"Że się powiesi. (Poruszenie na sali)"

Obrazek użytkownika PS
Kraj

 

 

„Że się powiesi. (Poruszenie na sali)”

12 października 2012 (piątek)  

To cytat ze stenogramu sejmowego ze słynnym już drugim expose-m PDT, a tekst ten wygłosił lider umiłowanej Platformy Obywatelskiej i chyba ideolog tej denominacji, niejaki Rafał G.  W tej sytuacji, chyba nie wypada podawać personaliów sprawcy zamieszania.

I tak się zastanawiam, czy On sam to wymyślił, czy może ktoś gdzieś faktycznie wyczytał o tym, że się powiesi, czy cuś, może nawet oczekiwanie takie wyraził w stosunku do ekspozera, bo nadal jakby nie wiem o co właściwie chodzi. Skąd ten pomysł, czy też propozycja jakaś niewybredna? A w końcu mówił o Panu Premierze i szefie swojej Partii. Stąd też moja konsternacja. Może ktoś ma jakiegoś linka albo co? Z kontekstu wynika, że to niby  na jakiejś stronie Fan Page Klubu PiS znalazł:

Poseł Rafał Grupiński

23. posiedzenie Sejmu w dniu 12 października 2012 r.

Informacja prezesa Rady Ministrów na temat stanu realizacji zadań

wynikających z exposé prezesa Rady Ministrów oraz zamierzeń Rady Ministrów

[strony 268/269]

mam przed sobą wydruk z Internetu, dzisiejszy, z waszej strony internetowej, z waszej Fan Page. Robicie tam, państwo, taką ankietę przed wystąpieniem pana premiera. Na tej stronie klub Prawa i Sprawiedliwości, czy partia, pyta: Ludzie, jak my-

ślicie, co nam dziś obieca Donald Tusk? I są różne możliwości odpowiedzi.

(Głos z sali: Jak żyć.)

Wiecie, która najbardziej charakteryzuje wasz sposób myślenia? Że się powiesi. (Poruszenie na sali)

(Głosy z sali: Ooo...)

Taka jest możliwość wyboru i to jest tu wydrukowane.

(Poruszenie na sali)

(Głos z sali: Skandal.)”

Kiedyś poseł Hofman wieszał na suchej gałęzi posła Janusza Palikota. Nic się nie zmieniło. Żadne debaty gospodarcze wam nie pomogą. Nie zmieniacie się mentalnie. Wstyd i hańba. Nazywacie się patriotami.

Dziękuję bardzo. (Długotrwałe oklaski, poruszenie na sali)

(Głos z sali: Hańba.)

(Głos z sali: Brawo!)”

Zalogowałem się na stronie http://sympatycypis.pl/ i po wpisaniu w wyszukiwarkę „że się powiesi” nie dostałem oczekiwanego wyniku, no to wpisałem „Tusk” i znalazłem cos takiego:

 

dzordz

Tusk nasłał na mnie Policję

Utworzony: 2012-06-13 14:48:15

Jestem kaleką bez nogi i innymi ciężkimi shożeniami , jestem bez renty żyję poniżej minimum socjalnego więc desperacko bo sytuacja do tego zmusiła zwruciłem się do Tuska o pomoc .W odpowiedzi odmownej twierdzili że nie spełniam ich stawianych wymogów więc napisałem mejla z podziękowanie .Za kilka dni zjawił się u mnie Policjant i zaczoł mnie pouczać że nie poprawnie piszę i zwracam się o udzielenie pomocy co dla mnie jest nie zrozumiane.Ja wyjaśniałem że wulgarności nie pisałem a Policjant twierdził że Tusk czy tam jakiś urzędnik domyślają się czegoś innego ale ja nie rozumiem czego ma się domyślać niby uczony człowiek w moim rozumowaniu jest OK. Zauważam że twoży się Państwo Policyjne i cenzurowane przez Tuska i całą EKIPE

Fakt napisane niepoprawnie, ale żeby od razu nasyłać Policję?

Wracając do tematu, to jednak szukanej frazy nie znalazłem. Może to na jakiejś innej stronie szukać należy? Sprawa ta wydaje mi się być dość interesująca, a nawet poważna, chociaż być może ktoś sobie po prostu tak żartował. Chociaż z drugiej strony, przecież z enuncjacji Gazet łuczciwej wiemy, że

„Ponuracy popierają PiS”

http://wyborcza.pl/1,75515,9743054,Ponuracy_popieraja_PiS.html

zatem raczej nie mają chyba poczucia humoru? Czyżby pan poseł sobie wymyślił na potrzeby wewnętrznych rozgrywek coś takiego?

No to szukam dalej i mam na stronie faktu http://www.fakt.pl/Grupinski-oburzony-ankieta-zamieszczona-na-stronie-facebook-owej-PiS-,artykuly,181600,1.html nawet obrazek, ale linku nie podano, a na oficjalnym profilu https://www.facebook.com/kppis ankiety takiej nie ma. Może już zdjęli, albo co? A może spreparowano? Czy ktoś coś wie na ten temat?

Jak zaznaczono w stenogramie, również wśród zgromadzonych słuchaczy na Sali wystąpiło, czy też ujawniło się „poruszenie” po tych słowach. Niektórzy jednak zachowywali należytą powagę.

 

Zdjęcie z fb ze strony

Jakub Szymczuk - MIKROBLOG FOTOREPORTERA

"Taki tam obrazek z Sejmu praktycznie, na żywo z expose Premiera :)"

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=470892982933641&set=a.123421781014098.14168.117060251650251&type=1&permPage=1

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Na stronie FB - PiS jest odpowiedź dla tego głupka. Jakiś internauta taki komentarz wpisał. To chyba normalne że nikt nie będzie moderował przez 24 godziny stron internetu żeby nie pojawił się wpis nieprzychylny dla her Tuska czy Partii Obłudników.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298329

Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298375

www.facebook.com/photo.php

 

Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298376

Może to expose Seryjnego Samobójcy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#298377