Arcyciekawe wyznanie anonimowego przedstawiciela organów śledczych po zamachu w Moskwie...

Obrazek użytkownika Harpoon
Świat

Wirtualna Platforma, być może zupełnie nieświadomie dostarczyła dziś arcyciekawą i arcyzastanawiającą informację.
Jako, że jest to portal, który regularnie powołuje się na rosyjskie środki masowego przekazu i robi to bardzo często - jak sądzę - na zasadzie zwykłej "kalki", puścił dziś w eter informację zupłenie nie przemyślaną z punktu widzenia ukochanej propagandy.

Rzecz dotyczy mianowicie wypowiedzi pewnego (standardowo już w przypadku śledztw, z którymi mamy ostatnio do czynienia) anonimowego przedstawiciela organów śledczych zaangażowanych w sprawę wczorajszego zamachu na lotnicku w Moskwie.

Warto przeczytać uważnie i oddać się kilku chwilom refleksji.

"Rozmówca ITAR-TASS powstrzymał się od komentarzy na temat tzw. "kaukaskiego śladu" w przypadku tego zamachu. Zastrzegł jednak, że wszystkie wersje są wciąż badane, nawet te, które wydają się nielogiczne"........... (????)

Zastanawia mnie kilka kwestii.

Czy owe wyznania, są działaniem zamierzonym i mającym dać śledczym kilka furtek w działaniu?
A może to standarodwy szum informacyjny, będący ulubioną metodą FSB na zwracanie uwagi opinii publicznej na wątki nie mające znaczenia?

Kto wie, może w kontekście słów, że był to człowiek o europejskich rysach, pojawi się wątek... węgierki, albo polski...

Jendak zasadniczym pytaniem - kieruję je wirtualnie do śledczych skupionych wokół przyjaźni międzypaństwowej i (nie)rządu w Polsce - jest pytanie o branie pod uwagę wszystkich, nawet tych NIELOGICZNYCH wersji zamachu.

"...wszystkie wersje są wciąż badane, nawet te, które wydają się nielogiczne".

Czyż nie jest to stwierdzenie ciekawe? Rzekłbym arcyciekawe!!

Skąd moja euforia?

Otóż stąd, że nasi polityczni ulubieńcy wraz ze swoimi przyjaciółmi z Rosji przy wtórze prompterowych Gwiazd show mediów w Polsce uznali w kilka minut po katastrofie w Smoleńsku, że jedo, co jest pewne, to to, że nie był to zamach... .

Naszym politycznym celebrytom, z Cud Chłopakiem na czele wątek zamachu w Smolensku wydał się tak niedorzeczny i nielogiczny, że nie znając żadnych szczegółów na temat zdazrenia wykluczyli zamach.

Co więcej, wątek ten, pomimo wielu niedorzeczności i braku zwykłej logiki w "dowodach" i argumentach pojawiających się w trakcie "śledztwa" w dalszym ciągu pod uwagę brany nie jest!

Wniosek z tego wyciągam bardzo prosty. W FSB zatrudnieni są ludzie będący oszołomami i wyznający teorie spiskowe. Jak inaczej nazwać śledczych uwzględniających nielogiczne wątki śledztwa?

Mamy do dziś do czynienia z różnymi "prawdopodobnymi" czy wręcz "pewnymi" przyczynami katastrofy, z których zdecydowana większość - o ile nie wszystkie - na przestrzeni 9 miesięcy uległa zupełnej dewaluacji.
Mimo to wątek zamachu nie jest brany pod uwagę, choć ta hipoteza ma jak najbardziej logiczne popracie.

Pozostaje się modlić, aby śledztwo moskiewskie, to dzisiejsze, czy kolejne, w ramach brania pod uwagę "nielogicznych" hipotez nie zaprowadzi dzielnych śledczych z FSB do Polski...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jednak z punktu widzenia naszego logicznego rządu nielogiczne byłoby zajmowanie się sprawami nielogicznymi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128853

"Kruszec jest grania celem,

Graczów wabi żądza,

POdłość walczy o zyski,

Ślepy los przysądza"

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#129081

"Zadze mam ja ogromne
Kruszec ich nie kupi!
Zysk, podlosc to nie dla mnie
Los slepy,  nie glupi!
"

 

Pozdro

>>>>>>>>>> Jeżeli Plan A nie powiódł się to i tak nam pozostaje kolejne 31 liter w alfabecie... <<<<<<<<<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#129092

A ja zwróciłem uwagę na to: natychmiast podano, że info. o ewentualnym zamachu służby posiadały już znacznie wcześniej, również co do miejsca- dokładnego na lotnisku, ale szukano gdzie indziej. Po fakcie dyrekcja lotniska została ukarana za rażące zaniedbania.
jeżeli się okaże, że za ostatnimi zamachami stoją Gru zini to ja się wcale nie zdziwię, bo to właśnie będzie najbardziej nielogiczne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128880

naj, najNIELOGICZNIEJSZEJ.
Trzeba jednak za red. Darskim (ostatnie Nowe Panstwo- polecam !!),liczyc sie z tym , ze jak tuskie oslabna, (a wybory musza na rozkaz Putina wygrac -bo kto inny jak nie tuski zapewnia mu bezproblemowy Go WEST)to PiS bedzie w wielkim niebezpieczenstwie, narazony na prowokacje z probami delegalizacji wlacznie.
Ilez to roboty wrobic PiS w jakas "afere"? MAK juz np. "swietnie" zaczal, rakcja PiS wg. A.Sciosa (http://cogito.salon24.pl/) nie byla wlasciwa...
Wazny rok dla Putina- wybory w Polsce i Rosji...

