Gratulacje dla Hanki. Warszawa nasza!

Obrazek użytkownika PS
Idee

justify;line-height:normal;">Zbiorcze informacje o wyniku referendum nie pozostawiają najmniejszych złudzeń. Przypomnę jednak.
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt;line-height:normal;">„Liczba uprawnionych          1 339 615          
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt;line-height:normal;">Liczba kart wydanych i wysłanych pakietów wyborczych       344 044
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt;line-height:normal;">Liczba kart ważnych              343 732
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt;line-height:normal;">Frekwencja                              25,66%
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt;line-height:normal;">Liczba głosów ważnych        339 482
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt;line-height:normal;">% głosów ważnych                98,76%               
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt;line-height:normal;">Liczba głosów na "TAK"       322 017
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt;line-height:normal;">% "TAK"                                   94,86%”                                                      
line-height:15.75pt">http://www.kadencja.pkw.gov.pl/aw/pl/20131013-146501-RFM/index.html
justify;line-height:normal;">Czyli Warszawa nasza. 322 tysiące i jeszcze 17 głosów na "TAK", prawie 95 % interesujących się polityką* i dbających o dobro wspólne (biorących udział w tym referendum) w Warszawie to rewelacyjny wynik. Kolejny spektakularny sukces Platformy. Aż miło popatrzeć. Zresztą po co to referendum. Szkoda kasy. Mogła pójść na lody. No chyba, że po to, żeby się okazało, że  przekonanie Pana Premiera rzecz święta.
normal;"> 
line-height:15.75pt">„- Referendum nie miało sensu. Szkoda, że poszło na to tyle pieniędzy, które by się Warszawie i warszawiakom przydały – powiedziała „Super Expressowi” Joanna Fabisiak, posłanka PO i jednocześnie prezes Fundacji Świat na Tak, krzewiącej obywatelskie i wolontaryjne zachowania młodzieży w strukturach lokalnych. Tak na marginesie, jej organizacja otrzymuje od kilku lat z budżetu m.st. Warszawa po ok. 200 tysięcy złotych rocznie. Ponadto w ramach sponsoringu na jej konto wpłynęło 20 tys. zł od Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawa SA. W dużej mierze pieniądze te fundacja wydaje na wynagrodzenia. W 2011 r. fundacja Joanny Fabisiak otrzymała od m.st. Warszawa prawie 279 tysięcy złotych. Z kolei w roku 2010 prawie 200 tysięcy złotych.
line-height:15.75pt">Podobnie swoje frukty od prezydentowej ciągnie była europarlamentarzystka PO – Róża Thun, która też krytykuje referendum. Jak podaje „Gazeta Polska Codziennie” narzeczony jej córki, Marii – Tomasz Janowski – został niedawno szefem kultury w stołecznym ratuszu. W walce o stanowisko pokonał 26 kandydatów, w tym reżyserów i ludzi kultury. Z kolei siostra deputowanej do Parlamentu Europejskiego – Anna Grocholska – od kilku lat odpowiada w urzędzie miasta za sprawy zagraniczne i zajmuje się również funduszami pomocowymi w warszawskim ratuszu.
line-height:15.75pt">Wygląda więc na to, że odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz byłoby wielkim ciosem dla ratuszowych beneficjentów.”
