Jedwabne: twarz mordercy

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Tak, to on. Znamy jego imię i nazwisko, datę urodzenia, stopień służbowy: Hermann Schaper, członek elitarnej jednostki SS (nr 3484). Jest to rozpoznany przez świadków sadysta z Jedwabnego. Ale to polskim mieszkańcom miasta przypisał Gross autorstwo ohydnego mordu.

 

Akcją w Jedwabnem ( i w innych miejscach kaźni) kierował komisarz kryminalny Haupsturmführer Hermann Schaper, ur. 12 sierpnia 1911 roku w Strassburgu, w Alzacji.To jego, a nie bezimiennych Polaków, rozpoznali Chaja Finkelstein z Radziłowa i Izchak Feler zTykocina. Haupsturmführer

 

Hermann Schaper

 

złożył czytelny podpis pod swymi zbrodniami w Wiznej, Wąsoszy, Radziłowie, Jedwabnym, Łomży, Tykocinie , Rutkach, Piątnicy, Zambrowie i gdzie indziej. Niepowtarzalny jak odcisk palca. Schemat ten SS powielało na krwawym szlaku od Bałtyku po Morze Czarne. Dlaczego postmoderniści i

 

Nowe Oświecenie

 

obarczają za tę zbrodnię Polaków? Nie, to nie tyle polakożerstwo (mieszkańcy Jedwabnego to w sporej części szlachta zagrodowa, patriotyczna, o ugrutowanym światopoglądzie narodowym, ofiara sowieckiej okupacji) co przygotowanie pola pod przyszłe żądania odszkodowawcze.

 

Post scriptum: czy nie należałoby zbierać (dających się zweryfikować) informacji zarówno o ratowaniu Zydów przez Polaków, co i ratowaniu Polaków przez Zydów w Polsce pod 1. okupacją rosyjską (1939-1941)? Nie, nie jest to prowokacyjne pytanie... Hasła Hermann Schaper brak w polskiej wikipedii, z której, jak wiemy, tak chętnie korzysta p. prezydent Komorowski. Może dlatego elita IIIRP nic o nim nie wie?

 

http://www.youtube.com/watch?v=K5fQF9bFnyQ&feature=related

http://archiwum.rp.pl/artykul/381841_Swiadek_Hermann_Schaper.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Hermann_Schaper

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

I teraz najciekawsze.

Istnieje sobie taka firma Shaper-Gruppenreisen, jej właścicielem jest lub był niejaki Hermann Shaper. Wygląda (wyglądał) tak:

Na moje oko to ten sam człowiek.

Dziwne ?

Nie tak bardzo, jeśli się zna inne znamienite niemieckie firmy, np. http://www.as-p.de

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#180573

mialby okolo 100 lat.raczej wyglada na bliskiego krewnego

Vote up!
0
Vote down!
0
#180583

someone

Jan Bogatko ma pan racje.Te zdjecie pasuja do niego.Moglo to byc w latach 2000-2002,kiedy widziano go jeszcze zywego.
Potem slad po nim zaginal.Nikt nic nie wie,gdzie mieszkal,czy zmarl i kiedy.A wiec wyglada to na starannie zaplanowana akcje.Mozliwe o akcje Jedwabno,ktore od jakiegos czasu staje sie coraz glosniejsze.A na koncu moze sie okazac,ze to nie Schaper byl wienien tego mordu,tylko ....Polacy.Z pomoca Tuska,Komorowskiego,Bartoszewskiego wszystko mozliwe.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

someone

#180592

Jan Bogatko

...mym zdaniem dowodem na fałszywkę (Polacy w roli katów)jest to, że wyodrębnia się Jedwabno z całej serii mordów SS na ludności żydowskiej na białostoczczyźnie, dokonanej zgodnie z planem.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#180620

Jan Bogatko

...nazywał się Schaper, dziś miałby 100 lat.Kiedy powstały ze współczesne zdjęcia, i czy Shaper to Schaper?

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#180619

Wtedy kiedy Kwaśniewski przepraszał za tzw. zbrodnię Polaków w Jedwabnym Schaper bodajże jeszcze żył sobie w Niemczech. :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#180629

Jan Bogatko

...jest wysoce prawdopodobe, ale jakby nawet już wówczas nie żył, skandal pozostaje skandalem,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#180720

Jan Bogatko

...nazywał się Schaper, dziś miałby 100 lat.Kiedy powstały ze współczesne zdjęcia, i czy Shaper to Schaper?

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#180618

Firma Schaper-Gruppenreisen - http://www.schaper-gruppenreisen.de.