Z pewnoscie jest nam swiadome (?), ze beda to NAJWAZNIEJSZE wybory w Polsce po 89 roku...
Bedzie to "Woz albo przewoz".

richo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

richo

#128898

Dla przykładu:

"Rosyjski minister spraw zagranicznych, Siergiej Ławrow zapewnił, że wizyta Dimitrija Miedwiediewa w Palestynie nie miała nic wspólnego z rosyjskimi stosunkami z Izraelem, a Kreml nie miał zamiaru działać na niekorzyść, lub wbrew woli tego kraju."

Jak zapewne wiesz: terroryzm jest bronią desperatów, lub prowokacją.
Często też jest prowokacją wykorzystującą desperatów.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128904

Też od pierwszych godzin zamachu mam podobne myśli ,skoro Ahmed Zakajew często odwiedza Polskę a my jako naród otwarty europejski współczujemy Czeczenom .... Tak więc w świetle śledztwa Smoleńskiego teraz mogą tchórzliwego premiera z Polszy trzymać za spocone wydmuszki . Prawie jestem pewny ze według FSB ślady będą prowadzić do polski ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128941

Wyczatalam gdzies , ze zamachowiec mial arabskie rysy twarzy (rasizm) coz moze gruzinskie ?ciag dalszy wiadomy , albo pofantazjujmy jakis ciemnoskory Polak oszolom pisowski zemscil sie za Smolensk jakze dla Rosji byloby to wygodne , mam nadzieje gleboka , ze jest to wysoce nielogiczne

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#128947

i kolejne - a jakże - rewelacje podane przez tzw. "źródła zbliżone do śledztwa" - mężczyzna, który najprawdopodobniej był sprawcą zamachu, miał "arabskie rysy". Rosyjskie agencje podają z całą pewnością, że głowa znaleziona na miejscu zamachu należała do sprawcy. Głowa, świadkowie i nienawiść Czeczenów - śledztwo można powoli uznać za zamknięte.

PS.

Głowę można było podrzucić lub mogła należeć do jednej z ofiar.
Świadkowie? O ile wiem, ci, ktorzy byli w bezpośredniej bliskości zamachu zginęli, a niby film nie wyjaśnia zupełnie niczego.
Nienawiść Czeczenów? A jakże - Wujcio Putin i jego chłopcy z FSB dość skutecznie tę "nienawiść" utwierdza w narodzie bombami podkładanymi przez... FSB.

Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#128949

swoich wiernych naśladowców.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#128955

Mnie też przyszło do głowy, że za jakiś czas "ślad" może poprowadzić do Polski, któregoś z krajów Pribałtiki albo do Węgier.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

eirePL

#129057

Słusznie myślisz. To tylko kwestia czasu;). Ale najpierw bezpieczeństwo tranzytu kaspijskiej ropy. Trasa Szach-Dżani ma być w ręku Rosjan lub ich wasali i nie ma to tamto! (czyt. na Kaukazie trzeba walczyć z terroryzmem).
Potem trzeba będzie zadbać o bezpieczeństwo "ruły dennej" (Nord Streamu) i co z tego, że on omija terytorium Polski, Wegier i in. - Rosja ma prawo dbać o swoje bezpieczeństwo a kto tego nie pojmuje jest bandytą i basta. No więc będzie dbała, jak zawsze manewrem urpzedzającym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#129140

"Jak dodał premier, nie wyklucza, że lepszy klimat rozmowy wynikał z dramatycznych okoliczności po poniedziałkowym zamachu na moskiewskim lotnisku Domodiedowo."

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/donald-tusk-mamy-sygnaly-ze-strony-rosji,1,4154543,wiadomosc.html

Czyżby Tusk już coś wiedział?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#129138

Jak donosi Niezależny Międzynarodowy Komitet Badań Wypadków Na Lotniskach (NMKBWNL) wersja zamachu w ogóle nie jest brana pod uwagę. Już w pierwszych minutach wydarzenia doniesiono, że w bagażu uzbeckiego turysty doszło do niekontrolowanej eksplozji słoika z kwaśnymi ogórkami. Jak zeznają świadkowie zdarzenia, kaukaski turysta miał wyraźne problemy z nawigacją.
Ponadto wykazano, że zastępca dyrektora lotniska (w drodze do toalety), znalazłszy się na "kursie i ścieżce". kaukaskiego turysty, miał 0,6 promila alkoholu we krwi.

P.S. Proszę się nie gniewać na powyższy wpis. Wybuch na lotnisku jest wielką tragedią wielu ludzi. Miałem na celu wyłącznie wykazanie faktów - nam zginął prezydent. Strony rosyjska i polska jak wiadomo W OGÓLE nie wzięła pod uwagę hipotezy zamachu wykładając nam medialną papkę o wypadku jako jedynym realnym powodzie katastrofy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#129341