wstyd

Obrazek użytkownika miarka
Idee

Bauman kiedyś ogłosił, że nie wiadomo czy w wyniku szykowanych nam zmian pozostaniemy jeszcze ludźmi. I ta groźba realizuje się na naszych oczach zwłaszcza przez „wychowanie seksualne” (hybrydy ludzko-zwierzęce to przy tym pikuś).

Ostatnio Marek Jurek, jako szef „Prawicy RP”  podjął walkę z finansowaniem edukacj seksualnej w szkołach.

http://www.pch24.pl/fundacja-batorego-straci-fundusze-...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (6 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Bezradność wewnętrznych i zewnętrznych lewaków, demoliberałów, UBeko-WSIoków UBeko-WSIoków (postkomunistyczno-sowiecko-prlowskich służb specjalnych: cywilnych i wojskowych stanowiących  prawdopodobnie kreujące też rzeczywistość "elity z cienia" III RP), totalnej opozycji oderwanej "od koryta", etnicznych wrogów Polski i Polaków. I przenikający ich strach.

Takie mam refleksje obserwując działania...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (17 głosów)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Norma-lni ludzie odczuwają poczucie wstydu czy winy jeśli zachowali się niestosownie, nawet jeśli nikt ich nie obserwuje. Świadczy to o dobrym zakorzenieniu w systemie wartości grupy.

W Polsce, na porządku dziennym, szczególnie w sferze publicznej, widoczny jest brak poczucia winy czy wstydu ludzi demonstrujących naganne zachowania. U wielu ludzi funkcjonuje jedynie mizerna podróbka takich norm w...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika tango
Kraj

To co się dzieje w ostatnich dniach przekracza moje wszystkie wyobrażenia o tym kto i w jakim stylu może piastować najwyższe stanowiska w III RP. Tych którzy nie pamiętają PRL-u odsyłam do filmów Barei jak chociażby ostatnio emitowanych w kanale Kultura - "Rozmów kontrolowanych". Świetne scenki i dialogi z życia tak zwanej nomenklatury PRL-owskiej które wydawały się nieomal nie do przebicia a...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (24 głosy)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

Shork w swoim felietonie podniósł temat wstydu. http://solidarni2010.pl/30144-okiem-shorka---czasy-bezwstydu.html?PHPSESSID=13c6050643ff48da5d965a960cf85b79

Podaje przykłady związane z:

 – nagabywaniem potencjalnych klientów do przybytków prostytucji (częste są też w tym temacie rozdawnictwa ulotek, czy wizytówek)

- namawianiem do zakupu garnków o „cudownych” właściwościach (np za 40 000 zł)

-...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Harpoon
Świat

Zaznaczyłemw kategorii wpisu - świat.

No bo nie mogłem inaczej, gdyż KOpacz pani na wielki szczyt udała się, żeby wraz z innymi najważniejszymi przywódcami świata decydować o jego losach.

Co prawda, z powodu wielu ważnych, czy nawet - ważjniejszych spraw, Kopacz pani nie znalazła czasu, aby uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym Ukrainy, jednak na szczęście uznała, że Merkel, Poroszenko, Holland...

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (5 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Winko i kabała~!
Żałość!
Żenada!
Wstyd!
Tylko jeno ... banana! i Palikota z małpką zabrakło w Domu Kombatanta w trakcie świątecznej wizyty premiera D. Tuska.
Było winko, znaki zodiaku!
Absmak!
Brak wyczucia!
I cóż można tu jeszcze dodać?
A któż to stoi na czele polskiego rządu!?
Gdzie jest granica dobrego smaku!?
Nawet w taki dzień D. Tusk nie potrafi znależć kilku zdań, sformułowań...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika jasieńko
Kraj

Z Kanadą przegrywamy
Myślę, że dezmedia się wstydzą i nie chcą pokazać nam tego
http://www.blic.rs/data/images/2012-04-10/233806_dzena-talakova-afp_hf.jpg?ver=1334078771

http://www.blic.rs/data/images/2012-03-25/228560_kanada-mis_ff.jpg?ver=1333460911

Nie dość, że w świecie trzeba prostować kłamstwa – jak to, że „polskie obozy koncentracyjne” to przecież „niemieckie obozy koncentracyjne” – to...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jwp
Blog

Ratujmy Prezydenta.

