List otwarty do Jarosława Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika PS
Idee

Panie Kaczyński,
Podaruję sobie wstępy i tytuły oraz formułki grzecznościowe, bo szkoda czasu, i od razu przechodzę do meritum. Nawet nie wiem, zresztą, czy Pan to przeczyta, ale może ktoś doniesie :).
 
Podobno doradzał Pan obejrzenie filmu, „]]>National Geographic, którego scenariusz napisała chyba generał Anodina]]>”. A może by tak pójść jeszcze dalej i podać rękę Panu Prezydentowi Bronisławowi, oby żył wiecznie, Komorowskiemu. Doradzam i zachęcam, a co, skoro Pan się ośmielił, to i ja będę równie bezczelny. Oczywiście rozumiem, że to forma protestu, wiem przeciwko czemu i popieram, ale czy skuteczna i pożyteczna – wątpię, bo gadają, że zgoda buduje.
Światli ludzie, z pewnością też młodzi, wykształceni i z większych ośrodków, zarzucają Panu, że dzieli Pan Polaków i judzi. Zarzut ten oddaliłby Pan skutecznie w oczach uważnych obserwatorów życia publicznego wyciągając rękę do zgody, że o efekcie PR nie wspomnę. Nie ma się co obrażać i „wypinać” na ten PR i inne metody manipulacji, skoro okazują się skuteczne w zdobywaniu władzy. I korona Panu z głowy chyba na tę okoliczność nie spadnie, mam nadzieję. Z drugiej strony też ponoć wszelka władza pochodzi od…
 
A i Ks. prof. Czesław S. Bartnik ]]>wspomina]]> „o potrzebie jedności i zgody”.
 
Można zatem się nie zgadzać z poglądami i celami, czy też priorytetami, ale po co wykluczać człowieki. Też siebie poniekąd z posiedzeń BBN, RBN, czy jak im tam, w miłym towarzystwie gen. Kozieja. Bardzo fajny akcent ma ten Pan Stanisław i pośmiać się można, ale tak, żeby nie widział. A i Pan Prezydent wydaje się momentami dość rubaszny. Może jakiś dowcip opowie, albo co. Podobno nawet niejakiego Baracka Obamę potrafił tym niesamowitym humorem swoim zaskoczyć. Zresztą co tu gdybać. Tę godzinkę raz kiedyś chyba Pan znajdzie, nawet jeśli przynudzają i niestosownie się zachowują, to przecież w Sejmie i tak jest podobnie, chyba idzie przeżyć. A może pozwolą zabrać głos i wyartykułować swoje stanowisko, może zostanie odnotowane też w jakimś protokole, albo i przebije się do mediów, i/lub do prasy. A tak to robią co chcą i nawet głosu sprzeciwu nie słychać. A chyba nie popiera Pan zawołania Jurka Owsiaka „róbta co chceta”.
 
Podobnie też dałbym szansę Panu Adamowi Michnikowi, Redaktorowi Naczelnemu Gazety Wyborczej – przecież to też człowiek i do tego zasłużony bojownik „o demokrację” w Polsce. Miał też trudną przeszłość, po przejściach, choroba, kryminał, te rzeczy, podobno też jakieś dzieciństwo i wychowanie odebrał w rodzinie, o której napisano tu i ]]>tam]]>, więc powtarzać się nie będę, ale to sporo tłumaczy[ć może].
 
A jak już o kryminale, to podobno Pan Niesiołowski (Stefan) też siedział - za napad na kasjerkę i może być też z tego względu wrogo nastawiony do Prawa i Sprawiedliwości. Gadają, że to „szkoła życia” i człowiek wychodzi zmieniony, chociaż oczywiście „nasz bohater” jak należy sądzić, się nie ugiął i ideałów nie zdradził, tudzież kolegów, to jednak jakiś ślad w/na psychice [po]został, zapewne. To musiało być bolesne doświadczenie. Człowiek po takich przejściach może być znerwicowany i zdesperowany. Tym bardziej, że w stosunkowo młodym wieku go zamknęli i nie wiem też, czy „metod stalinowskich” nie stosowali też wtedy w celu wymuszenia zeznań, etc. Ale coś mi się kojarzy, że mogli, bo za komuny to różnie bywało.
 
Trochę (więcej) empatii, Panie Jarosławie.
Oczywiście, nawet jeśli się Pan nie posłucha i nie skorzysta z moich dobrych radek, to i tak prawdopodobnie na Pana formację zagłosuję, żeby nie było wątpliwości.
 
Pozdrawiam
 
PS
 
Ad radek, czy to Pańskie konto na Twitterze ]]>https://twitter.com/kaczynski_pis]]>? Jeśli tak, to wpis z 3:08 po południu - 16 listopada 2010 ·
„Haniebny, niegodny atak na Polskę odbył się od środka. Zdradzili najbliżsi, nie ma już Polski ale się nie poddamy, będziemy walczyć!”
 ]]>Szczegóły]]> - też wydaje mi się przesadzony. Rozumiem, że za mało znaków do dyspozycji, żeby wskazać zdrajców po imieniu, ale przecież nawet w hymnie śpiewamy „Jeszcze Polska nie umarła / nie zginęła”.
 
