Co łączy Blidę, Pasionka i Parulskiego?

Obrazek użytkownika foros
Kraj

Dosyć ciekawie o nadchodzącej kampanii wyborczej wypowiedział sie A. urbański w wywiadzie dla S24. Jego zdaniem głównym wątkiem kampanii będzie rywalizacja SLD z PO. Wynika to z bliskości elektoratów tych partii. Patrząc z tej perspektywy zrozumiały wydaje się atak komisji Kalisza na Kaczyńskiego i Ziobrę. Pomimo absurdalności argumentacji rzeczowej sprytnie ukrytej w kilkusetstronicowej dzungli liter wyrazisty atak na dwie główne postacie tzw kaczyzmu niewątpliwie bedzie miło widziany przez elektorat. Przykrywa też przykre wrażenie po konwencji PO gdzie akcentowano przejścia figur z SLD do PO.

Zrozumiałe jest w tej sytuacji dystansowanie się Tuska od tej akcji jak tez i wstrzemiężliwa postawa np. TVN. Większego prawdopodobieństwa nabierajac też enuncjacje (m.in. Palikota) o publikacji raportu komisji Millera, którego clou będzie zaatakowanie Kaczyńskiego (np. poprzez wniosek, ze to on nakazał bratu lądowanie).

Nie zdziwiłbym się też, gdyby w jakiś sposób próbowano zaatakować Macierewicza, np za likwidację WSI. Preteksty zresztą nie mają specjalnego znaczenia, a sprawy i tak zostaną umorzone po kampanii. Ważne jest by wpisywały się w lęki elektoratu i były w miarę prawdopodobne. Tego typu kampania zmuszałaby też PiS do oparcia się na najtwardszym elektoracie.

Spór, podobnie jak wcześniej sprawa krzyża przez pałacem, na tyle ogniskowałby uwagę mediów, że zepchnąłby z czołówek kwestie niezbudowanych autostrad, długu, podwyższania podatków i tym podobnych bzdetów. Pacyfikacja prokuratury wojskowej (zawieszenie prok. Pasionka, i obcięcie pensji drugiemu prokuratorowi nadzorującemu śledztwo) uprawdopodabnia też tezę, że efektem prac komisji Millera i prokuratury Parulskiego bedzie oskarżenie urzędników kancelarii prezydenta (żyjących) o spowodowanie katastrofy smoleńskiej.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

kitciwucho; W tej sytuacji , groteskowego raportu Kalisza należałoby odeprzeć wstrętną prowokację atakiem, podając Kalisza do sądu za manipulacje faktami, opinią społeczną oraz wykorzystywanie KOMISJI SEJMOWEJ, a przez to i SEJMU oraz pieniędzy podatników do celów partyjnych. Bo że jest to związane z kampanią wyborczą powiedział nawet sam pan Premier.Jeżeli SLD gra po chamsku , trzeba dać odpór i wciągnąc ich w sprawę sądową , tak jak robią oni . Klin klinem , niech się tłumacza , a na sprawiedliwosc za zbrodnie na OLewniku poczekamy. Za tę zbrodnię i trzech świadków śmierc w więzieniu też ktoś pewnie stanie przed TS.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kitciwucho

#164829

a PO będzie zbierać punkty jako nieaawanturująca się partia miłości

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164911

wstrzemięźliwa postawa TVN?
wniosek Kalisza MA BYĆ przyjęty! przed wyborami!!!
po drodze mamy PO, które trzeba nakłonić do głosowania za.
wystarczy przełożenie wajchy na kilka dni w Faktach, jak wczoraj. to naprawdę działa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164847

coś Pan słyszał czy domyśla się?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164912

nie trzeba się domyślać, to widać, słychać i czuć

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164966

nadal mimo usilnych starań

nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na pytania :

- kto jej kupił broń ?

- po co ?

- kto jej dał zezwolenie  ?

- i na jakiej zasadzie ?

 

  = >>bez światłocienia<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#164861

przecież już oficjalnie przynali sie , że prowadza przeciwko niemu

śledztwo

a w przygotowaniu

jest kilka nastepnych

  = >>bez światłocienia<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#164862

nie słyszałem o tym

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164913