Są pewne granice, których przekroczenie winno się kończyć czymś więcej niż daniem po mordzie. I nie o czyny jakieś zabronione, działanie na szkodę tu chodzi. Od tego jest kodeks cywilny i karny. Pozostaje jeszcze kodeks moralny. Niby niespisany, jednak dla jednych oczywisty, jak higiena, a dla coraz większej ilości zgoła obcy, a nawet niewygodny. Niczym gorset.

Nie ma chyba...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika contessa
Kraj

 

Paciorki Smoleńskiego Różańca.... Są darem serc szczerych, pamiętających ale dlaczego są takie szare i matowe zamiast lśnić jak najszlachetniejsze perły ?

Dziś kolejna miesięcznica smoleńska, kolejny paciorek przybywa. Kolejny szary i matowy. Ile  chorych pereł jeszcze będzie ?

 

 ...Jeszcze nie zwiędły kwiaty pod Krzyżem Katyńskim w Krakowie, złożone  w  miesięcznicę wrześniową gdy stanęłam...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Zdarzenia wokół meczu Polska-Rosja pokazały prawdziwą twarz pewnej opozycyjnej partii. Partia ta postanowiła wyłamać się z umowy by nie robić polityki przy euro, poszła jednak dalej, powieliła zachowania wprost z komunistycznych czasów.

W czerwcu 1988 roku "Żołnierz Polski" wydrukował list czytelnika: "Mam osiemnaście lat i jestem przewodniczącym Klubu Przyjaźni Polsko-Radzieckiej Orbita w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tango
Kultura

To że Gajos wielkim aktorem jest, to powszechnie wiadomo. To że Janda za taką uchodzic chce to także żadne zaskoczenie. Dlaczego jednak Tym tak zszedł na psy tego nie wie nikt.
A może jednak!? Może ta łysinka od zawsze świeci tylko odbitym światłem. Kiedyś tam popadło na Bareję i było zarówno śmiesznie jak i inteligentnie. Obecnie przyszedł czas na słoneczko Peru i zrobiło się jak - każdy widzi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ander
Humor i satyra

Zajączek podrapał się po pys... znaczy się, po twarzy, ziewnął i wybrał na swojej tajnej, nierejestrowanej komóreczce numerek gajowego.

- Cześć, bulaku. Słyszałem, że podpisałeś? No, to mieszkańcy lasu się ucieszą, jak cholerka, że będziemy ich skubać parę latek dłużej, chłe, chłe, chłe! No i kaczora ładnie załatwiłeś, ty stary manipulancie! Chyba na te same szkolenia chodziliśmy, chłe, chłe,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika inextremo99
Kraj

Gdzie palić znicze jak nie na grobowcu? Gdzie uczcić Prawdę jak nie na grobowcu? Punkt centralny grobowca Polski jest w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu. Warszawa stała się "Cmentarzem Prawdy i Pamięci". Pani HGW i PO grabażem. Koniec.

Wrzask i skowyt medialnych larw, krzyczących, że w ciszy trzeba obchodzić żałobę, obrazuje niepokój i strach przed zbliżającą się Prawdą. Jak ktoś chce w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam
 

Tak naprawdę to bardzo się cieszę, że chyba i może nie tylko na rozkaz A. Merkel na pogrzeb V. Havla nie wybrał się jej nad wyraz zapewne uniżony sługa D. Tusk. Równie mocno raduję się, że chyba i może nie tylko na rozkaz tandemu W.Putin-D.Miedwiediew nie żegnał tego wybitnego człowieka ich nad wyraz zapewne uniżony poddany B. Komorowski...
 

