WOŚP = 1 Maja

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

„Nasza służba zdrowia NFOZ jest jedną z najgorszych w Europie czy OECD. Pytanie do wszystkich z #WOŚP. Dlaczego nie próbujecie tego zmienić?” Zadałem takie pytanie na Twitterze.
Nikt nie odpowiedział.

O tym czy WOŚP jest czy nie decydują władze poprzez zaprzyjaźnione i własne państwowe media. W tym kraju mogą one „zniknąć” każdego – i robią to. Aktorzy, piosenkarze najbardziej nawet od lat znani znikają z ekranów. Albo klepią peany na cześć umiłowanych przywódców jak w Korei Północnej. Caritas swojego dnia w mediach nie ma, choć zbiera 10 razy więcej a daje 20 razy więcej.

WOŚP pełni moim zdaniem funkcję „1 Maja” z czasów komuny. Było to wtedy najważniejsze święto. Teraz też jest. Żaden inny dzień, święto państwowe nie ma takiego nagłośnienia medialnego, nie ma na wszystkich kanałach od rana do nocy tego jazgotu. Angażuje się weń zgodnie cała partia okrągłego stołu, występująca na co dzień pod różnymi nazwami. Lansując przy okazji. Trybuny nie ma, są za to sceny. Studia telewizyjne.

To jest akcja propagandowa w formie akcji charytatywnej. Że zbiórka, że Owsiak. To robi tylko atmosferę, jest zabawa, coś ciekawego się dzieje, koncerty za darmo. To realnie bez znaczenia. To mniej niż promil czyli jedna tysięczna budżetu NFOZ, to co idzie na pomoc to mniej niż jedna dwutysięczna. Jeśli na służbę zdrowi a idzie rocznie 63 tysięcy milionów zł, czyli miliardów zł, to z Owsiakiem będzie 63, 03 tysięcy mln zł, tyle to pomoże. Zawsze coś, ale nie zmieni to realnie jakości usług medycznych. Więc z czego się cieszycie? Z pary w gwizdek?

Owsiak też nic specjalnego, jak prezydentem mógłby nim być każdy. Nie o to tu chodzi. Chodzi o to samo co każdego pierwszomajowego święta pracy – by dobrowolnie oddać pokłon władzy czyli obecnie politykom i mediom. By ta mogła się lansować. Pokazywać jaka to ona dobra i łaskawa, jak to jest z nami. Wtedy jeździły na przyczepach makiety z największych przedsiębiorstw, teraz one najwięcej licytują.

Generalnie chodzi o to, żeby też przeliczyć lemingi. Ilu się na tę propagandę łapie, by aktywnie władzę wspierać, nawet o tym nie wiedząc. Akceptować jakość tego badziewia – ochrony zdrowia, jeszcze do tego dokładać. Bo przecież w WOŚP nie ma słowa krytyki a jest ostra promocja osób odpowiedzialnych za ten stan. Bo, że Owsiak jest elementem systemu, to nie ma chyba wątpliwości. Prezentuje jedynie słuszne poglądy na odcinku młodzieżowym. Popularyzuje jedynie słusznych polityków w jej czasie i na Przystanku Woodstock. Cały ten przemysł funkcjonuje sprawnie od lat.

To jest też test – my ci dajemy od lat prawie najgorszą służbę zdrowia w Europie za twoje jedne z najwyższych podatków. Pytanie jest - na ile jesteśmy w stanie zrobić z ciebie takiego balona, że będziesz jeszcze biegał po mrozie z puszką, żeby nam jeszcze jakieś grosze do tego dołożyć? Nie żądając przy tym niczego od nas. Klaskającego nam gdy występujemy na Przystanku Woodstock. Na ile radośnie jesteś w stanie zaakceptować ten horror? Na ile młodzi są manipulowalni, można ich skanalizować? Nic niewymagający. Na ile są radosnymi naiwniakami z którymi można wszystko? Na ile możemy im jeszcze przykręcić śrubę a sobie pokręcić lody?

W ubiegłym roku przycięto ludziom wydatki na leki o ok. 10% = setki milionów złotych = setki , tysiące ludzi którzy tego nie przeżyli. Co będzie w tym gdy orkiestra pobije kolejny rekord?! Strach się bać.