line-height:15.75pt">http://europejczycy.info/26574/wiadomosci/polska/referendum-niewazne-ratuszowi-beneficjenci-odetchneli-z-ulga/
font-weight:normal;">Osz… - skoro to tak wygląda, że się takie kasiorkę trzepie z bufetu i posadki się dostaje dla rodzinki to się chyba opłaca wstąpić na tę Platformę, by żyło się lepiej Joasi i Róży, i wszystkim, a w szczególności siostrze i narzeczonemu córki. Przeto niżej cytowany wpis Róży nie powinien zdumiewać.
line-height:115%;Arial","sans-serif"">Róża Thun   Konto zweryfikowane@rozathun
„Prezydenta Warszawy wybrało ok350 000 osob a odwolac może 200 000 na wniosek 10% uprawn do głos. Jesli popierasz HGW nie bierz w tym udziału”
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt">5:19 po południu - 5 paź. 13
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt"> line-height:115%;Arial","sans-serif"">https://twitter.com/rozathun/status/386510867292241920
font-weight:normal;">Jak tu nie popierać Hanki w tej sytuacji. I słusznie, bo liczy się kasa i inne takie przywileje i korzyści, generalnie „by żyło się lepiej”.
font-weight:normal;">Słusznie, bo lepiej żyć lepiej niż gorzej, a Prawo i Sprawiedliwość nie ma szans w Warszawie, i jak zauważył niejaki „bogucjusz” 1 miesiąc temu
margin-left:35.4pt">„PiSiactwo ma szanse w Warszawie, jak (bez obrazy) Żyd za okupacji.”
margin-left:35.4pt">http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14574591,PiS__Po_Podkarpaciu_czas.html?order=najfajniejsze&obxx=14574591&v=1&pId=23981930&send-a=1
font-weight:normal;">To znakomite porównanie. Jak już się podda Warszawa i odda (da wy…) to z klasą i nie jakiemuś Żydowi za okupacji, ale władzy obywatelskiej. A że a władza obywatelska solidna i trwała jest nie tylko w stolicy, i twarde ma zasady, i nie zmienia poglądów w zależności od okoliczności świadczyć może światły i bohaterski życiorys IŚKi – już w wieku 27 lat w 1968 r. zgodnie z ówczesną linią Partii uczestniczyła w nagonce na Żydów
„Nie ma takiego błota, którym nie obrzucono by nas Polaków w ostatnim czasie. Naprawiacze i weryfikatorzy historii spod znaku syjonizmu zapomnieli jednak o jednym. To błoto nie nas brudzi lecz ich samych.”
font-weight:normal;">Obecnie IŚK-a też trzyma z obozem władzy - od 1989 w GW i od 2001 r. w jedynie słusznej Partii (obecnie PO) i też poprawnie szczuje na słabszych, czyli „pisiorów”.
font-weight:normal;">Zresztą sam Gwarant ciągłości władzy państwowej opowiedział się jednoznacznie za jej asocjacją, ciągłością, kooptacją i konotacją.
Czyli popieranie władzy obywatelskiej się opłaca. Zero ryzyka. Jak to poetycko powiedział Pan Prezydent (czyli rzeczony, a konkretnie ww. Gwarant): „Sędzia jeszcze jest rozgrzany” (o uroczej Sędzi Agnieszce Matlak) – więc w razie czego (wpadki np.) to odpowiedzialność moralna tylko. € spoko.
„Takiego wyroku nikt się nie spodziewał: Sąd Apelacyjny w Warszawie uniewinnił prawomocnie z zarzutów korupcyjnych byłą posłankę PO Beatę Sawicką i burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego. I chociaż miliony Polaków na ujawnionym w 2007 r. przez CBA nagraniu widziało, jak posłanka Platformy bierze łapówkę, to okazało się, że ponosi ona jedynie „odpowiedzialność moralną”.”
Sezon na kręcenie lodów
 
