W trosce o Polską Rację Stanu

Obrazek użytkownika Ciri
Kraj

Szanowni Państwo,
Zwracam się do redakcji portalu Onet.pl z prośbą o dokonanie niezbędnej korekty tekstu artykułu zamieszczonego przez portal w dniu 11.02.2011.

Wypowiedź ministra Sikorskiego za portalem Onet.pl:
wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-msz-atak-kaczynskiego-i-lukaszenki-to-cymesik,1,4171336,wiadomosc.html

"Zdaniem polityka (…), opozycja przy okazji tragedii smoleńskiej próbuje wygrać wybory. - Tak nie powinno być - mówi Sikorski i podkreśla, iż w jego opinii katastrofa była splotem bardzo niekorzystnych okoliczności – mgły, prymitywnego lotniska i błędów naszych pilotów."

Błąd, który, jak mniemam, wynika zapewne z pośpiechu w natłoku pracy i dziejących się wydarzeń, polega na tym, że omyłkowo zamiast nazwiska rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Ławrowa, wpisano nazwisko naszego ministra Sikorskiego.

Muszę zresztą zauważyć, że to nie pierwszy błąd tego rodzaju. Od pewnego czasu w bardzo wielu wypowiedziach ministra Ławrowa wkrada się ten sam błąd i wypowiedzi rosyjskiego dyplomaty przypisywane są błędnie ministrowi Sikorskiemu, co wprowadza w błąd czytelników i szeroką opinię publiczną.

Sprawa ma się podobnie z licznymi wypowiedziami Prezydenta Miedwiediewa i Premiera Putina, które niesłusznie przypisuje się Prezydentowi Komorowskiemu i funkcjonują one następnie w obiegu medialnym jako wypowiedzi autorstwa naszej głowy państwa.

W rezultacie tych niefortunnych pomyłek może powstać wrażenie, że powyższe wypowiedzi są autorstwa polskich dyplomatów, co niepotrzebnie naraża ich na zarzut niekierowania się polską racją stanu.

Zatroskany czytelnik

Opracowanie
CIRI

Brak głosów

Komentarze

Po prostu po kolacji u prezydenta przypadkowo potroił im się wzrok i z niedowidzenia zamienili się marynarkami, a dziennikarze rozpoznają ich przecież po identyfikatorach umieszczonych za lewą klapą. Takie pomyłki się zdarzają, nic się nie stało. Przepraszamy i zapraszamy ponownie.
Muldi

Vote up!
0
Vote down!
0

Muldi

#137047

Dobre :)))

Ciri
=====================================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

#143744

bardzo krótko po katastrofie, zapewne gdy większość z nas jeszcze siedziała przed telewizorami mie wiedząc co się naprawdę stało, Radosław Sikorski przekazywał Jarosławowi Kaczyńskiemu informację że "to był błąd pilotów". Może Sikorski to taki "awatar" Ławrowa?

Vote up!
0
Vote down!
0
#137075