Kilka charakterystycznych twittów:

„NFZ to zupelnie inna historia. Nie mieszajmy pracy charytatywnej z wadami zupelnie innego systemu.”
„nie mam serduszka WOŚP, te naklejki to jakiś nowy rodzaj lasnu, nie masz serduszka = coś z tobą nie tak”
„No kurwa pomagamy ! #WOŚP”
„Ja jutro Pach na religii znowu bedzie cos zlego mowi o WOŚP to mu cos zrobie i Buka przestanie miec taka opinie WOŚP!!”
„Prawicowe media skupiają się dziś na ignorowaniu WOŚP. Cudownie to wygląda, piszą o wszystkim, byle nie tym”
„Oglądam właśnie relacje z #WOŚP i miło mi tak patrzeć na tych wszystkich uśmiechniętych ludzi :)”
"WOŚP dawajcie RT wszyscy muszą wiedzieć, że Polska nie jest egoistycznym krajem, a dzięki Jurkowi pomagamy innym ;)”
„oglądam na TVP2 WOŚP. jak ten Owsiak dużo robi, jak on pomoaga innym. ZŁOTY CZŁOWIEK.”
„Nie chcę pokazać się pozbawioną wrażliwości ALE strasznie drażni mnie ten cały cyrk aka wośp!!”
„Nie tylko akcjami dla naszych idoli żyje Twitter :) #WOŚP Chociaż jakby nie patrzeć Jurek jest wzorem dla ludzi :)”
„Gdyby nie Owsiak i WOŚP, mielibyśmy tylko ten gówniany złodziejski Caritas. Jurek, dajesz radę!”

A realnie jest tak:
„(Bruksela, 15 maja 2012 r.)
Wg Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia (EHCI – Euro Health Consumer
Index), sytuacja polskiej opieki zdrowotnej nadal się pogarsza. Pierwsze miejsce w rankingu zdobyła Holandia z wynikiem 872 na 1000 punktów, wyprzedzając Danię (822 punktów), Islandię(799), Luksemburg (791) i Belgię (783). Polska uzyskała 577 punktów, plasując się na 27 miejscu, co oznacza spadek o jedno miejsce w porównaniu z rokiem 2009. Polska rywalizuje obecnie o miejsce z Łotwą i Węgrami.
Ranking EHCI publikowany jest od 2005 roku przez instytut badawczy Health Consumer
Powerhouse (HCP) z siedzibą w Szwecji.
Jaka jest sytuacja Polski?
- Kraje, które nie czynią postępów, podczas gdy ich sąsiedzi kroczą do przodu, tracą swoje pozycje w rankingu. Wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej o średnich dochodach niektóre odnoszą sukcesy, jak Chorwacja i Litwa. Jednak polska opieka zdrowotna pozostaje w tyle europejskiej stawki
– mówi dr Arne Björnberg, dyrektor ds. operacyjnych HCP i przewodniczący zespołu EHCI.
- Polska zdecydowanie potrzebuje gruntownej reformy służy zdrowia; jest to również priorytet dla rządu Tuska. Zdaniem dr. Björnberg polska gospodarka jest w dobrej kondycji, dlatego reforma systemu ubezpieczeń w połączeniu z lepszymi instrumentami motywacyjnymi mogłaby wiele zmienić. Reformy muszą zaradzić deficytowi nowoczesnych leków, który stanowi jeden z najpoważniejszych problemów polskiej opieki zdrowotnej.”

http://www.healthpowerhouse.com/files/ehci-2012-press-poland.pdf

Jak widać nie są problemem pieniądze, tylko politycy. Dokładnie ci których Owsiak lansuje.

Grafika: AdamDee – niepoprawni.pl

Brak głosów

Komentarze

W swoim czasie odmówili darmowego grania na WOŚP

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#322266

 Maleńczuk i inni rok temu, o co zresztą był niezły raban. Inna sprawa, że imprezę owsika sponsoruje miasto, o czym pisała w zeszłym roku oburzona GW, a Hołdys, ten sqr...el, jest święcie oburzony: " W trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie wszyscy artyści zagrają za darmo. Tak będzie w Krakowie, gdzie podczas finału na Rynku Głównym Maciej Maleńczuk, zespoły Psychodancing, BIff i PIN dostaną za występ zakontraktowane pieniądze, poinformowała Gazeta Krakowska. Zbigniew Hołdys, który współorganizuje część "orkiestrowych" koncertów, nie kryje z tego faktu oburzenia. Jego zdaniem, takie zachowanie nie znajduje usprawiedliwienia. Płacenie za występ artystom oznacza, że Krakowskie Biuro Festiwalowe będzie musiało wnieść wszystkie opłaty jak przy organizacji normalnego koncertu. Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej ZAIKS zwolnił z opłat tylko organizatorów koncertów charytatywnych, przypomina Jerzy Owsiak. Biuro Festiwalowe nie chce zdradzić kwoty, jaką zainkasują artyści. Wiadomo, że całość imprezy ma kosztować 200 tysięcy złotych, które zostały w budżecie Biura po odwołanych w ubiegłym roku krakowskich Wiankach."

