idiotów...

Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

Może wielu się zastanawia, jaka jest Polska Racja Stanu na obecny czas...uważam pesymistycznie, że Polska Racja Stanu, to mrzonki i utopia...

Tak naprawdę w Polsce nie rządzą żadni politycy, oni są potrzebni jako wspomaganie tzw. korporacji...to korporacje przeróżnej maści mają wpływ na to co sie dzieje z Polakami i Polską..

A nawet nie mają wpływu, tylko same realnie rządzą, zainstalowane przez przeróżnej maści szczurzych sprzedawczyków, którzy mienią się szanowanymi biznesmenami, lub propaństwowymi urzędnikami...szczury potrafią się zaaklimatyzować i przylgnąć tam, gdzie zawsze widzą realne korzyści, bez oglądania się na jakąś Polską Rację Stanu...dla nich PRS nie istnieje i istnieć nie będzie, bo liczy się tu i teraz...

Wracając do korporacji, to niestety mamy je w Polsce wszędzie i wszystkie dziedziny są objęte ich działalnością...kto tego nie widzi jest prymitywnym cieciem, albo załganym kolaborantem...

-Korporacje spożywcze, czyli zagraniczne sieci handlowe franczyzowe, lojalnościowe...pisałem tutaj

http://niepoprawni.pl/blog/2718/wolny-rynek-spozywczy-w-polsce-juz-utopia

-Korporacje farmaceutyczne...rugujące polskie leki zastępując swoimi, lobbowanie u lekarzy, aby przepisywali tylko ich leki...(w nagrodę wypasione wycieczki do tropików)...lobby robiące wszystko, aby wycofywać zioła z aptek, aby ludzie lecząc się, płacili krocie.

-Korporacje energetyczne...energia elektryczna...wymyślanie coraz to bardziej absurdalnych opłat, aby nie podnosić energii jako takiej, ale wymyślać okołotematyczne śmieszne opłaty...opłata za przesył (?), za energię bierną (?), opłata jakościowa (?), opłata ilościowa (?)...tak zamotać, aby normalny człowiek nie jarzył o co chodzi...przypominam, że opłat związanych z tzw “przesyłem” prądu jest tyle samo co za samą energię elektryczną, dlatego płacimy coraz większe rachunki, zużywając defakto tyle samo energii co zwykle.

Następna sprawa to gaz ...ruska korporacja Gazprom wymusza na Polsce odbiór gazu po dużo wyższych cenach niż płacą Niemcy, którzy są dużo dalej ...nie wchodzę w szczegóły, bo to ma być tylko wypunktowanie.

Jeszcze jedna sprawa to gaz łupkowy, który już jest rozparcelowany wśród różnych korporacji wydobywczych...i okazuje się, że ruscy mają już chyba połowę rozdysponowanych koncesji.

-Korporacje paliwowe, które dyktują ceny paliw na rynku...wszystkie prywatne stacje paliw wchodzą w sieci Orlenu, Statoil, BP, Lukoil, po to by obcy mógł je zcalić w sieci...zatwardziałe prywatne stacje, które chcą być niezależne od sieci franczyzowych są skazane na padnięcie wcześniej czy później.

-Korporacje, albo bardziej (lobby) wydawnictw, które wymuszają na nauczycielach wymiany co roku podręczników w szkołach...(za to też mają wypasione wycieczki do tropików, podobnie jak lekarze).

-Korporacje wodne...czyli kto ma wodę, jest panem życia i śmierci...korporacje takie jak Nestle, chcą, aby woda była wrzucona na giełdę, jako towar i aby ludzie słono za nią płacili...następna sprawa to wykupywanie przez korporacje wodociągów miejskich...(w Szczecinie wodociągi podobno wykupiła firma z Izraela ...sic !)

-Korporacje GMO forsujące sprzedaż w Polsce produktów GMO i pestycydów...

-Korporacje motoryzacyjne, lobbujące za tym aby części zamienne do samochodów były dostępne tylko w serwisach (drogie), a tzw. zamienniki (tańsze, a nie odbiegające jakością) zostały wyeliminowane z obrotu.

-Korporacje telefoniczne...czyli wszystkie sieci komórkowe, które już nie należą do polskich właścicieli, tylko zagranicznych korporacji.

-Korporacje telewizyjne i informacyjne też nie są w polskich rękach...zarządzają nimi polskojęzyczni goje na zlecenie mocodawców korporacji...

-Korporacje finansowe, czyli banki, które nie są polskie, ale funkcjonują pod polskobrzmiąca nazwą, aby usypiać i zadłużać Polaków.

-Korporacje tzw. “grynpisów”, czyli defakto ekologicznych terrorystów z bardzo wysokim budżetem rocznym, żeby mieszać w głowach obywateli i grać im na uczyciach wyższych.

-Korporacje funduszy emerytalnych, które mamią wizjami “dobrobytu” Polaków pod koniec życia...

Do całego tego syfu korporacyjnego drenującego polskie kieszenie dochodzi cała armia pieprzonych państwowych urzędników, którzy prędzej wejdą do tyłka przedstawiciela korporacji (nawet bez wazeliny), niż pomogą polskiemu przedsiębiorcy rozwinąć polskie przedsiębiorstwo...taka jest niestety prawda i w takim razie o czym tu mowa szanowni Państwo, o jakiej Polskiej Racji Stanu...wolne żarty, przecież już chyba gołym okiem widać, że Polak jest skazany “na zdechnięcie”, a nawet i to jest bardzo kosztowne, gdyż pogrzeb kosztuje przeciętnie około 6 tyś, a Zus wypłaca tylko 4 tyś..

I jestem pewien, że żaden rząd, który się utworzy po rządzie tego ciecia, który teraz rządzi, nie jest w stanie zmierzyć się z Korporacjami...to jest utopia...ten, który by chciał naprawdę coś zrobić musiałby być naprawę na miarę Piłsudskiego...cyt "bić kurwy i złodziei"

Szanowni Państwo, o PRS możemy sobie tylko “pogdakać” na portalach, ale tak po prawdzie, to jesteśmy prawie na dnie (a “prawie” robi wielką różnice)...przed nami jeszcze trzy metry mułu...czyli długa droga przebijania się przez muł, aby dotknąć dna, żeby się od niego odbić.

Żeby mogła zaistnieć faktycznie Polska Racja Stanu, to musi przede wszystkim padnąć Unia Eurpejska...to jest jedyna nasza racja...im szybciej zdechnie UE, tym szybciej powstanie Europa Ojczyzn, Europa Państw Samodzielnych...z własną suwerenną gospodarką, z własną suwerenną administracją i z własną suwerenną bankowością, oraz bewzględnie musi zwrócić się w stronę Boga, czyli ogłosić, że Jezus Chrystus jest Królem Polski...innej opcji nie ma, jeśli dojdzie do dalszego poszerzania UE o np. Ukrainę, to niestety agonia polskiej suwerenności i racji stanu się przeciągnie...

Poniżej wklejam dwa filmiki obrazujące jak działają korporacje w danym kraju, aby wyssać z niego wszystkie siły witalne...być może wielu już je widziało, ale ja będę je powielał, gdyż warto znać schematy działań korporacji...

Brak głosów

Komentarze

Pozdrawiam + 10 = 1010-1000(1 tys.)

Vote up!
1
Vote down!
-3
#396637

...ale już nie poprawię, bo ten drupal mnie zniecheca..dzięki...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
1
Vote down!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#396664