Miasteczko emerytów w Gdańsku obrzucone kamieniami

Obrazek użytkownika foros
Kraj

  Jak informuje Radio Maryja miasteczko namiotowe lokatorów protestujących przeciw radykalnym podwyżkom czynszów przed Urzędem Miejskim w Gdańsku (głównie ludzie w podeszłym wieku) zostało dziś obrzucone kamieniami przez nieznanych sprawców. Wezwana straż miejska odmówiła interwencji. Interweniowała policja. Teren poddany jest monitoringowi. Wg K. Guzikiewicza szefa miejscowej Solidarności celem ataku było zastraszenie ewentualnych chętnych od udziału w emitowanym przez TV Trwam programie poświęconym zagadnieniu podwyżek czynszów w Gdańsku. Wg RM do udziału w programie zgłosiło się już 700 chętnych. Solidarność zadeklarowała objęcie ochroną protestujących. 

 
Protest jest wynikiem podwyżek czynszów w Gdańsku. Czynsze te wzrosły z kwoty 4,08 - 5,85 za m kw. (w zależności od strefy) do jednolitej stawki 10,2 zł za m kw. połączonej z systemem zniżek. Wg Stowarzyszenia "Nic o nas bez nas" jest to wzrost średnio o 90%. Osoby, które nie stać na płacenie takich czynszów były eksmitowane, kierowane na półroczny trening do ośrodka przystosowującego do relacji społecznych. Po treningu miałyby one szanse na uzyskanie innego mieszkania.
Wg RM eksmisją do dnia dzisiejszego objęte zostało 400 osób, 6 z nich popełniło samobójstwa. 
Sprawa dotyczy głównie lokali położonych w bardzo atrakcyjnych dzielnicach, Lokale po eksmitowanych zajmują ludzie ze śmietanki towarzyskiej. Wg inicjatora protestu prof. W. Dąbrowskiego mieszkanie, z którego wyeksmitowano jego żonę miało przypaść w udziale prokurator Barbarze K. mającej chronić od początku firmę Amber Gold.
 
Więcej na ten temat:
Wypowiedż Guzikiewicza o obrzuceniu miasteczka kamieniami:
 
 
Nie chciałbym tutaj rozstrzygać kto w tym sporze ma rację. Prezydent Adamowicz, który chce przywrócić bogate dzielnice bogatym, czy też ludzie którzy mieszkali w tych domach przez kilkadziesiąt lat, a teraz z jednej strony zarzynają ich niskie emerytury i bezrobocie a z drugiej drastyczna podwyżka czynszów. 
Inne pytanie jest tutaj bardziej oczywiste:
 
Gdzie jest polska lewica?
 
Zastanówmy sie przez chwilę: 
1. Oto są ludzie, którzy, zwykle za niskie pensje, przepracowali całe życie zawierzając się władzom publicznym na starość otrzymują emerytury niższe niż czynsz, które im władze publiczne przydzieliły (żona p. Dąbrowskiego, nauczycielka, ma emeryturę w wysokośći 800 zł, czynsz za jej mieszkanie wynosi zaś 1000 zł)
 
2. Lokatorom podnosi się skokowo czynsz o blisko 100%, w niektórych przpadkach nawet 150%
 
Jak oba te przypadki mają się do zasady sprawiedliwości społecznej zawartej w naszej, ciągle ponoć obowiązującej konstytucji? W normalnym zachodnim kraju tego typu histotia byłaby gratką dla, lewicowych wszak, mediów i wiodących partii lewicowych.
 
Gdzież wieć jest Sojusz Lewicy Demokratycznej? Gdzie nowa lewica z palikociarni? Gdzie lewicowo - liberalna Gazeta Wyborcza i finansujący ją koncern Agora? Gdzie bojówkarze i intelektualiści od Blumsztajna i z Krytyki Politycznej? Gdzie rozumny Jacek Żakowski i cała redakcja Polityki?
 
Tyle, że broniąc gdańskich emerytów trudno liczyć na lukratywne zlecenia dla siebie i kumpli z biznesu, hojne dotacje i ogłoszenia od urzędu miejskiego, emeryci nie fundną marychy czy nawet zwykłej flaszki. Zresztą co to za melanż w obronie jakichś staruchów, ktorym podobnych trepowało się kiedyś i przypalało papierosami pod krzyżem na Krakowskim. Gdyby to chociaż byłi geje lub lesbijki albo przynajmniej maltretowane zwierzęta to może byłoby inaczej. A tutaj nawet nie ma jak pognoić sobie Kaczorów.
Mówiąc szczerze to przedstawicieli dzisiejszej polskiej lewicy szybciej spodziewałbym się wśród tych, którzy rzucali w miasteczko kamieniami, nie zaś wśród obrońców.
 
Tymczasem za gdańskimi lokatorami ujmują się jedynie mohery od Rydzyka. Prawda jest bowiem taka, że w dzisiejszej Polsce tylko oni są realną lewicą w klasycznym rozumieniu tego nurtu politycznego. 
Reszta zaś to fun, szpan, szmal, ekstremalne doznania i radość z przywalenia katolom.
 
Warto przy okazji zauważyć, że radykalne podwyżki czynszów i opłat to nie gdański wyjątek. To raczej standard przywołajmy tu m.in. podwyżkę opłat o 150% na dworcu centralnym w Warszawie. Jak widać, tak władza ma to do siebie, że przestaje rzezać mieszki tylko tym, którzy dadzą jej porządnego kopa w doopę. 
 
