Stopa bezrobocia w Polsce za Tuska vs za PiS-a

Obrazek użytkownika PS
Kraj

text-align:justify;line-height:normal">Dane [styczniowe] ze strony GUS Stopa bezrobocia w latach 1990-2012 (bezrobocie rejestrowane).
text-align:justify;line-height:normal">Jak widać słupki umiłowanej Platformie rosną.
text-align:justify;line-height:normal">Przytoczone dane są wprawdzie dostępne tu i tam, ale raczej nie bywają  pokazywane, a P.T. Lemingi są wzrokowcami, jak wynika z moich badań.

Ponadto sam słyszałem, jak niejaki Szejnfeld powiedział w twarz jakiemuś PiS-owcowi, że bezrobocie osiągnęło taki poziom jak za PiS, a ten coś tam odpowiedział, biedaczysko wprawdzie, ale został zagłuszony przez "prowadzącego (dziennikarza / dziennikarkę - nie mylić z oficerem, chociaż może się kojarzyć i słusznie) ale takiego obrazka nie miał i nie pokazał. A jakby się przygotował, miał przygotowany taki wydruk (wszak debata była o bezrobociu, więc mógł przewidzieć) i pokazał do kamery - P.T Barany (wg Lisa) zobaczyłyby i zakumały. A tak to nawet nie wiedzą co do nich się mówi.

text-align:justify;line-height:normal">P.T. Lemingom wyjaśnię, że na osi Y (to ta pionowa, czyli z dołu do góry) są procenty (%), a dokładnie to stopa bezrobocia w tychże.
text-align:justify;line-height:normal">W tej sytuacji chyba nie muszę już nawet straszyć PiS-em, ponaglać i przypominać, że musicie zrobić "wszystko, by nie dopuścić PiS do władzy", by żyło się lepiej, wszystkim, bo zgoda buduje Zieloną Wyspę.
text-align:center;line-height:normal">
line-height:normal;">Klęska bezrobocia
text-align:justify;line-height:normal">"Przypomnijmy, że ok. 2,2 mln bezrobotnych Polaków wyjechało za granicę, a na 1 mln osób szacowane jest ukryte bezrobocie w rolnictwie. Nieznana jest zaś liczba ludzi bez pracy, którzy nie rejestrują się w urzędach pracy jako bezrobotni."
text-align:justify;line-height:normal">www.naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/25128,kleska-bezrobocia.html
text-align:center;line-height:normal">
line-height:normal">Do popełnienia wykresu zainspirowała mnie notka
text-align:center;line-height:normal">
line-height:normal;">14,2 procent
line-height:normal">"Propagandę wszelkiej maści demagogów, populistów i zwykłych oszustów najlepiej weryfikować przy..."
line-height:normal">z 25.02.2013 13:14
text-align:center;line-height:normal">
line-height:normal">PS
text-align:justify;line-height:normal">Nie wiem dlaczego Prezes Kaczyński (podobno rusza w Polskę) sobie takiego wykresiku nie zrobi i się nie chwali, może nie jest zbyt biegły w EXEL-u, ale jakby co zezwalam na kopiowanie i używanie do woli. Ewentualne dobrowolne wsparcie w formie dotacji - mile widziane, oczywiście :)
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

No, oś x jest chora. Faktycznie tam jest taki wykres? A co do lemingów, to rozpoczęcie prezentacji danych od 2003 niegłupie jest, nie wiedziałem, że wtedy było takie bezrobocie, no i w wartościach względnych to się nieźle prezentuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338451

Ad [quote=rebel002]No, oś x jest chora. Faktycznie tam jest taki wykres? A co do lemingów, to rozpoczęcie prezentacji danych od 2003 niegłupie jest, nie wiedziałem, że wtedy było takie bezrobocie, no i w wartościach względnych to się nieźle prezentuje.[/quote]
Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338904