A jak już „kręcić lód” to najlepiej, najskuteczniej chyba i najbezpieczniej w niezwyciężonej i nieujarzmionej Warszawie, która jak to pięknie ujęła RRK Prawu i Sprawiedliwości się nie podda nigdy.
„Powiedzieli Jarosławowi Kaczyńskiemu i PiS jasno i dobitnie:
Warszawa nigdy nie będzie WASZA!”
 
Bo też nie masz cwaniaka nad Warszawiaka. I jak kręcić lody to tylko w Warszawie.
„Otwierajcie biznes w Warszawie, zgram wam taką pakę ludzi, którą bym kierowała, jak tra la la. Przeprowadzam się i koniec, i kręcimy lód
- zachęcała agentów CBA, udających biznesmenów, Beata Sawicka, skazana dziś wyrokiem sądu na 3 lata więzienia. Treść stenogramów ujawnia dzisiejszy "Fakt".
Warszawa nasza, mówisz i masz - chwaliła się Sawicka, wyliczając polityków których zna.
Nawet na śmieciach, jakby co.
Lody na śmieciach też będą kręcone, a Warszawa rzeczywiście będzie wzorem. I niestety znów chodzi tu jedynie o dodatkową kasę...
opublikowano: 18 maja, 0:22
 
font-weight:normal;">Postanowiłem więc zobaczyć co w trawie piszczy i jakie są perspektywy. I takie tam np. oto info znalazłem w artykule w SE
WARSZAWA: Przekręt za 4 mln?
„Stołeczna policja prowadzi dochodzenie w sprawie przekrętów, jakich dopuścili się przy naliczaniu opłat za użytkowanie wieczyste byli włodarze Ursynowa. Według ratusza, dzielnica straciła przez nich ponad 4 milionów złotych! Co gorsza, ci urzędnicy nadal zajmują odpowiedzialne stanowiska!”
font-weight:normal;">skomentował HEN • 2 lata temu „JAK SĄ z PO TO OK !”.
line-height:115%;Arial","sans-serif"">I słusznie, bo wymieniony w tym artykule  Ryszard Zięciak   to „ziomal” prawie, bo urodził się w Koninie. A ja mieszkam w Koninie, to może też mam szansę. I też ucieszył się z wyników referendum, i też lubi PO,no może nie aż tak jak ja, ale za to „Pracował w: Platforma Obywatelska” – ba, font-weight:normal;">to oczywiście długoletni i zasłużony „członek” PO.
„Ryszard Zięciak wygrał konkurs, bo według komisji był najlepszy. Nie mam nic więcej do dodania - ucina rozmowę Kierwiński.”
Partia pamięta o swoich: praca dla byłego burmistrza
Dominika Olszewska, Jan Fusiecki 2011-06-08
Nie wiem czy to ten sam, ale gościu o podobnym nazwisku jest [też?] podobno dyrektorem. Ale chyba ten, bo Niewsweek sprawdził.
„Mazowiecki Zarząd Nieruchomości w Warszawie
ul. Al. Jerozolimskie 28, 00-024 Warszawa
Dyrektor: Ryszard Zięciak” http://www.mzn.pl/index.php?str=kontakt
 
„„Newsweek” sprawdził, jak wyglądają władze ursynowskiego koła PO:
Marcin Kierwiński – szef; żona zatrudniona w należącej do skarbu państwa Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji
Tomasz Mencina – wiceszef; dyrektor w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji
Michał Matejka – wiceszef; żona w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych
Tomasz Sieradz – wiceszef; dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, wcześniej prezes Centrali Nasiennej, a jeszcze wcześniej członek zarządu Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego
Ryszard Zięciak – sekretarz; dyrektor Mazowieckiego Zarządu Nieruchomości.”
 
Hanka węża w kieszeni nie ma i dba o to, by żyło się lepiej.
margin-left:35.4pt;line-height:normal;">„Hojna wolna ręka ratusza
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt;line-height:normal">Robert Biskupski 11-06-2010, ostatnia aktualizacja 12-06-2010 23:09
margin-left:35.4pt;line-height:normal">Szkolenia w ekskluzywnych hotelach, koncerty, kampanie, a nawet spotkania pracownicze – urzędnicy lubią zamawiać usługi bez przetargów. – To patologia – uważają specjaliści.”
Warszawka dobrze płaci, bo ma kasę - prawdopodobnie wyciskaną z pracującego ciężko luda, np. z podatków - ale co tam, ważne, że żyje się lepiej. € spoko, jak nie masz pomysłu na własny uczciwy biznes to też oszustom, jak wszystkim to wszystkim - wystarczy chyba tylko podać nr r-ku bankowego. I podać się np. za firmę sprzątającą, żeby była jakaś podstawa do wypłaty kasiorki. Do tego co prawda trzeba mieć jakąś wiedzę, ale co tam kolesie z Platformy zapewne mają, to jak już się wejdzie w układy udistępnią.
Metro Warszawskie ofiarą przekrętu. Oszuści zgarnęli wielkie pieniądze
2013-09-04 |
 