Zdjęcia nie są aż tak bardzo współczesne.
Po pierwsze - obie fotografie nie są zdjęciami cyfrowymi, to są skany z materiałów analogowych.
Po drugie - na stole leży aparat, na 99% jest to coś z połowy lat 90.
To by dawało wiek około 85 lat gdyby zdjęcie pochodziło z okolic 1995 roku.

Nie jest to niemożliwe.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#180751

była dla ocalałych świadków żydowskich jednoznaczna. Zaraz po wojnie odbywały się sprawy spadkowe, w których ocaleli Żydzi wnosi do sądów o uznanie za spadkobierców osób zamordowanych. Najpierw jednak musieli udowodnić, że ich krewni faktycznie nie żyją. W białostockich archiwach zachowały się protokoły tych rozpraw. Wszyscy świadkowie (w tym Żydzi) mówią o NIEMCACH jako sprawcach mordu.
http://www.bialystok.ap.gov.pl/lomza/jedwabne.html

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#180605

Jan Bogatko

...dziękuję za ten cenny link,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#180621

Takich właśnie źródeł Nam trzeba, aby skutecznie podjąć walkę z antypolonią.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180627

Dziwi mnie tylko reakcja IPN oraz srodowisk patriotycznych na oskarzenia obozu "nowego oswiecenia" w Polsce. Nie rozumiem, dlaczego majac takie dowody w rekach, zmuszani jestesmy przez gorss -menow do ciagnacej sie juz latami ekspiacji. Opinia niemiecka podchwytuje gross - "prawde" historyczna  bardzo chetnie. Klamstwo o Jedwabnem bylo w lipcu tego roku obecne  we wszystkich mediach RFN - rowniez tych elektronicznych.  Czy bedziemy w obec  tego przepraszac za kazdego kolaboranta. OK. A co na to Francuzi, Norwegowie ... Nie mowiac juz o Rosjanach, Ukraincach , Litwinach, Wegrach, Lotyszach itd. A co z kolaborantami Zydowskimi - ich pewnie nie bylo ?  I tylko Austriakow nie bedzie to dotyczyc, wszak byli oni perwsza ofiara nazistowskich Niemiec.       

Vote up!
0
Vote down!
0
#180633

Jan Bogatko

...pierwszą ofiarą nazizmu byli Niemcy, jak mówią. To jasne, że zbrodniarze lubią mieć wspólników, bo mogą na nich zrzucić winę.

Zeznania współczesych świadków jedoznacznie wskazują na Niemców jako sprawców.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#180722

Dzisiaj w telegazecie TV Polonia ponownie podawano, że zbrodni w Jedwabnem dokonali Polacy. Powoływano się przy tym kłamliwie na ustalenia IPN!
A przecież to właśnie IPN odkrył prawie 100 łusek oraz kilku pocisków z karabinu i pistoletu. Amunicja pochodziła z niemieckich karabinów "Mauser", rok produkcji 1938, oraz z pistoletu "Walter", noszonego przez niemieckich oficerów.Eksperci IPN zbadali mianowicie teren, gdzie stała stodoła, do której spędzone zostały ofiary. I to tylko część terenu bo ekshumacji zwłok przeciwstawiła się gmina żydowska.
Kłamstwo funkcjonuje dalej w polskiej przestrzeni publicznej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180688

 Bo żydki boją się prawdy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180713

Operację w Jedwabnem przygotował Waldemar A. A. Machol / nazwisko przybrane w 1940 roku w Gdańsku / pochodzenie żydowskie, ur w Kostrzyniu nad Odrą. Bardzo zdolny i niebezpieczny. Złapany po wojnie, osądzony w Białymstoku i skazany na karę śmierci zmarł w Izraelu. Za Jedwabne awansowany do stopnia kapitana i mianowany kierownikiem III ref do walki z podziemiem.

 

 Zdjęcia rzeczywiście przedstawiają kapitana Hermana Schapera, który za Jedwabne był sądzony w Niemczech i skazany. 

Od wyroku odwołał się ale będąc ciężko chory zmarł nie doczekawszy się prawomocnego skazania wiele lat temu. Z Wikipedii usunięty po moim dochodzeniu śledczym i opracowaniu materiałami filmowymi p/t Jedwabne - ostatni świadek oraz Jedwabne - szwindel IPN cz. I oraz cz. II

 

Trzecim uczestnikiem tej zbrodni był Izaak Stoltzman, gestapowiec a zarazem pułkownik NKWD Armii Czerwonej, następnie rezydent U B w Polsce, zmienił nazwisko na Zdzisław Kwaśniewski, ojciec Aleksandra Kwaśniewskiego byłego Prezydenta.

 

https://youtu.be/uUnT29NDDsQ

Vote up!
0
Vote down!
0
#1503710