TV Trwam bez koncesji - PO wasalizuje multipleksy

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 KRRiT odrzuciła wniosek fundacji ojca Rydzyka o koncesję na miejsce telewizji Trwam na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej. Uprawnia ona do nadawania programów w technologii cyfrowej. Od 1 sierpnia 2013 roku telewizja cyfrowa zastąpi w pełni tradycyjną analogową. Brak tej koncesji spowoduje, że telewizja Trwam nie będzie dostępna między innymi w kablówkach.

Rzeczniczka Rady Katarzyna Twardowska tłumaczy, że przy podejmowaniu decyzji dotyczącej przyznania koncesji brane pod uwagę było kryterium zapewnienia widzom różnorodnej oferty programowej. Dodaje, że ważnym kryterium było również zapewnienie powodzenia finansowego przedsięwzięcia, jakim jest uruchomienie nadawania przez wszystkie podmioty, które otrzymały koncesję.
 
Jednocześnie KRRiT nie udziela "Rz" informacji o szczegółowych powodach odmowy wydania koncesji TV Trwam. Wśród dziennikarzy zatrudnionych w warszawskiej centrali stacji nieoficjalnie mówi się, że decyzja KRRiT ma charakter polityczny i należało się jej spodziewać.
 
Koncesję uzyskały:
  w multipleksie MUX-2 koncesje mają już m.in. Polsat, TVN, TV Puls, w multipleksie MUX-3: wszystkie TVP, w tym TVP Kultura, TVP Historia.
Na ostatnim wolnym multipleksie MUX-1 – poza  TVP 1, TVP 2 i TVP Info – koncesję otrzymały: Eska TV na nadawanie programu muzycznego (Eska TV), grupa ATM na program rozrywkowy (ATM Rozrywka TV),  Spółka Stavka na program  informacyjno-publicystyczno-poradnikowy (TTV) i spółka Lemon Records na nadawanie programu Polo TV popularyzującego polską muzykę. 
 
Telewizja Trwam nie jest żadnym potentatem, to mała telewizja, dostępna w kablówkach, na satelicie i w internecie. Ma jednak wierne grono słuchaczy, dla których jest bardzo ważna. Jest jednak jeden czynnik wyróżniający TV Trwam spośród wszystkich innych telewizji. Jako jedyna jest opozycyjna w stosunku do rządu. Nigdy też nie została ukarana przez KRRiTV, nic nie wiadomo o tym, by nie płaciła za swoje zobowiązania. 
Dzisiejszą decyzja władza utrąca ostatnie medium elektroniczne, które ośmiela się ją krytykować. Tym bardziej śmieszna i po prostu chamska jest odmowa przez KRRiTV wyjaśnienia szczegółów swojej decyzji. 
 
Co na to koledzy dziennikarze z bogatszych mediów? Ano narzekają, jaki to medialny autorytaryzm panuje na Węgrzech. Kto wie, może ktoś nawet wyskrobie apel o pluralizm mediów na Bałkanach. Czekam na głos świezego chowu obrońcy pluralizmu w mediach Marka Siwca.
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Kogo oni reprezentują? Czy na pewno Polski Naród? Telewizja "TRWAM" jest jedyną, w której każdego dnia o tej samej porze można usłyszeć "HYMN POLSKI."

Wniosek nasuwa się jeden i jakże oczywisty.

JEST TO JEDYNA POLSKA STACJA TELEWIZYJNA NADAJĄCA DLA POLAKÓW. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BÓG, HONOR, OJCZYZNA !!!!!!!!

NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA !!!!!!!!

