Jak dziś wyglądałby raport norweski?

Obrazek użytkownika foros
Kraj

Przypominają sobie Państwo dokument zwany raportem norweskim? Był to opis aktualnej wówczas sytuacji Polski. Raport opisywał kraj konserwatywny, przywiązany do religii, rządzony przez asertywne władze. Konkluzja była taka, że nie warto w nim organizować zamachów, bo więcej można stracić niż zyskać. Było to ważne stwierdzenie w czasie gdy pod wpływem zamachów w Madrycie premier Zapatero wycofał wojska hiszpańskie z Iraku.

Czy coś się zmieniło od tego czasu?
1. W okresie celowych i wybiórczych zamachów na polskich żołnierzy rząd polski podjął decyzję o wycofaniu wojsk polskich z Afganistanu
2. Po atakach hakerskich na  rządowe serwery rząd, w blasku fleszy, oznajmił, że wycofuje się z szybkiego podpisania porozumienia ACTA.

Jestem za wolnościa w internecie, jestem też za wolnością wymiany osiągnięć nauki i kultury zwaną czasem piractwem, stąd sprzeciw wobec wszelkiego rodzaju porozumieniom typu ACTA. Jednak nie w ten sposób. Przecież akurat ten rząd ma mnóstwo narzędzi by ukryć tego typu decyzję nawet jeśli ją podjął. TVN i Wyborcza mogli zatrząść się z oburzenia nad którąś z myślozbrodni Kaczyńskiego, Palikot mógł zdjąć portki w sejmie i pokazać goły tyłek, tematów na news dnia jest worek. A tak, po tym co rząd dziś zrobił, po kilku dniach ściemniania będzie musiał po prostu porozumienie podpisać, co, jeśli wierzyć Pawlakowi nie ma specjalnego znaczenia, bo polskie przepisy są bardziej restrykcyjne.

Jeśli tego nie zrobi będzie to po prostu zaproszenie dla międzynarodowych terrorystów do akcji w Polsce. Zaproszenie tym bardziej kuszące, że słabi, aby osiągnąć sukces muszą zaatakować słabego, jeszcze lepiej słabszego.

Mam nadzieję, że premier Tusk, nie jest aż tak głupi, aby zapalać zielone światło międzynarodowemu lewactwu i innej maści radykałom. Jednak przezornym radziłbym unikać warszawskiego metra, zwłaszcza tych bardziej zatłoczonych stacji w godzinach szczytu. Bo jakby co to premier Tusk powie, że kocha i wpółczuje, a rzecznik Graś doda, że i tak już nic nie przywróci zmarłym życia, a prezydent Komorowski zdrzemnie się na  pogrzebie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zupa już się rozlała. Samo wahanie świadczy o chwiejności. a chwiejnemu starczy prztyczek
ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#218367

ukłony
Może tamci mają ważniejsze sprawy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#218422

a

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#218369