Wszak obaj panowie nie mogli się przecież...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Idee

Do bezprecedensowego wyroku doszło we francuskim miasteczku Coutances w Normandii przeciwko tamtejszej diecezji. Tamtejszy sąd przychylił się do wniosku osoby, która domagała się wykreślenia swego nazwiska z Księgi Chrztów. Uznał, że figurowanie w niej czyjegoś nazwiska stoi w sprzeczności z ochroną życia prywatnego.

Jako uzasadnienie podano, że istnienie wpisu w księdze, do której mają dostęp...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Katarzyna
Kraj

Rzeź szkół, alarmuje prasa. P i S usunęło z partii wiceprezydenta Łodzi i pięciu radnych za to, że poparli w głosowaniu zamknięcie 19 szkół. Reforma oświaty to część platformianej rzezi szkół – twierdzą posłowie P i S. A w Radomiu P i S zlikwidowało Zespół Szkół Agrotechnicznych mimo protestów – odcina się PO.

Według posiadanych przez MEN informacji w przyszłym roku szkolnym będzie mniej o 300...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga_Chmielowska
Świat

To, że Komorowski jest "inteligentny inaczej" widzi każdy. W końcu jak mówią główne przekaziory został wybrany głosami młodych, wykształconych z wielkich miast! Czyli również inteligentnych inaczej - takich co to widzą, słyszą i nic nie rozumieją, nawet dużymi drukowanymi i powoli!
Właśnie dziś przeczytałam tekst Marty Wawrzyn:
http://www.pardon.pl/artykul/13133/...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Już w listopadzie zaszłego roku Janusz Rewiński wypowiadał się nieprzychylnie o rządzie Tuska.

"Wystarczy ustawić tych ludzi obok siebie i patrzeć wyłącznie na twarze, nie trzeba żadnego komentarza. To ekipa, która robi coś tylko dla siebie, służy własnym interesom" – tak dwa lata działalności rządu podsumował w rozmowie z portalem Netbird.pl Janusz Rewiński.

Już po wyborach parlamentarnych pan...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika contessa
Blog

O ile po wywiadzie J.Kaczyńskiego, udzielonym 13 lipca b.r., J.Gowin twierdzi, że "nasi oponenci właśnie strzelili sobie w oba kolana":

http://www.fakt.pl/Gowin-Wolimy-spokojny-PiS,artykuly,77361,1.html

to w co w takim razie strzelił sobie Lech Wałęsa twierdząc na swym blogu, że lądować w Smoleńsku kazał Jarosław?

Powtarzam za Faktem:

http://www.fakt.pl/Walesa-Ladowac-w-Smolensku-kazal-Jaroslaw-,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Kraj

To już jest szczyt wszystkiego. To już jest tak wysoko, że właściwie nie wiadomo co napisać. Wstyd? Żenada? Kompromitacja? Śmieszność? Groteska? Z naszej "delegacji" śmiać się może (i robi to) reszta Europy. Ale nas ta sytuacja przestała bawić już dawno temu. 

Zupełnie bezzasadne jest w tej sytuacji wskazywanie winnego. Nie warto nawet stwierdzać, że zarówno szef, jak i głowa naszego państwa są w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mona
Kraj

Jestem jednak niekonsekwentna, ale - wyjątkowo - nie żałuję. Konkretnie: wczoraj znów napatoczyło mi się się na Olejnik. A kiedy zobaczyłam tam Śniadka, w związku z ostatnimi wydarzeniami, przysiadłam na chwilę - i zostałam.

Zobaczyłam haniebny spektakl. Z jednej strony, Niesiołowski, tchórz, który zbudował karierę na nieszczęściu zarówno kumpli, jak dziewczyny, którą wciągnął do "...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)