Nie wspominam o bezcennych audycjach edukujących nawet dorosłą część naszego społeczeństwa. I to jest największa "przeszkoda", aby Polacy nie znali  prawdy historycznej i teraźniejszej.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#212142

Krajowa Rada reprezentuje, jak nazwa wskazuje, Kraj. W domyśle jakiś inny niz Polska, bo z polskościa walczą ze wszystkich sił. Wszak polskość to nienormalność.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#212146

POLSKOŚĆ - TO WIARA I CHRZEŚCIJAŃSTO A DLA NIEpoLAKÓW TO NIENORMALNOŚĆ.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#212288

Witam! I co my Polacy mamy w swoim kraju oglądać? Może to mała rozgłośnia,ale ma liczną publiczność.Jak to możliwe,że parę milinów Polaków zostanie pozbawionych jedynej telewizji broniącej prawdy.Tak długo szukali jak pozbyć się ,,niewygodnych",myśleli i wymyślili.

Ja nie chcę w moim domu,w moim odbiorniku TV,za moje pieniądze słuchać i oglądać pożytecznych idiotów.Jak to się dzieje,że w (nie)wolnym,(nie) demokratycznym kraju zmusza się mnie do patrzenia na ludzi,którzy wywołują u mnie odruchy niepożądane.

                                                      Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#212145

to bolszewickie ścierwo musi zniknąc i zniknie naszego kraju wcześniej czy póznie a znim re-zydent szczykunowicz vel komoruski agent bolszewi tusk i jego kamaryla epl po jak ja zwal tk ja zwal ale to nie zadna partia chrześcijanska w nazwie tylko zeby zabełtac w głowach ludzim a to zwykla miedzynarodówka socjalistyczna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#212153

"Rzeczniczka Rady Katarzyna Twardowska tłumaczy, że przy podejmowaniu decyzji dotyczącej przyznania koncesji brane pod uwagę było kryterium zapewnienia widzom różnorodnej oferty programowej"

Bezczelność Twardowskiej dosięga zenitu!!!

Różnorodność w małym zakresie byłaby - ale wtedy, gdyby Telewizji TRWAM przyznano koncesję!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#212157

sądzę że Czerska i Wiertnicza tradycyjnie deleguje tow. Michnika by robił maszym Bratankom pogadanki o pluraliźmie mediów!

mam nadzieję że Madziarzy staną jak zwykle na wysokości zadania i obrzucą Arona Sz. zgniłymi owocami ;)

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#212159

Już wkrótce na 97% obszaru Polski będzie można odbierać wysokiej jakości telewizję cyfrową i to w ramach abonamentu RTV. Na odbiór sygnału DVB-T należy się jednak przygotować. I to z uwagą. Inaczej można wydać pieniądze na sprzęt, który z czasem będzie bezużyteczny.

Gospodarstwa domowe pozbawione telewizorów najnowszej generacji z wbudowanym tunerem MPEG-4 HD będą musiały zakupić tzw. Set Top Box, czyli dekoder umożliwiający odbiór sygnału DVB-T MPEG-4 HD.

Urządzeń tego typu pojawia się na rynku coraz więcej. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup nowego telewizora, zwłaszcza gdy stary jest nie taki stary i nadal sprawny. Niestety, gdzie jest duży popyt, a co za tym idzie wzmożony ruch, nietrudno o pokusę szybkiego wzbogacenia się, w nie do końca uczciwy sposób. Jak się okazuje, wiele firm trudniących się produkcją i dystrybucją tego typu sprzętu, poddało się wizji szybkiego, łatwego zysku, kosztem rzeszy klientów, którzy im zaufali. Nie tak łatwo Standardy, jakie powinien spełniać odbiornik DVB-T są precyzyjnie określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 grudnia 2009 w sprawie wymagań technicznych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych oraz w Ustawie o wdrożeniu DVB-T. Zgodność z wymogami tam postawionymi jest o tyle ważna, że nadawcy w każdej chwili i bez ostrzeżenia mogą dostosować sygnał tv do nowych parametrów i korzystają z tego. Już teraz trwają testy, w ramach których do kanału pierwszego TVP dodano fonię w formacie EAC-3 (DD+), czyli w nowym standardzie audio obowiązującym w DVB-T. Na razie dźwięk w TVP1 nadawany jest zarówno w nowym, jak i w starym formacie. Ale to tylko kwestia czasu kiedy do naszego użytku pozostanie wyłącznie Dolby Digital +. "Jak znam życie" W najnowszym wydaniu magazynu "Sat Kurier" przedstawiono porównanie wszystkich dostępnych na polskim rynku odbiorników DVB-T. Wymieniono 118 modeli.