Kwerenda stołecznych sukcesów Platformy na stronie MarkD wskazuje, że coś się w tym temacie dzieje nie od dziś. I tak np.: 
„48.
Waltz – finansuje z publicznych pieniędzy najdroższą na świecie oczyszczalnie ścieków w Warszawie »Tu Źródło znikło. Kopia tu : http://markd.pl/zrodla/48.png
49.
Waltz – ofiarowanie ITI 500 mln publicznych pieniędzy na stadion Legii »Tu
98.
Afera z konkursami w Ratuszu. Hanna Gronkiewicz-Waltz ustawiała konkursy pod z góry ustalonych kandydatów. »Tu
101.
Sekretarz warszawskiej PO z prokuratorskimi zarzutami. »Tu
100.43
Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) solidnie wynagrodziła prezesów kluczowych spółek miejskich. – Miasta nie stać na wypłacanie tak wysokich premii »Tu
103.
Nieudacznik z PO po narażeniu Ursynowa na gigantyczne straty dostał posadę w strategicznej firmie »Tu
144.01.
Stołeczni urzędnicy lekką ręką rozdają pieniądze »Tu
148.17
Podwyżka 2400% podatku od użytkowania wieczystego. »Tu i trochę szczegółów dla Warszawiaków »Tu a tu drastyczny przykład »Tu
248.
Przyjaciół z Agory PO też dofinansowuje. Dla poprawienia nastroju, proponuję przeczytanie początku i uzasadnienia wyboru Agory »Tu Źródło informacji (i wyjasnienie ew. przekrętu): HGW Watch
282.
Zamówienia bez przetargów – Warszawa rządzona przez HGW »Tu
285.
Afera gruntowa na Targówku. Zbigniew Poczesny (PO), przewodniczący rady dzielnicy Targówek, i Jędrzej Kunowski (PO) przygotowali projekt „uchwały skrawkowej”. »Tu
286.
Lewe faktury. Wicedyrektor żoliborskiego OSiR i działacz PO złożył w ośrodku i klubie podrobione faktury. Prokuratura sprawdza, kto je wystawił. »Tu
315.02
Co ciekawe, wcześniej powstał na Cmentarzu Północnym w W-wie obiekt (tablice) z nazwiskami żołnierzy Wehrmachtu i Waffen-SS walczących z Powstaniem Warszawskim. Też po cichu i też w imię pojednania między narodami. »Tu
318.
Choć z powodu kryzysu ratusz musi drastycznie ciąć wydatki, prezydent Warszawy stale sowicie nagradza urzędniczą elitę. – Niezależnie od osiągnięć, a to demoralizuje, zamiast mobilizować – alarmuje opozycja
»Tu
355.
Szastanie publicznym groszem. HGW i Zubrzycki – 2 krotne przebicie na rozstawianiu barierek (kolejny epizod) »Tu Ostatnie zdanie z linku : Ostatnio za 5 miesięcy pilnowania wysiedlonej hali KDT razem z inną agencją otrzymał milion złotych
362.
W pkt.100 szczegóły. A tu podsumowanie nepotyzmu i układów w miejskich spółkach Warszawy. Syn parlamentarzystki PO, brat ministra sprawiedliwości, czy inni politycy związani z PO opanowali warszawskie spółki miejskie »Tu
365.
Pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz zatrudnienie w ratuszu wzrosło o 1,5 tys. osób. W dobie kryzysu trzeba na gwałt szukać oszczędności, ale burmistrzowie nie przewidują redukcji zatrudnienia »Tu
375.
ul.Francuska w Warszawie – jak za PRL – oddana przed wyborami, ponownie rozkopana po »Tu

376.

