IV RP nadchodzi

Obrazek użytkownika PS
Kraj

 

 

line-height:115%;Times New Roman","serif"">Radosław Sikorski@sikorskiradek

IV RP nadchodzi..... Żądam od PiS ustosunkowania się do tego wybryku. wpolityce.pl/artykuly/62239

Odpowiedź   line-height:115%;Times New Roman","serif"">Podaj dalej   Ulubione 

11:20 po południu - 10 września 2013

twitter.com/sikorskiradek/status/377542041125019648

Taką sensacyjną informację przekazał Minister Spraw Zagranicznych za pośrednictwem line-height:115%;Times New Roman","serif"">Twitter.com.

Należy zwrócić uwagę na to, że Pan Minister zwraca się już bezpośrednio do PiS, a nie np. do ustępującego, a w każdym razie tracącego poparcie w sondażach Premiera Tuska. Czyżby w języku dyplomacji miał to być wyraźny sygnał wskazujący właściwego odtąd adresata ewentualnych postulatów – mianowicie byłego i prawdopodobnie przyszłego Premiera kojarzonego z IV RP, reprezentującego Prawo i Sprawiedliwość Prezesa Jarosława Kaczyńskiego?
Wprawdzie Pan Minister poinformował o tym nie na oficjalnej konferencji, czy też w oświadczeniu na stronie Internetowej Ministerstwa, a za pośrednictwem Twitter.com, niemniej jednak z artykułu ministra Radosława Sikorskiego opublikowanego na łamach niemieckiego Die Welt dowiadujemy się, że bynajmniej nie należy tego nowoczesnego narzędzia komunikacji lekceważyć, ba nawet:
 
Jak się wydaje Pan minister (w tym artykule) apeluje jednocześnie do JK o uaktywnienie się w mediach społecznościowych i korzystanie z nowoczesnych narzędzi komunikacji:
 

 

"Politycy i dyplomaci muszą być obecni w mediach społecznościowych, bo to tam toczy się dziś polityczne i dyplomatyczne spory. Tam się wygrywa lub przegrywa, w zależności od siły argumentów. W świecie wirtualnym jeszcze wyraźniej niż kiedyś w mediach tradycyjnych widać, kto naprawdę ma coś do powiedzenia."

 

Chociaż nie wiem dlaczego za pośrednictwem niemieckiego medium, a nie np. osobiście. Mógł też zadzwonić, albo za pomocą Twittera. No tak, ale nie wiadomo, czy JK ma komórkę, albo korzysta z Twittera. Wprawdzie widziałem jak odtwarza wystąpienie prof. Glińskiego, ale mógł mu pokazać np. Hofman, jak się obsługuje i co wcisnąć, oczywiście, żeby nie było wątpliwości. A Adam podobno podpadł ostatnio, więc nie wiadomo czy pokaże Prezesowi, czy też nie. Ach, ta nowoczesność, chyba też nie nadążam. Ale czy Prezes czyta niemiecką prasę? A – już wiem! Polskie (polskojęzyczne dokładniej) media Pan Prezes może przecież ignorować i nie traktować ich poważnie w związku z licznymi dyfamacjami i nie merytorycznymi atakami na jego osobę. Zapewne Pan Minister jest przekonany słusznie, że nawet jeśli Prezes nie zapozna się osobiście z tym artykułem to ktoś śledzi i doniesie. Nawet tłumaczenie po polsku zamieszczono na stronie Ministerstwa dla ułatwienia, jakby co.
No to już wszystko jasne.
Natomiast niestety nie ujawniono dotąd czy i dokładnie (konkretnie) kiedy w tej sytuacji JK zrealizuje swój „główny cel” – mianowicie - jak wcześniej na antenie Radia ZET ujawnił Minister
Czy zatem potwierdzą się wcześniejsze obawy, że trafi Pan Minister Sikorski do więzienia?
 
11 września 2013 o 3:31 po południu poinformował:
 

„Nie mam dwóch obywatelstw.”
 

co może uzasadniać obawy i stawiać Pana Ministra w niezbyt komfortowej sytuacji.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380177

To kretyńskie pytanie znikło bardzo szybko - Siku skasował je gdy, nie wiem - wytrzeźwiał ?
A może na skutek reakcji, która nastąpiła po tym wpisie. Na Twitterze zaroiło się od absurdalnych żartów aby PiS wypowiedział się w takiej czy siakiej sprawie ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#380193

Jest nadal

IV RP nadchodzi..... Żądam od PiS ustosunkowania się do tego wybryku. http://t.co/tuf8kjzqCJ

— Radosław Sikorski (@sikorskiradek) September 10, 2013

https://twitter.com/sikorskiradek/status/377542041125019648

Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380355