W cenie od 100 zł do 584 zł. Przygotowane do odbioru dźwięku w formacie EAC-3 jest zaledwie 32 z nich (m.in. Comsat, TechniSat, Not Only Tv). Oznacza to, że blisko 3/4 modeli odbiorników DVB-T, które zalało rynek, już wkrótce będzie bezużyteczne. Mowa tu także o produktach rzekomych potentatów oraz najdroższym w całym zestawieniu. Okazuje się, że można wydać dwieście złotych, czy nawet czterysta i więcej, jak w przypadku tego ostatniego, a i tak wkrótce nasz telewizor zamilknie.

Przez długi czas eksperci bagatelizowali konieczność dostosowania odbiorników do wymogów określonych w Rozporządzeniu, a teraz także w Ustawie. Wydaje mi się, że chyba właściciele tv nie obsługujących EAC-3 nie muszą się specjalnie przejmować, bo o ile mp3 kiedyś zostanie wyłączone, to AC3 chyba pozostanie i nie ma planów wyłączania tej ścieżki - to jeden z bardziej wyważonych głosów internauty z oficjalnego forum Emitela, poddający w wątpliwość konieczność dostosowania się do standardów z Rozporządzenia. Sceptyczne nastroje co do realizacji obietnic dotyczących wprowadzenia zapowiadanych standardów przełożyły się na masowe zalewanie polskiego rynku sprzętem niespełniającym wymogów Naziemnej Telewizji Cyfrowej nadawanej w Polsce.

Inwazja SD Według naszych informacji, z Chin do Polski regularnie płyną duże transze sprzętu nie obsługującego sygnału nadawanego w jakości HD, w ilościach dziesiątków tysięcy odbiorników każda. Póki w pakiecie DVB-T nie ma żadnego kanału HD, problem wydaje się nie występować, jednak to tylko pozory.

Nadawcy w każdej chwili mogą włączyć EAC3, albo HD. Zresztą takie próby już miały miejsce. Zdarza się, że np. transmisje z meczów są puszczane w jakości HD. W niejednym polskim domu zamiast emocji sportowych, widzowie podziwiają wtedy czarny ekran - ostrzega Wojciech Siwecki, dyrektor firmy Comsat, jednego z producentów odbiorników DVB-T. Według zapowiedzi prezesa TVP, Juliusza Brauna, w przyszłym roku w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej będzie dostępny TVP1 HD; cała rzesza oszukanych użytkowników nie będzie więc mogła z niego korzystać.

Z momentem wejścia w życie Ustawy o wdrażaniu DVB-T w Polsce (14 dni po opublikowaniu, które miało miejsce 26 lipca 2011) sprzedawanie sprzętu niezgodnego z wymogami w niej określonymi jest niedozwolone i podlegające karze do 50000 zł. W praktyce, w opisie produktu sprzedawanego w internecie, a niezgodnego z przyjętymi w Polsce standardami powinno się zaznaczyć: "niezdatny do użytku". Nikt, komu zależy na sprzedaży tego jednak nie zrobi.

Nieuczciwe firmy zainwestowały spore pieniądze w sprzęt niespełniający wymogów. Wielu użytkowników Naziemnej Telewizji Cyfrowej czeka więc wkrótce niemiła niespodzianka - uważa Jacek Silski, prezes Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej. Trzeba o tym problemie mówić. Wiedza o DVB-T w społeczeństwie jest cały czas niska. Zbyt niska, byśmy świadomie i bez przeszkód mogli korzystać z dobrodziejstwa, jakim jest Naziemna Telewizja Cyfrowa.

a troskliwa KRRiT taka bez troska 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#212216

DVB-T z Jemiołowa i Wichowa 10 kwietnia 2008

W środę 9 kwietnia w województwie lubuskim uruchomiony został nowy testowy multipleks DVB-T.