HGW likwiduje pamięć o pułkowniku Kuklińskim w poddańczym geście przed wizytą Miedwiediewa »Tu
365.
Pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz zatrudnienie w ratuszu wzrosło o 1,5 tys. osób. W dobie kryzysu trzeba na gwałt szukać oszczędności, ale burmistrzowie nie przewidują redukcji zatrudnienia »Tu
386.
Stołeczni urzędnicy podlegli Hannie Gronkiewicz-Waltz łamią ustawę o dostępie do informacji publicznej. Majątek wart 20 mld zł ratusz woli oddawać po cichu »Tu
424.05
W Warszawie wzrost opłat za parkowanie o 900% »Tu Komuś upał uderzył do głowy? Nie to tylko HG-W
434.
Radny PO z Ursynowa, były przewodniczący rady – Michał Patryk Matejka obraża wdowę. Palikot miał racje! Gosiewski żyje i zwyczajnie uciekł przed tym potworem…. Brak słów. »Tu
441.
Pedofil z PO. Radny z Pragi (z Warszawy Pragi) z zarzutami. Afera czy afera że zarzuty »Tu Sprawa nie jest jednoznaczna. Stanowiska dla nomenklatury uzgodnione, radni zebrani. A tu niespodzianka: jeden z najmłodszych warszawskich radnych Łukasz Muszyński (PO) mówi „nie” i wywraca koalicyjny układ. Czołowi warszawscy politycy wpadają w furię »Tu
495.
Straż miejska na rozkaz Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz Walz – gasi znicze.
502.
Obietnice wyborcze Hanny Gronkiewicz-Waltz (59 l.) nie zostaną zrealizowane. Prezydent stolicy zdecydowała, że ul. Marywilska nie zostanie poszerzona, a ul. Łodygowa naprawiana »Tu Za to warszawscy urzędnicy mają zamiar przeznaczyć ponad 7,8 mln zł na „przebudowę pomieszczeń biurowych dla potrzeb Urzędu m.st. Warszawy”
517.
A tak dzielna HGW walczy z pamięcią o LK. „Nie kupisz znicza w żadnym kiosku wzdłuż ul. Krakowskiego Przedmieścia.
Wczoraj chciałam kupić znicz w kiosku w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, na pytanie dlaczego nie ma, kioskarka odpowiedziała: – Mamy zakaz sprowadzania zniczy z hurtowni oraz ich sprzedaży w kioskach!!!”
Warszawiacy, możecie sami sprawdzić! »tu
524.
Kto nie wierzył w bliskość TVN (ITI – stadion Legii) i PO ma potwierdzenie. Hanna Gronkiewicz-Waltz ma nowego rzecznika. Z TVN! »tu
531.
Służby Gronkiewicz Walc pobiły dziennikarza:
545.
Latami pracujemy w urzędzie na szeregowych stanowiskach, a tu nagle pojawia się młody chłopak i od razu zostaje naczelnikiem. I to bez konkursu. Ma jednak jeden niepowtarzalny atut, którego nam, szaraczkom, brakuje: to syn koleżanki partyjnej naszego burmistrza.
O nowym szefie biura rady Pragi Południe – Łukaszu Lancie »Tu

546.

I znowu „Praga”, tym razem Północ. Rodzinny biznes PO. Posady dla swoich. »Tu
547.
Platforma jednak raz zdobytej władzy tak łatwo nie oddaje, więc przewodnicząca rozpoczyna obstrukcję. Zawiesza obrady na miesiąc, tak że mija termin wyboru burmistrza i w majestacie prawa prezydent Gronkiewicz-Waltz mianuje burmistrza z PO. »Tu
594.
Nieudolność władz Warszawy i koncert Carlosa Santany odwołany »tu
602.
Budujemy najdroższy stadion świata. Rekordzistą będzie długo. A przecież to żadne cudo – Znany polski architekt o Stadionie Narodowym »tu
618.
W Warszawie doszło do sfałszowania wyborów! (W artykule jest znak zapytania, mam jednak wrażenie że sprawa jest jasna) Czy dojdzie do ponownego wyboru Prezydenta miasta? »tu
636.
Wielki wieniec od HGW pod powstańczą mogiłą. »tu
721.
Warszawa pod rządami PO. Nie pomalują mostu na Euro. Zakrywają rdzę płachtą. »Tu
734.
Wiele imprez zostało odwołanych bo ktoś się dowiedział że temat nie po myśli PO. Tym razem Łazienki Królewskie w których odbywały się spotkania z Komorowskim, nagle przypomniały sobie że „nie organizują spotkań z politykami” »Tu"
 