Vote up!
0
Vote down!
0
#322325

 mso fareast powskakiwało, przepraszam. Nie do końca jeszcze ogarniam te komputery...

Vote up!
0
Vote down!
0
#322326

Wójtowie, burmistrze miasta i gminy. Wszyscy pracują i świętują. Sceny, imprezy, czyny partyjne i zobowiązania produkcyjne. Telewizje, radia, transmisje, wywiady. Już nie czerwone sztandary, tylko serca.

A służba zdrowia bedzie sobie spokojnie kolejny rok leżała i gniła a za rok pewnie będzie najgorsza w Europie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#322332

 jeżeli płacę składkę zdrowotną do ZUS, do tego podatki: od nieruchomości, od czynności cywilno-prawnych,PIT, a za każde gówno, jakie kupię, VAT, w paliwie i fajkach akcyzę,  jestem łupiony z każdej strony, ale kiedy zachoruję - co nie daj Bóg - to na kolejkę do fachowca każą mi czekać do 2016 roku. Chrzanię takie państwo, bo to nie państwo jest, a mafia!

Vote up!
0
Vote down!
0
#322333

„NFZ to zupelnie inna historia. Nie mieszajmy pracy charytatywnej z wadami zupelnie innego systemu.” 

Jeszcze raz zwracam uwagę, że WOŚP nie jest fundacją charytatywną - i wcale takiej działalności/pracy nie prowadzi - do czego zresztą (przyznajmy im to) całkiem otwarcie, gdy ich zapytać, przyznają się.

W rzeczy samej nigdzie na stronach WOŚP nie znalazłem deklaracji "fundacja charytatywna". Więc chociaż pod tym względem nie kłamią - a że inni im to uparcie przypisują... oni zawsze mogą się wytłumaczyć: "tak się nie reklamujemy przecież".

Vote up!
0
Vote down!
0
#322269

Mnie zaś najbardziej podoba się ten "zupełnie inny system".

Vote up!
0
Vote down!
0
#322280

http://kefir2010.wordpress.com/2012/01/04/jurek-owsiak-prawda-o-tym-schowmanie-ideologia-robta-co-chceta-neoliberalizm-obyczajowy-i-inne-herezje-wyglaszane-przez-niego-wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-prawda-rozliczenie/

Vote up!
0
Vote down!
0
#322356

Dobre. I jeszcze jedna refleksja mnie naszła - na ile to wszystko jest dobrowolne a na ile przymusowe. Czy taki urzędnik z urzędu może odmówić serduszka, wyrazić publicznie negatywny osąd o WOŚP - czy to oznacza utratę premii, szans na awans.

Czy gmina może nie zrobić WOŚP, czy ryzykuje utratę dotacji z województwa.

Itd.

Vote up!
0
Vote down!
0
#322436

 Godzina szósta, nadeszła chwila
Kiedy orkiestra zagrała
Grupa siepaczy wyszła na miasto
Niejedna babcia płakała

Niejeden dziadek z siekierą w ręku
Stanął w obronie u proga,
W ostatnią chwilę swego żywota,
Modlił się cicho do Boga.

Na wsi i w gminie, w mieście, w Stolicy,
Wszystkich obłożnych zebrali,
Z różańcem w ręku, prawie bez lęku,
Na eutanazję czekali.

Lecz to nie honor dla emerytów
Aby w sPOkoju czekać na śmierć.
Z bejsbolem w ręku czeka za rogiem,
A niechaj zginie przeklęty śmieć !

Dzisiaj orkiestra do boju staje, 
Wszystkim staruchom pavulon daje,
I drugą dawkę daje PO chwili,
Aby do życia nie POwrócili.
A my PO akcji na Łudstok jedziem
Więc z drogi zgredzie !

Vote up!
1
Vote down!
0
#322359

Teraz to się mażna śmiać, a jak się temu popuści to za 5 -10 lat będzie jak w Holandii, gdzie pogotowie eutanazyjne już jest.

Vote up!
0
Vote down!
0
#322434