P
Brak głosów

Komentarze

Pewnie dlatego, że nie oglądam TV. Sugerowałbym jednak nie zwracanie się do p. Jarosława Kaczyńskiego jak do ciecia (per "Panie Kaczyński"). To tylko taka rada.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#330478

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#330481

Glup... yyp! ;-)

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#330488

Pozdrawiam serdecznie

PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#330495

 Co ty czlowieku wypisujesz ? Malo sie tobie oberwalo na NE ? Tam jako Gasipies a tu jako PS. Powtorze wiec tobie, "Lal cie pies" to samo co napisalem na NE a wiec jak mozna podejsc do POlszewikow ktorym ciagle kapie z lap POLSKA krew. Kim ty jestes, ze dajesz tak idiotyczne rady Jaroslawowi Kaczynskiemu. POlszewicy zamordowali jemu brata i prawie stu Polakow, jezeli nie bezposrednio to posrednio a ty radzisz jemu by im podal reke, to jest jakis nowy szczyt bezczelnosci.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#330497

Coraz trudniej znalesc jakies konkretne argumenty, to rozpoczyna sie belkot. Rozne Laski, PS-y maja trudnosci z artykulowaniem. Szkoda czasu na czytanie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330504

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#331090

.
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330706

Pozdrawiam serdecznie
PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#331029

Człowieku, co to za stek bzdur ?
Jak krytykowac to konstruktywnie a pluć, żeby pluć.
Daję jedynkę, za brak jasności wywwodu.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#330526

 "Próżnoś repliki się spodziewał, / Nie dam ci prztyczka ani klapsa. /                           Nie powiem nawet: pies cię je...ał, / Bo to mezalians byłby dla psa".

Vote up!
0
Vote down!
0
#330532

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#331087

ni z pietruszki. 

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#330680

Nie dziwię się że oberwałeś gościu po "łapach" niemalże od wszystkich. Tak swoją drogą sam się zastanawiam czego się pan spodziewał po , no sam nie wiem jak to "coś" zakwalifikować...

Bezczelność ma też swoje granice , co poniektórzy o tym wyraźnie zapominają bądź co gorsza czynią z tego procederu swego rodzaju pseudo-artyzm . To jest co najmniej niesmaczne.

/1pkt/

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#330699

O sobie:

"W tej sytuacji jakoś nie mogę milczeć. Odnoszę wrażenie, że rzeczywiście PO @ zaprzyjaźnione media wypowiedziały wojnę domową PiS-owi - ale już nie tylko. To jakaś epidemia kłamstwa i oszczerstw a ludzie jakby tego nie dostrzegali. Pisałem trochę na bloggerze ale tam tego prawie nikt nie czyta. Z Salonu24 Jankego moje konto PS PS24 zniknęło równie szybko jak się pojawiło. Pisałem tam też jak Gasipies, ale ostatnio poukrywali moje notki i komentarze, za "czosnek" - jak się domyślam. Pomyślałem sobie, że może tutaj będę mógł od czasu do czas coś napisać i opublikować, chociażby po to, by zobaczyć czy inni też tak myślą, czy to ja już kompletnie zwariowałem i nie jestem normalny, w przeciwieństwie do normalnych (dokładniej to poprawnych) ale Niesiołowski informuje o stanie psychicznym a nie o politycznej niepoprawności.

Wydaje mi się, że jestem momentami nawet nie głupi, a i pomysły miewam ciekawe (przebłyski) - moim zdaniem wymagające jednak przedyskutowania. Natomiast tego, że wrażliwy jestem pewien, a może przewrażliwiony;) kurcze .. Niezręcznie jest pisać o sobie. Chcieli to coś napisałem, może później zmienię."

Chyba wystarczy :))))
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#330712

Warto choćby tylko po to by porównać go - no właśnie, wcale nie proponuję na początek filmu p.A,Gargas, a produkcje NG z serii katastrof lotniczych. Różnica między "Smiercią prezydenta" i innymi odcinkami tej serii jest powalająca i na niekorzyść "Smierci prezydenta".

Warto obejrzeć "Smierć prezydenta" np po to by porównać go z "Anatomią upadku", warto obejrzeć oba filmy by mieć więcej jasności podczas oglądania zapisów wczorajszej debaty smoleńskiej....

Warto, warto, warto ! Warto wiedzieć więcej niż znać temat pobieżnie.
Warto, warto, warto wiedzieć więcej by nie pisać pierdół !

Użycie słowa "podobno" bez argumentu, bez dowodu, bez uzasadnienia automatycznie degraduje osobę autora i stawia go w szeregu z tymi, z którymi nie warto i nie ma sensu komunikować.
To pierwsza sprawa.

Druga sprawa.
W komentarzach zauważyłam takie zdanie - "Aaaaa! PS to Gasipies z Nowego Ekranu! to mi wystarczy!". Ja też publikowałam na NE i spytam autora cytatu - czy moje notki zamieszczane na NE, które były kopią tych zamieszczanych na Niepoprawnych, automatycznie traciły np.wartość, sens, a ja wiarygodność ? Pytam bo rozumiem, że "Aaaaaa, (...) z NE, to mi wystarczy" odnosi się do wszystkich, którzy tam pisali.

I na koniec jeszcze jedno - Gasipies czy nie Gasipies, najlepiej by sam PS potwierdził lub zaprzeczył. W przeciwnym wypadku sugerowanie, a co nawet zauważyłam - twierdzenie osób trzecich tak "pi razy drzwi" jest po prostu nieetyczne.

Tak na marginesie - moje notki były również publikowane w "Lubczasopismach" salonu24, które zakładał i prowadził wymieniony Gasipies.
Rozumiem, że za pisanie na NE i u Gasipiesa w lubczasopismach jestem bardo be i fe, brrr i w ogóle na cenzurowanym.
Dziękuję za uwagę !
contessa

PS. "List otwarty do Jarosława Kaczyńskiego" uważam za wpis o b.niskiej wartości merytorycznej. Pomijam inne niedociągnięcia ale tu nie konkurs.
Pały jednak nie stawiam. Bo nie lubię !
_____________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#331062

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#331069