Zostały jeszcze do przeszukania
   line-height:115%;Arial","sans-serif"">Afery PO (II kadencja cz.2 – od 1500 )
  12.0pt;line-height:115%;Arial","sans-serif"">Afery PO (cz.1 II kadencji – 749:1499)
line-height:115%;Arial","sans-serif"">Ale co tam, nie będę zanudzał. Szkoda czasu. Na moście też podobno zarobili. A zwycięska w zadymie z kupcami firma „Zubrzycki” pomimo przejściowych kłopotów już ma się dobrze, bo komunikat prasowy do wyroku NSA opublikowała na stronie  http://www.zubrzycki.com.pl/ i € spoko - kasiorkę nadal trzepie od miasta.
WARSZAWA: Zubrzycki bierze kasę za nic!
 
line-height:115%;Arial","sans-serif"">Czyli jak kraść i k®ęcić lody to tylko w Warszawie, w Warszawie. I na Platformie,
line-height:115%;Arial","sans-serif"">„PO na państwowych posadach w całym kraju usadziła aż 30 tysięcy swoich!”
line-height:115%;Arial","sans-serif"">albo w budującej zgodzie, bo zgoda buduje. Widać, że się opłaci zainstalować w Warszawie. I trzymać z Hanką. Można ewentualnie nawet być z tego SLD jak się wciągnąć na „członka” Platformy nie uda.
„Fotel wiceprezydenta nagrodą za obronę Hanny Gronkiewicz-Waltz? Szef warszawskiego SLD czeka na nominację”
 
line-height:115%;Arial","sans-serif"">No to lecę…
line-height:115%;Arial","sans-serif"">Ach, jeszcze – bo bym zapomniał.
Droga Pani Prezydent   line-height:115%;Arial","sans-serif"">(nie mylić z „tanim premierem”),
Gratulacje! Warszawa nasza! Gratulacje. Stolica obroniona przed Prawem i Sprawiedliwością. Czyli nadal króluje bez… prawie i nie...wość?
 
PS
Nie wie ktoś jak się zapisać do tej Platformy? Albo chociaż do tego SLD jak się nie da, bo pewnie trzeba mieć z 2 wprowadzających. Może zacząć od dodania „ziomala” do znajomych na fb – jak myślicie? A może zaprzyjaźnić się z „Kąpielowym”?
 
line-height:115%;Arial","sans-serif"">* Tych co się polityką interesowali starożytni Grecy nazywali politykami, to jakieś ¼ Warszawki, a tych co nie…? Jakoś na literkę „i” chyba.
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Żarty czy Autor - nie tylko Autor, bo i pan poseł zdaje się - uważa że za mało hiperprosyjonistycznej propagandy? Chodzi o IKŚ. Rozumiem, że intencja z "przywaleniem" IKŚ może i czysta - ma to zawstydzić gw, że popiera koniunkturalnych antysemitów, ale jest to cios niezwykle chybiony. Przywoływanie wypowiedzi pani K-Ś językiem, zwrotami które był użyte, przejmowanie się tą wypowiedzią itd.  jest - moim zdaniem -  szerzeniem (może bezwiednym) gazwybowej wizji świata.

Po pierwsze sam fakt, że Autor to podkreśla te straszne wyczyny:))) K-Ś,  oznacza moim skromnym zdaniem, że wpisuje się w żydocentryczną wizję świata wskazując jakie to straszne krzywdy spotkały Żydów w 1968 r.,( którzy albo zostali w 100-metrowych przydziałowych mieszkaniach albo wyjechali na zasobny Zachód), jakie to ważne, jak bardzo i gorliwie należy to potępiac. Tak jak "naucza" gw

Po drugie  - i to jest wazniejsze. Moim zdaniem, straszliwa antysemicka :))wypowiedź w 1968 r p. IK-Ś polega na tym, ze:

. jako polska Żydówka, wskazuje amerykańskim Żydom na ich olbrzymią hipokryzję, tj. że w czasie wojny milczeli, a w 68 r. stroją się w piórka obrońców "pokrzywdzonych" w PRL Żydów, szerząc antypolską propagandę. 