Sygnał - w kompresji wideo MPEG-4 i audio Dolby Digital - nadawany jest na kanale 45 (666 MHz) w konfiguracji SFN, to znaczy na jednej częstotliwości jednocześnie z dwóch Radiowo-Telewizyjnych Centrów Nadawczych - w Jemiołowie i Wichowie.

Dzięki temu odbiór sygnału cyfrowego możliwy jest na terenie niemal całego województwa lubuskiego. Jedynie na północno zachodnich krańcach może nie być osiągalny, ale ma się to zmienić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Skład multipleksu:

Programy telewizyjne TVP: TVP 1, TVP 2, TVP INFO Gorzów, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport,

aktualizacja obecny skład multipleksu TVP: TVP 1, TVP 2, TVP INFO Gorzów, TVP Sport, TVP HD Programy Polskiego Radia: Jedynka, Dwójka, Trójka, Radio Zachód.

Sygnał z RTCN Zielona Góra / Jemiołów jest nadawany z mocą 17 kW i skierowany na północ.

Sygnał z RTCN Żagań / Wichów jest nadawany dookólnie z mocą 50 kW. Do poprawnego odbioru potrzebny jest specjalny odbiornik DVB-T pracujący w standardzie MPEG-4 AVC, lub telewizor z wbudowanym tunerem o takich parametrach, do którego wystarczy podłączyć sygnał ze zwykłej anteny naziemnej.

krótka informacja o włączeniu testowym telewizji DVB-T z 10.04.2008

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#212225

Mam jeszcze w mojej kablowce sygnal TV Polonia.

Nudny, jak przyslowiowe flaki z olejem.

Wlasnie napisalem do kierownictwa tej stacji, ze jak nie przywroca programu Jana Pospieszalskiego, rezygnuje z abonamentu !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#212285

Pokazano film jak Michnik w sądzie broni Kiszczaka a potem jak na korytarzu inni sypią mu "joby". On pyta "myślicie że mnie przekupili?" odpowiedzieli "oczywiście że tak". A jeden z dyskutantów w tym programie opowiedział dowcip: sędzia radzi się drugiego co ma zawyrokować Kiszczakowi. No to mu kolega poradził aby zajrzał do Wyborczej to się dowie. Ten zajrzał a tam pisze ODPIER...... SIĘ OD KISZCZAKA.
Chyba rano szlak trafi Michnika jak mu to opowiedzą. Program jeszcze jest chociaż późną porą. Czy nie zdejmą za "małą oglądalność" jak Wildsztajna?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

starszy krakus

#212287

Większy zasięg DVB-T z Jemiołowa 31 października 2008

Na Forum EmiTela poinformowano, że testowa emisja DVB-T z Jemiołowa jest już prowadzona dookólnie z głównego systemu antenowego z mocą (prawie) docelową, czyli blisko 50 kW.

Kilka dni wcześniej dołączono sygnał Radia Zachód.

Są informacje, że poziom sygnału w Gorzowie Wielkopolskim znacznie się poprawił, oraz że sygnał można odbierać na północnych krańcach województwa lubuskiego.

W multipleksie na kanale 45 nadawane są programy

TVP: TVP 1, TVP 2, TVP Info Gorzów, TVP HD, TVP

Sport, oraz cztery stacje radiowe: PR 1, PR 2, PR 3,

Radio Zachód.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#212227

Wczoraj moja ulubiona, wszechstronnie wykształcona i inteligentna (IQ między 50-60 razem z moi kotem)  nazywająca siebie autorytetem,eliza michalik,która kiedyś w jednym ze swoich programów powiedziała z obrzydzeniem  ,,ja bym tam Kaczyńskiemu nie podała ręki",(tylko pytanie czy pan Jarosław chciałby  cię gó..o kopnąć w tę d..pę  przepraszam za ukryte wulgaryzmy) znowu swoimi chamskimi i prymitywnymi komentarzami,obraziła Polaków.W skrócie to brzmiało tak: Wariatów z TV Trwam ogląda nieliczna grupka wariatów.