UPD
Linki:
relacja Ciri o tym jak doszło do eksmisji państwa Dąbrowskich:
 
opis sytucacji z punktu widzenia gdańskiego urzędu:
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Rozumiem, ze mogą być dzielnice dla bogatych i dzielnice dla biednych, ok, ale tym biednym trzeba zapewnić mieszkania - a nie miejsca w schroniskach albo w domach opieki społecznej.
To jest skandal!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286046

moim zdaniem jest to jeszcze bardziej skomplikowane, bo przecież ta kobieta zawierzyła państwu, podobnie jak miliony innych. Nie miała innego wyboru. Państwo odwdzięczyło się jej żebraczą emeryturą, a teraz eksmituje ją z mieszkania, w którym przez lata mieszkała i które utrzymywała.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286057

po co im biedota Polska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286138

Do domów opieki nikt nie wysyła biednych.  W takich domach albo płaci się pełną odpłatność , czyli ponad 3 tys zł/mies. ,a tym biednym (samotnym, bez rodzin)- zabiera się 70% emerytury, proszę  nieświadomego pana. Resztę  dopłaca gmina. Biedny idzie pod most, śpi w starym samochodzie, albo w schroniskach dla biedoty np. Ojca Alberta. Lewica ? Od kiedy jest Polsce ? Była komuna - czerwona burżuazja, a teraz jest Miller - chory na eksoponowane stanowiska,  wzbogacony  dzięki Kuroniowi  i jego następcom -  komuch. Zapędy lewicowe ma tylko prawica. U nas używa się nomenklatur do niczego nie pasujących. Bajzel, chaos i bezprawie - oto obecne "lico "RP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286055

chrześcijańska lewica, czy też mówiąc dokładniej partia o wrażliwości społecznej i chrześcijańskiej to po prostu chrześcijańska demokracja, czyli chadecja. W Polsce jakoś jak ognia unika się tej nazwy, może dlatego, że największe europejskie partie prawicowe to właśnie chadecy, a w europejskim klubie chadecji jest właśnie PO, czyli również prezydent Adamowicz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286056

jak mozna taki twor w ktorym rzadzi mafia nazywac panstwem?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286140

Osoby, które nie stać na płacenie takich czynszów były eksmitowane, kierowane na półroczny trening do ośrodka przystosowującego do relacji społecznych.

Półroczny trening dla emerytów to miasto z jakiego funduszu pokrywało?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286058

Drogi autorze tekstu ku scislosci.
Anarchisci i squatersi zawsze pomagaja lokatorom.W Warszawie Komitet Obrony Lokatorow wlasnie glowna pomoc otrzymuje nie od Rydzykow a od Anarchistow Syndykalistow i Squatersow ktorzy razem blokuja eksmisje .

Lewica salonowa pije kawuche lub pali ziolo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286061

Ok.
Oddaję honor.
Nie mieszam anarcho - syndykalistów do towarzystwa wymienionego w notce.
Dodam, że organizacja "Nic o nas bez nas" (pozdrowienia dla p. Ł. Muzioła) ujęła się za lokatorami, to z jej strony pochodzi część wykorzystanych przeze mnie danych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286079

To ci emeryci musieliby być homoseksualistami.
Remek.
"Pieniądz jest nerwem wojny"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#286064

Gdzież wieć jest Sojusz Lewicy Demokratycznej? Gdzie nowa lewica z palikociarni? Gdzie lewicowo - liberalna Gazeta Wyborcza i finansujący ją koncern Agora? Gdzie bojówkarze i intelektualiści od Blumsztajna i z Krytyki Politycznej? Gdzie rozumny Jacek Żakowski i cała redakcja Polityki?

-----------------------------------------------------

Tylko że te zdania powinny paść z mównicy Sejmu.

Niech się to całe komuszo-lewackie towarzystwo trochę przypoci, w następnych łgarstwach i wykrętach.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286077

Wątpię czy marszałek Kopacz uznałaby sprawę za godną uwagi Izby Niższej

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286088

czeka dokładnie taki sam los jeżeli ich pupile dalej będą rządzić. to jest skala ich głupoty. są tez i tacy którzy pokupowali sobie małe domki i też głosują na PO. na starość będą z nich uciekać przepędzani podatkami. albo chcemy być panami w swoich domach i na swojej ziemi albo skończymy jak idioci. a może nawet zaistnieć taka sytuacja w której jakiś łepek wynajęty do rzucania kamieniami wraca do domu i dowiaduje się że z cała rodziną robi wypad z domu bo ich już nie stać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286092

To są najnormalniejsi polityczni biznesmeni. A na przykładzie Gdańska widać, że celem obecnego rządu jest tworzenie w aglomeracjach bogatych oaz ze slumsami na obrzeżach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#286103

Dzielnice biedy zamieszkiwać będą profesorowie, artyści,inteligencja i uczciwi obywatele. Dzielnice dla bogatych zamieszkiwać będą złodzieje przekręciarze. To realia III RP,
Samo życie!!!!!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#286128

"Marsz pustych garnków" to sygnalizował wiosną tego roku. Potraktowany został gazem łzawiącym firmy ochroniarskiej, wynajętej na potrzeby gdańskiej policji przez włodarzy miasta Gdańska.
Lewica ? Marszałka Kopacz ?? Hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa !
Czas najwyższy porzucić złudzenia, wszak Polska to kraj przestępczości legalnej pod patronatem premiera Donalda Tuska !
Na wszelki wypadek mniej kumatym i tym z pałkami wyjaśniam - nie kraj pod jego patronatem, a legalna przestępczość pod patronatem miłościwie panującego Donalda T.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286141

Gnębionych pracą za grosze nad siły poddanych
Czas się podnieść i rejestrować wszystkich siepaczy
By nigdy więcej nie odpoczywali w daczy
Gdy przyjdzie pora ,a to będzie niedługo
Dostali wyrok z odpowiednią dla wykorzystanych posługą
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#286188

Wygrali w Gdańsku bezapelacyjnie, niech idą do swych wybrańców.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286309