Oczywiście taka wypowiedź wtedy wspomagała Gomułkę, ale to nie zmienia taktu, że wypowiedzi trudno zarzucić przesadę czy brak logiki, a przede wszystkim, że jest ona niezgodna z interesem Polaków.. Czy jest coś bardzo nagannego w tej wypowiedzi? Czy Autor lubi takie ataki na Polaków a la Gross?  A może Autor sądzi, ze żydzi amerykańscy w 68 atakowali wyłącznie komunę, a nie "antysemickich Polaków"? :))

Cóż pisząc w ten sposób, tj. prezentując  żydocentryczny i filożydowski punkt widzenia w kraju gdzie "elity" ("prawicowe" także) są służalczo filożydowskie, gdzie nieruchomości, kamienice itd "zwraca się", gdy ktoś machnie "słusznie etnicznie" kwitem, a z kilei ci na ż. nie unikają b. ostrych ataków na nas  -     może warto się zastanowić do czego to prowadzi?        Moim zdaniem: do zniewolenia, do nakładania sobie obroży na szyję z własnej woli.

Poniżej wypowiedż I K-Ś. Rozumiejąc, że  propaganda a la Gross jest powszechnie znana, zapytam: do czego się tu przyczepić, gdy się odpowiada grossowej propagandzie? Może język nieco emocjonalny (no i miała wtedy wsparcie części komuny), ale gdzie tu nieprawda? No chyba że lubi się Grossa.

"Gdzie byliście, wy, ideolodzy i praktycy syjonizmu, którzy próbujecie oszukać własne i świata sumienie, co uczyniliście dwadzieścia parę lat temu, by nas uratować? W swoim brudnym zacietrzewieniu łączycie się pod znakiem gwiazdy Dawida, tej samej gwiazdy, z którą my wchodziliśmy do komór gazowych (...) Naprawiacze i weryfikatorzy historii spod znaku syjonizmu, obrzucając Polskę błotem zapomnieli o jednym. To błoto nie ich brudzi, lecz ich samych."

  • Źródło: Tym, którzy zapomnieli. Syjonizm – aktywność i bierność, „Dziennik Łódzki”, maj 1968, cyt. za: Maciej Marosz, Antysemityzm i legitymacja, „Gazeta Polska”, 9 kwietnia 2008, s. 8.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#385409

Nie badałem intencji IŚK-i, ani nie czytałem jej tekstów w całości - widzę co prezentuje dzisiaj. Być może wtedy nie kierowała się li tylko chęcią zrobienia kariery "po trupach". Aczkolwiek IMHO podobnie jak wtedy również dzisiaj trzyma z obozem władzy występując chamsko przeciwko słabszym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#385505

Jestem pewien, ze robiła to z przyczyn głównie karierowiczowskich, przynajmniej tak pewnie widziała wtedy. Niemniej nie rozliczałbym tu zbytnio intencji- to, że  wystąpiła z przyczyn koniunkturalnych, nie zmienia faktu, ze wystąpiła przeciw (z pewnością) ostrej alagrossowej "korzennej" antypolskiej propagandzie. Propagandzie prowadzonej przez przedstawicieli wszechpotężnej wpływowej etny. Przeciwstawienie się takiej propagandzie, nie jest niezgodne z polskim interesem (moim zdaniem), a z całą.pewnoscią (moim skromnym zdaniem) nie zasługuje na lizisowsko-filożydowskie potępianie,

Zapytam może tak: czy po to by trochę dokopać niebudzącej sympatii pani z PO, starając się przy tym "zawstydzić gw", należy propagować gazwybową żydocentryczną i żydowrażliwą (przy nierzadkich atakach na nas tej proweniencji) wizję świata?

"występując chamsko przeciwko słabszym"

Tzn. puławianie byli ci słabsi? No w jakiś sposób tak - przegrali chwilowo rozgrywkę o władzę, ale czy można zestawiać ich z dzisiejszymi słabszymi? Z dzisiejszymi flekowanymi przez salon (często: etnicznego pochodzenia:), nie posiadającymi możnego wsparcia? 