To ja się pytam wielkiego chamskiego autorytetu,kto dał temu czemuś,bo na kogoś trzeba sobie zapracować,prawo obrażać tę nieliczną grupkę?Jeżeli jesteśmy grupką nieznaczących wariatów,to czego tak się tej nielicznej grupki  boicie?!!! Dlaczego najpierw ten śmieć michalik mówi,że jest nas siedem tysięcy ,a potem niby gość tego śmiecia mówi,że jest nas już 15 tysięcy?A jaka jest prawda?Umówić się jakie liczby mają padać,bo jak byłam 10 kwietnia w Warszawie,to widziałam ile nas było.a ile podawały kłamliwe michaliki, irokezy wątłe,lisy,kolendy,paradowskie  itp. gady. Jeżeli ja wariat to michalik śmieć.Jak ja mam płacić abonament, jak taki śmieć mnie nazywa wariatem? Dość obrażania nas  za nasze  pieniądze.

Wielcy boją się ,,garstki wariatów"Znowu michalik robisz za prostaka.Boicie się tej garstki  i bójcie się tej garstki.Polacy utrzymają TV Trwam,bo na was hołoto moja złotówka nie wpłynie !!!!!! Damy radę,Polacy ,damy radę!

        BÓG,HONOR ,OJCZYZNA I PRAWDA SMOLEŃSKA!

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#212409

Żeby wiedzieć, ilu jest tych "wariatów", wystarczyło obejrzeć transmisję z pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę latem 2011 (kiedy to Polsat zrobił tę haniebną prowokację). Na jasnogórskich błoniach mieści się podobno 300 tys. ludzi (podobno za komuny bezpieka obliczyła to za pomocą wirtualnej siatki - ile osób zmieści się w "oczku" tej siatki). I teren był cały zapełniony. A przecież pojechała tam zaledwie część słuchaczy.

Pielgrzymka była wprawdzie słuchaczy Radia Maryja, ale to jest ta sama publiczność, co oglądacze TV Trwam. Więc niech Michalik i s-ka nie wciskają kitu.

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#212417

by ten realizując postanowienia Konkordatu wystąpił do władz RP o umieszczenie na publicznym multipleksie kanałów katolickich w tym TV Trwam i Radio Maryja.

Gdyby się okazało, że grupa biskupów przedkładających współpracę z reżimem nad służbę wiernym   (a takowa zapewne funkcjonuje pod wodzą TW Cappino) zablokuje inicjatywę to:

1) będzie wielki wstyd i ludzie otworzą oczy na konieczność nacisku na zmiany we władzach kościelnych

2) sami wystąpimy bezpośrednio do Rządu z petycją - pod griźbą bojkotu multipleksów na pewno się ugną

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#212431

Popieram , z nimi i w dodatku w tej sprawie nie ma żadnych kompromisów. Ileż można się cofać ..

Już jesteśmy dociśnięci plecami do muru , więc gdzie ...
Jeśli nie ma gdzie najlepszą obroną jest atak .

Zdecydowanie i do przodu , nie można się cofać bo i tak nie ma dokąd ..
Stańmy więc do walki o swoje niezbywalne prawa.Prawa wywalczone przez naszych pradziadów i ojców okraszone krwią sióstr i braci naszych ..

To nie patos kochani , to rzeczywistość , przyjdzie pewnie kolejny już raz chwycić za "szablę" i odebrać co nasze ...
Idźmy zatem póki co z pokojową propozycją może pójdą po rozum do głowy i jakoś się dogadamy ...

Ale jeśli nie chcą jatki będą ja mieć..

Sursum Corda

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#212434