Słabsi to kojarzy się ze skrzywdzonymi i to bez winy. A czy tu nie było zawinienia: nie uczestniczyli w rozgrywce o władzę? Można powiedzieć - nie wszyscy. To zapytam dalej:zostali w jakiś sposób skrzywdzeni?

Może przywołam - bo fajny fragment - niejakiego dra Leszka Skonki.

Też uczestniczył w tzw marcu - z noty biograficznej: ... W III 1968 uczestnik demonstracji we Wrocławiu, zwolniony z pracy, bez zatrudnienia do 1970. 1977-1980 działacz wrocławskiego ROPCiO; w 1978 współzałożyciel Klubu Refleksji Obywatelskiej we Wrocławiu i założyciel Niezależnego Zespołu Współpracy Naukowej....

A tu fragment:

 

"...Było kilka grup pragnących wykorzystać niezadowolenie społeczne dla osiągnięcia osobistych lub grupowych celów. W rezultacie ludzie zgrupowani wokół gen. Moczara i Gierka dopchali się do władzy, natomiast grupa tzw. „Komandosów „( późniejszych KOR-owców ) Kuronia, Michnika, Modzelewskiego, Lipskiego by zrealizować swój cel , musiała poczekać do sierpnia 1980 roku, a zwieńczyła w pełni swój sukces dopiero w 1989 roku przy „okrągłym stole”.

 

Powstaje słuszne pytanie; skoro wydarzenia marcowe dotyczyły walki o władzę między poszczególnymi frakcjami politycznymi i nowymi pretendentami do władzy ( grupa Kuronia i Modzelewskiego uważała się za ortodoksyjnych komunistów o ludzkim obliczu, za tzw. eurokomunistów), to, dlaczego łączy się te działania z postawami antysemickimi? Otóż w tej walce o władzę dużą rolę odgrywali obywatele polscy narodowości żydowskiej i każdy atak na nich traktowany był przez wrogą Polsce propagandę jako przejaw antysemityzmu. Krytykowanie np. stalinowca, byłego sekretarza i wieloletniego członka Biura Politycznego KC PZPR Romana Zambrowskiego, albo młodszej generacji, Michnika , Modzelewskiego, Geremka, Baumana, Dojczgewanda, Szlajfera , Grudzińską, Toruńczyk, Lasotę , braci Smolarów i im podobnych traktowane było jako przejaw antysemityzmu.

Gdy Polaków wyrzucano z pracy za tzw. postawy rewizjonistyczne ( sam tego doświadczyłem w marcu, usunięty na wniosek SB z Kuratorium Wrocławskiego Okręgu Szkolnego pod zarzutem wyznawania poglądów rewizjonistycznych), to nikt w ich obronie nie występował, gdy jednak to samo spotkało obywateli pochodzenia żydowskiego, to nazywano to antysemityzmem i odzywały się protesty międzynarodowe w ich obronie.

Czy jednak w czasie tych zamieszek nie ucierpieli także ludzie niewinni, w tym osoby pochodzenia żydowskiego? Owszem, zdarzały się także takie przypadki, ale były one rzadkie i w odniesieniu do osób pochodzenia żydowskiego szybko naprawiane. Ludzie ci, nie musieli opuszczać Polski, lecz cierpliwie czekać na naprawienie krzywd. Przykładami mogą być: Jerzy Urban, Daniel Passent, Artur Sandaer, Adam Schaff , Bronisław Geremek, Adam Michnik, Antoni Zambrowski i wielu innych, którzy nie opuścili Polski. Czy zatem wolno mówić, że w Polsce był lub jest antysemityzm . Otóż w Polsce nigdy nie było antysemityzmu i nie ma go także obecnie, a wszelkie przypisywanie Polakom postaw antyżydowskich jest oszczerstwem.

 

http://skonka-leszek.blog.onet.pl/2009/03/26/prawda-i-klamstwa-o-marcu-1968/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#385551